Dodaj do ulubionych

Płyn do czyszczenia fug

25.09.19, 21:26
Skoro ematka wie wszystko, to może też podpowie smile

Szukam płynu do czyszczenia fug, który odświeży zżółknięte białe fugi i przywróci im pierwotny kolor. Próbowałam różnych, i nie działają aż tak jakbym chciała, i przypomniało mi się, że kiedyś eks używał czegoś genialnego, ale siłą rzeczy go nie spytam tongue_out

W przeciwieństwie do wszystkich środków reklamujących się jako cudownie działające w mgnieniu oka - tamten NAPRAWDĘ działał.

Charakterystyczne było to, że preparat nakładało się i czekało ze 2-3 dni, tego się nie szorowało potem, tylko ściągało razem z osadami w postaci jakby wiórków - coś jakby się kawałek silikonu pociągnęło. I faktycznie fugi były śnieżnobiałe.

Ktoś, coś?
Edytor zaawansowany
  • lati7 26.09.19, 09:06
    Podpowiem , podpowiem smile Istne perełki których używam i nie chcę słyszeć o innych. Kosztuję za grosze a biją na głowę inne, drogie marki.
    Płyny - koncentraty można dostać na Alledrogo , ja akurat kupuję w lokalnej hurtowni.
    1. FORLUX Czysta Fuga 1L SF101 KONCENTRAT mycie fug - fugi po tym koncentracie (nie rozrabiam) są jak nowe (rękawiczki obowiązkowo!)
    2. VOIGT ŚRODEK DO MYCIA SZYB I LUSTER LASIPUR VC 175 1L - od lat nie kupiłam innego środka do szyb i luster. Jest niesamowity! Nie robi smug nie trzeba trzeć i nie wiem ile doczyszczać a kosztuje grosze do 10 zł. Leje go latem do także do spryskiwacza w aucie. Myję nim także indukcję.
    3. ABSOLUTNY HIT i nie ma innego równego sobie: VOIGT VC 242 BRUDPUR! USUWANIE TŁUSTEGO BRUDU 1L . Daje radę z osadem z fajek , białe ramy okienne z pcv po czyszczeniu są jak z fabryki smile Kafle, glazura, terakota także. Super odkrycie. Kosztuje grosze ok 12 zł A firmy sprzątające używają go biorą krocie za doprowadzenie do ładu mieszkań, domów. Polecam rękawiczki do tych czynności.
    4. Na uporczywy osad ( glazura) z kamienia jak woda twarda: Ocet w spraju lub mieszanka octu z sodą. U mnie tylko to dało radę smile Powodzenia i daj znać jak poszło.
  • 35wcieniu 26.09.19, 09:09
    Forlux jest dobry ale autorce nie o to chodziło.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • koronka2012 26.09.19, 11:13
    lati7 napisał(a):

> 1. FORLUX Czysta Fuga 1L SF101 KONCENTRAT mycie fug - fugi po tym koncentracie
    > (nie rozrabiam) są jak nowe (rękawiczki obowiązkowo!)

Dzięki, ale tego typu preparaty już stosowałam i efekt mnie nie zadowala.

One tylko rozpuszczają brud, ale sądzę, żeby minuta działania dała efekt radykalnego wybielenia. Ja mam po prostu zżółkniętą fugę i chcę odzyskać biel.
  • nowaczek1 26.09.19, 12:32
    Może się wydawać głupie i banalne, ale ja używam zwykłego kwasku cytrynowego. Robię 10% roztwór (50g kwasku na pół litra wody) i wlewam do spryskiwacza po płynie do szyb. Skrapiam dość obficie, zostawiam na noc, a następnego dnia spłukuję. Fugi jak nowe, bieluteńkie.
  • koronka2012 26.09.19, 15:54
    nowaczek1 napisał:

> Może się wydawać głupie i banalne, ale ja używam zwykłego kwasku cytrynowego. R
    > obię 10% roztwór (50g kwasku na pół litra wody) i wlewam do spryskiwacza po pły
    > nie do szyb. Skrapiam dość obficie, zostawiam na noc, a następnego dnia spłukuj
    > ę. Fugi jak nowe, bieluteńkie.

Hmm, szkopuł w tym, że ja białą fugę mam między ozdobnymi kamykami na ścianie, to duża powierzchnia i fugi też dużo, to wszystko ścieka, nawet jeśli to aktywna piana. Zresztą - próbowałam kiedyś zachwalanym płynem na bazie kwasku, z mega stężeniem - i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy... osady, owszem, umyje, ale kolor nadal żółtawy, co bardzo widać przy białych kaflach. Desperacja. Dlatego szukam preparatu, który nie jest w płynie, piance itd. Gdybym nie była z eksem na noże to bym go spytała tongue_out
  • mona-taran 26.09.19, 16:29
    A może takie coś?
    emako.pl/product-pol-962-Renowator-do-fug-kolor-bialy-6-ml-WENKO.html
  • wlazkotnaplot 26.09.19, 17:55
    U mnie meglio na wszystko. Pracochłonne, psikam fugi i myjką parową z końcówką do fug. Myłam również tylko parą ale dłużej schodzi ale jest eco.
  • czarna_kita 26.09.19, 18:39
    Mówisz meglio na fugi? Od lat go używam ale głównie na tłuszcz ( wszystko, dosłownie wszystko schodzi). Plamy na ubraniach tłuste albo na obrusie, w kuchni okap - rewelacja.
    Ale na fugi nie próbowałam... Ciekawe...
  • wlazkotnaplot 26.09.19, 19:47
    Spróbuj, u mnie właściwie na każdy bród 🙂.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka