Dodaj do ulubionych

Woskowijka

25.09.19, 18:57
Macie,Stosujecie? Kupiłyście czy zrobiłyście same?

Pomyślałam, ze sama je zrobię, muszę tylko wosk i olejek jojoby kupić.
Jaki wymiar u was się sprawdza?
Myślę, czy nie przyszyć guzików i petelek....a może uszyć tez woskowijkowe torby?
Obserwuj wątek
    • aerra Re: Woskowijka 25.09.19, 19:09
      Zastanawiałam się ostatnio nad zakupem (robić samej mi się nie chce), ale jestem wybredna kolorystycznie i wzorniczo i mi żadne dostępne nie pasowały wink Jak mi się trafi taka, która mi się będzie podobać, to może kupię wink

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
        • aerra Re: Woskowijka 25.09.19, 19:55
          Oczywiście, ale przecież napisałam, że mi się nie chce.

--
          super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
          <*>
    • milka_milka Re: Woskowijka 25.09.19, 19:39
      I to się tak owija np. kanapki wielokrotnie? A jak się ubrudzi? Jakoś takie niehigieniczne i nieestetyczne mi się wydaje.

--
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • milka_milka Re: Woskowijka 25.09.19, 20:13
          Mnie właśnie też.

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • kamin Re: Woskowijka 25.09.19, 20:19
          Ale to się przecież pierze. Co w tym może obrzydzać?
          Oglądałam ostatnio na Allegro, przymierzam się żeby kupić synowi ma kanapki do szkoły, ale potrzebna mi w wersji mini.
          • milka_milka Re: Woskowijka 25.09.19, 20:29
            Woskowane pierze się?

--
            • aerra Re: Woskowijka 25.09.19, 20:45
              Myje się. Pierzesz jak się nie chce domyć normalnie - po praniu może być tak, że trzeba odświeżyć woskowanie (i tak co jakiś czas trzeba).

--
              <*>
            • kamin Re: Woskowijka 25.09.19, 21:30
              Woskowane się myje. Są też chusty śniadaniowe z poliestru, te można normalnie do pralki wrzucać.
              allegro.pl/oferta/chusta-sniadaniowka-boc-n-roll-dla-dziecka-7438147134?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
              • milka_milka Re: Woskowijka 25.09.19, 23:10
                Jakieś to dla mnie niehigieniczne. Nie mogę się przekonać.

--
    • eilian Re: Woskowijka 25.09.19, 19:47
      Ematka oknem na świat. Serio, czasem mam wrażenie, że gdyby nie Wy, to nie wiedziałabym o masie rzeczy. Woskowijki wydają się fajne, mam nadzieję, że faktycznie się sprawdzają. Szkoda tylko, że takie drogie.
    • andaba Re: Woskowijka 25.09.19, 20:44
      Ja akurat przypadkiem na garnku trafiłam na tutorial woskoowijkowy, tylko jako że mi sie wyświetlało w formacie znaczka pocztowego, to nie doczytałam, czy to z serwetek papierowych, czy materiałowych.
    • shmu Re: Woskowijka 26.09.19, 07:47
      Uzywam juz prawie od roku. Super sprawa. Ja swoje dostalam w prezencie, ale jakbym robila sama to moze dodalabym napy, zeby moc zamknac cos w srodku. Byloby wygodniejsze, (choc przyznam, ze jablko w torbie sie nie odwija, wiec jest ok).
        • shmu Re: Woskowijka 28.09.19, 15:28
          Ja mam kupne. Te sciereczki w ogole nie pachna woskiem (gwoli scislosci nie pachna niczym). Jedzenie nie przechodzi wiec ich zapachem.
          • reinadelafiesta Re: Woskowijka 28.09.19, 16:48
            Shmu
            Pytam, bo jak zaczęłam czytać o tych ściereczkach, to gdzieś było napisane, że ładnie pachną. Tylko że najpiękniejszy zapach może być niefajny, kiedy przesiąknie nim jedzenie. Ale pocieszyłaś mnie, dzięki za odpowiedź.

--
            Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
        • shmu Re: Woskowijka 28.09.19, 15:32
          Nie zauwazylam, zeby sie wykruszal. Ten wosk to cos bardziej w stylu impregnatu niz warstwy, wiec daje strukture i lekko usztywnia, ale mozna je skladac (a nie lamac). Dodatkowo pod wplywem temperatury rak robia sie jeszcze bardziej miekkie.
    • jematkajakichmalo Re: Woskowijka 26.09.19, 07:56
      No dobra, to już wiem co to jest, a tylko pytanie mam czy te owijki są trwałe? Bo cena powala, ale jak są trwałe, to na pewno warto kupić.

--
      "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
      • bei Re: Woskowijka 26.09.19, 08:41
        Ula Pedantula mowila, ze a woskowanie wytrzymuje pół roku. Jeśli kupisz gotową- możesz ją powtórnie nawoskować, możesz ją tez zrobić sama, wówczas cena będzie duuużo niższa.
    • argentea Re: Woskowijka 26.09.19, 12:40
      No nie wiem, niby pomysł fajny, ale czy to nie jest kolejny gadżet? Przecież chleb mam w chlebaku a miskę z sałatką zakryję talerzem i wstawię do lodówki, więc nie produkuję plastikowych śmieci. A kanapkę jak w to zawinę, to potem muszę to umyć, więc zmarnuję wodę i detergent. A miskę i tak wstawiam do zmywarki i tak.
          • z_lasu Re: Woskowijka 26.09.19, 13:39
            Nie wiem co to Ula Pedantula i nie chcę wiedzieć. Tak, chodzi o to, żeby szczelnie zakryć bez folii (czy ogólniej: bez plastiku). Skoro wystarcza ci przykrycie czegoś talerzem tzn., że nie potrzebujesz tego szczelnie zamykać, ergo w tej sytuacji woskowijka też Ci nie potrzebna. Potrzebna jest zamiast folii. Nie zamiast talerza.
              • potworia116 Re: Woskowijka 26.09.19, 15:28
                czarna_kita napisał(a):

> Nie mam pojecia co to jest. Ale z tego co widzę po komentarzach, nic co chciała
                > bym mieć.

Bardzo wartościowa wypowiedź big_grin
                • k1234561 Re: Woskowijka 27.09.19, 06:25
                  A ja polecam.Mam od niedawna i bardzo sobie chwalę.W odstawkę poszły wszelkie folie aluminiowe i te przezroczyste.Nic nie przechodzi zapachem wosku,nic nie śmierdzi i się nie kruszy.Nie robiłam sama.Kupiłam gotowce.

--
                  http://lbym.lilypie.com/1ocMp1.png
    • kotejka Re: Woskowijka 27.09.19, 07:13
      nie wydaje mi sie
      kolejne ekodziwactwo z cala sympatia
      cos co ma kontakt z jedzeniem musi nadawac sie do mycia w wysokiej temperaturze
      inaczej jest niehigieniczne i niespelnia swojej roli
      cos jak parasol ktorego ńie wolno moczyc
      bakterie sie namnazaja
      do orzykrywania misek albo stosuje odpowiednie nakrywki albo silikonowe kapturki wielorazowego uzytku
      piekńie sie naciagaja na kazdy rozmiar
      a pozniej wyparzaja w zmywarce po kazdym uzyciu
    • thaures Re: Woskowijka 28.09.19, 00:34
      Człowiek uczy się całe życie... Myślałam, że to woskowina z czymś tam. Tylko za Boga nie potrafiłam do tego dopasować guzików i pętelek 😁😁

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka