Dodaj do ulubionych

Co robić?

02.10.19, 18:51
Przyjaciółka ma w domu dwóch staruszków, matkę i ojca. Iść do domu starców nie chcą za żadne skarby. Ojciec ma raka z przerzutami, a matka zaawansowaną demencję starczą. Przyjaciółka opiekuje się nimi, ale dłuższe wspólne przebywanie może stanowić dla niej zagrożenie dla zdrowia i życia - tym bardziej, że jakiś czas temu też była chora na chorobę nowotworową. Matka nie poznaje przyjaciółki, mówi do niej per pani, twierdzi, że chce zrobić jej krzywdę. Potrafi w domu odkręcić gaz. Na dodatek syn przyjaciółki ukradł 7 tys. zł, które miały być przeznaczone na ich pochówek. Przyjaciółka jest siwa jak gołąbek, a ja nie potrafię pomóc. Co robić? Zapakować ich w samochód i wywieźć do hospicjum, za przeproszeniem, jak parę baranów? Nie wiem nawet czy tak się da. To moja jedyna przyjaciółka, a ja cierpię razem z nią sad
Edytor zaawansowany
  • majenkir 02.10.19, 18:54
    kontobezpoczty napisał(a):
    > Potrafi w domu odkręcić gaz.

No to pozostaje poczekac.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • kontobezpoczty 02.10.19, 18:55
    Ona odkręca ten gaz tylko wtedy, kiedy przyjaciółka jest w domu sad
  • taki-sobie-nick 02.10.19, 21:41
    I to cię martwi? Wolałabyś, żeby odkręcała pod nieobecność przyjaciółki?
  • taki-sobie-nick 02.10.19, 21:40
    Bardzo śmieszne.
  • jola-kotka 02.10.19, 19:28
    Synek ukradl kase , na policje zgloszone? Oczywoscie ze nie. Okrasc, oddac i spokoj. Jesli prawda jest ze matka niebezpieczna zglosic lekarzowi oni chyba wiedza co w takich przypadkach robic.
  • black.emma 02.10.19, 23:02
    Znając starszych ludzie to synek "ukradł" kasę sad
  • arwena_11 02.10.19, 19:30
    sprawa o ubezwłasnowolnienie ( zagrożenie dla siebie i otoczenia ) i umieszczenie w domu opieki.

Inna opcja - opłacenie opieki 24h/7. Najlepiej 2-3 opiekunki na zmianę. Dom opieki tańszy
  • tt-tka 02.10.19, 20:03
    kontobezpoczty napisał(a):

> Przyjaciółka ma w domu dwóch staruszków, matkę i ojca.

Matka zmienila plec ?

Co robić? Zapakować ich w samochód i wywieźć do hospicjum, za przeproszeni
    > em, jak parę baranów?

Sprobuj, sprobuj. I nie dziw sie, jak cie policja wezmie za frak.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • dzbanessa 02.10.19, 20:32
    Doradzam udac sie po pomoc psychologa lub psychiatry (dla przyjaciółki. ) W rodzinie mam chorego z alzheimerem, jego żona korzysta z opieki tego samego lekarza co chory (neurolog psychiatra), jest ma antydepresantach. Trzeba w pierwszej kolejnosci zadbać o siebie.
  • milva24 02.10.19, 20:36
    A syn ile ma lat i czy oddał pieniądze.
  • kanna 02.10.19, 22:55
    Wynająć panią z Ukrainy do opieki.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • dziennik-niecodziennik 02.10.19, 23:15
    Namowic na ubezwlasnowolnienie matki. Wtedy bedzie mozna organizowac opieke. Ojciec - zalezy w jakim jest stanie...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka