01.10.19, 00:02
Witam mam problem z urzędem skarbowym a więc tak rozliczalam pit przez internet po jakimś czasie dostałam pismo że muszę zrobic korektę zrobiłam ją w kwietniu urodziłam syna w czerwcu dostawałam spłaty za urodzenie dziecka becikowe itp po czym okazało się że też dostałam zwrot za pity o czym tak naprawdę nie wiedziałam bo to był taki miesiąc że listonosz ciągle przynosił mi jakie pieniążki dla maluszka mam komornika i w zeszłym roku nie dostałam zwrotu dlatego w tym nawet nie czekałam na pieniążki za pit w sierpniu dostałam kolejne pismo że źle rozliczylam pit poraz kolejny zrobilam korektę a dzisiaj dostałam pismo że muszę zwrócić całą kwotę do urzędu za pit nie wiem co mam teraz zrobić nie stać mnie na taki zwrot wciągu 7 dni proszę o pomoc jestem załamana
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Pomoc 01.10.19, 00:19
      poraz kolejny zrobilam korektę a dzisiaj dostałam pismo że muszę
      > zwrócić całą kwotę do urzędu za pit nie wiem co mam teraz zrobić nie stać mnie
      > na taki zwrot wciągu 7 dni

Napisz do US wniosek o rozłożenie tego zwrotu na raty.

--
      'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
      'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
    • minerallna Re: Pomoc 01.10.19, 04:05
      No nie dziwi mnie nick. Jak też bym była zszokowana dostając jakieś spłaty (?!) na maluszka i listonosza wiecznie donoszącego pieniążki.
      Ale jakimś cudem istniejesz skoro piszesz tak głupie posty...

--
      http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif
    • zawsze-w-drodze Re: Pomoc 01.10.19, 09:25
      1) Zbierz na kupę wszyskie dokumenty związane z rozliczeniem PIT (rozliczony przez internet PIT z potwierdzeniem złożenia, pisma z urzędu skarbowego, korekty, to ostatnie pismo) i ułóż je chronologiczne (zaczynając od najsatrszego dokumentu), dołóż dokumenty na podstawie których rozliczałaś PIT;
      2) Z dokumentami udaj się do US z prośbą o wytłumaczenie z czego wynikają korekty i w konsekwencji konieczność zwrotu;
      3) porpoś urzędnika o przejrzenie dokumentów które przyniosłaś;
      4) Jeśli okaże sie, że zwracać musisz, napisz prośbę o rozłożenie płatności na raty - urzędnicy pomogą;
      5) W kolejnych latach jednak pilnuj od kogo i z jakiego tytułu otrzymujesz "pieniążki" via listonosz - najlepiej to sobie zapisuj i zostawiaj odcinki przekazów.
    • hosta_73 Re: Pomoc 01.10.19, 14:34
      Masz maluszka, masz pieniążki, nawet komornika masz. A znaki interpunkcyjne masz? Czytać się tego nie da...

--
      Zwierzę z meblem? Waran z komodo.
    • agrypina6 Re: Pomoc 01.10.19, 14:45
      Jak miałam maluszka to mnie listonosz nie przynosił przez miesiąc kasy dla niego. Teraz jest wspaniałe, PIS znowu wygra..
      • alpepe Re: Pomoc 01.10.19, 14:53
        to sobie spraw, zamiast zazdrościć.

--
        "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
          • bergamotka77 Re: Pomoc 01.10.19, 15:51
            🤣😀😅

--
            bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • szafireczek Re: Pomoc 01.10.19, 15:44
      A Ty nie mieszasz przypadkiem roków podatkowych?
      "(...) w kwietniu urodziłam syna w czerwcu dostawałam spłaty za urodzenie dziecka becikowe itp po czym okazało się że też dostałam zwrot za pity (...)" Jakie to ma znaczenie?
      Deklaracje podatkowe dotyczą roku poprzedniego, korekty też, aktualny rok nie ma z tym nic współnego...

Najlepiej pójśc osobiście do US i jeśli to prawda, napisać wniosek wraz z uzsadnieniem, że masz ważny interes lub interes publiczny. Wniosek składasz opcjonalnie w zakresie:
      a) odroczenia terminu płatności podatku lub zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę ,
      b) rozłożenia na raty zapłaty podatku lub zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę ,
      c) umorzenia w całości lub w części zaległości podatkowej, odsetek za zwłokę (b. mało prawdopodobne pozytywne rozpatrzeniesad)

Poza tym, musisz wiedzieć, że jeśli zapłacisz zaległość podatkową w całości, w ciągu 7 dni od dnia złożenia korekty – możesz zastosować obniżoną stawkę odsetek za zwłokę w wysokości 1/2 podstawowej stawkismile
      • iberka Re: Pomoc 01.10.19, 16:00
        C) umorzenie stosowane tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach typu niepełnosprawność, śmierć itp......generalnie nie do zdobycia, ale próbować można

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka