Dodaj do ulubionych

Reportaż Superwizjera "Etatowy świadek"

30.09.19, 09:43
Oglądałyście?

Ja jeszcze w osłupieniu. Jeśli takie rzeczy są możliwe, to znaczy, że nie wystarczy już być uczciwym, żeby nie musieć obawiać się władzy PIS. Prokuratura będzie potrzebowała winnego, żeby odtrąbić sukces w medialnym procesie (jak np. o zabójstwo Ewy Tylman) to się winnego wyznaczy, zorganizuje zeznania, i nawet jeśli sędzia się zorientuje, co jest grane możesz przesiedzieć kilka miesięcy w areszcie, stracić pracę itp.

W dodatku jesteśmy na takim etapie, że taki materiał leci w telewizji i nawet nie ma żadnego oburzu, nikt nie czeka na jakieś postępowanie prokuratorskie w tej sprawie, wszyscy przyjmują to ze stoickim spokojem. sad

www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html
Obserwuj wątek
  • bywszy Ten kraj jest zgubiony 30.09.19, 10:39
   spanish_fly napisała:
   > ...
   > W dodatku jesteśmy na takim etapie, że taki materiał leci w telewizji i nawet n
   > ie ma żadnego oburzu, nikt nie czeka na jakieś postępowanie prokuratorskie w te
   > j sprawie, wszyscy przyjmują to ze stoickim spokojem. sad

   Właśnie czytam:

   Nowym, a już może dominującym zjawiskiem w polskiej polityce jest świadoma i nieukrywana akceptacja przez wyborców patologicznych zachowań partii, co pozwala im bez wahania okazywać jej poparcie. Cynizm polityczny można przypisać wyborcom wszystkich stron. Jego skala zależy od oferowanych i możliwych korzyści. Jest niejako wyższym stopniem politycznej inicjacji, czymś w rodzaju „współuczestnictwa w robieniu polityki”, która jest, jak wiadomo, siedliskiem zła (według wszystkich wyborców). To dlatego uczestnictwo w polityce rośnie, czego przykładem jest podwójny wzrost frekwencji w ostatnich wyborach.

   Gdy zaczyna się wywiad na temat polityki, wyborcy zaczynają się zachowywać jak politycy i kalkulować, jak należy „zagrać”, żeby wygrać wybory; otwarcie akceptują zagrania nieczyste. Co powiedzieć, z kim się dogadać, co obiecać, komu dać. Tak jak politycy między sobą, tak i oni nie muszą udawać, że w to, co mówią o drugiej stronie, naprawdę wierzą. Można odnieść wrażenie, że podział w Polsce jest tak głęboki, że wyborcy żadnej z dwóch głównych sił nie czują, że mają się przed kim wstydzić. Dla obu stron zniknął punkt odniesienia, którym kiedyś były dla siebie nawzajem. To dlatego mogą istnieć dwa obiegi medialne i poczucie, że istnieją dwa światy polityczne.

   Wyborcy PiS nie są naiwnymi odbiorcami komunikatów partii ani pomagających jej mediów. Podzielają część krytycznych opinii na temat PiS. Swoją partię uważają za podlizującą się Kościołowi, łamiącą zasady demokracji, skłonną do „oszołomstwa” i „obciachową”. Zależy im jednak bardzo na realizowanych przez PiS obietnicach socjalnych i nie tylko na nich, choć to ma dla nich decydujące znaczenie, czego nie ukrywają.


   Polityczny cynizm Polaków. Raport z badań socjologicznych
   • spanish_fly Re: Ten kraj jest zgubiony 30.09.19, 10:53
    Ale że ludziom nie świta, że bezprawne działania ludzi u władzy mogą się w każdej chwili obrócić przeciwko nim? Prokuratura montująca zarzuty na podstawie fałszywych zeznań przekupionego świadka może dosłownie każdego pozbawić dobrego imienia, majątku, wolności.
   • tanebo2.0 Re: Ten kraj jest zgubiony 30.09.19, 11:55
    natemat.pl/285881,pis-kontra-po-przed-wyborami-2019-kto-ma-lepsza-kampanie-jacek-liberski
    --
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
     • tt-tka Re: Ten kraj jest zgubiony 30.09.19, 13:13
      ajaksiowa napisała:

      > Opozycja powinna KRZYCZEĆ o tych sprawach,

      Podejrzewam ponuro, ze opozycja nie bedzie krzyczec, tylko uzna pomysl za praktyczny i do wykorzystania, gdy sama kiedys dorwie sie do wladzy.

      To jest przeciez glowny problem - nie nieuczciwi politycy (istnieja uczciwi ?), tylko struktury i mechanizmy wladzy skorodowane tak, ze tu tylko rewolucja moze pomoc. Zadna naprawa demokratycznymi metodami juz nie bedzie skuteczna.
      --
      Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • triismegistos Re: Reportaż Superwizjera "Etatowy świadek" 30.09.19, 13:10
   "Równolegle do nocnych napadów na sklepy i stacje benzynowe "Ramzes" dopuścił się dwóch niezwykle brutalnych gwałtów. W jednym przypadku do obezwładnienia swojej ofiary użył młotka. Ofiarą drugiego gwałtu była przypadkowa nastolatka. (www.tvn24.pl)"
   "Jeszcze w trakcie sprawy dotyczącej przejęcia dyskoteki prokurator Agnieszka Nowicka umorzyła swojemu głównemu świadkowi sprawę dwóch brutalnych gwałtów mimo, że zlecone badania psychiatryczne jednoznacznie wskazały, że zeznania ofiar są w pełni wiarygodne. Prokurator uznała jednak, że skoro "Ramzes" nie przyznał się do winy, nie sposób rozstrzygnąć, kto mówi prawdę. (www.tvn24.pl)"

   Zgroza.


   --
   Jeśli siedzisz gdzieś na ławeczce, a nagle jakiś nieznajomy siada obok ciebie, po prostu spójrz na niego i spytaj:
   - Przyniosłeś pieniądze?
   • spanish_fly Re: Reportaż Superwizjera "Etatowy świadek" 30.09.19, 13:14
    Ciekawe czy pani Nowicka tak z własnej ambicji stara się piąć do góry po szczeblach kariery, bez zważania na elementarną sprawiedliwość, czy może raczej sama ma na sumieniu jakieś grube przestępstwa, więc przełożeni mając na nią haka mogą nią łatwo manipulować.

    Tym zgwałconym kobietom strasznie współczuję. Po czymś takim można kompletnie stracić wiarę w państwo, w ludzi w ogóle.
   • iwles Re: Reportaż Superwizjera "Etatowy świadek" 30.09.19, 13:31

    "Prokurator uznała jednak, że skoro "Ramzes" nie przyznał się do winy, nie sposób rozstrzygnąć, kto mówi prawdę."

    pani prokurator z choinki się urwała?
    Przecież w większości w tego typu sprawach jest słowo przeciwko słowu. Co ona chciała mieć ? naocznych świadków ? nagranie ? surprised
    --
    Paweł

    Moje dziecko powiedziałosmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka