Dodaj do ulubionych

Problemy klientów Neckermanna.

26.09.19, 08:02
Czytałam ze ludzie są wywalani z pokoi, muszą koczować pod hotelem. Albo do pokoju wchodzi obsługa i zmienia zamki w pokoju a klient ma sie wynosić....i czy takie zachowanie nie powinno byc karane? Bo skoro klient podpisał umowę z biurem podrózy, a biuro podrózy nie zapłaciło - to jest nękanie nie tego kogo trzeba. Przecież ci ludzie nie podpisywali umowy z hotelem. To powinna policja ścigać jak dla mnie. Rozumiem problemy hoteli, ktore mają niezpałacone ale to troche tak jakby skopać przechodnia bo ci jakiś kierowca w tył samochodu wjechał...
Obserwuj wątek
  • madame_edith Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 08:35
   No takie myslenie dziala w dwie strony. Hotel nie ma umowy z tymi ludzmi i do zadnego swiadczenia na ich rzecz nie jest zobowiazany. Tym samym klienci pretensje moga miec do biura, ktoremu zaplacili za noclegi, a pieniadze do hotelu nie trafily.
  • agata_abbott Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 08:51
   Nastolatka będąc byłam na obozie w Grecji. Biuro podróży zbankrutowało („utraciło płynność finansowa” - tak nam mówili) na kilka dni przed końcem obozu. Mieszkaliśmy na polu namiotowym, właściciel pozwolił nam tam pozostać dzień czy dwa dłużej, dopóki nie przyjechały po nas autokary z Polski (z którymi tez był problem z oczywistych względów). Tubylcy przynosili nam torby pełne zakupów jedzeniowychsmile no ale to był przypadek obozu pełnego nastolatków, w obcym kraju, wiec chyba wzbudzalismy większe współczuciesmile

   --
   teoriachaosu.blog/
  • fawiarina Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 09:24
   Rozumiem problemy hoteli, ktore mają niezpałacone ale to troche t
   > ak jakby skopać przechodnia bo ci jakiś kierowca w tył samochodu wjechał...

   Zupełnie nie tak. Hotel nie jest nic winien turystom, bo nie ma wobec nich żadnych zobowiązań. Turyści kupili usługę u Neckermanna. Klientem hotelu jest Neckermann, z nim mają umowę.

   PRowo byłoby miło tych turystów chwilę jednak zatrzymać. Ale oni generują koszty, za które nikt hotelowi nie zapłaci. Jeśli tych turystów był pełen hotel, to ja się nie dziwię, że hotele wywalają turystów na bruk. Bo za chwilę same nie będą miały z czego płacić swoim pracownikom. Zresztą, dziesiątki hoteli czeka teraz bankructwo przez takiego Neckermanna czy inne opadające biura podróży, które nie zapłacą już zaległych faktur. I najbardziej mi żal tych wszystkich pracowników, którzy zostaną bez kasy.
  • 35wcieniu Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 09:27
   Ale kto wg Ciebie ma płacić za ich pobyt? Hotel miał umowę z biurem podróży, biuro nie płaci, hotel nie dosc ze zostanie z niezapłaconymi fakturami, to jeszcze ma finansowac ich pobyt na własny koszt? To zaraz sam będzie w analogicznej sytuacji.

   --
   - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
   - Ale jak przez głowę?
   - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • jak_matrioszka Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 11:24
   Postaw sie w takiej sytuacji: wynajmujesz komuś lokal, ten ktoś nie płaci. Chcesz mieć prawo wykwaterować taka osobe, czy uważasz, że policja powinna przypilnować żebyś ta osobe gościła ze wszystkimi przywilejami na swój koszt?
   Sama piszesz, że Ci ludzie nie podpisali umowy z hotelem, wiec ich prawo pobytu wynika z umowy miedzy hotelem a BP. Skoro BP wypowiedziało umowe (ogłosiło że nie zapłaci), to zrobiło to w imieniu swoich klientów, gości hotelowych, i oni musza sie wyprowadzić albo podpisać nowa umowe z hotelem.
  • snakelilith Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 12:49
   Hotel, to nie mieszkanie socjalne. big_grin I mogę wyobrazić sobie, że wrzucanie i zmieniane zamków zdarza się tam, gdzie klient nie może, albo nie chce zapłacić sam, a hotelarz nie może pozwolić sobie na czułości i gratisowe pokoje dla potrzebujących. Ci turyści mają przecież swój dom.
   • nuta15 Re: Problemy klientów Neckermanna. 26.09.19, 13:13
    Podobno sytuacja z hotelami jest już opanowana. Klienci neckermanna pozostaną na wakacjach, koszty pobytu w hotelach pokryje urząd marszałkowski z ubezpieczenia businessinsider.com.pl/firmy/problemy-neckermanna-pomoc-urzedu-marszalkowskiego/5y36py5

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka