Dodaj do ulubionych

Nowe zaburzenie odżywania?

27.09.19, 08:05
Ciekawe jakie będą jego konsekwencje? Cały pakiet różnych raków (trzustki, żołądka, jelita grubego) w drużynie z marskością wątroby? Do tego cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca? Przewlekle zaparcia? Wrzodziejące zapalenie jelita grubego? Choroba Leśniewskiego-Crohna?

#7. Od 22 lat nie jadła warzyw i owoców. Porównuje je do psiej kupy
Jade Youngman cierpi na strach przed zdrowym jedzeniem. 25-latka od wielu lat żywi się wyłącznie pizzą, chipsami czy nuggetsami z kurczaka. Dlaczego tak bardzo nie toleruje owoców i warzyw?
Sposób, w jaki opisuję to, co czuję, jest taki, że jeśli ktoś stawia przede mną talerz owoców lub warzyw, to czuję się tak, jakby na tym talerzu znajdowała się psia kupa, a ktoś mówił do mnie: „Zjedz to”. Jeśli to zjem, zwymiotuję. Gdy ktoś postawi przede mną talerz z warzywami lub owocami, zacznę się szarpać. To jak reakcja fizyczna. Jeśli przyłożę zdrowe jedzenie do ust lewą ręką, prawa ręka odciągnie moją lewą rękę, zanim się tam dostanie. Wiem, że to mnie nie zabije i prawdopodobnie smakuje smacznie, ale nie umiem włożyć tego do ust.

Lekarze twierdzą, że Jade cierpi na ARFID, czyli zaburzenie polegające na unikaniu jedzenia pewnych potraw. Dziewczyna nie ukrywa, że ograniczona dieta źle wpływa na jej samopoczucie. Czuje się ciągle zmęczona oraz przechodzi przez epizody depresyjne. Jade wierzy, że uda jej się przezwyciężyć trudną przypadłość. Ma również nadzieję, że z czasem w społeczeństwie wzrośnie stopień zrozumienia dla osób takich jak ona.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka