Dodaj do ulubionych

Bajka o Nowaku - pamiętacie?

25.09.19, 21:03
Pamiętacie to?
forum.gazeta.pl/forum/w,567,148136368,148136368,A_o_bajkach_min_Nowaka_o_zegarku_nic_.html
Nowak poleciał za zegarek, który biegli ocenili na 17 tys. zł A do oświadczenia trzeba wpisywać rzeczy o wartości powyżej 10 tys. zł. Poczytajcie ten zalinkowany wątek. Niesamowity jest, serio. I przypomnijcie sobie olbrzymią burzę, jaka wówczas się przetoczyła przez media.
I porównajcie do tych stodół, działeczek po 700 tys., no i oczywiście - do kamieniczki wynajmowanej za bezcen gangsterowi.

Co się stało z tą Polską przez ostatnie 4 lata...
Edytor zaawansowany
 • mai-ra3 25.09.19, 21:30
  Właśnie to jest trochę szokujące, że zegarek i osmiorniczki to była kiedyś wielka afera, a obecne prawdziwe afery - tak jakby ich nie było. Chyba to jest jednak działanie 500+, ludzie to tak traktują, ze ci aktualnie rządzący to chociaż się podzielili kasą...
 • 1elka26 26.09.19, 08:49
  Kluczowe słowa - "prawdziwe afery". Problem polega na tym, że to są prawdziwe afery tylko dla tych ktorzy bezkrytycznie lykają papke płynąca z mediów gazetopodobnych.
 • gulcia77 26.09.19, 08:58
  Eluś, błagam. Co prawda od dziadków i rodziców dostałam trochę na start, ale AKowcóww z kamienicami, bezdomnych z Mercedesami, ani 2.6 milionów kredytu na firmę bez siedziby raczej nikt z nas nie dostał...

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"
 • profes79 26.09.19, 09:11
  Bo to jest taka elkowo/tiszantulowa logika. Jak PO "ukradło" 10 koła to jest skandal. Jak PiS ukradł miliony to w zasadzie nic nie znacząca drobnostka. Bo może i kradną ale 500+ dają. I taka jest niestety logika wyborców PiS. Niech kradną ile wlezie byle i nam coś z tego skapnęło.

  --
  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
 • 1elka26 26.09.19, 09:25
  Możesz nie bredzić?? Jezlei chodzi o kradzież to potrzebne są dowody a nie insynuacje . I nie ma nic do rzeczy PO czy PIS - dowody
 • dzikka 26.09.19, 10:00
  1elka26 napisał(a):

  > Możesz nie bredzić?? Jezlei chodzi o kradzież to potrzebne są dowody a nie ins
  > ynuacje . I nie ma nic do rzeczy PO czy PIS - dowody

  Dowody:
  Szyszko obniżył w oświadczeniu wartość majątku o ok. 200 tyś złotych, nie wpisał kolekcji poroży, która sam wycenił na 14 tysiecy. - prokuratura Ziobry obniżyła wartość poroży a zaniżenie wartości nieruchomości uznała za nieistotne...bez komentarza

  Dworczyk, nie ujawnił w sprawozdaniu majątkowym udziału w działce z domem, oraz udziałów w spółce - uważa się za ofiarę

  Banaś - sam przyznał się do działania na szkodę państwa, o oświadczeniu majątkowym i jego brakach nawet nie warto wspominać podobnie jak i o tym, ze firma syna Banasia, na która wzięto kredyt hipoteczny z kamienicy Banasia (sic!) miała za zadanie uczyć "jak bronić przed pazernością fiskusa".....

  To są fakty i jak rozumiem nic nie znaczące afery. Faktycznie w porównaniu z zegarkiem Nowaka to pikuś, kapiszony, nawet nie warto o tym mówić. Albo ośmiorniczki, to dopiero skandal, a ludzie się czepiają lotów Kuchcińskiego....Nowak podał się do dymisji, bo nie zgłosił zegarka za 17 tysięcy i dlatego, że prokuratura była niezalezna a standardy wysokie, a teraz? Teraz jest tak: Sprawa Szyszki za 200 tyś, nie ma sprawy, bo szeryf Ziobro czuwa. Takie sa standardy w PiS, bronic swoich, ich kradzieże, matactwa, oszustwa w oświadczeniach majątkowych nie maja znaczenia. Morawiecki powiedział o Polakach, którzy maja zapier,,,lac za miskę ryżu? Nic się nie stało. Bo to było za PO. Premier musiał kilka razy przepraszać za mówienie nieprawdy? oj tam, nic się nie stało. Afera PCK? ależ nic się nie stało. Znikające dowody w prokuraturze? oj tam, oj tam. Dziwne samobójstwa w wiezieniach ludzi, którzy mieli wiedze np w tzw aferze podkarpackiej? kolejny kapiszon i czepianie się biednego PiS.


  A tak w ogóle: uderz w PiS a elka się odezwie, szkoda czasu i klawiatury. Równie dobrze mogę "porozmawiać" sobie z betonową ścianą (wiem, wiem, zaraz usłyszę o braku tolerancji obrońców demokracji, zwolenników totalnej opozycji i wartości europejskich smile
 • 1elka26 26.09.19, 10:12
  dzikka napisała:

  > A tak w ogóle: uderz w PiS a elka się odezwie, szkoda czasu i klawiatury. Równi
  > e dobrze mogę "porozmawiać" sobie z betonową ścianą (wiem, wiem, zaraz usłyszę
  > o braku tolerancji obrońców demokracji, zwolenników totalnej opozycji i wartośc
  > i europejskich smile

  Jak już tak chętnie przytaczasz tego typu dowody to ciekawi mnie dlaczego nie dodałaś do tej listy oświadczeń majątkowych Adamowicza i chociażby Żurka?
  To jest przecież porównywalna waga dowodów - no tak, ale w tych przypadkach to jest nagonka i szczucie, podobnie jak milczenie już nie o błędach w oświadczeniach majątkowych ale o wyrokach sądowych w sprawie odmowy udzielania informacji publicznej.
  O tym milczycie, a jakakolwiek próba komentowania spotyka się z nagonka i oskarżeniami o szczucie.
  Hipokryzja obrońców praworzadności przebija wszystko.
 • spanish_fly 26.09.19, 10:16
  Jasne, powinnyśmy grzać Adamowicza, który nie dość, że nie żyje to jeszcze w związku z zarzutami miał normalne sprawy sądowe. To jest o wiele ważniejsze od złodziejskiej szajki, która cały czas psuje nasze państwo, ale tak to sobie zorganizowała, że jest kompletnie bezkarna.
 • 1elka26 26.09.19, 10:42
  Możesz grzać w takim razie panią Adamowicz - sprawa nadal jest w toku:

  "Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Jak podaje portal Wybrzeze24.pl, śledczy nie uwierzyli wyjaśnieniom o źródłach pochodzenia pieniędzy darowanych córkom Magdaleny i Pawła Adamowiczów. Wątpliwe jest zatem do tej pory powtarzane wyjaśnienie o pradziadku, który przywiózł walizkę pieniędzy z robót przymusowych w III Rzeszy. Nadal nie jest znane legalne źródło pochodzenia 450 tys. złotych. Na eurodeputowanej PO ciążą zarzuty nieujawnienia dochodów. "
  radiogdansk.pl/wiadomosci/item/99644-pradziadek-z-walizka-pieniedzy-nie-przekonal-prokuratorow-sa-kolejne-zarzuty-dla-matki-magdaleny-adamowicz/99644-pradziadek-z-walizka-pieniedzy-nie-przekonal-prokuratorow-sa-kolejne-zarzuty-dla-matki-magdaleny-adamowicz.

  Natomiast jezeli chodzi o złodziejską szajkę, to naprawdę radzę mniej zacietrzewienia a więcej rozsadku. Jakieś konkretne dowody? wyroki sądowe? A może teraz wystarczy powiedzieć, że wręczyłem sąsiadowi pieniądze w kopercie, czego oczywiście nikt nie widział i stwierdzić, że sąsiad jest złodziejem? To takie teraz mamy dowody?

  Panstwo było psute przez prawie ćwierć wieku i nadal jest psute przez ludzi którzy nie mogą pogodzić się z utratą władzy oraz wpływów.
 • spanish_fly 26.09.19, 10:52
  No właśnie, sprawa jest w toku. Czekaj zatem cierpliwie na rozstrzygnięcie. W końcu zajmuje się tym pisowska prokuratura, więc na pewne będą bezwzględni.

  Sprawy dobrozmieńców nigdy tego etapu nie osiągają - wystarczy, że obiecają wpłatę na Caritas i załatwione. A Kaczyński to już w ogóle bez żadnego trybu, może oświadczyć, że nie widzi sensu, żeby go przesłuchać i przesłuchania nie będzie. Dlatego w ich przypadku nie ma co czekać na dowody i wyroki sądowe, bo dopóki mają Ziobro na usługach żadnych spraw nie będzie.
 • dzikka 26.09.19, 10:36
  1elka26 napisał(a):  >
  > Jak już tak chętnie przytaczasz tego typu dowody to ciekawi mnie dlaczego nie d
  > odałaś do tej listy oświadczeń majątkowych Adamowicza i chociażby Żurka?

  Adamowicz został zamordowany. Tak gwoli przypomnienia., Istnieją elementarne zasady przyzwoitości, o których nie macie zielonego pojęcia, w końcu graliście ludzką tragedią i nieboszczykami przez lata (wraki, miesiączki, ekshumacje wbrew woli rodzin itd). Utajnienie oświadczeń majątkowych sędziów dotyczyło nie tylko Żurka ale także np. Radzika przy czyn Żurka można z tego powodu hejtować i wbrew jego woli oświadczenie ujawniać w przeciwieństwie do oświadczenia Radzika, które zostało skwapliwie utajnione. I o ile można zająć się nieścisłościami w oświadczeniu Żurka, to nie ma możliwości zweryfikowania oświadczenia osoby, która decyduje o dyscyplinarce dla sędziów i sam podejmuje czynności wyjaśniające nieścisłości w oświadczeniach innych sędziów. Kuriozalne. To są właśnie jednakowe standardy dla wszystkich wp. PiS.
 • bei 26.09.19, 10:11
  Ależ to działanie wg starych prawd-„ jak seks to z księżniczką, jak kraść to miliony”.
 • 1elka26 26.09.19, 09:16
  No prosze bardzo. Ale w to, ze można było wracając po wojnie z robót w Niemczech przywieźć walizkę pieniędzy już wierzysz?
  Podobno, istnieje cos takiego jak domniemanie niewinności, ale zapewne nie znam się. Najwyraźniej w środowisku "obrońców praworządności" artykuły dzielnych dziennikarzy śledczych mają rangę niepodwazalnego dowodu.
 • iwles 26.09.19, 09:57

  tyle że w twoim świecie elko "domniemanie niewinności" dotyczy tylko i wyłącznie tych z kręgu pisu. • spanish_fly 26.09.19, 09:51
  PIS ludzie skutecznie straszy, że przy zmianie władzy 500+ zostanie im odebrane i to na pewno na niektórych działa. Na innych z kolei działa "nagonka na kościół", przed którą PIS ma rzekomo stanowić obronę. Część jest pod dużym wpływem propagandy, bo oglądają tylko TVP. itd. itd. To jest cały zespół czynników.
 • spanish_fly 26.09.19, 09:35
  Zupełnie inna miara jest przykładana przez wyborców PIS do oceny ich wybrańców, niż w przypadku zwolenników opozycji i jej polityków.

  Weźmy pod uwagę zarzuty wobec Kwiatkowskiego. Zarzuca mu się nadużycia władzy przy konkursach na różne stanowiska w NIK. A Banaś z PIS, wobec którego jest cała lista podejrzeń o grube przestępstwa, robi to w świetle jupiterów, bez żadnej żenady, nawet nie miarkuje żadnych konkursów tylko wstrzymuje urlop, którego sobie sam udzielił, żeby wywalić dotychczasowych wiceprezesów i na ich miejsce przyjąć przyjaciółkę Marty Kaczyńskiej. A wyborcy PIS słówkiem nie pisną, jakby przyzwoitość nie istniała.
 • mia_mia 26.09.19, 09:43
  Wyborcy Pisu to nie są elity intelektualne, oni nie wiedza co to jest NIK, kto to Banaś i Kwiatkowski, a nepotyzm (w tym wydaniu „przyjaciele królika”) brzmi dla nich jak nazwa egzotycznej choroby.
 • spanish_fly 26.09.19, 09:45
  To nie jest takie proste.
 • sumire 26.09.19, 09:44
  Profesor Król dobrze to podsumował, mówiąc o analfabetach moralnych.
 • mia_mia 26.09.19, 09:37
  Wyprodukowali tyle afer, że nikt nie jest ich w stanie spamiętać. Jest jedna, za chwilę wychodzi kolejna i przebija poprzednie. Jakoś dawno nie słyszałam, że PO jadło ośmiorniczki (w towarzystwie bankstera premiera)
  Suweren ma jednak pamięć rybki akwariowej i rzucone ochłapy typu 500+, żeby nie przeszkadzał w prawdziwych biznesach, więc w październiku zrobi co mu każą.

 • argentea 26.09.19, 13:04
  Gdyby Nowak dostał zegarek od bezdomnego albo kombatanta - to co innego.
 • kropka_kom 26.09.19, 14:32
  widzę że ktoś tu przedawkował tvn

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka