Dodaj do ulubionych

Konflikt serologiczny

26.09.19, 16:42
Drogie mamy która z was miała ten problem?? Fakt że u mnie nie jest to typowy najbardziej popularny konflikt bo rh+ ale za to anty-E się uaktywnił więc postępowanie to samo co przy konflikcie "standardowym". Tyle że bez podania leku po pierwszej ciąży bo to druga w pierwszej nic nie wskazywało na problemy.
I do rzeczy miała któraś z was ten problem jakie działania były podejmowane??? Ogólnie co robić, co robić?
Ogólnie jestem załamana i przerażona, dziś mam konsultację z moją lekarką...
Obserwuj wątek
    • mama_duzych_dzieci Re: Konflikt serologiczny 26.09.19, 19:59
      Do konfliktu serologicznego dochodzi w momencie kontaktu krwi dziecka Rh-dodatniego (gdy dziecko dziedziczy po ojcu czynnik Rh-dodatni) z krwią matki Rh-ujemnej, co zwykle ma miejsce dopiero w momencie porodu. Po zetknięciu się krwi matki Rh-ujemnej z krwią dziecka Rh-dodatniego organizm kobiety zaczyna wytwarzać przeciwciała groźne dla rozwijającego się płodu (proces ten nazywa się immunizacją). W efekcie może dojść do ciężkiej choroby hemolitycznej u noworodków.Zdecydowana większość kobiet (85%) ma czynnik Rh-dodatni. 15 proc. kobiet - czynnik Rh-ujemny. Konflikt serologiczny może dotyczyć tylko kobiet z Rh-ujemnym (tzn. kobiet nieposiadających we krwi antygenu Rh).
      • anorektycznazdzira Re: Konflikt serologiczny 27.09.19, 06:15
        Nie tylko, konflikt może występować także w stosunku do innych antygenów niż Rh, chociaż Rh jest "typowy" i najlepiej znany.
        Do autorki: nie te czasy, żeby się tym przejmować na tyle, że jesteś przerażona,
        obecnie wiadomo wszystko co potrzeba, żeby konflikt nie powodował realnego zagrożenia, wy jesteście zdiagnozowani, pilnujesz sprawy Ty i Twoja lekarz prowadząca, więc nie wariuj, tylko postępuj zgodnie z zaleceniami. Najwyżej przypominaj o konflikcie lekarzom szczególnie na porodówce gdybyś trafiła do kogoś kto Ciebie nie zna. I tyle.

--
        'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
        • regego Re: Konflikt serologiczny 27.09.19, 07:22
          Teoretycznie właśnie tak, jestem pod kontrolą w praktyce moja lekarka rozłożyła ręce i mówi że to jej drugi przypadek w karierze i nie do końca wie co robić, gdyż jest to tak rzadka sytuacja.
          • 35wcieniu Re: Konflikt serologiczny 27.09.19, 07:34
            Po prostu skonsultuj się z innym lekarzem, niekoniecznie ginekologiem, dobrze gdyby był to np. hematolog. Uspokoisz się i zyskasz drugą opinię i tyle. A przerażać się istotnie nie ma po co na zapas wink

--
            - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
            - Ale jak przez głowę?
            - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • memphis90 Re: Konflikt serologiczny 27.09.19, 08:31
        No i niemal wszystko się zgadza, bo białko E/e jest jednym z tworzących czynnik Rh właśnie. Ale poza tym konflikt może dotyczyć także układu ABO, układu Kell i caaalej masy innych białek krwi, więc jak najbardziej można mieć konflikt serologiczny będąc Rh+.

--
        "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka