Dodaj do ulubionych

Tabletki anty a lot samolotem

30.09.19, 20:59
Drogie Emamy czy możecie mnie oswiecic co jest /może być powodem że przy tabletkach antykoncepcyjnych za każdym razem kiedy lecę samolotem na urlop mam przez kilka dni lekkie krwawienie przez, ok 4 dni?
OK przeważnie są to rejony gdzie jest różnica czasu ale przecież w Polsce też biorę tabletki z kilku godzina różnica. Za każdym razem kilku dniowe lekkie krwawienie psuje mi urlop.
Obserwuj wątek
    • memphis90 Re: Tabletki anty a lot samolotem 30.09.19, 21:40
      W Polsce bierzesz pigułki z kilkugodziną różnicą...? Aż dziw, że nie masz jeszcze bejbisia...

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • memphis90 Re: Tabletki anty a lot samolotem 30.09.19, 22:20
          Pojedyncze wahania do 12h od "standardowej pory". Czyli założenie jest takie, że jest jakaś standardowa pora, od której zdarzają się sporadyczne odchylenia.

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
          • snakelilith Re: Tabletki anty a lot samolotem 30.09.19, 22:31
            No właśnie to miałam na myśli. Dlatego nawet kilkugodzinny odchył w podróżach nie powinien powodować takich objawów. Nawet jak 1 pigułkę się zapomni, to zwykle nic się widocznego nie dzieje, tyle tylko, że zabepieczenie przed owulacją może już nie funkcjonować. Przy gestagenowej pigułce zdarzają się jednak natychmiastowe krwawienia/plamienia z odstawienia, jeżeli nie pilnuje się dobrze czasu.
            • memphis90 Re: Tabletki anty a lot samolotem 01.10.19, 17:47
              Ale jak ona ciagle bierze a to w południe, a to o dwudziestej, a to następnego dnia rano... I jeszcze kilka godzin różnicy, bo sie wyjechało na wakacje, więc nie będzie wstawać o 4 rano na pigułkę, skoro w domu bierze o osmej! Ale mogę się mylić....

--
        • pytajacakinga Re: Tabletki anty a lot samolotem 01.10.19, 04:23
          Kurcze chyba muszę zapytać ginekologa, dodam że mam tak za każdym razem kiedy gdzieś lecę i krwawienie zaczyna się praktycznie na drugi dzień po wyładowania. W Polsce takie coś bym miała po pominięcie dwóch tabletek bo wielokrotnie zapomniałam o jednej i nic takiego nie było. A tu za każdym razem mimo że biorę w miarę regularnie. Tabletki są dwu lub trzy fazowe Mono step (w Niemczech) Ogólnie nie mam z nimi problemu tylko w te urlopy ehhhh
          • snakelilith Re: Tabletki anty a lot samolotem 02.10.19, 00:10
            MonoStep
            Sehr häufige Nebenwirkungen:
            Durchbruch- und Schmierblutungen, Kopfschmerzen (seltener Migräne).

Więc niewykluczone, że ten rodzaj pigułek (Ethinylestradiol + Levonorgestrel) nie jest dla ciebie najlepszy, a plamienia podczas urlopu są dziwnym, ale jednak tylko przypadkiem.
    • 45rtg Re: Tabletki anty a lot samolotem 01.10.19, 20:50
      pytajacakinga napisał(a):

> Drogie Emamy czy możecie mnie oswiecic co jest /może być powodem że przy tablet
      > kach antykoncepcyjnych za każdym razem kiedy lecę samolotem na urlop mam przez
      > kilka dni lekkie krwawienie przez, ok 4 dni?

Ja tam jakoś specjalnie się na niuansach ginekologii nie znam, ale lot samolotem, zwłaszcza jak aż ze zmianą czasu, to parę godzin w jakichś 75% normalnego ciśnienia atmosferycznego. Może po prostu mechanicznie coś Ci puszcza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka