Dodaj do ulubionych

Czy ekologia i ocieplenie klimatu to biznes?

26.09.19, 01:10
Zauważyliście, że każdy (lub prawie każdy) artykuł o ociepleniu klimatu (przedstawiający katastrofę i koniec świata w najbliższym czasie) kończy się wytłuszczonym zdaniem:
"Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, ale nie wiesz jak zacząć, możesz wesprzeć...…………., które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków" I tu link do wpłat. Wpłacasz kasę i już możesz się poczuć super, że walczysz z ociepleniem. Jakie to proste.
Podobnie jest ze smogiem. Można zostać sponsorem wybranego czujnika za jedyne 1000 zł rocznie i otrzymać zaszczytny tytuł "ambasadora czystego powietrza". Z takim tytułem od razu można poczuć się lepiej, że się coś robi. A biznes się kręci airly.eu/pl/become-ambassador/
To samo z segregacją śmieci, likwidacją jednorazówek, eko jedzeniem itp. Z jednej strony nie neguję ocieplenia, potrzeby ochrony środowiska, walki ze smogiem itd., z drugiej strony mam wrażenie, że ta cała ekologia to dzisiaj głównie sposób na modny, świetny biznes, ogromnie rozdmuchany i napędzany, a my jak ten ciemny lud się nabieramy i płacimy, staramy się, żyjąc złudzeniem, że robimy dobrze środowisku. A ktoś na nas zbija kasę. Co myślicie?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka