Dodaj do ulubionych

pakiet medyczny dla seniora

02.10.19, 20:14
Mama ma kłopoty kardiologiczne, co jakiś czas laduje na sorach z migotaniem przedsionkow, nie wiem czy przyzyje nastepna wizyte i czekanie na pomoc przez kilkanascie godzin w nocy na pomoc (ostatnio na sorze nie zrobiono nawet EKG). Pomyslalam o załatwieniu jej abonamentu na usługi w ramach prywatnej służby zdrowia, najlepiej takiego w ramach którego pomoze jej kardiolog np. w nocy kiedy najczęściej pojawiają się problemy z sercem. Przegladam oferty ale trudno cos takiego znaleźć. Sa takie z pakiety?
Obserwuj wątek
    • eowen Re: pakiet medyczny dla seniora 02.10.19, 20:25
      W takich klasycznych pakietach to raczej nie licz na nocne wizyty kardiologa, tym bardziej, że te wizyty też odbywają się w podanych widełkach czasowych (u nas do 5/6 godzin od zgłoszenia, zresztą zawsze wysyłają lekarza rodzinnego bądź internistę). Jeśli jesteś z Warszawy, to raczej patrz na te firmy, które mają karetkę w ofercie.
    • chicarica Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 09:01
      To ja się podczepię. A jakiś pakiet taki dla seniora ogólny? W sensie, żeby na regularne wizyty u kardiologa, okulisty itp nie czekać za długo?

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
      • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 11:17
        Luxmed przyslal mi taki dla 80+, z nielimitowanym dostępem do kilkunastu specjalistów (także ortopedy i kardiologa na których mi najbardziej zależy), kosztuje to 3500/rok, czekam jeszcze na Medicover ale pewnie będzie podobny, pewnie się na jakis zdecyduje bo w NFZ jest kompletny dramat jeżeli chodzi o specjalistow. Może ktoś wie majac taki pakiet czy mozna być przyjętym z dnia na dzień do lekarza specjalisty? Czy tez trzeba czekac?
        • swinka-morska Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 11:55
          Trzeba dokładnie przeczytać warunki danej umowy.
          W Luxmedzie jeśli nie ma wolnego terminu do jakiegokolwiek lekarza danej specjalności można domagać się tzw. "podzlecenia" - przekierowują wtedy pacjenta do placówki współpracującej.
        • eowen Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 12:05
          Ten nielimitowany dostęp tak naprawdę zależy od miasta i liczby lekarzy, placówek. Ja mam podobny pakiet, tylko w innym mieście i tutaj dostępność niektórych specjalistów to dramat, np. do endokrynologa trzeba się zapisać z 2-miesięcznym wyprzedzeniem.
            • swinka-morska Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 16:29
              Nie ma na to jednej odpowiedzi, sytuacja może się zmieniać z dnia na dzień.
              Jeśli masz czas polować i możesz pójść na wizytę o dowolnej godzinie, to można znaleźć zwalniające się terminy na następny dzień. Albo widać, że do niektórych lekarzy nikt się nie chce zapisywać i tylko jeden jest ciągle dostępny a do innych 3 miesiące czekania.
            • lauren6 Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:47
              Ja mam z Luxmedem złe doświadczenia. W ciągu ostatniego roku kilkakrotnie się zdarzyło, że anulowali mi wizytę dzień przed, a kolejny termin mogli zaproponować za kilka tygodni.

Nie wiem jak kardiolodzy, ale o ortopedach z Luxmedu krążą już legendy. Serio nie wiem skąd biorą takich konowałów.

Mam Luxmed za darmo z pracy. Jakbym miała płacić kilkaset zł miesięcznie za taki poziom obsługi - nigdy w życiu. Poszukaj innego ubezpieczenia, bo Luxmed to masówka i jakość usług pozostawia wiele do życzenia.
    • asfiksja Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 09:02
      Komercyjne ubezpieczenie to jest produkt, na którym - z definicji - musi zarobić podmiot je oferujący. Na każdej konkretnej umowie. Nie wyobrażaj sobie, że ubezpieczyciel zawiera trochę umów niekorzystnych dla siebie (pacjenci mocno chorzy) i trochę bardzo korzystnych (pacjenci zdrowi) i mu się bilansuje. To tak nie działa. Komercyjne ubezpieczenie dla pacjenta wymagającego kosztownych i częstych procedur, jeszcze całodobowo musiałoby być baaaardzo drogie.
      Moja babcia z migotaniem przedsionków przeżyła 94 lata, więc niekoniecznie jest to zawsze stan zagrażający życiu. Na pocieszenie ci napiszę, że jak raz przyjechaliśmy (swoim samochodem) z zagrożeniem życia dziecka to nas przyjęli na SOR-ze bez kolejki.
        • eowen Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 11:13
          Tylko weź pod uwagę, że sam lekarz niewiele zdziała. Jeśli będzie stan zagrażający życiu, to wystawi skierowanie na SOR albo zadzwoni po karetkę. Kardiolog potrzebuje specjalistycznego sprzętu, nie wyobrażam sobie wizyty domowej, podczas której z niego skorzysta.
              • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 12:09
                wlasnie rozmawiałam z nimi nawet ten najdroższy nie obejmuje leczenia ambulatoryjnego szpitalnego, mogą mame odwieść do swojego szpitala ale tam nawet EKG nie zrobia w ramach pakietu (jest w pakiecie) tylko za wszystkie usługi trzeba zaplacic, nie umieja mi nawet powiedzieć ile. Koszmar, jestem w stanie zaplacic nawet za drogi pakiet, tylko ze chce mieć gwarancje ze mama się ktoś zajmie a nie będą w takim szpitalu czekac az przyjadę ja z karta kredytowa.
                • szeera Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 17:01
                  "ale tam nawet EKG nie zrobia w ramach pakietu (jest w pakiecie) tylko za wszystkie usługi trzeba zaplacic, nie umieja mi nawet powiedzieć ile. Koszmar, jestem w stanie zaplacic nawet za drogi pakiet, tylko ze chce mieć gwarancje ze mama się ktoś zajmie a nie będą w takim szpitalu czekac az przyjadę ja z karta kredytowa."

To proste, trzeba tylko podpiąć mamę pod Twoją kartę kredytową i nie będziesz musiała przyjeżdzać, mama sama zapłaci.
                  A to bez złośliwości, to tak działa prywatna służba zdrowia. W Polsce prawie nie ma prawdziwych prywatnych ubezpieczeń zdrowotncych bo byłyby zdecydowanie za drogie. Te które są podejrzewam, że z definicji nie przyjmują pacjentów w zaawansowanym wieku i zbyt chorych. Teoretycznie mogłabyś prawdopodobnie wykupić mamie ubezpieczenie zdrowotne w którejś z globalnych firm ubezpieczeniowych, takie które obowiązywałoby na terenie Polski. Ale to raczej opcja bardzo, bardzo kosztowna.

W uproszczeniu, Ty wiesz, że mama będzie potrzebowała leczenia, to oni też to wiedzą. Prywatna służba zdrowia nie jest w Polsce sposobem na skuteczne uniknięcie mizerii państwowej służby zdrowia. Jedyny sposób to w końcu dofinansować publiczną służbę zdrowia. Zaraz wybory, więc akurat jest okazaja się wypowiedzieć.
                • ichi51e Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 18:58
                  Nie ma pakietu ktory obejmuje leczenie szpitalne. Potem ci wystawiaja rachunek i to moze byc NAPRAWDE sporo kasy.

--
                  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
            • jematkajakichmalo Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 12:07
              Ale prywatna karetke mozesz wezwac chyba zawsze. U nas (Poznan) bylo tak, ze pryatna karetka kosztowala ok 80 zl za godzine. Zawozili pacjenta tam gdzie im powiedzialas, wiec mogli zawiezc do prywatnego szpitala.
              Ciezko znalezc pewnie pakiety dla seniorow, bo skladka musialaby isc chyba w tysiace zl, zeby im sie to oplacalo.

--
              "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
              • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 12:12
                problem jest nie w prywatnej karetce tylko gdzie taka karetka moze zawisc, jeżeli zawiozą ja do państwowego szpitala to będzie tam czekac (a mam już takie doswidczenie) 20 godzin na pomoc, takie sa realia w szpitalach Warszawskich.
                  • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 13:01
                    zawiozą do szpitala prywatnego w którym jak się dowiedziałam będą czekac az ja dojade i zagwarantuje ze ktoś za usluge medyczna zapłaci, nawet wtedy gdy mama będzie mieć pakiet seniora, bo akurat pomocy ambulatoryjnej w szpitalu prywatnym pakiet nie obejmuje
                        • triss_merigold6 Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 16:40
                          A czego Ty się spodziewałaś? Jak wzywasz karetkę z lekarzem z luxmedu czy medicoveru to informują, że decyzję o dalszym postępowaniu podejmuje lekarz i on, po ocenie stanu pacjenta, może uznać że nie jest w stanie pomóc w warunkach domowych i wtedy proponują odwiezienie na SOR państwowy.
                          • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 18:36
                            czego sie spodziewalam? Spodziewam sie ze jak zaplace to mama otrzyma pomoc, a nie zostanie przewieziona do najblizszego szpitala, posadzona na podlodze (bo nawet krzesel zabraklo dla pacjentow) i bedzie czekac kilkanascie godzin na ' segregacje'. Mama ma 81 lat a ja mam pieniadze i szukam sposobu by rodzicom zapewnic spokojna starosc bez stresow, ktore funduje im nie tylko wiek ale i nasza 'sluzba' zdrowia.
                            • triss_merigold6 Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 18:49
                              Nie masz takich pieniędzy, które pozwoliłyby prywatnej firmie medycznej na abonament z hospitalizacja w pakiecie dla pacjenta 65+. Rozumiesz, nie ma takiej usługi, bo jest nieopłacalna, jest gwarancja że starszy człowiek z problemami kardiologicznymi będzie z niej korzystał.
                              • ichi51e Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 19:00
                                No... bo nigdy nie wiesz co bedzie trzeba podac a to moga byc centy typu kilka (dziesiat) tysiecy za dawke.

--
                                wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
                            • szeera Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 19:30
                              "Mama ma 81 lat a ja mam pieniadze i szukam sposobu by rodzicom zapewnic spokojna starosc bez stresow"

Jeśli masz pieniądze to możesz po prostu płacić rachunki szpitalne, godząc się z góry na pokrycie rachunku bez znajmości ceny końcowej.
    • swinka-morska Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 11:14
      Z pakietami medycznymi dla seniorów jest bardzo słabo, firmy oferują je z dużymi ograniczeniami jeśli w ogóle.
      Zapytaj w Enelmedzie - tam kiedyś była opcja, że pracownicy firm które kupowały abonamenty dla pracowników, mogli dodatkowo dokupić pakiety dla rodziców-seniorów. Może mają taką ofertę również szerzej dostępną.
      Natomiast pomysł na dostęp do kardiologa w nocy w ramach jakiegokolwiek pakietu porzuć na wstępie.
    • daniela34 Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 11:21
      Ja tylko tu zostawię ostrzeżenie, żeby mama sama nie podpisała jakiejś umowy o pakiet medyczny. Aktualnie mamy akcję w stylu "sprzedaj seniorowi garnki" - tym razem sprzedawane są bardzo drogie i bardzo niekorzystne pakiety medyczne. Umowy są pełne klauzul niedozwolonych, UOKiK już się tym zajął, wyplątać z tego się da, ale po co się stresować i czekać na odzyskanie pieniędzy.
    • muchy_w_nosie Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 17:38
      Prywatnie to zoperujesz zaćmę, kolana, cycki, przegrodę, zrobisz zęby ale o operacji na otwartym sercu to zapomnij.
      Problemy ginekologiczne to tylko te lżejszego kalibru.
      My nie USA gdzie pół pensji oddajesz na ubezpieczenie zdrowotne. My oddajemy owszem prawie pół ale w tym jest wszystko jak leci.
      • szeera Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 17:53
        "Prywatnie to zoperujesz zaćmę, kolana, cycki, przegrodę, zrobisz zęby ale o operacji na otwartym sercu to zapomnij.
        Problemy ginekologiczne to tylko te lżejszego kalibru."

Ale nawet przy drobniejszych problemach niż operacja serca nie ma się często innego wyboru niż NFZ. Ja przyjeżdżam do Polski z prawdziwym ubezpieczeniem prywatnym, tzn. jeśli potrzebuje jakiejś pomocy to płacę za to, a mój ubezpieczyciel potem zwraca mi pieniądze. Wiec jeśli tylko mam możliwość to korzystam z Luxmedów, Medicaverów itd. - szybciej, łatwiej się umówić, przyjemniej. Ale wielokrotnie nie miałam innej możliwości niż pójść po prostu do placówki publicznej. Bo Polska nie składa się tylko z Warszawy, a nawet w Warszawie z przychodni prywatnych odsyłali mnie do placówek publicznych.
    • kropkaa Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 19:39
      Jeśli kupisz mamie pakiet za powiedzmy 5k PLN rocznie i ona będzie z niego korzystać, to na następny rok składkę wylicza kilka razy większą, to raz. Dwa, nie ma czegoś takiego, jak dostęp do lekarza specjalisty na już, bo całe 300 czy 400 zł abonamentu zapłaciłaś miesięcznie. Owszem, są zapisy w umowach (ja takie coś niby mam), że internista w przeciągu bodajże 2 dni, a specjalista (ale taki podstawowy, typu ginekolog, laryngolog, na pewno nie hematolog np., kardiologa nie sprawdzałam) max 3 czy 4, ALE jeśli zgłosisz takie żądanie, to jest to dowolny lekarz, w dowolnej placówce, również stowarzyszonej. Mnie nie bardzo interesują wycieczki po centrach na Ursusie, Wilanowie czy w Galerii Północnej, do przypadkowego lekarza, więc sama sprawdzam, czy coś się nie zwolniło. Niestety, bywa bardzo różnie - czasem trafiam szybko, czasem sprawdzam kilkadziesiąt razy. Są specjalności, które tylko można umówić przez infolinię, a wiadomo jak wygląda czekanie i słuchanie muzyczki w godzinach innych niż 7.05. I to wszystko za całkiem spore pieniądze - owszem, pakiet firmowy jest dobrze wynegocjowany, bo na całą Polskę i dla wielu tysięcy pracowników, ale my też dopłacamy za pakiet ze stomatologią i dziećmi. Dla seniora dopłata nie jest duża (nie pamiętam w tej chwili), ale na pewno nie obejmuje takich cudów wianków, jak kardiolog na wezwanie w środku nocy czy pobyt w szpitalu prywatnym. Takie VIPowskie pakiety zwykle ma kilka osób w firmie, ścisły zarząd, bo to są tysiące, ale miesięcznie. Może dla mamy znajdź lekarza, który jej to spróbuje unormować, bo nie ma możliwości, by karetka wwiozła ją od razu do lekarza w szpitalu z pominięciem wszystkiego i wszystkich. Na pocieszenie dodam, że jak coś się w prywatnym szpitalu dzieje poważnego, to zwykle załatwia się transfer do publicznego, tak czy siak. Operacje w szpitalu Medicover to ca. 20+ tysiecy zł.
      • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 19:59
        probuje znalesc lekarza, ktory zajmie sie mamą kompleksowo, przychodnia w ktorej byla do tej pory leczona nie ma juz kontraktu z NFZ a kardiologa zwolniła. Praktycznie nie można dostać sie do żadnego specjalisty w ramach NFZ, chodzimy prywatnie do kardiologa i do ortopedy ale problem jest gdy kłopoty pojawiają sie nagle, nie ma gdzie sie zwrócić o pomoc. Jest w Warszawie prywatny szpital czy tez przychodnia z kardiologiem gdzie mozna zawiesc mame w nocy?
    • cruella_demon Re: pakiet medyczny dla seniora 03.10.19, 23:35
      Pozostaje ci SOR.
      Żaden nieszpitalny kardiolog nie będzie ci umiarawiał pacjenta poza szpitalem. Za duze ryzyko zgonu.
      Pacjenta z migotaniem umiarawia się na 2 sposoby, albo kardiowersją elektryczną (kardiolog plus anestezjolog do znieczulenia) albo podaniem leków tzw. silnie działających, których poza szpitalem nie wolno podawać.
      Nie wiem, być może prywatne szpitale mają taką ofertę, ale wątpię, żeby na tego typu choroby przewlekłe dawali pakiety.
      A mama w sorze czeka, bo generalnie migotanie przedsionków (zakładam, że skoro choruje, to odpowiednie leki przeciwzakrzepowe bierze) nie niesie za sobą jakiegoś większego zagrożenia, oprócz odczuwalnego dyskomfortu.
    • szafireczek Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 09:28
      Może jeszcze tu popytaj:

www.falck.pl/pakiety-medyczne/pakiety-seniorzy/
      cm.enel.pl/ubezpieczenia/dla-seniora/opieka-medyczna-dla-seniora/

W Falcku maja Prywatne Pogotowie Medyczne, widać na ulicy ich karetki, ale jaki jest poziom usług, to nie wiem.
      • 71tosia Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 15:55
        pisze bo może komus jeszcze się przydadzą te informacje - Falck już nie ma Pogotowia Medycznego bo, jak mi powiedziano na infolinii zmieniła się ustawa i od roku nie mogą świadczyć prywatnie takich usług mimo ze maja sprzet i lekarzy, maja jedynie transport medyczny. Wygląda ze zostaje mi tylko szpital Medicovera (Wilanow ok 500 zl za konsultacje w ramach nocnego dyżuru i 4000zl przy przyjęciu na oddział plus później dodatkowe koszty wynikające z leczenia). Innych opcji brak, obdzwoniłam wszystkie firmy świadczące prywatne usługi medyczne w Warszawie, wygląda na to ze osoba 80 letnia nie ma wielu szans na przeżycie przy zderzeniu się z naszym systemem 'opieki' zdrowotnej.
        • szafireczek Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 17:35
          Mogę Ci doradzić jedynie zapisanie się do przychodni poz przy szpitalu, np MSW. Dla " swoich" pacjentów wykazują dużo więcej cierpliwości i entuzjazmu. Trzeba tylko pamiętać swojego lekarza i podkreślać przynależność w sytuacjach awaryjnych...
        • triss_merigold6 Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 17:49
          Twierdziłaś, że masz pieniądze więc o co chodzi.
          Jesteś pewna, że rozumiesz na czym polega idea abonamentu na usługi medyczne, realizowanego przez komercyjne podmioty?
          Musi im się opłacać.
          Ja się opłacam, bo jestem zdrowa, nie biorę żadnych leków, nie mam chorób przewlekłych i metryka jeszcze mnie nie dyskwalifikuje. Moje dzieci się opłacają, bo odpukać, są bezwypadkowe i zdrowe. Opłacamy się, bo nie korzystamy z usług albo korzystamy bardzo rzadko.
          Człowiek w wieku 80 lat się nie opłaca (w abonamencie) nawet jeśli nie jest obciążony kardiologicznie, za duże ryzyko, że będzie korzystał z wizyt i hospitalizacji często.
            • kropkaa Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:03
              Problem będzie się pogłębiał, ponieważ NIE MA lekarzy. MZ planów długoterminowych nie ma, naprawdę będzie coraz gorzej. Nawet w prywatnych sieciach dostać się do wybranego specjalisty jest trudno.
            • szeera Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:36
              "Tak Triss w przeciwienstwie do ciebie widze problem, mnie stac ale wiele osob majacych rodzicow w podeszlym wieku ma powazny problem."

Problem mają również osoby mające małe dzieci, starsze dzieci, osoby w średnim wieku i kobiety w ciąży. Czyli problem mają dokładnie wszyscy którzy potrzebują opieki zdrowotnej. Im bardzie tej opieki zdrowotnej potrzebują tym problem mają większy. Problem mają również osoby posiadające wszelkie pakiety medyczne, bo ich użyteczność jest ograniczona, a przewaga wynikająca np. z szybkiej diagnozy będzie topnieć jak nie będzie możliwości leczenia już w publicznej służbie zdrowia. W tej chwili życie i zdowie prawie wszystkich Polaków zależy od stanu publicznej służby zdrowia.

Teraz są dwie drogi: albo w końcu dofinansuje się publiczną służbę zdrowia albo pewnie z czasem wykształcą się prawdziwe prywatne ubezpieczenia zdrowotne, wraz z odrębną infrastrukturą szpitalną (model krajów rozwijających się), dostępne dla garstki najbogatszych, a reszta będzie jeszcze bardziej oddalać się od standardów europejskich.
          • kropkaa Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:00
            Dokładnie. Dlatego też tak zależy im na kontraktach firmowych, bo nawet jak ileś osób korzysta, to koszty rozkładają się na wszystkich, a jednak dużo osób korzysta sporadycznie. Do tego dochodzi też medycyna pracy, za którą firma zapłacić komuś musi. Mało tego, takie umowy są monitorowane pod kątem rentowności, co roku są aneksowane, firma płaci kary za nieodwoływanie wizyt. To jest biznes, branża medyczna.
            Mamie pozostaje życzyć zdrowia i uregulowania migotania przedsionków lekami, najlepiej. Koło Ronda Wiatraczna jest jakaś przychodnia prywatna i tam jest dobry kardiolog, gdybyś była zainteresowana, to dopytam o nazwisko.
        • cruella_demon Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:45
          Wygląda ze zostaje mi tylko szpital Medicovera (
          > Wilanow ok 500 zl za konsultacje w ramach nocnego dyżuru i 4000zl przy przyjęci
          > u na oddział plus później dodatkowe koszty wynikające z leczenia). Innych opcji
          > brak,

Ale czemu ty się dziwisz? Tyle mniej więcej kosztuje hospitalizacja i wykonanie podstawowych badań. W państwowym szpitalu też, chociaż ludziom wydaje się, ze jest "za darmo". Nic bardziej mylnego, tyle ze w państwowym płaci za ciebie NFZ.
          Tak podejrzewałam, że nie ma żadnych pakietów "ratunkowych", czy z hospitalizacją, bo jest to po prostu za droga impreza.
          • flegma_tyczka Re: pakiet medyczny dla seniora 16.11.19, 09:18
            Dokładnie. Płaci się niskie stawki, a ludzie jeszcze narzekają na publiczną służbę zdrowia, mają rację często jak chodzi o poziom, ale nie korelują tego ze śmiesznie niskimi kwotami na składki.
            Jednak szkoda, że nie ma takich pakietów, nawet sporo płatnych, dla bogatszych byłaby to jakaś opcja, a jednocześnie byłyby mniejsze kolejki dla pozostałych na SORZE.

--
            Wolność wypowiedzi - dla każdego.
    • pelissa81 Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:48
      A ma ktoś
      www.falck.pl/pakiety-medyczne/pakiety-seniorzy/pakiet-platynowy-dla-seniorow/
      Pogotowie Medyczne Falck na terenie Warszawy
      Wizyty domowe na terenie Warszawy
      Rehabilitacja
      Transport sanitarny na terenie Warszawy

Indywidualna opieka – 262 PLN miesięcznie

Opieka lekarzy specjalistów dotyczy Pacjentów powyżej 67. roku życia.
    • banowanyzaprawde1 Re: pakiet medyczny dla seniora 04.10.19, 19:56
      Lekarze wiedzą że ludzi po 60-ce się nie leczy tylko doi się z nich kasę. Po 70-ce jedyne rozpoznanie choroby to STAROŚĆ. Eutanazja jest darmowa.

--
      Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka