Dodaj do ulubionych

Korzystacie z biur podróży

25.09.19, 21:52
przy wyjazdach w Polsce? Bo w wątku obok jedynym argumentem za biurem jest że taniej. Nie że nieogary nie znające języków.
Więc jak to jest?
Obserwuj wątek
    • koronka2012 Re: Korzystacie z biur podróży 25.09.19, 22:03
      Jak nie muszę to nie korzystam. A jeśli już - to najczęściej z czarterów last minute, trafiają się w dobrych cenach.
      Mam alergię na resorty, więc unikam takich miejsc z założenia, wolę kameralne pensjonaty, a nie molochy.

Zdarza się, że trafi się last taniej niżby to wyszło samodzielnie, ale nie przesadzajmy. Tydzień w Grecji ze wszystkimi wydatkami kosztował moją koleżankę w szczycie sezonu 1500 zł/osoby ze wszystkimi wydatkami i atrakcjami dla dzieci. Ze znajomymi upolowały tani przelot i wynajęli sobie super willę z basenem.
    • thea19 Re: Korzystacie z biur podróży 25.09.19, 23:17
      na wycieczki po greckich czy hiszpańskich wyspach, turcji itp kierunkach taniej jest kupić gotowca niż samemu organizować. sprawdzałam ceny przelotów w interesujące mnie miejsca - ponieważ nie planuję wakacji na rok naprzód tylko góra miesiąc, to nie da się tanio nigdzie dolecieć.
    • sineado Re: Korzystacie z biur podróży 25.09.19, 23:30
      Tamten post zupełnie czego innego dotyczył.
      A cena to nie był jedyny argument, bo to jest też wygodniejsze. Gdybym miała sama wszystko zorganizować: lot dla 3osobowej rodziny, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, hotel 4* to taniej i wygodniej zrobić to przez biuro. Gdybym miała dobrą ofertę z bp na wakacje nad polskim morzem, w rejon który mnie interesuje, i której jako pojedynczy nabywca nie miałabym szansy zdobyć, to czemu nie? Skorzystałabym. Ale jest jeden szczegół, jakiego nie zapewni mi bp nad Bałtykiem. POGODY.
          • eowen Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 19:29
            Akurat dziecko ma normalne ceny za bilety lotnicze od 2 roku. Nie powiem, nasze pierwsze bilety po tym czasie, do Tajlandii, bolały finansowo. Wyżnej wspomniane podroż miała właśnie w wieku 3 - wszędzie pełne stawki.
            • pani-nick Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 19:34
              Trzylatek nie ma pełnej stawki. Zwłaszcza przy noclegach (może mieć ewentualnie łóżeczko niemowlęce za grosze) albo opcje nocleg z rodzicami w lozku. Czyli tak, czy inaczej szukasz 2 osobowych noclegów. Linie lotnicze również maja różne stawki cenowe dla przedziału 0-3, 4-12 i wzwyż.
              • maeve_binchy Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 19:50
                To bez znaczenia. W tym roku zaplacilismy za 16 dni Borneo + Singapur, za 4 osoby, w hotelach, jedzenie na miescie: mix street foodu i knajp = 16 000 pln (to cena wszystko, loty, w tym wewnetrzne, noclegi, jedzenie, wstepy itp.). Znajdz mi biuro, w ktorym to tyle bedzie kosztowac.

--
                Miś 29.06.2008, Busia 19.07.2011
                http://tinyurl.com/5edc7k
                • szeptucha.z.malucha Re: Korzystacie z biur podróży 27.09.19, 05:35
                  Za granicę wolę sama organizować, ponieważ potomstwo do lat 18 miewa zniżki. W biurze podróży jedziemy z nastolatkami jako 4 dorosłych z1 dzieckiem - lat 10. Zawsze po zrobieniu kosztorysu na daną podróż idę do biura i sprawdzam, czy oferta jest konkurencyjna wobec mojej. Nigdy się nie zdarzyło, nie mówiąc o tym, że nigdy nie było „moich” terminów.
                  W Polsce to sobie nawet nie wyobrażam korzystać z biur w dobie łatwego dostępu do informacji i kontaktu (w czasach przed internetem i telefonem komórkowym było to bardziej zrozumiałe). No, chyba, że organizuję wycieczkę dla grupy zorganizowanej, np. klasy.
              • eowen Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 19:55
                Pokaż mi linie, w których 3 latek ma super dużą zniżkę. Mam jeszcze niemowlaka na stanie, chętnie skorzystamwink Dzieci do 2 roku życia mają taryfę niemowlęcą, potem różnica w cenie biletów dla dzieci w regularnych liniach wynosi średnio 5-10%, raz widziałam 15%, ale nie w taryfie promocyjnej. Więc, gdy kupuję bilety np. za 1700 zł, to na dziecku oszczędzam ok.170 zł. Szaleństwo wink

Co do noclegów, to ostatnio, jako że podróżujemy już z 2 dzieci, to szukamy nie tyle noclegów 2-osobowych (według Twojej do 11 roku nic nie płacimy przecież za dziecko), ile min. 2 łóżek.

W dodatku, o czym zapominasz chyba, mając na stanie małe dziecko, wydaje się więcej, bo z założenia wybiera się lepszy standard, wygodniejsze połączenia (np.lot bezpośredni czy w ogóle samolot zamiast autobusu) i bezpieczniejsze opcje. Mając wyrośnięte pacholęcia myślę, że albo obniżyłabym całościowo koszty, albo zostałyby na podobnym poziomie, ale za to wyjazdy byłyby intensywniejsze.
                • pani-nick Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 20:30
                  Nie ma super zniżki, ale nie ma stawki jak dorosły, masz przedziały wiekowe. Nie bez przyczyny musisz zaznaczać.
                  Szukacie 1 pokoju z dwoma łóżkami. Bo nadal masz małe dzieci.
                  Odezwij się za 3-5 lat wink buźka 😘
                  • eowen Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 21:49
                    No tak, bo za 3-5 lat to nagle z powodu tego mitycznego pokoju będę jeździć na wakacje 2 razy drożej niż teraz. Zapomniałabym, będę uboższa o tą zniżkę dziecięcą, maks.400 zł, licząc dwójkę dzieci.

Droga koleżanko (skoro Ty protekcjonalnie, to i ja) - tam, gdzie ja latam, koszty pokoju to grosze, nawet w hotelach pięciogwiazdkowych, na widok których szczęka opada (HCM). Największym kosztem są bilety lotnicze, stanowią one średnio 50% wszystkich moich kosztów kilkutygodniowych, bardzo intensywnych wyjazdów.

Za 25 tysięcy to byśmy mieli dwumiesięczne wakacje, w kilku krajach. Ale rozumiem, że Cię to boli i nie dowierzasz, jak tak można. No, można, zwyczajnie i po prostu. Wystarczy poczytać blogi podróżnicze, by dowiedzieć się, że nie jestem jakiś wybrykiem natury. Ci, którzy chcą i potrafią, właśnie tak robią. Jeśli Ty wolisz za taką kwotę jeździć z biurem podróży do Dubaju, to wolna droga, Twój wybór. Ale nie siej demagogi na forum. I nie ironizuj pod każdym postem, który z Tobą polemizuje.

Podsumowując - tak wyjazdy samodzielnie organizowane są tańsze, szczególnie te na inne kontynenty.
                    • pani-nick Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:01
                      Nie, jeśli będziesz brać pokoj 1 łóżko podwójne i dwa pojedyncze. W jednym pokoju.
                      Zgodzę się, ze noclegi w egzotycznych miejscowkach są tanie, a i jedzenie na miejscu w Tajlandii czy Malezji tez jest tanie. Tylko ze przelot to w naszej konfiguracji to koszt 16 -30 tysięcy. Jestem świeżo po szukaniu takiego rozwiązania na zimowe ferie. Z dzieckiem przedszkolnym nie jesteś ograniczona terminami.
                      Stad moje: przypomnij się za 3-5lat.
                      Bo naprawdę uwierz mi, ze podróżowanie z jednym dzieckiem nawet nie w wieku przedszkolnym to pikus.
                      • maeve_binchy Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:09
                        Niestety, to ty nie masz racji. Lecimy na ferie zimowe do Tajlandii. Bilety wyniosly nas w sumie na 4 osoby 6800 pln. Qatar, wiec jedne z najlepszych linii. Ale na ferie kupuje sie nie teraz, tylko wtedy, jak sa promocje na bilety. 16-30 tys? To chyba pierwsza klasa?

--
                          • maeve_binchy Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:18
                            Promocje sa.....kiedy sa. No, niestety, eowen dobrze to opisala. Trzeba sledzic strony podroznicze a raczej typu fly4free czy mleczne podróże, fora itp. I jak jest dobra cena, to kupujesz. Jak masz bilety - ogarniasz reszte.

--
                              • maeve_binchy Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:23
                                Mozesz sie na powiadomienia zapisac, wybrac kraj, okres np.wakacje, zima itp. Ale ja zwykle przy porannej kawie chociaz na fly4free wejde, najlepiej na ich forum, jest caly dzial promocji lotniczych, czesto tam ludzie wrzucaja szybciej niz portal

--
                                • pani-nick Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:32
                                  www2.esky.pl/tanie-loty
                                  Loty do Kuala Lumpur, bez wliczania kosztu lotu na wyspy - od 14 tys. 🤷‍♀️
                                  Do Bangkoku, z którego tez się na wyspę docelowa trzeba jakoś dostać - od 12 tys. 🤷‍♀️
                                  Dodałam przedział zahaczający od tygodnia przed feriami do tygodnia po feriach 🤷‍♀️
                                  Szukałam już w lipcu na ferie i było to samo.
                                    • eowen Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:53
                                      To tak nie działa, ze sobie wchodzisz na jakaś stronę raz na kilka miesięcy i bach, od razu znajdujesz w te idealne dni loty z promocji. Jeśli chcesz zacząć latać sama, to zacznij dobrze - zapisz się na newslettery, zrób sobie nawyk przepadania stron z ofertami przy porannej kawie, jak polecała meave. Bądź elastyczna, kilka dni wylotu czy powrotu robi różnicę w cenie. Kup szybko, ale mądrze - sprawdź wcześniej pogodę w wybranym miejscu, koszt wizy, a po zakupieniu lotów - kup ubezpieczenie od rezygnacji. Ja w tym roku musiałam skorzystać.

Aktualnie, na styczeń, luty dobrą ofertę ma LOT na Sri Lankę i KLM/AirFrance na kilka destynacji
                                      • pani-nick Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 23:17
                                        Ale mnie ograniczają terminy ferii sad
                                        Weszłam sobie na pierwsze z brzegu rewelacyjne obniżki wczasów na dominikanie i w ZEA - na tym portalu flyforfree. I cena za ta rewelacyjna ofertę niezbyt różni się od oferty Tui. A odpada kombinowanie z datami. 🤷‍♀️
                                        To będzie mój sport, jak będę podróżować z mezem. We dwójkę.
                                        Teraz to chyba nie dla mnie sad
                                  • maeve_binchy Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:48
                                    Podalam ci strony wyzej, ktore ja sprawdzam. Loty wewnetrzne na wyspy sa tanie. Czasem szukam na skyscanner, ale zwykle jestem leniwa i korzystam, ze ktos juz znalazl jakas promo. No i nie wiem, kiedy sa teoje ferie. Nasze od 8 lutego, wylatujemy 6

--
                      • eowen Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:13
                        Nie wiem, skąd bierzesz takie kwoty. Akurat linie lotnicze nie znają pojęcia ferii - liczą się promocje. Ja latam do Azji tylko Qatarem, promo średnio wychodzą 2 tyś., co w Waszym przypadku daje równo 10 tyś. I są czartery - też średnio 2500 z palcem z nosie znajdę, Qatar ma czasem też rodzinne promocje, gdzie za każdy kolejny bilet płacisz odpowiednio mniej. Jedna rodzina z podróżniczego forum swego czasu kupiła za 7 tyś bilety dla całej piątki.

Z drugiej strony, jeśli tak szukasz, jak podajesz, to zdecydowanie dla Ciebie biura podróży wychodzą taniej smile
                        PS Podróżuję z 2 dzieci, w tym z niemowlakiem (ten ma za sobą 4 loty, pięciolatka - kilkadziesiąt).

Mam też już przygotowaną listę krajów na wyjazdy szkolne, czyli typowe wakacyjne - m.in. Afryka i Kanada (w ciągu ostatnich tygodni do Kanady były wysyp lotów za 1300 zł).
                          • maeve_binchy Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:21
                            Jeszcze taniej byly np. ukrainskie do Taj, ca. 1400 za osobe. Trzeba tez patrzec na rozne miadta. Akurat na Borneo polecielismy z Berlina, Tajlandie mamy z Wawy, gdzie mieszkamy. Tyle, ze z Berlina polecielismy za 1300 pln na glowe, teraz szalejemy za 1700

--
                          • joanna05 Re: Korzystacie z biur podróży 27.09.19, 01:01
                            pani-nick napisała:

> no to ja szukać nie umiem 🤷‍♀️
                            Szukaj dalej smile W styczniu tego roku byłam w 4 os. w Tajlandii w ferie zimowe (w sumie jak 4 dorosłe osoby, bo dzieci to już starsze nastolatki). Bilety Waw-Bangkok kupiliśmy za ok. 2 tys. na osobę, Qatarem. Normalna cena, ale opłacone jak tylko najszybciej się dało - bodaj w listopadzie. Potem już tylko drożały. Nigdzie się nie rejestrowałam, szukałam przez wyszukiwarki cen, ustawiłam sobie powiadomienia. Można było i taniej lecieć, ukraińskimi liniami bodaj, albo z dłuższym czasem pomiędzy lotami, ale nie chciałam tego brać, jestem wygodna. Byłoby jeszcze kilkaset zł od osoby taniej. Więc można, teraz idealny czas na zakup biletów na zimę w Azji jest.
    • pani-nick Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 15:37
      Ja tam tego argumentu nie widziałam.
      Wręcz sporo pisało, ze ceny podobne. A już AIinn.. bicz pliz.
      Korzystaliśmy w 2015 roku z biura podróży. A raczej z oferty pewnej firmy i jechaliśmy w Karkonosze na turnus zimowych wczasów odchudzająco / poprawiających kondycję. Polecam!
      W cenie mieliśmy fajny pokoj, dietę dla całej rodziny, i mnóstwo zajęć oraz zabiegów. Byłam w ciąży i wszystkie zamieniłam na najbezpieczniejszy masaż łóżkiem wodnym 😂
      Do tego ciekawe widoczki, woda uzdrowiskowa itd.
      W ubiegłą sobotę byliśmy na spacerze w poznańskim starym zoo i idąc do auta, mijaliśmy takie biuro podróży zorientowane na polskie „sanatoryjne” kierunki.
      Oferty nawet nawet... zwłaszcza, ze problem z zabiegami na miejscu (w ramach indywidualnych pobytów jest taki, ze dostępność jest słaba / w zeszłym roku i dwa lata temu prztestowalam w Mielnie, Darłowie i Dąbkach”).
      Znając ten problem z doświadczenia, aż zachęciłam małżonka do zerknięcia na ofertę i oboje uznaliśmy to za punkt godny przypomnienia sobie w styczniu, w ramach bookowania wakacji naszym dzieciom i mamom na lato 2020tongue_out
    • mama0208 Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 18:47
      Taniej jest przez biuro podróży. Porównywałam zakup przez str internetową hotelu, booking i znane biuro podróży na trzy litery i taniej aż 50 procent było przez biuro. Acha i basen nie był limitowany oraz posiłki były dwa a na str hotelu basen 1,5 godziny i tylko śniadania.
      • eowen Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 19:44
        Dla hoteli współpracujących z biurami podróży indywidualny klient nigdy nie będzie atrakcyjny.
        Ja z kolei nie znoszę molochów, więc zawsze wybieramy coś kameralnego i tam nigdy też wycieczek nie spotykam. Ale stąd też nie mogę porównywać cen smile
      • husmus Re: Korzystacie z biur podróży 27.09.19, 08:32
        mama0208 napisał(a):

> Taniej jest przez biuro podróży. Porównywałam zakup przez str internetową hotel
        > u, booking i znane biuro podróży na trzy litery i taniej aż 50 procent było prz
        > ez biuro. Acha i basen nie był limitowany oraz posiłki były dwa a na str hotelu
        > basen 1,5 godziny i tylko śniadania.

To zależy, nie zawsze biuro ma korzystniejszą ofertę.
        Mamy zaplanowany tygodniowy pobyt w Izraelu w styczniu. Na razie przelot + mieszkanie dla 4 osób kosztowały nas poniżej 5 tys. Do tego doliczamy ok. 2 tys., jako wydatki na miejscu. Nie ma opcji, żeby w którymkolwiek biurze zejść za taką ofertę poniżej 10 tys., z reguły był to koszt. ok. 12 tys.
    • pelissa81 Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 22:14
      W doroslym życiu wyjechalam z nim 2 razy (na wakacje) i raz na wyjazd zorganizowany (nie dało się tam wjechać inaczej). Poza tym - sami organizujemy wyjazdy, raczej duzo w Polskę. I te dwa razy byly w porządku - nie siedzielismy caly czas w hotelu, sami sobie organizwalismy wycieczki naokolo, jedzenie HB (Nie AI) - zatem zastanawiam się czym się roznil od samodzielnego? W sumie dla mnie niczym - opiekun rezydent byl zbedny, wycieczki tez, fajnie miec transfer - to plus zwlaszcza gdy przylot w nocy. Tyle - aha, koszt niższy przez biuro (kupowalam w promocji) niz samodzielnie - to zdecydowalo glownie, bo byl to wyjazd pod katem mlodej, wiec basen +. fajna okolica to podstawa dla nas byla.
    • po-trafie Re: Korzystacie z biur podróży 26.09.19, 23:41
      Tak naprawde, to nie umiem sobie wyobrazic, po co. Ani w Polsce, ani za granica.

By znalezc loty wystarczy google.com/flights + ewentualnie ustawianie sobie powiadomien
      By znalezc noclegi, wystarczy booking.com + airbnb (ewentualnie znalezienie miejsca, ktore odpowiada, po czym przekopanie internetu szukajac tanszej oferty w tym konkretnym pensjonacie/hotelu/osrodku - tu zdarzylo mi sie pisac do miejsca bezposrednio mowiac, ze booking oferuje mi cene taka a taka, ze jestesmy dorosli, odpowiedzialni i zostawiamy po sobie pokoj bez chaosu i czy moze moglibysmy zarezerwowac bezposrednio - czesto wychodzi taniej)
      By pisac do kogos w dowolnym jezyku, wystarczy uzywanie bardzo prostej skladni zdan, podstawowych slow, duzo zwrotow grzecznosciowych i zamieszczaniu w mailu zarowno wersji angielskiej (ktory znam) jak i wersji lokalnej (tu wlasnie uzywam tlumacza online, sprawdzajac kilka razy tlumaczenie w te i spowrotem by uniknac wieloznacznosci). Nie jest idealnie, ale ludzie doceniaja wysilek, udalo mi sie tak dogadac i po bulgarsku i po wlosku i po tajsku big_grin

Wynajem aut, komunikacja pociagiem, autobusem, promem, tramwajem, riksza, skuterem czy innym lokalnym uberem - naprawde jest do ogarniecie w czasie map, internetu i mozliwosci sprawdzenia tego online.

Odwiedzilam w zyciu 50 krajow na 4 kontynentach i jakby.. nie wiem co biuro podrozy ulatwia. Wiem za to, ze zabiera duzo swobody i elastycznosci..

--
      styletka.pl/blog - tyle pieknych ubran, a zycie takie krotkie...
      • minerallna Re: Korzystacie z biur podróży 27.09.19, 03:30
        O właśnie! O to chodzi. Ale trzeba nieco wysiłku a nie każdemu się chce czy potrafi. A warto nieco poszukać.
        Ja mam tylko 45 krajów na swoim koncie choć w niektórych byłam kilka, kilkanaście razy i zawsze indywidualnie.
        Nie dla nas masowe spędy na śniadanie, potem "wylewanie się" z autokaru i chodzenie za jakąś parasolką czy innym masztem.

--
        http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka