Dodaj do ulubionych

Pozalic sie chcialam... :(

25.09.19, 22:43
A tak tylko chcialam sie pozalic. Tylek mi sie pali, doslownie sad Bol jakbym siedziala na rozpalonych weglach. Przyplatalo mi sie cos co sie zwie zespolem miesnia gruszkowatego. Rwa kulszowa to przy tym przyjemnosc (wiem, bo mialam). Czy ktoras z Was przechodzila przez to g... U mnie problem polega na tym, ze od czerwca lecza mnie na cos zupelnie innego i dopiero teraz wyszlo co to. Takie zle leczone moze sie podobno nawet miesiacami (a tygodniami to na bank) ciagnac. Nie wiem czy mam stac, lezec, siedziec, kazda pozycja boli. Ehhhh, a za 2 tygodnie mam leciec na wakacje.

--
"Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
Obserwuj wątek
    • jasnoklarowna Re: Pozalic sie chcialam... :( 25.09.19, 23:01
      "Ehhhh, a za 2 tygodnie mam leciec na wakacje."

Ale nie z Neckermanem, Prawda ?
      To już jakaś pociecha dla Ciebie

A to zapalenie samo z siebie się robi czy może to efekt przetrenowania/lub przeciwnie braku ruchu i pracy siedzącej/czy jeszcze z czegoś innego? Kontuzja?
      Pytam, bo pierwszy raz słyszę o takiej przypadłości.
      A zdrowia życzę i tych wakacji udanych
      • jematkajakichmalo Re: Pozalic sie chcialam... :( 26.09.19, 00:18
        Dzięki.
        Nie, nie lecę z Neckermannem.
        Ta przypadłość może dopaść zarówno sportowców (do których ja nie należę), ale głównie chyba tych siedzących (do których niestety się zaliczam).
        Też pierwszy raz o tym słyszałam, problem w tym, że to dziadostwo łatwo pomylić właśnie z rwa kulszowa i problemami z kręgosłupem. Ponieważ już jestem po jednej operacji wyszli z założenia, że znów mnie dopadło. Niestety pomylili się.

--
        "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
    • madame_edith Re: Pozalic sie chcialam... :( 25.09.19, 23:09
      Nie pociesze Cie, ale polacze sie z bolu. Miałam tydzien temu operacje biodra i generalnie sie czuje jakby mi granat w d.. wybuchł. Dzis pierwszy dzien bylo lepiej, ale tak to nie wiadomo jak leżeć, spac. Prze rą ba ne
      • jematkajakichmalo Re: Pozalic sie chcialam... :( 26.09.19, 00:27
        Mam zapisaną kombinacje lek przeciwzapalny + Tramadol+ pregabalina (przeciwko bólom neuropatycznym). Wszystko w maksymalnej dawce dziennej, niestety średnio działa, praktycznie wcale (bo nie te leki powinnam dostać). Liczyłam na to, że chociaż tramadol zadziała, a tu zonk. Niestety dawkę dzienna musiałam mam rozdzieloną na 3 mniejsze, bo inaczej jestem kompletnie pijana i rzygam dalej jak widzę.
        Racja, że jakoś w końcu przejdzie, mam nadzieję, że chociaż na wakacjach będzie odrobinę lepiej. Dodatkowo chodzę na fizjoterapię i tu jest światełko w tunelu.

--
        • jematkajakichmalo Re: Pozalic sie chcialam... :( 26.09.19, 10:38
          Ja miałam rwę już kilka razy i fajnie nie było, ale po zastosowaniu odpowiedniego leczenia po kilku dniach, max 2 tygodniach zapominałam o sprawie. Tutaj to jakaś masakra.

--
    • aracon Re: Pozalic sie chcialam... :( 26.09.19, 10:22
      Miałam. Myślę że przeciążyłam ten mięsień i być może był już za duży i uciskał na nerw. Ćwiczenia rozciągające, masaże uciskowe i regeneracja na wakacjach pomogły. Wróciłam do treningów ale nie przesadzam z obciążeniami.
    • cosinuss Re: Pozalic sie chcialam... :( 26.09.19, 10:51
      Sporo pomaga rolowanie na wałku - kupuje się go w sklepach rehabilitacyjnych. Jeździsz pupą i udem w te i z powrotem, wyjesz z bólu, ale jest lepiej. No i hamak do air jogi sobie kup. Na rwę i gruszkowy, a przede wszystkim na ciągłe siedzenie pomaga bardzo. Wisi się tam do góry nogami jak nietoperz smile wszystko się luzuje i inaczej układa, nerwy przestają być drażnione i 5 min wiszenia= nawet godzinka bez bólu w stanie zapalnym.
      • jematkajakichmalo Re: Pozalic sie chcialam... :( 26.09.19, 13:48
        Wałek i piłkę mam, póki co nawet ich nie dotykam big_grin Chodzę na fizjoterapię, rozciagam w domu i używam urządzenia TENS.
        Z tym hamakiem muszę popatrzeć, bo nie znam, dzieki.!

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka