Dodaj do ulubionych

ospa - czy jest opcja ze dziecko przeszlo

30.09.19, 13:48
bez objawow? dziecko cale wakacje mialo stycznosc z dziecmi chorymi na ospe (nie ze specjalnie tylko w okresie gdy jeszcze nie mialy widocznych objawow) najpierw z dwojka, przerwa dwa tygodnie mnie jwiecej I potem z kolejna dwojka I nie zachorowalo. w drugim przypadku mialo jakies delikatne pryszczyki (nie z plynem I nie swedzace) ale to mogla byc reakcja na slonce lub wode morska.

jest szansa ze dziecko ta ospe przeszlo? czy jeszcze mnie to czeka w przyszlosci?

Edytor zaawansowany
  • bib24 30.09.19, 13:52
    jest to możliwe, ale pewności nie masz. moje 2 córki złapały parę lat temu i zaraził się mąż i ja, oboje wcześniej nie mięliśmy. tylko mąż miał z 1000 krost a ja 6, w tym jedna klasyczną. poszłam do lekarza, żeby potwierdził, że to ospa.
    potwierdził, ale w sumie mocno opierał się na tym, ze ospa jest w rodzinie. poza tym czułam się dobrze.

ps to jedyna choroba, którą przeszłam lżej od męża wink
  • kwietniowka2011 30.09.19, 14:12
    mój syn przeszedł ospę mając ledwie parę krost (przyniósł z przedszkola), na pewno była to ospa, byliśmy u lekarza, a potem córki od niego złapały, przechodziły pełnobjawowo
  • aguar 30.09.19, 14:14
    "jest szansa ze dziecko ta ospe przeszlo? czy jeszcze mnie to czeka w przyszlosci?"
    Jak chcesz, żeby Cię nie czekało, to po prostu zaszczep.
  • annajustyna 30.09.19, 14:18
    A swoja droga to kobiety wspolczesne szczepia sie na ospe najpozniej przed planowana ciaza...
  • aguar 30.09.19, 14:24
    Powinny, ale, niestety, nierzadko spotykam takie, które się nie szczepią, a będąc już w drugiej ciąży panikują, gdy (też niezaszczepione) starsze dziecko "przyniesie" ospę z placówki.
  • cudko1 30.09.19, 16:08
    aguar jest zaszczepiona od lat, tylko ze jedno z tych chorujacych rowniez bylo szczepione a nie uniknelo zarazenia,

po tym wlasnie czytalam ze dziecko szczepione ospe moze przechodzic bez objawow,

dlatego pytam czy ematki maja takie doswiadczenia czy nie?
  • slonko1335 30.09.19, 19:51
    skoro była szczepiona to raczej po prostu nie zaraziła się

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • memphis90 30.09.19, 19:56
    >po tym wlasnie czytalam ze dziecko szczepione >ospe moze przechodzic bez objawow,
    Jeśli "przechodzi bez objawów" to - na logikę - na jakiej podstawie ktokolwiek miałby stwierdzić, że w ogóle "przechodziło"? Może przechodzic ze skąpymi objawami, moje dziecko (szczepione) miało wysypkę przez 3 dni...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • greeneyedgirl 30.09.19, 14:37
    moja starsza corka nie zarazila sie od mlodszej, dostala za to ospe rok pozniej, wiec wszystko jest mozliwe

--
    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
  • ela.dzi 30.09.19, 16:22
    Jest możliwe, ale nie jest to pewne. Gdyby tak było, to dorośli by nie chorowali na ospę.
  • mrs.solis 30.09.19, 19:46
    Zachorowalam jako dorosla. Nie zarazilam sie w przedszkolu, podstawowce i liceum. W liceum moja przyjaciolka z lawki, z ktora mialam stycznosc caly czas zachorowala , a ja nie. Mysle, ze poprostu sie jeszcze nie zarazil.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • memphis90 30.09.19, 19:54
    Jeśli dzieci nie miały objawow, to zakaznosc była niska. Ospa jest zarazliwa 2 doby przed wystąpieniem wysypki.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka