26.09.19, 17:14
Dość często na tym forum radzicie komuś poddanie się (psycho)terapii, stąd wnioskuję, że są tu osoby, które mają takową już za sobą. Zastanawiam się od pewnego czasu nad skorzystaniem, bo od lat zmagam się z nerwicą. Czy takie "grzebanie" w przeszłości, w dzieciństwie może pomóc, skoro nie mam za sobą żadnych traum, tylko po prostu mam słabszą psychikę, słabszy układ nerwowy niż większość ludzi? No i ile czasu może trwać taka psychoterapia, czy rzeczywiście potrzeba lat, aby nastąpiła poprawa?
Obserwuj wątek
  • alicia033 Re: Terapia 26.09.19, 17:57
   a skąd wiesz, że masz układ nerwowy słabszy, niż inni? Bo wiesz, że masz nerwicę? To świadczy tylko o samoświadomości.
   Nie da się ot tak powiedzieć, ile czasu będzie wymagała skuteczna psychoterapia. I nie zależy to też od traum jakie ma lub nie ma. To zależy bardziej od gotowości i chęci pacjenta do zmierzenia się i rozprawienia z problemami, bo (nie)stety psychoterapia to przede wszystkim praca własna pacjenta nad sobą. Psychoterapeuta pomaga pacjentowi w uświadomieniu sobie schematów w jakich tkwi, rozpoznaniu swoich emocji, lęków, rozwiązań, z których pacjent może skorzystać ale żadnego ruchu, żadnej rozmowy za pacjenta nie przeprowadzi.


   --
   volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
   "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
   czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • 35wcieniu Re: Terapia 26.09.19, 18:03
   Poczekaj do wieczora, taki-sobie-nick się wyśpi przez dzień i wstanie w nocy i Ci uświadomi że tylko ona jedna na tym forum ma prawo mieć nerwicę. tongue_out

   --
   - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
   - Ale jak przez głowę?
   - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka