Dodaj do ulubionych

wybory - apel prezydentów

30.09.19, 22:28
fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-list-otwarty-bylych-prezydentow-maja-apel-do-kandydatow-do-s,nId,3230095
no, nie jestem przekonana, że np p. Ujazdowski po dostaniu się do senatu z listy KO nie zmieni - po raz kolejny - barw politycznych

--
jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
Edytor zaawansowany
  • iwoniaw 30.09.19, 22:35
    Akurat wybory do Senatu to głosowanie na ludzi, a nie na listy partyjne, więc o co im chodzi w ogóle? Gdyby sposób przyznawania mandatów w wyborach do Sejmu był na identycznej zasadzie, to mielibyśmy o wiele lepszy parlament, a w każdym razie w dużo większym stopniu byłaby to reprezentacja wyborców, a nie namaszczone partyjnie spady znikąd. Dlatego dla mnie ma sens, że kandydują (i zostają wybrani) tam ludzie, których wyborcy kojarzą i wolą od innych, a nie że listę układa partyjny KC.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • zona_glusia 30.09.19, 23:02
    iwoniaw napisała:

> Akurat wybory do Senatu to głosowanie na ludzi, a nie na listy partyjne, więc o
    > co im chodzi w ogóle?
    To dlaczego w Senacie nie ma kandydatów niezaleznych?

Gdyby sposób przyznawania mandatów w wyborach do Sejmu b
    > ył na identycznej zasadzie, to mielibyśmy o wiele lepszy parlament, a w każdym
    > razie w dużo większym stopniu byłaby to reprezentacja wyborców,

Przypominam, że w Senacie mamy PiS i PO. Chciałabyś, żeby były okręgi jednomandatowe do Sejmu? Zwycięzca bierze wszystko. Przy podziale głosów w okręgu 51% do 49%. 49 nie ma żadnego swojego reprezentanta w Sejmie.

a nie namaszczo
    > ne partyjnie spady znikąd.
    No właśnie masz Ujazdowskiego namaszczonego przez szefa partii.
  • aankaa 30.09.19, 23:30
    niektórzy dostali wybór
    Dla wielu wyborców lata spędzone w PiS, decyzje wówczas podejmowane oraz głoszone wtedy poglądy są nie do przyjęcia. Jak twierdzą, Grzegorz Schetyna wystawiając w Warszawie kandydaturę Ujazdowskiego zafundował elektoratowi wybór pomiędzy PiS a PiS. Zero alternatywy.
    ===
    Całe to zamieszanie z rozbawieniem musi obserwować zza oceanu niemal zupełnie nieznany w Polsce kandydat PiS – Marek Rudnicki, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago.

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • iwoniaw 30.09.19, 23:55
    To dlaczego w Senacie nie ma kandydatów niezaleznych?

Jak to nie ma? Oczywiście, że są.

Chciałabyś, żeby były okręgi jednomandatowe do Sejmu?

Nie, nie chciałabym okręgów jednomandatowych - co to w ogóle za fetysz? Mogą być wielomandatowe (tak jak są dziś niektóre okręgi do Senatu), byle posłów wybierało się w takim trybie, jak obecnie senatorów. Czego nie zrozumiałaś w mojej wypowiedzi?

Przy podziale głosów w okręgu 51% do 49%. 49 nie ma żadnego swojego reprezentanta w Sejmie

Jest dokładnie odwrotnie - to reguła d'Hondta marginalizuje małe partie, nawet gdyby któryś kandydat do Sejmu zdobył większą liczbę głosów niż każdy z jego kontrkandydatów w okręgu. Zresztą po to ta reguła została wprowadzona - żeby w parlamencie nie było miliona partyjek, które się nie dogadają w żadnej kwestii - doszliśmy jednak do absurdu z drugiej skrajności, czyli partia mająca poparcie 1/3 głosujących "bierze wszystko" i żadne 51% nie jest jej potrzebne.
    Tymczasem do Senatu wybierani są ci KONKRETNI LUDZIE, którzy w danym okręgu dostali najwięcej głosów, niezależnie od tego, czy popiera ich partia zwycięska, mniej zwycięska, całkiem przegrana czy są kompletnie niezależni. Tak samo uważam powinno się wybierać posłów - niechby kandydatów, tak jak teraz do Senatu, wystawiały i partie polityczne, czemu nie - tylko mandat dostaliby ci, na których ktoś głosował, a nie ci, którzy mieli "dobre miejsce" na liście czy kolegów partyjnych "lokomotywy".

No właśnie masz Ujazdowskiego namaszczonego przez szefa partii

Poparcie kandydata do Senatu przez jakąś partię a przyznawanie miejsc posłom z partyjnej listy to dwie zupełnie różne kwestie. To są po prostu wybory wg zupełnie różnych zasad. Może poczytaj o ordynacji wyborczej zamiast pisać bzdury.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • alicia033 02.10.19, 21:25
    iwoniaw napisała:

> Tymczasem do Senatu wybierani są ci KONKRETNI LUDZIE, którzy w danym okręgu dos
    > tali najwięcej głosów, niezależnie od tego, czy popiera ich partia zwycięska, m
    > niej zwycięska, całkiem przegrana czy są kompletnie niezależni. Tak samo uważam
    > powinno się wybierać posłów - niechby kandydatów, tak jak teraz do Senatu, wys
    > tawiały i partie polityczne, czemu nie - tylko mandat dostaliby ci, na których
    > ktoś głosował, a nie ci, którzy mieli "dobre miejsce" na liście czy kolegów par
    > tyjnych "lokomotywy".

ekhm, a kiedy ostatnio czytałaś ordynację wyborczą?
    Otóż w wyborach do Sejmu też dostają się konkretni ludzie.
    Jest wymóg przekroczenia dla list partyjnych 5% progu w skali kraju (8% dla koalicji), ale w ramach partii/koalicji które tenże próg przekroczyły, o tym, który kandydat wchodzi do Sejmu decyduje ilość uzyskanych przez nich głosów a nie jego miejsce na liście.
    Jesteś z Krakowa - jak myślisz, dlaczego gowin kandydyduje tu z ostatniego miejsca na liście? Bo liczy, że w tym okręgu wszystkie mandaty zgarnie pis? Czy może jednak, jak ja piszę, nie liczy się miejsce na liście a liczba otrzymanych głosów?

--
    45rtg o muzykach:
    "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
  • iwoniaw 02.10.19, 21:40
    Jest wymóg przekroczenia dla list partyjnych 5% progu w skali kraju (8% dla koa
    > licji), ale w ramach partii/koalicji które tenże próg przekroczyły, o tym, któr
    > y kandydat wchodzi do Sejmu decyduje ilość uzyskanych przez nich głosów a nie j
    > ego miejsce na liście.

No i? Co się konkretnie nie zgadza z tym, co napisałam wyżej? Jeśli jego partia nie przekroczy tych 5% w skali kraju, to kandydat do Sejmu nie wejdzie, choćby zdobył więcej głosów w okręgu niż którykolwiek jego kontrkandydat. Nie widzisz różnicy między tym a ordynacją do Senatu?

Jesteś z Krakowa

?

jak myślisz, dlaczego gowin kandydyduje tu z ostatniego miej
    > sca na liście? Bo liczy, że w tym okręgu wszystkie mandaty zgarnie pis? Czy mo
    > że jednak, jak ja piszę, nie liczy się miejsce na liście a liczba otrzymanych g
    > łosów?

Liczy się tylko kolejność głosów NA LIŚCIE, nie liczby bezwzględne. Dlatego właśnie miejsce na tejże jest tak istotne - nad tym prowadzono badania i wiadomo, że ludzie, którzy nie mają zdecydowanych preferencji personalnych, ale głosują "na partię", wybierają głównie kandydatów z miejsc skrajnych. I zapewne z tego powodu Gowin chciał być ostatni, a nie w środku listy.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • alicia033 02.10.19, 21:46
    iwoniaw napisała:

> No i? Co się konkretnie nie zgadza z tym, co napisałam wyżej? Jeśli jego partia
    > nie przekroczy tych 5% w skali kraju, to kandydat do Sejmu nie wejdzie,
    > ]choćby zdobył więcej głosów w okręgu niż którykolwiek jego kontrkandydat
    > ]. Nie widzisz różnicy między tym a ordynacją do Senatu?

widzę różnicę między ordynacją do Sejmu i Senatu, różnica jest próg.
    Co nijak nie zmienia tego, że w poprzednim poście walnęłaś bzdurę, że o tym, kto się dostanie do sejmu decyduje miejsce na liście, a nie ci na których ktoś głosował.
    Otóż dostaną się właśnie ci, na których "ktoś" głosował.
    >
    > Jesteś z Krakowa
    >
    > ?
    >

co, nie wiesz już, gdzie mieszkasz?

--
    45rtg o muzykach:
    "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
  • iwoniaw 02.10.19, 21:58
    Co nijak nie zmienia tego, że w poprzednim poście walnęłaś bzdurę, że o tym, kt
    > o się dostanie do sejmu decyduje miejsce na liście, a nie ci na których ktoś gł
    > osował

No na pewno nie napisałam, że o tym, kto dostaje się do Sejmu decydują ci, na których ktoś głosował big_grin Czy ty się czytasz? Natomiast owszem, pisałam, że wcale nie dostają się ci, którzy zdobyli najwięcej głosów w okręgu, tylko ci, co mają dobre miejsca na liście partyjnej zwycięskiej partii i to jest fakt - i uważam, że to jest szkodliwe.

nie wiesz już, gdzie mieszkasz?

Skąd to podejrzenie?

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • bradko 03.10.19, 08:51
    Próg procentowy nie ma nic wspólnego z d’Hondtem.
  • paszczakowna1 02.10.19, 21:09
    Odpowiedziały Joanna Scheuring-Wielgus i Ewa Siedlecka.

natemat.pl/blogi/scheuring-wielgus/286155,czy-list-w-obronie-demokracji-broni-demokracji

siedlecka.blog.polityka.pl/2019/10/02/apel-o-ograniczenie-wyboru/

Jakoś generalnie chyba kobiety nie mają nadmiernego respektu wobec ustaleń panów w gabinetach.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • iwoniaw 02.10.19, 21:23
    I obie panie mają rację.

Natomiast jestem b. niemile zdziwiona, że ten list b. prezydentów poparł Łukasz Turski, nie spodziewałam się po nim czegoś tak głupiego.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • paszczakowna1 03.10.19, 08:38
    > Natomiast jestem b. niemile zdziwiona, że ten list b. prezydentów poparł Łukasz Turski, nie spodziewałam się po nim czegoś tak głupiego.

Wiesz: "jest list w sprawie jedności opozycji, pierwszymi sygnatariuszami są Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski, historyczna sprawa." Trudno odmówić.

Swoją drogą, niedźwiedzią przysługę ten list zrobił. (BTW, zauważyłaś może, że list się ukazał dzień po urodzinach Wałęsy, na których byli Kwaśniewski i Komorowski? Ktoś tam musiał przyjść z gotowcem i chyba wiem kto, i ten ktoś jest niezbyt mądry). Moja matka zadzwonił do mnie po lekturze i pierwsze słowa były: "tylko niech się Kasprzak nie wycofuje, co za bezczelność!"

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 1elka26 03.10.19, 09:03
    Kasprzak jako demokratyczny kandydat to jest dopiero curiosum. Przeciez to jest Palikot-bis, w dodatku pozujący na jedynie prawdziwego demokratę. Jest to dośc ciekawe, gdyż nieustannie mnie zadziwia ta jego aktywnośc która jakimś dziwnym trafem zbiegła się z wygraniem wyborów przez PIS.
    Wcześniej nie przeszkadzały ani miesięcznice, ani to co wyprawiała Platforma która kompletnie nie liczyła się z opinią społeczeństwa.
  • paszczakowna1 03.10.19, 09:44
    Ależ Kasprzak się zajmował obywatelską aktywnością, tyle że mało spektakularną. Jest dobrze znany (też przez działaczy prawicowych) w środowisku edukacji alternatywnej.

--
  • 1elka26 03.10.19, 13:38
    Chyba rzeczywiście jest miłośnikiem edukacji alternatywnej. Zwłaszcza jeżeli wygłasza się tego typu brednie :
    „Sytuacja braku regulacji pozwala przeprowadzać aborcję np. w 8-9 miesiącu ciąży. Opowiadam się za tym nawiasem mówiąc, bo jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to ma, przepraszam, dobry powód” - to się po prostu w głowie nie mieści.
    Poza tym, nie pytam się czym zajmował się , tylko o to dlaczego wcześniej p. Kasprzakowi nie przeszkadzały miesięcznice. Mógł tak samo protestować - ale zanim PIS nie wygrał wyborów nie widział takiej potrzeby?
    Żenada po prostu.
    Ale niech kandyduje - jak najbardziej popieram. Czym więcej takich egzotycznych kandydatów tym większa szansa na zdecydowane zwycięstwo PIS w wyborach - co pozwoli na ostateczne oczyszczenie stajni Augiasza pozostawionej przez poprzednie rządy.
  • paszczakowna1 03.10.19, 14:06
    "„Sytuacja braku regulacji pozwala przeprowadzać aborcję np. w 8-9 miesiącu ciąży. Opowiadam się za tym nawiasem mówiąc, bo jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to ma, przepraszam, dobry powód” - to się po prostu w głowie nie mieści."

Tobie generalnie mało co się w głowie mieści. A Kasprzak oczywiście mówił o sytuacji, gdy trzeba ratować życie matki kosztem życia płodu, co się zdarza rzadko, ale się zdarza.

www.youtube.com/watch?v=wk4rztDGNbY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0l-YHZ2qHhLKblAja1mSrv7v3eBhZZK4-YS4_6hY7QQAP9faZNRpeWdC0
    --
  • iwoniaw 03.10.19, 10:10
    Wiesz: "jest list w sprawie jedności opozycji, pierwszymi sygnatariuszami są Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski, historyczna sprawa." Trudno odmówić.

Nie zgadzam się z tym. Trzeba mieć swój rozum. A już zwłaszcza, jak się ma ambicje robić za autorytet dla innych.

Moja matka zadzwonił do mnie po lekturze i pierwsze słowa były: "tylko niech się Kasprzak nie wycofuje, co za bezczelność!"

To nie bezczelność, tylko głupota. Zgadzam się z komentarzem Jaruzelskiej - jeśli ktoś uważa, że sytuacja jest tragiczna, to zamiast namawiać innych do rezygnacji, raczej sam powinien kandydować. A już tym bardziej, jeśli rozmawiamy o wyborach do Senatu, gdzie nie ma kwestii, by lista komitetu wyborczego pokonała w skali kraju próg 5/7% i w których to wyborach niejednokrotnie wygrywali kandydaci dlatego, że osobiście mają poparcie, a nie dlatego, że są z tej czy innej partii.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • aankaa 02.10.19, 21:33
    dzięki za te linki

--
  • tiszantul 02.10.19, 21:37
    Dawno Cię nie było, ale promowanie Scheuring-Wielgus wynagradza długie oczekiwanie. Nareszcie po serii promocyjnych porażek postawiłaś na wybitną postać. Przypominamy, ze poprzednio promowalas m.in. Kasprzaka (zabierze głosy KO) oraz Konrada Maternę (obecnie siedzi. Osoby zainteresowane mogą sprawdzić za co)
  • mdro 02.10.19, 21:49
    O, kłamczuszek się pokazał. Pytałam o źródła, gdzie one są?

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • tiszantul 02.10.19, 21:48
    "Jakoś generalnie chyba kobiety nie mają nadmiernego respektu wobec ustaleń panów w gabinetach"
    Fajnie, ze podjęłaś ważny temat kobiet. Jak skomentujesz wsadzenie do więzienia Twojego poprzedniego protegowanego Konrada M. za rolę kierowniczą w handlu kobietami na dużą skalę?
  • mdro 02.10.19, 21:52
    No i gdzie te źródła?

A tak przy okazji, podnieśli wam stawkę po wpadce grupy małej Emi?

--
  • bywalec.hoteli 30.09.19, 22:41
    a po podpisaniu listów wybrali się na Finlandię? smile

--
    Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.
  • angazetka 02.10.19, 21:39
    Niech może najpierw opozycja nie wystawia Ujazdowskiego w Warszawie, a potem niech wymaga.
  • mdro 02.10.19, 21:54
    Najwyraźniej Ujazdowski przyzwyczaił się, że mu się należy...

--
  • alicia033 02.10.19, 22:05
    problemem jest, że "ktoś" mu na takie "przyzwyczajenie się" pozwolił.
    Niestety to nie jedyna taka kpina z wyborców. W okręgu krakowskim z kolei jedynką ko jest inny pisowski spad - paweł kowal.

--
    volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • mdro 02.10.19, 22:26
    I Migalski, i Poncyliusz... Tylko że w przypadku sejmu można głosować na inne nazwisko na liście.

Masz rację, oczywiście. Ja nie wiem, kto Schetynie wmówił, że nimi uda się stworzyć jakąś konserwatywną opcję, mogącą być alternatywą dla niektórych wyborców PiS.

--
  • iwoniaw 02.10.19, 22:47
    nie wiem, kto Schetynie wmówił, że nimi uda się stworzyć jakąś konserwatywną opcję

Oraz po co im jeszcze bardziej konserwatywna opcja niż już istniejące...

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • mdro 02.10.19, 23:20
    No właśnie. Istnieją na pewno w Polsce ludzie o poglądach konserwatywnych, którym jest zdecydowanie nie po drodze z PiS, ale a) mają ugrupowania w rodzaju, bo ja wiem, Prawicy Rzeczpospolitej Jurka; b) mogą też zagłosować na konserwatywny PSL; c) nie jest ich zbyt wielu, bo w przeciwnym razie Jurek i podobny plankton polityczny planktonem by nie był.

--
  • alicia033 02.10.19, 23:04
    mdro napisała:

> Ja nie wiem, kto Schetynie wmówił, że nimi uda się stworzyć jakąś konserwatywną opcję, mogącą być alternatywą dla niektórych wyborców PiS.

ja podejrzewam, że to nie wmówienie, a niestety wspólnota poglądów ze strony aktualnej wierchuszki po i tych pisowskich spadów.
    Bo, po cięgach, jakie schetyna zebrał po próbie wystawienia ujazdowskiego jako kandydata na prezydenta Wrocławia, powinien on zdawać sobie sprawę, jakie odczucia u potencjalnego elektoratu ko budzi ujazdowski.

--
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • tiszantul 03.10.19, 00:08
    Ujazdowski jest źle widziany, ale Cimoszewicz był widziany dobrze, ba, został wybrany przez wyborców POKO. Wkrótce potem zarządzane przez Platformę miasto Warszawa zalało fekaliami pół Polski...
  • alicia033 03.10.19, 09:12
    www.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY
    --
    45rtg o muzykach:
  • sylwester.z.kolonii 03.10.19, 06:23
    Tak, Ujazdowski to chyba antyaborcyjny świr, bardziej swietojebliwy w tej sprawie od PiSu.
  • tiszantul 03.10.19, 07:43
    Kontrkandydat Kasprzak, o ile dobrze kojarzę, dopuszcza aborcję w 9 miesiącu. Będzie fascynujący pojedynek na opozycji
  • mdro 03.10.19, 13:44
    Znowu przyszedłeś łgać? Gdzie te źródła?

--
  • iwoniaw 02.10.19, 21:59
    No, z tym Ujazdowskim to wygląda jakby zależało im na przegranej. Kto to wymyślił i po co?

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • paszczakowna1 03.10.19, 01:31
    Cytując słowa Katarzyny Lubnauer wypowiedziane podobno do jednej z działaczek przy okazji zbierania podpisów pod listą KO "Grzegorz się uparł". To jeśli chodzi o "kto".

"Po co" nie wiadomo, pominąwszy historie o budowaniu konserwatywnej frakcji w PO z byłych polityków PiS, co nie bardzo ma sens z wielu powodów. (A najważniejszym jest ten, że nie dałabym 10 groszy za ich lojalność). Być może w ogóle odpowiedzią jest coś w stylu: "Kaziu, z tą prezydenturą Wrocławia nie wyszło, a tu jest taki fajny okręg senacki. Z Polonią sobie pogadasz, polatasz sobie za granicę, ty takie rzeczy lubisz".

--
  • alicia033 03.10.19, 06:39
    grześ też musi odejść i mam nadzieję, że po tych wyborach i przez m.in. tę decyzję i w platformie w tym temacie drgnie.

--
  • paszczakowna1 03.10.19, 08:22
    Problem polega na tym, że w PO nikogo nie ma, kto mógłby przejąc przywództwo. No może Trzaskowski, jeśli go to w ogóle interesuje.

--
  • triss_merigold6 03.10.19, 08:29
    Nie ma też kampanii, pomysłów, energii, idei, programu ani niczego, co w tej chwili pozwoliłoby na wygranie z PiS.
    Jak tam KOD i działacz alimenciarz Kijowski? Przynajmniej przyznaj, że kompletnie myliłaś się w jego ocenie.
  • paszczakowna1 03.10.19, 08:56
    > Przynajmniej przyznaj, że kompletnie myliłaś się w jego ocenie.

Aż sobie poszukałam co pisałam, jeszcze sprzed "afery fakturowej":

"Kijowski to IMO palant"

forum.gazeta.pl/forum/w,567,162265699,162269527,Re_34_Wygrac_z_PiS_moze_tylko_KOD_34_Michni.html

" Kijowskiego też nie lubię (podejrzewam, że bardziej niż ty)"

forum.gazeta.pl/forum/w,567,162139013,162144306,Re_Wielki_sukces_dzisiejszych_pikiet_KOD_u.html

Pisałam też że a) nie kradł z puszki, natomiast b) zarzuty o to, że wystawiali mu na firmę lewe faktury zamiast płacić pensję są wedle mojej wiedzy prawdziwe. Nie wydaje mi się, bym się myliła w ocenie, a już na pewno nie "kompletnie".

Pawła Kasprzaka natomiast nienajgorzej znam, jeśli do tego pijesz. Intelektualnie zupełnie inna klasa niż Kijowski.

--
  • lauren6 03.10.19, 05:32
    Prędzej mi ręka uschnie niż zagłosuję na Ujazdowskiego.
    Byłych prezydentów panbuk opuścił.
  • triss_merigold6 03.10.19, 06:52
    Troszkę starszym panom peron odjechał.
  • 1elka26 03.10.19, 08:03
    Tym panom peron nie odjcechał. Ono nadal realizują strategię będącą efektem nieformalnej umowy pomiędzy postkomunistami a lewicą solidarnościową. Tylko, że w chwili obecnej jest to już histeryczna próba obrony jeszcze istniejących interesów postkomunistycznych w biznesie, polityce, sądownictwie i gospodarce. To obrona czegoś, co odchodzi. Co zostało mocno naruszone przez ostatnie cztery lata rządów .
    Dla nich normy demokracji są tak naprawdę mało ważne. Ważny jest powrót do władzy, a doskonale wiedzą o tym, że rozbicie opozycji nie sprzyja tym planom.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka