Dodaj do ulubionych

technologicznie czyli jak połączyć tv z soundbar

28.09.19, 17:46
ematka juz nie raz ratowała jezeli chodzi o technologię.
kurka, wszystko ma opcję bluetooth, znalazłam nawet ustawienia w którym miejscu sprzęt ma się odszukać i sparować, znalazło ale chyba od sąsiada...sad
mojego soundbara nie widzi ....
a miało być tak pięknie, działać, wisieć, bez kabelków..
tv samsung, soundbar panasonic...podobno nie robi różnicy że są różne marki.
pomóżcie, spytajcie mężów, synów, partnerów, kochanków, księdza...kogokolwiek kto sie zna...u mnie chwilowo żadnego ww na stanie... uncertain

--
Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/
Edytor zaawansowany
  • alpepe 28.09.19, 17:51
    a może tam jest jakaś opcja blokowania widoczności urządzenia? A panasonic ci samsunga widzi?

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • beata985 28.09.19, 17:59
    alpepe napisała:

> a może tam jest jakaś opcja blokowania widoczności urządzenia?
    ale że gdzie???

A panasonic ci samsunga widzi?
    a gdzie to sprawdzic ? panasonic to głośnik wiec nie wiem czy głośnik widzi tv...

tv samsung wyszukał głośnik ale nie był to mój no i później już nie znajdował nic.
    >

--
  • a23a23 28.09.19, 18:47
    Jeśli nie jest w żadnym urządzeniu wyłączona widoczność, to spróbowałabym "wyczyścić" ustawienia soundbara z wszystkich do tej pory sparowanym z nim urządzeń. SmartTV samsunga czasami są dosyć kapryśne pod tym względem i połączą się dopiero wtedy, jeśli są pierwszymi parowanymi urządzeniami.
  • a23a23 28.09.19, 18:52
    A, i oczywiście oba urządzenia muszą być ustawione w trybie umożliwiającym parowanie (TV jak rozumiem to włączasz, bo widzisz inne urządzenia, ale soundbar też musi być w trybie "ready to pair another device").

Jak to włączyć dokładnie będzie w instrukcji, bo pewnie w każdym jest nieco inaczej. Dla jakiegos przykladowego modelu na pilocie od soundbara wciska się (image to znak bluetooth):
    1.Press [Image] to select "Image". (If the "Image" indicator flashes quickly, go to step 3.)
    2.Press and hold [Image] until the "Image" indicator flashes quickly. (If the "Image" indicator flashes quickly, go to step 3.)
    3.Select “SC-HTB70” from the Bluetooth® device’s Bluetooth® menu.
  • beata985 28.09.19, 19:13
    Wcześniej Sound bar "leciał " na kablu, nie był sparowany z innym sprzętem.
    Na pilocie wciskam paruj...świeci się bluetooth ready Ale tv nie widzi go....resetowalam, wylaczalam z prądu...Nie widzi....chyba jutro spróbuję kupić system Samsung i sprawdzić czy jego widzi bo innego pomysłu już nie mam sad

--
  • alpepe 28.09.19, 19:33
    ale na soundbarze nie masz możliwości włączyć widoczności?

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • beata985 28.09.19, 19:43
    Nie...chyba?😳

--
  • a23a23 28.09.19, 20:21
    Sprawdź na jakimkolwiek innym urządzeniu, czy sondbar jest widoczny do parowania bluetooth - na smrtphonie, tablecie, komputerze (większość nowych laptopów ma przecieź wbudowane moduły BT). Jeśli nie widzisz go, znaczy że jest widoczność jest wyłączona i musisz "jakoś" z poziomu soundbara go włączyć.

Jeśli widzi, to znaczy, że problem jest po stronie smartTV samsunga i tutaj wg mnie może pomóc usunięcie wszelkich śladów parowania z soundbara. To, że Ty tego wcześniej nie używałaś nie znaczy, że nie było używane i że żadnych śmieci tam nie ma.

Ewentualnie, jeśli jedno urządzenie bardzo nowe a drugie bardzo stare, to moze być problem z używanym protokolem i rzeczywiście sparować się ich tak prosto nie da.
  • beata985 28.09.19, 22:13
    Sound bar może ok 5-6 lat , tv nowy.
    Jutro sprawdzę z moim telefonem o ile będę umiała, bo nigdy do głośników się nie łączylam.

--
  • beata985 30.09.19, 14:01
    Jest....jest....osz kurka....W sklepie oczywiście potraktowali mnie jak klasyczną blondynkę...W nos niech się ugryzą...
    Wystarczyło przycisk pairing przytrzymać kilka sekund....cała robota...

--
  • banowanyzaprawde1 30.09.19, 14:16
    beata985 napisała:

> Jest....jest....osz kurka....W sklepie oczywiście potraktowali mnie jak klasycz
    > ną blondynkę...W nos niech się ugryzą...
    > Wystarczyło przycisk pairing przytrzymać kilka sekund....cała robota...
    >

Wiem, blondynki nie wiedzą co to jest instrukcja.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • majenkir 30.09.19, 16:07
    banowanyzaprawde1 napisał(a):
    > Wiem, blondynki nie wiedzą co to jest instrukcja.

Wlasnie zamowilam nowy tivi i soundbar - wszystkie reviews bardzo chwala dzwiek, a bardzo gania instrukcje podlaczenia wlasnie i wielu ludzi (nie tylko blondynki) maja z tym problem.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka