Dodaj do ulubionych

czy moge miec zmije ?

29.09.19, 12:48
Ppszlam wtym tygodniu na maliny do ogrodka,
Malin bylo sporo wiec dosc szybko nazbieralam 3/4 litra.
W trakcie cos mnie ugryzlo. Udo i reka nad lokciem.

Reka bardzo bolala, potem spuchla i zrobila sie czerwona. Pomyskalam osa.
Udo do dzisiaj sine, z dwona dziurkamipo ogryzieniu. Mysle zadlo albo skorek.

Zmije moga siedziec na malinach ?
Dzieci mam, boje sie o nie. Maly bqwi sie w trawie.

Gryzly mnie kiedys osy i pszczoly. Obrzekow i siniakow po tym nie bylo.
Obserwuj wątek
      • 35wcieniu Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 15:09
        A to akurat różnie, może powodować poważne konsekwencje, ale nie musi.
        Ale myślę że gdyby to była żmija to autorka by nie przegapiła. Zwłaszcza dwukrotnego ugryzienia. big_grin

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • agjot1979 Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 12:53
      Obstawiam pająka, mojego męża w wakacje coś udziabalo w udo w ogródku, pobliski dniach miał to miejsce sino fioletowe z dwoma śladami po ukąszeniu. Po kilku kolejnych zrobił się rumień jak po ugryzieniu kleszcza, który się powiększał. Pomógł dopiero antybiotyk doustnie, smarowanie maściami niewiele dawało.
    • bistian Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 13:00
      Po żmii raczej konieczny jest szpital. Gość to był kawał chłopa, skończyło się na podaniu surowicy i obserwacji w szpitalu. Dziewczyna też duża była, wytrzymała sporo, ale zaczęła słabnąć i mdleć. Też się skończyło w szpitalu.

Też obstawiam pająka. Trzeba obserwować, bo, z powodu zmian klimatu, pojawiły się egzotyczne gatunki powodujące nawet martwicę tkanek i śmierć.
      • 1matka-polka Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 13:23
        "Gość to był kawał chłopa...Dziewczyna też duża była"
        Ilość trucizny na kg ciała jest istotna, ale równie istotny jest sposób, w jaki konkretny organizm reaguje na konkretną truciznę.

--
        "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
      • bistian Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 17:06
        default napisała:

> Żmija raczej nie podskoczyłaby na wysokość uda i reki, a nawet jeśli - to musia
        > łabyś to zauważyć. Na pewno pająk. Smaruj hydrocortizonem albo maścią z antybio
        > tykiem.

Żmija podskoczy, jak sprężynka. Potrafi się wylegiwać na krzaku całkiem wysoko. Były przypadki, gdy żmija ukąsiła jagodziarza w nos.
        Ale maliny to nie jest miejsce na żmiję, prędzej sucha trawa, kamienie, gdzie jest ciepło i można poleżeć w spokoju. Wtedy można zobaczyć żmiję, normalnie jest mała szansa, szybko uciekają.
        Kilka żmij w życiu widziałem. Raz mnie zaskoczyła, postawiła się jak kobra. smile
    • la_mujer75 Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 15:28
      Mojego męża raz dziobnęła żmija. Chłop 190, 95 kg wagi. Ugryzienie nastąpiło w dłoń (pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym). W ciągu kilku godzin cała ręka (od palców po ramię) spuchła masakrycznie, tak, że porobiły mu się rozstępy.
      Węzły wywaliły. Po 48 godzinach cała ręka zrobiła się czarna.Masakra. Nastąpił opad martwych krwinek.
      Lekarz pierwszego kontaktu nie wierzył w żmiję, nie podał surowicy. Fakt- zagrożenia życia nie było- nie dusił się, itd.
      Ciągle źle się czuł. Był mega osłabiony, ręka go bolała. Nie pamiętam, jak długo opuchlizna się utrzymywałą.
      Po jakimś czasie brał antybiotyk... A sama ręka długo równiez dochodziła do formy. To była prawa ręka. Jeszcze zimą (ugryzienie miało miejsce latem) skarżył się, że ma problem przy graniu w siatkę.

P.S. u męza był tylko jeden ślad po ugryzieniu. Prawdopodobnie ta żmija zahaczyła go tylko 1 zębem. To zdarza się.
      • ras.szamra Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 19:50
        Też tak myślałam smile
        Dlatego weszłam w wąteksmile . A nie po to by czytać o ugryzieniach - zaraz mam wizję, że przy pierwszym lepszym wyjściu w okoliczności przyrody spotkam się ze zmiją, ble
    • raczek-nieboraczek Re: czy moge miec zmije ? 29.09.19, 22:07
      nie było miejsce na żmije;
      mokre,zimne, zacienione

udo nie boli, nie drętwieje

teraz to pająki mnie zastanawiają, bo specjalnie z nimi nie walczę
      nadmiar pajęczyn czasem omiotę, ale same pająki mi nie przeszkadzają

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka