Dodaj do ulubionych

Pieniądze ze zbiórki na auto Sebastiana K......

25.09.19, 17:24
Słyszałyscie, że zginęły? Że facet organizujący zbiórkę sobie je przywłaszczyl? W sensie : dał żonie własnej.
Ale to juz wiadomo.
Najlepsze, że prokuratura uznała, że to czyn naganny moralnie, ale że zapisy w regulaminie zbiórki na to pozwalają i nic gnidom zrobić nie wolno!
Ja piernicze.serio tak można zrobić, nie ponieść kary i doskonale się z tym czuć???
fakty.interia.pl/polska/news-zbiorka-pieniedzy-na-seicento-dla-sebastiana-k-przepadlo-150,nId,3222808
Edytor zaawansowany
  • sylwester.z.kolonii 25.09.19, 17:32
    Ja już pisałem, że zbiórkę prowadził lewak i dłużnik, co wygląda jak wykolczykowany ćpun.
  • livia.kalina 25.09.19, 17:39
    Ale taki sam lewak jak Irena Sendlerowa z PPS czy to jakiś inny lewak?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • mildenhurst 25.09.19, 17:34
    11250 zł portal przygarnął więc jest to przeszło 2x więcej niż założona kwota tj. 5 tys.
  • kokosowy15 25.09.19, 20:47
    Gdzieś czytałem że facet przelał pieniądze na konto swojej żony, bo go do tego zmusiła. Nawet wystąpił przeciw niej na drogę sądową. Kłamie jak pies, bo przecież żona nie może męża do niczego zmusić. Co innego odwrotnie.
  • livia.kalina 25.09.19, 17:38
    To, że oszust go oszukał to przykre ale nic w tym szczególnego. Na pana Sebastiana napadł cały system opresyjnego państwa PiS: najpierw Szydło wjechała w niego i mało go nie zabiła. Tego samego dnia dowiedział się z telewizji, z ust ministra spraw wewnętrznych, że to jego wina i że się do tej winy przyznał. Policja wymuszała na nim zeznania, że jest winny i nie dopuściła do niego adwokata. Potem funkcjonariusze państwowi zniszczyli mechanicznie dowody, połamali płytę z nagraniem z monitoringu. Zastraszali świadków wypadku ( to były osoby, które nieopodal spotykały się na spotkaniu AA) i wypytywali ich o życie osobiste i czy aby na te mitingi nie przychodzą pijani i próbowali ich na wszelkie sposoby zdyskredytować. W sądzie jedyna nadzieja Sebastiana, chyba, że trafi na nominata pisowskiego pokroju Piebiaka, Schaba czy Lasoty. Wtedy będzie wyrok na zamówienie. W obliczu bandyckiego działania aparatu władzy, cóż znaczy oszustwo jednego małego krętacza?

--
    super_hetero_dyna:
  • merces 26.09.19, 12:53
    cudowna obrona zwykłego oszusta. Śmiałam się na głos w tramwaju jak to czytałam, ludzie dziwnie patrzyli. Opresyjne państwo zmusiło biednego żuczka do kradzieży, nie no pewnie.
  • 35wcieniu 26.09.19, 13:16
    Zanim się znowu roześmiejesz może przeczytaj o kim ona pisze.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • merces 26.09.19, 14:21
    o panu Sebastianie, czyż nie? proponuję nową zbiórkę na dobrego adwokata.
  • mdro 26.09.19, 15:28
    OK, Livia pisała o panu Sebastianie, że cały aparat państwa został skierowany na zdyskredytowanie go i doprowadzenie do obwinienia go za wypadek, łącznie z niszczeniem dowodów. No to teraz napisz, kto był tym "oszustem" z Twojej wypowiedzi i kogo, wg Ciebie, broniła Livia.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • merces 26.09.19, 18:48
    ok rzeczywiście coś tu pomieszalam, ale myślę, że i tak nie dorównam Livii, która pisze że Szydło "wjechała i prawie zabiła". Jak na pasażera i to siedzącego z tyłu to ma wielką moc ta ex premierka.
  • bywalec.hoteli 25.09.19, 17:48
    Polece Tiszem, ale ówczesny szef KODu ongiś sobie cos ze zbiórek przywłaszczył wink taka złodziejska natura?

--
    Lato smile
  • livia.kalina 25.09.19, 17:54
    Coś w tym jest, w tej złodziejskiej naturze. Kaczyński przywłaszczył sobie działki na Srebrnej, Morawiecki działki we Wrocławiu, Bierecki pieniądze ze SKOKów, Pawłowicz tytuł profesorski, Karski ze Zbonikowskim poniszczyli sprzęt hotelowy i po cichu bez płacenia, uciekli do Polski, Kuchciński pieniądze podatników na setki lotów swojej rodziny i kolesiów, cały rząd Szydło wypłacał sobie podwójne pensje a potem kłamał, ze je oddał a nie oddał i tak dalej i tak dalej.

--
    super_hetero_dyna:
  • bywalec.hoteli 25.09.19, 18:22
    O nie, kupić nie znaczy przywłaszczyć.

--
    Lato smile
  • livia.kalina 25.09.19, 18:41
    W sensie, że Kaczyński kupił? Nie - on się uwłaszczył. Sęk w tym, że nikt inny aż tak się nie uwłaszczył. A Morawiecki „kupił” za 700 tyś działki, które za jakiś czas warte były 70 milionów (dla miasta, czyli za pieniądze podatników). To co to za „kupowanie”?

--
    super_hetero_dyna:
  • sylwester.z.kolonii 26.09.19, 09:24
    Kościół miał prawo mu sprzedać po ile chciał.
  • livia.kalina 26.09.19, 10:56
    Kościół nie powinien być w Polsce właścicielem żadnej ziemi. Ma swoją w Watykanie.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1elka26 26.09.19, 11:09
    No proszę - oto prawdziwe oblicze lewicy. A podstawowe prawa człowieka? a "wartości europejskie"? - to w takim przypadku nie mają znaczenia?
    Podobno w Polsce nie było komunizmu - a tutaj prosze jaki wspaniały przykład komunizmu w najczystszej postaci:

"Prawo prywatnej własności ziemi znosi się na zawsze; ziemia nie może być ani sprzedawana, ani kupowana, ani oddawana w dzierżawę lub zastawiana, ani zbywana w jakikolwiek inny sposób.
    Wszystkie ziemie: państwowe, apanaźowe, gabinetowe, klasztorne, kościelne, pose- sjonackie, majoratowe, prywatne, gromadzkie i chłopskie itd., zostają wywłaszczone bez odszkodowania, stają się mieniem ogólnonarodowym i przechodzą na użytkowanie wszyst­kich tych, którzy na nich pracują."

W.I. Lenin - Drugi Ogólnorosyjskim Zjazd Rad (1917) - wystąpienie z dn. 28 X 197

Słuszną drogą podążacie, prawdziwie leninowską.
  • iwles 26.09.19, 13:03
    sylwester.z.kolonii napisał:

> Kościół miał prawo mu sprzedać po ile chciał.

Sprzedając te działki za bezcen, parafia naraziła swoją instytucję (kościół) na poważne straty finansowe. Tak to się Józek w demokratycznym kraju ocenia.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • 1elka26 26.09.19, 14:50
    iwles napisała:

>
    >
    > Sprzedając te działki za bezcen, parafia naraziła swoją instytucję (kościół) na
    > poważne straty finansowe. Tak to się Józek w demokratycznym kraju ocenia.
    >
    A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo tak w GW napisano? Może trzeba przypomnieć więc sprostowanie jakie zamieszczono w GW, co prawda bodajże na ósmej stronie, ale jednak pojawiło się.
    Jak napisano, stwierdzenie zawarte w artykule Harłukowicza, że „15-hektarowa działka wrocławskiej parafii garnizonowej »za którą Mateusz Morawiecki w 2002 roku zapłacił 700 tys. złotych« (…) jest warta »dziś nawet sto razy więcej« jest nieprawdziwe”

Tak więc nie powtarzaj bezkrytycznie przekazów dnia, gdyż są one dawno już nieaktualne.

>
  • 1elka26 25.09.19, 21:08
    Wygląda na to, że posługiwanie się insynuacji nie wzbudza zastrzeżeń forumowej moderacji. Natomiast zwrócenie uwagi na tego typu zjawiska skutkuje kasowanie postów.
    No cóż, tak wygląda w praktyce "obrona praworządności" w wykonaniu obrońców demokracji. To, że powyższa wyliczanka to zbiór insynuacji przestaje mnie dziwić.
    No cóż - przypomnę tylko, że ani Kaczyński niczego nie przywłaszczył, podobnie jak Morawiecki, najwyraźniej kaźdy ocenia innych po sobie co jakoś mnie wcale nie dziwi.
  • bistian 25.09.19, 21:21
    1elka26 napisał(a):

> No cóż, tak wygląda w praktyce "obrona praworządności" w wykonaniu obrońców de
    > mokracji. To, że powyższa wyliczanka to zbiór insynuacji przestaje mnie dziwić.

Dlaczego, przedstawiciel partii, która ma w odwłoku prawo, domaga się przestrzegania prawa i oburza się przy tym?

Ps. Nie uważam tej litanii za bzdury
  • 1elka26 26.09.19, 08:44
    bistian napisał:

>
    > Dlaczego, przedstawiciel partii, która ma w odwłoku prawo, domaga się przestrze
    > gania prawa i oburza się przy tym?

Błąd w rozumowaniu. W odwłoku mają prawo ci, którzy wystepują jako obrońcy prawa i demokracji. Jeżeli szanujesz prawo to nie posługujesz się pomówieniami, a jest to niestety typowy dla "obrońców praworządności? argument.
    Klasycznym przykladem takiej argumentacji jest słynna rozmowa p. Jethon z Mazurkiem i jej odpowiedź na pytanie o przedstawienie konkretów jeżeli chodzi o łamanie Konstytucji przez PIS nie potrafiła udzielić odpowiedzi.
    >
    > Ps. Nie uważam tej litanii za bzdury

Z za co w takim razie? Za prawdę? A może raczej za zbiór poboznych życzeń z strony opozycji? Są jakieś wyroki sądowe dotyczące podanych przykładów?
  • lauren6 26.09.19, 08:48
    Podepnę się pod Twojego posta, bo PISowskue trolle mam wygaszone.

Warto zauważyć, że to prokuratura Ziobry nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i umorzyła sprawę. Macie PISiory swoją "dobrą zmianę": w majestacie prawa wolno oszukać ponad 8000 osób. Jest prawo, jest sprawiedliwość 🤣🤣🤣
  • tiszantul 26.09.19, 09:44
    Na szczęście takie "bomby" jak wymieniła Livia Wyborcza wrzuca co drugi dzień, publika już od dawna nie zwraca uwagi. Po prostu ludzie "nie rozumieją" rangi tych wspaniałych bomb. Czy już zachęcalem opozycję, żeby znalazła sobie jakieś mądrzejsze społeczeństwo do rządzenia? Dlaczego tak się uparli rządzić bezrozumnymi, niewdzięcznymi Polakami?
  • vodyanoi 25.09.19, 21:16
    Czekaj...
    Wynajmuję mieszkanie. Odprowadzam za to podatki od pełnej kwoty. Czy jeśli teraz zamiast 2 tysięcy będę za nie brała 200 zł oficjalnie, a 1800 pod stołem i będę z tych 200 zł miesięcznie się podatkowo rozliczać, to coś przywłaszczę, czy nie?
  • fawiarina 26.09.19, 09:08
    Skądże. Według najnowszej, prywatnej interpretacji szefa Najwyższej Izby Kontroli, zachowasz się po Bożemu. Jedynie Urząd Skarbowy wciśnie ci za to karę, ale to tylko wtedy, jeśli jesteś zwykłym obywatelem bez mandatu poselskiego czy jakiejś teki ministra.
  • tiszantul 26.09.19, 09:47
    Facet wykorzystał koniunkturę, wtedy jeszcze antypis chętnie się zrzucał na różne cele, dzisiaj już gorzej. Po Kijowskim i aferze z seicento bedzie jeszcze gorzej ze zbiórkami pieniężnymi na opozycji
  • lauren6 25.09.19, 17:50
    O i dlatego nigdy nie wpłacam na zbiórki internetowe.
  • bei 25.09.19, 18:44
    Granda☹️
  • krypteia 26.09.19, 08:49
    lot_w_kosmos napisała:

> Słyszałyscie, że zginęły?

one nie zginęły, nie zostały przywłasczone, zostały po prostu ukradzione,
  • fawiarina 26.09.19, 09:15
    Dlatego warto czytać REGULAMIN ZBIÓRKI. czy to internetowej, czy ulicznej.
    Po pierwsze, żeby wiedzieć KTO dysponuje kasą.
    Po drugie, żeby znać CEL zbiórki.
    Po trzecie, żeby wiedzieć JAKI PROCENT przekazanych przeze mnie środków zostanie przekazany, a ile zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów zbiórki etc.
    Po ostanie, nie wpłacamy pieniędzy OSOBOM FIZYCZNYM. Ja przekazuję środki wyłącznie organizacjom pozarządowym i to wyłącznie wtedy, gdy mam wgląd do ich sprawozdania finansowego, i widzę ile środków przeznaczają na faktyczną pomoc swoim beneficjentom.

• zona_glusia 26.09.19, 09:35
    Nigdzie w tekście nie pada nazwa platformy internetowej. Czy tylko ta platforma ma zapis w regulaminie, że właścicielem pieniędzy jest zbierający? Czy to jest powszechne?
  • scarlett74 26.09.19, 18:20
    Chwila, jaka kradzież, jakie przywłaszczenie..Hurrra optymizm, składamy się na autko dla poszkodowanego przez system, a tu zonk, cwany gościu wszystkich wyrolował. Jest zbiórka prywatna, jest regulamin i nikt nic nie może gościowi zrobić...
    Już jedna z was wyżej napisała, lepiej wpłacać na stowarzyszenia/fundacje🙂
  • bywalec.hoteli 26.09.19, 19:15
    Liwia Kalina zapewne uważa, ze to wina Kaczyńskiego. A tu po prostu ordynarny złodziej zajebal 150 tys przeznaczone na Sebixa

--
    Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.
  • asia-loi 26.09.19, 19:31
    scarlett74 napisała:

... Hurrra optymizm, składamy się na autko dla poszkodowanego przez system, a tu zonk, ...

Tak składamy się na różne akcje w Internecie z potrzeby serca, żeby komuś pomóc i nie zakładamy, że ktoś kto organizuje zbiórkę jest zwykłym oszustem, który bezczelnie wykorzystuje dobrych ludzi. A efekt później jest taki, że jest coraz mniej chętnych, którzy chcą pomagać.
    Z moich obserwacji wynika, że od kiedy jest religia w szkole jest coraz więcej oszustw. Kiedyś, kiedy była religia w salkach katechetycznych była większa wiara w drugiego człowieka. Ludzie tak nie kantowali, bardziej sobie ufali. W PRL-u jak się szkło do jakiegoś urzędu czy firmy to nie zakładało się, że pracownik za biurkiem będzie chciał petenta oszukać, bo to da mu lepszą pensję (prowizję od niekorzystnej dla klienta umowy). Dzisiaj żeby cokolwiek załatwić w tych firmach i nie zostać oszukanym, to trzeba by iść z prawnikiem i mieć lupę przy sobie, żeby móc przeczytać to wszystko co jest napisane najmniejszym pismem, bo to w umowie jest najważniejsze, a nie to co jest dużymi literami lub to co mówi pracownik za biurkiem.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka