Dodaj do ulubionych

Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów

25.09.19, 22:06
Nie moich, córysmile Prostuje codziennieuncertain ale i tak włosy jej się puszą. Są cienkie, ale jest ich cała masa. Bardzo podatne na kręcenie, skręt trzyma jej się tydzień albo i lepiej! w każdym bądź razie do mycia, zresztą wokół twarzy zawsze ma loczki.
No i nie znosi swoich włosów, kombinuje jak koń pod górę, rozjaśniła sobie, przez co są jeszcze bardziej napuszone, teraz wraca do swojego koloru.
Nie wiem co jej poradzić, bo ja mam odwrotny problemsmile
Poradzicie coś?

--
"Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
Obserwuj wątek
    • nenia1 Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:19
      Mnie odrosły włosy dość cienkie, tym bardziej, że jestem naturalną blondynką, czyli włos i tak z natury cienki, z tym, że proste mam, nie kręcą się, bardzo sobie chwalę serieexpert z Loreala, maska do cienkich włosow Lipidium Absolut Repair i po wysuszeniu DD Balm Nutrifier - fajnie wygładza, pozwala modelować a kompletnie nie obciąża co jest ważne przy włosie cienkim. Z tym, że jak pisałam włosy mam proste, nie wiem jak to działa na kręcone. Zamiennie używam Toskańskiej Maski z Planeta Organica, nie jest droga a włosomaniczki polecają i faktycznie, też mi się sprawdza.
        • nenia1 Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:49
          Hej pade poszukaj jeszcze jakiś blogów gdzie właścicielki mają podobne włosy do twojej córki, bo ja jednak mam włosy proste i raczej mi się nie puszą, tylko że cienkie są, ja kiedyś na fali zachwytów robiłam to co radziła anwen i nie mogłam wyjść ze zdumienia, że wszyscy zachwyceni a ja bez efektu wow wink aż w końcu wpadłam na genialny pomysł, że anwen ma włosy grube, ciemne, a ja jasne i cienkie. Może niech córka zajrzy na blog o nieco infantylnej nazwie "martusiowykuferek" ja właśnie stamtąd ściągam większość polecanych kosmetyków, i teraz z ponad 80% poleceń sprawdza się u mnie, chociaż właścicielka też ma proste włosy, ale cienkie właśnie, warto ją poczytać, bo jest rzetelna w ocenach i ładnie sobie włosy wypielęgnowała. Ale ten DD Balm Nutrifier to może faktycznie kup, ja jestem pod wrażeniem, no i pięknie pachnie.
    • qs.ibidem Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:22
      Prostowanie i w ogóle wysokie temperatury prowokują większe problemy... Polecałabym czesanie drewnianą szczotką suchych (przed, nie po myciu), unikanie ręcznika (do wycierania koszulka), mycie zimną wodą i coś co się nazywało frizz dismiss (ale nie pamiętam na 100%).

Po ciąży połowa jej wypadnie i będzie ok wink
    • jak_matrioszka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:24
      Dać sobie spokój z prostowaniem i postawić na fale lub loczki, co tam jej z natury wyjdzie. Zamiast postepować wbrew naturze i otrzymywać w rezultacie puch, może mieć co prawda nie gładka tafle, ale dużo bardziej uporzadkowane skrety.
      Jak ma FB, to może na grupe WŁOSING tam zajrzeć, poczytać jak sie jej włosy kwalifikuja i w zwiazku z tym jak sie nimi zajać. Można tam sobie wybrać mniej lub bardziej zajmujace metody oraz mniej lub bardziej naturalne środki. Całkiem bez testowania sie nie obedzie, ale puchu można sie pozbyć.
      • pade Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:34
        Ja to wiem. Ale widać dziecko ma upór po mamusismile Gdy byłam w jej wieku, uparłam się, żeby mieć kręcone włosy i poszłam zrobić trwałą:/. Nie wyszła, to poszłam po raz drugi (w tajemnicy przed mamą), że mnie ta fryzjerka nie pogoniła! Zamiast ciemnobrązowych loków, miałam jakieś rude popalone afro. Ryczałam tydzień. Potem odpuściłam włosom. Ale kilka lat później skusiłam się na "styling", "kwaśną trwałą", czy jakoś tak. I znów nic nie wyszło. Od 10 lat kocham swoje włosy takimi, jakie są.
        Ale młoda jest jak widać na etapie: mam kręcone - chcę proste.

--
        • hanusinamama Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:41
          Ja ją rozumiem. Ma takie (tylko do tego bardzo grube wiec jak są skrecone wygladam jak Król Lew). I tez wolę proste. Ja prostuje na duze wałki. Wlosy po umyciu w połowie podeschnięte nawijam na grube wałki i zostawiam do wyschnięcia. U mnie działa olejowanie przed myciem a juz na suche koncówki nakładam krople oleju jojoba...prostowanie na ciepło wysusza włosy, a włosom porowatym szkodzi to jeszcze bardziej.
        • jak_matrioszka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 23:20
          Ja prostowałam włosy żelazkiem, takim do prasowania, kładac głowe na desce...
          Może uda Ci sie ja namówić przynajmniej na spróbowanie jak wyglada jej typ włosów przy właściwej pielegnacji. Do tego musi znaleźć kogoś z tym samym typem i ściagnać pomysły.
          Ja mam mocno rozjaśnione, cienkie i falowane z natury. Myje najcześciej sama odżywka, czasem szamponem, ale ulubionego jeszcze nie mam. Puszyły mi sie tragiczne, dobry efekt dało domieszanie zwykłej maki ziemniaczanej do odżywki (byle jakiej, byle dość rzadkiej). W kwietniu chyba kupiłam odżywke i maske z bursztynem, całkiem przypadkiem, i dobrze mi robi bez żadnych dodatków. Nazwy nie pamietam, pewnie bedzie jantar w nazwie, opakowanie typu tubka, srebrno-bursztynowe. Czasem posmaruje sie olejem, przed myciem, u mnie schodzi lekko jak tylko odżywke nałoże, bez szamponu. Olej mam z pestek dyni (spożywczy) i z Rossmanna coś o moreli i pszenicy (z tej serii mam też szampon i odżywke i też sie nadały). Nie mam jakichś specjalnych planów, tak naprawde to tylko porzucenie szamponu można zaliczyć do stałej pielegnacji, bo poza tym to co wyjazd, to kupuje coś, co w lokalnym sklepie znajde. Nie ograniczam sie do produktów dla włosów suchych i zniszczonych, bo czasem zawieraja olej kokosowy, a to najgorszy wróg włosów puszacych sie, kreconych i wysokoporowatych. I nie wiem kiedy puch znikł. Teraz mam miekkie, sypkie i gładkie, nie klapniete ale i nie napuszone włosy. Od dłuższego czasu sie nie czesze, wystarczy że przesune przez włosy reka, nie mam kołtuna i jak przeciagne szczotka to bez problemu przechodzi (mam krótkie włosy, na półdługich też działało). W sumie najwieksza poprawe zanotowałam latem, właśnie na przypadkowych produktach, ale pracowałam na to dłużej smile Wyjściowy stan włosów ze dwa lata temu był taki, że każda fryzjerka mnie pytała kto mi tak włosy trwała spalił sad a reka przez nie nie szło przesunać, bo sie haczyły jak rzepy tongue_out
            • snakelilith Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 23:43
              Ta seria z Rossmanna Alterra z morelą i pszenicą (Alterra Szampon nadający włosom połysk MORELA BIO & PSZENICA BIO) jest naprawdę dobra. Używam szamponu, odżywki i oleju, ale oleju tylko przed myciem, bo zastosowany po myciu jest za tłusty. Te suche oleje nadają się do nakładania po myciu lepiej. Cudów po tej moreli bym nie oczekiwała, ale aktualnie jestem tej odżywce wierna.
            • jak_matrioszka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 23:45
              Obstawiam mycie bez szamponu (nawet codziennie), odżywka po spłukaniu której nie mam tepych włosów. Sa odżywki, i to dużo, po spłukaniu których mam kołtun jakbym wcale niczego z poślizgiem nie użyła sad wiec to nie tak, że dowolna odżywka. Poszukałam i mam taka: farmona.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/jantar-linia-do-wlosow-zniszczonych/krio-maska-zakwaszajaca-wlosy-zniszczone-zabiegami-fryzjerskimi/ Jest tego cała seria, maska u mnie daje najlepszy efekt, po odżywce miałam jeszcze w kwietniu tepe włosy, teraz nie wiem. Mylaco pisałam odżywka, mam na myśli maske (sposób użycia ten sam). I nie rozczesuje.
                • jak_matrioszka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 00:11
                  Ja bym tego pomysłem nie nazwała, mi sie spod prysznica nie chciało wyjść i pominełam faze "mycie", przechodzac od razu do fazy "nadajemy poślizg" 😂 Okazało sie, że efekt jest niezły, wiec co jakiś czas sobie pozwalałam na skróty, aż w końcu doszłam do tego, że skrót jest stanem permamentnym. Nie mam tłustego spodu, ba, obawiam sie, że przy zbyt słabej odżywce może sie przesusz wrócić. Na ostatnim wyjeździe kupiłam Ksieciu Małżonkowi szampon miclearny Syoss i sobie głowe nim też umyłam, krzywdy mi nie zrobił smile Generalnie na mnie "tanie jest dobre", a jak wcześniej kupowałam drogie produkty płacac za reklame i renome, to efektów ni hu hu tongue_out
    • snakelilith Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:25
      U mnie nie funkcjonuje nic oprócz silikonu. A mam niefarbowane i nie prostuję, a jedynie myję za często, bo codziennie. Wypróbowałam już wszystko, tysiące odżywek zmywalnych i leave in, spraye, kremy, oleje. Pomaga trochę wybranie fryzury dopasowanej do skrętu, wtedy puszenie może być nawet zaletą, bo dodaje objętości. Ale fryz na prosto, w stylu topielcy, to do takiej struktury włosa się nie nadaje. Wiem, bo sama zapuściłam właśnie wszystkie na równiutko i nie mogą na siebie patrzyć, jedynym ratunkiem jest spięcie w kok. Niedługo idę ściąć do fryzjera.
      Moje włosy są trochę jak u Taylor Swift, jak ułożone to super duper, fale i proste, co się chce, ale po krótkim czasie na wilgotnym powietrzu wyglądają tak:

https://bilder.t-online.de/b/86/46/83/72/id_86468372/610/tid_da/taylor-swift-bei-der-verleihung-der-mtv-video-music-awards-.jpg
            • nangaparbat3 Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 07:17
              A ile ona ma lat?
              Jak Cię czytam, to jakbym o mojej czytała, w czasach kiedy chodziła do gimnazjum. Prostownica i jeszcze farbowała na czarno, codziennie wstawała godzinę wcześniej i wydawało mi się czasem, że włosy ma zawsze mokre, bo myła chyba dwa razy dziennie.
              Jakoś to się zmieniło na studiach chyba, okazało się że ma przepiękne, kręcone włosy w kolorze starego złota. Więc na szczęście te wszystkie zmiany wywołane prostownicą i farbowaniem okazały się odwracalne.
              Co do puszenia - moje się puszą przez kilka dni po każdym myciu. Świetne miałam w wakacje, nie spłukiwałam nawet po wyjściu z morza, ukałdały się rewelacyjnie. Nauczyłam się ograniczać użycie grzebieni (jeśli, to taki z bardzo grubymi zębami, drewniany lepszy), tradycyjna szczotka wzmaga puszenie się w stopniu maksymalnym.
              Rozczesuję włosy palcami, wtedy zostają loki - i jest OK, to moje prawdziwe włosy. Nie da się inaczej: albo puszenie, albo loki, albo różne dziwne substancje, ale te mnie irytują, więc daję spokój.
              Jak sobie teraz przypominam, co miałam z córką i jej włosami (chociaż tylko byłam świadkinią, nie wtrącałam się, byłam bez szans) słabo mi się robi. Było, minęło, jest git.

--
              "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
          • snakelilith Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:56
            No nie powinno, ale co zrobić, jak uprawiam sport i łeb mi się poci? Więc myję i walczę z przesuszeniem, jednak z puszeniem i efektem jak na zdjęciu nic nie zrobię, bo to taki włos, nie prosty, nie kręcony, łatwo wprawdzie układający, ale na powietrzu niesforny i do tego przymujący dowolne kształty, więc rano po przebudzeniu nie da się tego ujarzmić bez mycia. Dobrze jednak wygląda w krótszych (do brody) i lekko wycieniowanych fryzurach, bo wtedy mają sporo objętości.

Mniej więcej takie cięcie:

https://www.heimgourmet.com/uploads/externalMedia/b2/dd/c5/af/pelos.png
    • hanusinamama Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 22:36
      Włosy ma porowate to się będą puszyć. Mozna szukać odzywek (metodą prób i błędów) olejowania. Ja na wysuszone koncówki stosuje olej jojoba. Córka zniszczy sobie włosy prostownicą. Moze kup jej takie duze wałki. Jak ma podatne włosy to lekko podsuszone nawija sie na duze wałki i czeka do wsychniecia. Po tym są proste.
    • pade Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 25.09.19, 23:23
      Dziękuję wszystkim za odzew!
      Kochane jesteście. Kupię wszystkie polecane odżywki (po kolei), a nuż coś dziecku podpasuje, a może wreszcie będzie efekt wow?
      Dam znaćsmile

--
      • snakelilith Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 00:03
        Akuart z tego "curly girl" nie wszystko się sprawdza. Na przykład reguła, by suszyć na powietrzu, albo tylko dyfusorem to dla podobnych włosów porażka. Wychodzą nie fale i nie loki, a pogniecione siano. Szczotką i ciepłą suszarką nadaje się takim włosom ładne fale, albo można nawet wyciągnąć na gładko.
        • sham-anka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 02:21
          bo curly curly nierówne. Dla niektórych curly świetny jest olej kokosowy a dla innych on robi strąki. Niektóre curly jak zmoczą włosy to im się z nich robią takie mokre pierścionki, innym się prostuja dopóki nie wyschną a włosy afro to już w ogóle jak kaczka, w ogóle nie nasiąkają wodą.
          • pade Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 09:23
            Przypomniało mi się, a to chyba ma znaczenie, że w czasach kiedy to ja myłam i suszyłam córce włosy, akcja suszenie zajmowała minimum 1,5 godziny. Jej włosy nie chciały wyschnąć. Rozczesywanie to był koszmar, kupowałam cudawianki, żeby kołtunki zlikwidować, a z kolei plecenie warkoczy wyglądało tak, że natłuszczałam sobie ręce, starałam się bardzo delikatnie rozdzielać pasma, ale i tak młoda co chwilę krzyczała "ała", co mnie nie dziwiło, bo nie dało się spokojnie wydzielić pasemka, wszystkie włosy dookoła "lepiły się" do siebie.

--
              • pade Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 10:02
                No to teraz ma dmuchawca. Czemu się nie dziwię, bo włosy wytrzymały trzy farby oprócz rozjaśniania, na szczęście udało mi się przeforsować stężenie utleniacza (raz 6%, pozostałe mniejsze), odżywki likwidujące żółty odcień i codziennie suszenie bardzo gorącym powietrzem.
                Do farb dodawałam olaplex 1, po farbowaniu nakładałam jej olaplex 2 , żeby tragedii nie było, bo farbę nakładała w odstępach kilkudniowych.
                Wnioski z rozjaśniania i farbowania już wyciągnęłasmile Wraca do swojego koloru i już nie kombinuje, dzięki bogusmile
                Odnośnie suszenia nie chce mnie słuchać.

--
                • kotejka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 10:21
                  jakbym o swoich wlosach czytala smile
                  lacznie z tym rozjasnianiem
                  naprawde wyprobujcie kobiety ten insight
                  najpierw ciekle krysztalki
                  zachwycicie sie
                  inna jakosc fryzury, pielegnacji
                  tylko trzeba zaakceptowac fakt, ze wlosy nie sa idealnie proste
                  i dac im zyc takimi jakie sa
                  ni proste ni loki, ale tez ladne, jesli zdrowe i wypielegnowane
            • dziennik-niecodziennik Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 10:19
              włosów kręconych (o dowolnym typie skręty) zasadniczo nie powinno sie czesac na sucho, bo to rozluznia skręt i puszy.
              jesli włosy są wysokoporowate, to mają otwarte luski i są "szorstkie" strukturalnie, chropowate. dlatego sie czepiają jeden drugiego i plączą.
              mozna to poprawic, mozna zamknąc łuskę wlosa (np zakwaszając włosy płukanką z octu albo robiąc ostatnie płukanie chlodną wodą), tylko to trzeba odpowiedniej pielęgnacji prze ODPOWIEDNI czas. to nie jest tak ze po dwóch umysiach bedzie rewelacyjnie. to jest kwestia obserwowania wlosów na bieżaco i reagowania na ich potrzeby - i dostarczania im, jak w diecie, protein, nawilżaczy czy natłuszczaczy.
              trzeba o tym poczytac, pouczyc sie troche, ale wchodzi w krew po jakims czasie.

--
              "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
              Pietrek + Solejuk wink
        • dziennik-niecodziennik Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 10:06
          o Jezu. no to chyba oczywiste ze trzeba poczytac i wybrac to co pasuje do własnego typu włosów, nie?...
          wyciągnąć na szczotce na gładko zawsze mozna, ale nadawanie fal szczotką jest troche bez sensu w momencie posiadania wlosów falowanych z natury. przed jakims wyjsciem, zeby wyrazniej zdefiniowac fryzurę - owszem, ale na co dzien...

--
          "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
          Pietrek + Solejuk wink
          • thank_you Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 11:32
            Ja od jakiegoś czasu robię inaczej - właściwie to do niedawna nie używałam suszarki nawet po basenie, a teraz wyciągam włosy na suszarce obrotowej, spinam je w kok na górze, a po kilku godzinach rozpuszczam i cudne fale, jak moje. Niestety musiałam zacząć tak robić, gdyż ilość siwych włosów na mojej głowie spowodowała, że moja fryzura przestała przypominać to, co zawsze w swoich włosach kochałam i po latach luzu muszę się trochę napracować, ale raz na kilka dni mogę. wink
          • snakelilith Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 11:58
            No też nie mówię, że kręcę je codziennie na szczotce, ale włosy tego typu, a przynajmniej moje, wysuszone na powietrzu, po uprzedniem rozczesanie na mokro, (co to w ogóle za pomysł rozczesywać dopiero po wysuszeniu?) wyglądają jak pogienciona, nieudana trwała. Używając suszarki i szczotki mogę nadać im trochę kształtu i zrobić, by fale wyglądały ładniej. W ogóle suszenie na powietrzu nie zdaje kompletnie egzaminu, bo to jak zauważyła pade u swojej córki, trwa wieki. Nawet w upalne lato kiedy użycie suszarki to koszmar, włosy schną godzinami i jak wierzchnie są suche, to warstwy na dole ciągle są wilgotne. Po 3 godzinach z wilgotnym łbem jest mi po prostu zimno.
    • snakelilith Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 00:20
      Aaaa, pade, jeszcze jedno. Wygładzić włosy, zwłaszcza takie farbowane i przepielęgnowane różnymi cudami, można kwaśną płukanką. Bierzesz 2-3 łyżki octu jabłkowego na 5 litrów chłodnej wody i płuszczesz tym włosy po myciu. Jak zapach przeszkadza, to spłukać krótko chłodną czystą wodą. Warto zrobić to co dwa tygodnie, by oczyścić włos z kosmetyków, nalotów z twardej wody i zamnknąć łuskę włosa. Będą gładsze.
    • kotejka Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 06:40
      Mam takie włosy, lata z nimi walczyłam
      Ni to proste ni kręcone a przy wilgotnej pogodzie aureola jak u dmuchawca

Teraz jest niezle, bo zmieniłam fryzjerkę, na taka która potrafi się nimi zająć i widzi potencjał
      Wiec ponpuerwdze ścięcie nie najprosto a trochę cieniowane
      Przy kręconych nie ma efektu Kopernika pieknej kaskady fal (jak radzka na insta na przykład)
      A z pielęgnacji kosmetyki włoskie naturalne insight
      Tanie nie sa, ale maja ogromne opakowania - warto zainwestować
      Ja mam serie anti frizz
      Taka kuracje zaleciła mi fryzjerka nawilżająca odbudowująca i odtruwająca dla moich włosów
      Cudo, ale hitem uzupełniającym pielęgnacje na codzień sa ich kryształki nawilżające
      To coś zupelnie innego niż silikony tluste
      A efekt puszenia znika jak magia i zostawia pięknie nawilżone włosy
      Prostownicy zakaz mam kategoryczny a o keratynowym prostowaniu mówi same najgorsze rzeczy, ze w rezultacie i tak pozostawi włosowa masakrę
      Nie warto

• b-b1 Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 08:20
      Kupiłam córce i zrobiłam samodzielnie keratynowe prostowanie włosów. Preparat ten:
      allegro.pl/oferta/kativa-zestaw-do-keratynowego-prostowania-wlosow-8369578685?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MTEyYzY2YTEtNjVjYy00ODhhLThlMDQtYTUwZjZkM2UyMmFkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=04461f67-cc39-4b0f-9be3-391859c2f2ef
      Do tego dokupiłam szampon i odzywkę.
      Instrukcja jest przejrzysta. Możesz prostować włosy, ale możesz również pozostawić na włosach bez prostowania-wtedy się nie będą puszyły, ale nie będą proste. Wystarcza na kilka miesięcy.
      Akcja prostowanie zajmuje kilka godzin(przynajmniej mnie-włosy córki długie, grube, kręcone) wink
    • atenette Re: Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów 26.09.19, 08:38
      Podejrzewam, że każdy włos jest inny i każdy inaczej musi być pielęgnowany. Ja mam bardzo bardzo trudne włosy. Całe życie walczę z nimi i czasami uda mi się wygrać czasami nie. Był czas, że w moje włosy, po myciu wcierałam piankę, ugniatałam i pozwalałam im tak wyschnąć. Otrzymywałam wtedy naprawdę mocny skręt. Teraz mam etap na włosy proste i radzę sobie tak, że co parę miesięcy prostuje włosy keratynowo, co trochę je wygładza (bo nie prostuje niestety tak jak bym chciała), a po myciu suszę suszarką obrotową. Włosy robią się wtedy wygładzone, a na tej szczotce mogę je dowolnie układać - mogą być proste, albo falowane.
      Ostatnio odkryłam też polski kosmetyk Jantar, który zdziałał na moich włosach cuda i kosztuje mało, co dla mnie jest dodatkową korzyścią, bo wydaje na kosmetyki do włosów fortunę. Na moje puszące się włosy dobrze działają kosmetyki bez slikonów i parabenów. Do tej pory używałam produktów Biovaxa, ale Jantar po prostu dla mnie wymiata. Nigdy nie miałam tak gładkich włosów. Kilka osób pytało mnie nawet czy coś z nimi robiłam bo są jakieś inne niż zawsze. Używam szamponu, odżywki i wcierki w skórę głowy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka