Dodaj do ulubionych

Inwestycja w górach?

26.09.19, 09:35
Dzień dobry dziewczyny. Tak rozmyslam od dluzszego czasu nad inwestycją w górach. Mam na myśli zakup mieszkania blisko tras narciarskich. Sama również z rodziną chciałabym tez od czasu do czasu korzystać. Inwestycja, którą mam na oku przynosi ponoć 8%-10% zysku, jesli jest dobrze zarządzana. Macie jakieś doświadczenie w tej materii. Jestem z tych podchodzacych z rozwagą i dystansem. To poważna sprawa, jak wiadomo. A wizja niskich emerytur w PL nie napawa mnie optymizmem a raczej budzinstrach. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale coraz gorzej to widzę. Dobrego dnia!

--
"Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
Coco Chanel
Obserwuj wątek
    • spanish_fly Re: Inwestycja w górach? 26.09.19, 09:40
      Mam koleżankę, która w ten sposób zainwestowała. Jest w miarę zadowolona, ale miała też przypadek, że goście wywołali pożar w mieszkaniu (kominek) i remont pochłonął sporo pieniędzy.

Odnośnie apartamentów narciarskich miałabym obawę, że za parę lat śnieg będzie wielką rzadkością, więc jeśli już to w jakichś wyższych górkach. Chociaż nawet lodowce topnieją, więc...
    • pani-nick Re: Inwestycja w górach? 26.09.19, 14:28
      Mój eks tak zrobił. Tyle ze z 15 lat temu, kiedy jeszcze takiego boomu nie było. Wg niego (zgadzam się z tym) to lepszy pomysł, niż inwestycja w apartamenty nad morzem. Po prostu sezon trwa praktycznie cały rok. Nad morzem już gorzej.
      Tylko dobrze mieć albo zaufana osobę do obsługi apartamentu, albo korzystać z porządnej firmy obsługującej tego typu inwestycje.
      • pani-nick Re: Inwestycja w górach? 26.09.19, 14:32
        I teraz jeszcze mi się przypomniało - siostra ma mieszkanie w pobliżu stoku. Ale zdecydowała się na wynajem długoterminowy, właśnie z uwagi na upierdliwość i koszty związane z Krótkimi pobytami przypadkowych osób. Mówi, ze nie ma do tego nerwów, a w zasadzie wychodzi na tym podobnie (odchodzi koszt sprzątania, prania pościeli, kapsułek do kawy i do zmywarki - dziś już standard, problem z pijackimi wybrykami weekendowymi).
        Zwłaszcza, ze jej na miejscu nie ma.
        • nota_bene0 Re: Inwestycja w górach? 26.09.19, 15:41
          Oj to faktycznie nie taki miód. Wszystko od ludzi zależy, jacy będą nocować. A są przeróżni. Dzięki, bardzo fajnie, że mogę przeczytać jak jest u innych.

--
          Coco Chanel
          • fredzia098 Re: Inwestycja w górach? 26.09.19, 18:48
            Teraz jest zły czas na kupowanie mieszkań. Bardzo wysokie ceny, według wielu analityków szczyt górki i ceny muszą w końcu spaść. Nie wiem jakie miasto a od tego dużo zależy. Jeśli masz zamiar kupić zwykłe mieszkanie w bloku, to sąsiedzi w ramach wspólnoty, wkurzeni niedogodnościami, mogą ci zablokować najem krótkoterminowy. Taka sytuacja była np. w Sopocie. I wtedy nici z biznesu. Ludzie w turystycznych miejscowościach mają dziś dość turystów i są naprawdę bardzo cięci na najem krótkoterminowy, balangi, imprezy itp.
      • nota_bene0 Re: Inwestycja w górach? 28.09.19, 09:58
        Taj Jolu, taki miałam na myśli. Ale dobrze, że czytam Was i tez raczej myślę, ze brakloby mi nerwów do tej organizacji.

--
        Coco Chanel
      • nota_bene0 Re: Inwestycja w górach? 28.09.19, 09:59
        krypteia napisała:

> Komisja Nadzoru Finansowego wydawała właśnie ostrzeżenie na temat ryzyka inwest
        > owania w condohotele obiecujące w reklamach 8-10% zysku rocznie. Zrobił to tez
        > UOKiK.

Dziękuję Ci bardzo. Nawet nie słyszałam.

--
        Coco Chanel
    • agnieszka_kak Re: Inwestycja w górach? 28.09.19, 09:54
      Kup normalne mieszkanie na najem dlugoterminowy, obsluga Airbnb przez agencje jest bardzo droga I nie zalezy od wielkosci (jednorazowe posprzatanie i zmiana poscieli to min 120 zl, czy kawalerka czy 4 pokoje), moim zdaniem oplaca sie to tylko przy duzych drogich apartamenrach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka