Dodaj do ulubionych

Obieg pierwiastków w przyrodzie.

25.09.19, 23:14
A właściwie chodzi tu o jeden, konkretny pierwiastek, o łacińskiej nazwie Hydrargyrum. Spore ilości tego pierwiastka, zawarte w niespalonym szlamie, z od wielu miesięcy eksportowane są przez władze Warszawy w różne miejsca Polski. Panu prezydentu Trzaskowskiemu, przez nieżyczliwych zwanemu też Czajkowskim, cieszącemu się nieustającym poparciem nowych Warszawiaków, wydaje się zapewne, że pozbywa się w ten sposób na zawsze toksycznego pierwiastka. Błąd. On do niego wróci. W sloikach.
Obserwuj wątek
  • makurokurosek Re: Obieg pierwiastków w przyrodzie. 26.09.19, 10:40
   Część utknie na dnie zalewu włocławskiego reszta pójdzie dale i zalegnie na dnie morza lub zostanie spożyta przez ryby, które od lat uznawane są za niezdatne do jedzenia ze względu na swoją toksyczność wywołaną zbyt dużą zawartością rtęci, aluminium i innych toksycznych substancji.
   Swoją drogą bardzo ciekawe, że tak oburza cie zawartość związków rtęci w mule zalegającym w rzekach i morzu, a nie oburza cię zawartość związków rtęci w szczepionkach bezpośrednio podawanych do krwiobiegu noworodków.
   Przypomnę, że wraz z moczem wydalamy bardzo wiele substancji w tym antybiotyki i hormony ( te które dostarczamy organizmowi, a nie te które sami wytwarzamy ) o ile się nie mylę oczyszczalnie ścieków nie zajmują się oczyszczaniem wody z tych substancji, ale dawno już z tematu wyszłam więc mogę się mylić.
    • makurokurosek Re: Obieg pierwiastków w przyrodzie. 26.09.19, 11:40
     W obecnej chwili niewiele bo o ile się nie mylę tylko szczepionka DPT i na polio zawiera związki rtęci ale przed 2012 wszystkie szczepionki również te płatne 6w1 , 5w1 je zawierały tak więc nie były to małe dawki w przeliczeniu na masę ciała
      • makurokurosek Re: Obieg pierwiastków w przyrodzie. 26.09.19, 13:00
       Rozumiem, że według ciebie w ściekach i szlami znajduje się metaliczna rtęć. Bardzo ciekawe.
       Metylortęć była wykorzystywania do leczenia kiły, w chorobie nie pomogła ale za to pomogła w przejściu na drugi świat. Etylortęć znajdująca się w szczepionkach jest drugim w szeregu homologicznym, jak wiadomo toksyczność związków maleje wraz ze wzrostem ilości węgla, co nie zmienia faktu że nadal drugi związek w szeregu jest bardzo toksyczny.
       Śmieszne jest więc robienie afery z powodu związków rtęci w szlamie zalegającym w rzekach, przy jednoczesnym udowadnianiu nieszkodliwości etylortęci wstrzykiwanej bezpośrednio do krwiobiegu noworodka
  • mika_p Re: Obieg pierwiastków w przyrodzie. 26.09.19, 14:36
   Ale konkretnie o co ci chodzi? Jest cała grupa odpadów z instalacji i urządzeń służących zagospodarowaniu odpadów,
   z oczyszczalni ścieków oraz z uzdatniania wody pitnej i wody do celów przemysłowych (19 w katalogu) i ma z nimi do czynienia kazda najmniejsza gmina, która ma jakąś instalację spośród w/w. Twoim zdaniem tylko Warszawa ma szlam ze spalarni, a reszta Polski nie? No w sumie nie, spalarni jest mało, zakładów mbpo jest dużo więcej, a stacji uzdatniania wody to juz w ogóle.
   Odpadami niebiezpiecznymi są także niektore rodzaje odpadow komunalnych, które ty wytwarzasz, więc do ciebie też rtęć wróci

   --
   "Podczas każdej oficjalnej wizyty powinno być obecne dziecko jako zapasowy temat rozmowy." J.Austen

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka