Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie przedszkolno-szkolbe vol2

25.09.19, 14:12
Niedawno pisałyśmy tu o ubezpieczeniach w placówkach. W tym roku przedszkola nie pośredniczą już w zawieraniu umów, ale jak widzę nie tylko u nas sugerują jedną firme SUPRA. Kilkam w necie, oferta podobna do innych rynkowych, ani lepsza ani tańsza. Patrzę dalej i okazuje się, że ta firma ma jakiś monopol na polskie szkolnictwo, a nie wiem czy nie na szpitale. Pytam więc zatem, kto zarabia na promowaniu tego ubezpieczyciela w publicznych placówkach, skoro ubezpieczenie jest a) dobrowolne b) opłacane przez rodzica, nie przedszkole/szkołę c) jego cena nie odbiega od ofert rynkowych innych ubezpieczycieli?!
Obserwuj wątek
  • iwoniaw Re: Ubezpieczenie przedszkolno-szkolbe vol2 25.09.19, 14:18
   Mam dzieci w różnych placówkach, w każdej inną ofertę ubezpieczenia (nieobowiązkową oczywiście) i żadna z nich nie jest od wymienionej przez ciebie firmy, nie wiem więc, na czym miałby polegać "monopol na polskie szkolnictwo". Może po prostu w jakimś regionie mają sprawnych agentów, którzy sobie radzą z agitacją wśród rad rodziców?


   --
   Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
   Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • black_magic_women Re: Ubezpieczenie przedszkolno-szkolbe vol2 25.09.19, 14:22
   Byl niby przwtarg (czytałam o Warszawie, ale pewnie i w innych miastach) na usługi brokwrskie suprabrokers.pl/ubezpieczeniaNNWdlaedukacji. Teoretycznie delkaruja lepsze stawki/ceny i przejrzystość względem innych ofert. Tylko ja nie widzę tych "lepszości". I jeszcze skoro nie jest to obowiązkowa forma ubezpieczenia to po co w to mieszać władze miasta?!
   • iwoniaw Ale jaki przetarg dla nieobowiązkowego ubezpieczen 25.09.19, 14:39
    ubezpieczenia? Przecież po pierwsze, to ubezpieczenie w szkole nie jest obowiązkowe, po drugie - jeśli jest organizowane ubezpieczenie zbiorowe dla chętnych (a zwykle jest, bo szkoły chcą mieć dudochron i namawiają na ubezpieczanie dzieci, gdyż to zmniejsza ryzyko, że ktoś zechce w razie czego ciągać szkołę o wypłatę z jej polisy), to o wyborze polisy decyduje rada rodziców danej szkoły.


    --
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • kai_30 Re: Ubezpieczenie przedszkolno-szkolbe vol2 26.09.19, 10:48
   Nie znam takiej firmy. U młodszego w szkole mocno promowała się Aviva, ale na zasadzie, że przedstawicielki przyjechały w czasie zebrań z rodzicami i wystawiły sobie stoliczek na korytarzu, zachęcając do podpisania umowy, ze strony szkoły żadna zachęta nie padła. U starszego w technikum w ogóle tylko informacja, że rodzice ubezpieczają na własną rękę i nic ponadto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka