Dodaj do ulubionych

14 października

02.10.19, 20:39
Czy w szkołach waszych dzieci ten dzień jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych?
Dostałam dziś rozpiskę zebrań i dni wolnych a tam (z mocy prawa) wolne. Kpina jakaś, chociaż biorąc pod uwagę burdel jaki zafundowali nam rządzący, rzeczywiście nie ma czego świetować. Z drugiej strony w oraktyce ten dzień był świętem nauczycieli, nawet to im odebrano....

--
„To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
Obserwuj wątek
      • 35wcieniu Re: 14 października 02.10.19, 20:58
        A co jest 31.10?

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
        • alicia033 Re: 14 października 02.10.19, 21:01
          jak to, co?
          Halloweensmile

--
          45rtg o muzykach:
          "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
          • 35wcieniu Re: 14 października 02.10.19, 21:03
            Aha, nie wpadłam.

--
            - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
            - Ale jak przez głowę?
            - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
          • chicarica Re: 14 października 02.10.19, 22:43
            No, to chyba chodzi o to, żeby nikomu do głowy nie przyszło świętować w szkole tego pogańskiego święta wink

--
            ---
            Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
            • iwoniaw Re: 14 października 02.10.19, 22:49
              Nie no, raczej to jest pragmatyczne podejście - dłuższy weekend wyjazdowy będzie, nie zapominaj, że w większych miastach (z Warszawą na czele) masa ludzi jest przyjezdna i w zw. z tym ma groby przodków zupełnie gdzie indziej, więc wyjeżdża. I dyrektorzy w takich miejsca wiedzą z doświadczenia lat poprzednich, jaką mają frekwencję w dni okoliczne.

--
              Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
              Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
                • iwoniaw Re: 14 października 02.10.19, 23:41
                  Bo masowo pozamykane "wszystko" nie jest, ale owszem, wielu ludzi bierze w tych dniach urlopy i wyjeżdża - naprawdę nie widziałaś choćby w tv akcji "znicz" na drodze i komunikatów o ruchu na drogach krajowych? Albo inaczej - porównywałaś kiedyś ulice Warszawy 31.10 i, dajmy na to, 7.11 (przy założeniu, że to nie weekend, ale środek tygodnia)?

--
                  "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                    • iwoniaw Re: 14 października 02.10.19, 23:46
                      Szkoły nie są zamknięte, tylko nie prowadzą lekcji. Najwyraźniej dyrektorzy tych konkretnych placówek uznali, że rodzice ich uczniów bardziej się ucieszą w wolnego 31.10 niż np. 31.05. Widocznie widzą jakiś związek tej daty z akcją "znicz" big_grin

--
                      Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
                            • iwoniaw Re: 14 października 02.10.19, 23:58
                              No zapewne są identycznego zdania, logiczne, że skoro narzekają, iż nie mogą zrealizować podstawy, to każda lekcja chyba na wagę złota? Tylko co ich opinia ma wspólnego z obowiązującymi przepisami i praktyką dyrektorów (którzy, nawiasem mówiąc, dni dyrektorskie konsultują na ogół z RR i robią je wtedy, gdy w danej społeczności są najbardziej pożądane)?

--
                              "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                                • iwoniaw Re: 14 października 08.10.19, 14:05
                                  14.10 nie jest wolne z powodu dni dyrektorskich, tylko z przepisów (KN) wynika, że to dzień bez zajęć dydaktycznych, więc w zasadzie nie wiem, na jakiej podstawie u Was "szkoła pracuje normalnie" - chyba że to nie jest szkoła samorządowa i jesteście zatrudnieni w innej formie niż "na Kartę Nauczyciela".

--
                                  "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
                                  • black.emma Re: 14 października 08.10.19, 14:10
                                    Ja nie jestem zatrudniona w tej szkole, moje dziecko do niej uczęszcza. Szkoła samorządowa, więc przypuszczam, że pracują na KN. Właśnie dzwoniłam do szkoły, bo niczego nie znalazłam w terminarzu. W tym czasie jest organizowane pasowanie na ucznia dla I klas, reszta ma normalne lekcje z przerwą na krótką akademię. Chyba zamówię jeszcze większe bukiety kwiatów dla naszych nauczycielek wink
                                    31.10 tez oczywiście szkoła pracuje, bo nie uznaje wyjazdów prywatnych za powód do olewania edukacji.
                                    • iwoniaw Re: 14 października 08.10.19, 14:25
                                      Z ciekawości: któreś dni dyrektor uznał za nadające się do "olewania edukacji", czy w ogóle nie wykorzystuje w tym roku dni dyrektorskich?

--
                            • milka_milka Re: 14 października 03.10.19, 00:02
                              Zastanówmy się, na czym stracono więcej czasu? Na dniach dyrektorskich czy strajku?

--
                              Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
                            • iwoniaw Re: 14 października 03.10.19, 00:18
                              Pytasz, co MEN ma do tego, że istnieją dni dyrektorskie? Serio? big_grin

Nikt tez nie napisał, czy znany mu dyrektor wykorzystuje te dni w pełnym wymiarze, czy nie, więc o co ci znów chodzi?

--
                              "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
                              • maniaczytania Re: 14 października 03.10.19, 06:12
                                "Szkoły są od tego, żeby prowadzić lekcje a nie robić wolne z okazji akcji znicz."
                                "Napisz do MEN, że dni dyrektorskie to zło, niech zlikwidują."

MEN daje możliwość, nie nakaz, więc pretensje należy kierować nie pod ten adres, a jak sama nazwa tych dni wskazuje - do dyrektora. Proste. Jak można nie złapać o co chodzi? 😀

--
                                "Pomyślę o tym jutro"
                                • iwoniaw Re: 14 października 03.10.19, 07:53
                                  No jak nie pod ten adres, skoro to właśnie MEN daje złym dyrektorom taką możliwość? Zmieni dziecko szkołę i będzie forumka z kolejną dyrekcją walczyć? Zwłaszcza, że pisze też ogólnie o wszystkich szkołach, więc jej podpowiadam rozwiązanie uniwersalne, a ty jak zwykle bez sensu się rzucasz jak pies Pawłowa, jak tylko słowo MEN padnie, nie wgłębiając się w sens całości 😂😂😂

--
                                  • maniaczytania Re: 14 października 03.10.19, 08:32
                                    iwoniaw napisała:

> Zmieni dziecko szkołę i będzie forumka z kolejną dyrekcją walczyć? Zwłaszcza, że pisze też ogólnie o wszystkich szkołach, więc jej podpowiadam rozwiązanie uniwersalne

No dokładnie tak, z dyrekcją. To nie jest rozwiązanie uniwersalne, bo "ogólnie" wszystkie szkoły wcale nie mają dni dyrektorskich a) w takim samym wymiarze, b) w tych samych datach.

Ty, jak zwykle, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

--
                                    "Pomyślę o tym jutro"
                                • iwles Re: 14 października 03.10.19, 08:27
                                  > MEN daje możliwość, nie nakaz, więc pretensje należy kierować nie pod ten adres
                                  > , a jak sama nazwa tych dni wskazuje - do dyrektora.

dyrektor proponuje, a Rada Rodziców akceptuje. Trzeba było zgłosić się do RR i zaprotestować.

--
                                  Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
              • jkl13 Re: 14 października 03.10.19, 06:53
                Tylko że ja nie jestem z Warszawy,A z małego miasta na północy kraju. Poza tym 1.11 wypada w piątek,na dojazd na dalsze cmentarze są jeszcze 2 dni weekendu (sama mam zaplanowany wyjazd 500km właśnie 2.11). Chyba faktycznie to nie świętowanie Halloween to najlepsze wytłumaczeniewink
                • iwles Re: 14 października 03.10.19, 08:26

dla niektórych (a nawet dla większości) ważne jest, by być na grobach najbliższych 1 listopada, a nie 3 listopada.

--
                  Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
                  • jkl13 Re: 14 października 03.10.19, 08:50
                    Ale ja nie mam z tym problemu, choć sama nie skorzystam (zresztą ciekawe, jak miałabym to zrobić, gdy groby rozrzucone są od Szczecina przez Koszalin po Gdańsk, a jeszcze o Wałcz trzeba koniecznie zahaczyć …), ale niech swoje fobie realizują we własnym zakresie, tj. biorą urlop i zwalniają dziubdziusia w tym dniu ze szkoły. Nie bardzo rozumiem, dlaczego 700 uczniów musi mieć wolne tego dnia, aby Kowalski pojechał na groby dziadków koniecznie 1.11.
                    • iwoniaw Re: 14 października 03.10.19, 09:05
                      Rany, jakie fobie? Od zawsze są w szkołach jakieś dni wolne poza weekendami, jak nie te, to inne. Akurat wprowadzenie tzw. dni dyrektorskich było b. dobrym pomysłem, bo pozwala to dopasować kalendarz wolnego do warunków pasujących danemu środowisku. Dyrektorzy naprawdę wiedzą, kiedy mało kto dziecko do szkoły posyła, a kiedy wolne nie spotka się z zachwytem większości. I tak, 31.10 masa ludzi wyjeżdża poza miejsce zamieszkania, nawet jeśli ematka nigdy.

--
      • milka_milka Re: 14 października 02.10.19, 23:40
        Może dlatego, że ludzie chcą pojechać na Wszystkich Świętych na cmentarze w drugim końcu Polski? Pomysł chwilę.

--
        Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
      • volta2 Re: 14 października 05.10.19, 19:18
        ja też nie rozumiem, i nawet na Radzie Rodziców zgłosiłam sprzeciw - jest to oczywiście dzień dyrektorski, czyli zgodnie z prawem, ale po diabła?
        rozumiałabym, gdyby 1 przypadał na dzień w środku tygodnia, ale tak? nie ma chyba zakątka w polsce, do którego z warszawy na groby nie dałoby się dojechać kończąc pracę o 15 w piątek(tak kończą nasi licealiści) - a nawet jeśli, to chyba jak się pójdzie na groby po południu po dotarciu na miejsce to chyba nic strasznego. na powrót też jest sporo czasu.

"nie wszyscy są z warszawy" to usłyszałam i zostałam przygnieciona głosami jak pis 27:1.
    • alicia033 Re: 14 października 02.10.19, 20:55
      ekhm, nawet za moich szkolnych czasów, w epoce dinozaurów, jeszcze przedgimnazjalnej, to był dzień z akademią ku
      czcismile i czasem z wychowawcą a nie normalnymi lekcjami.
      A za czasu moich dzieci usankcjonowano to formalnie (10+ lat temu), (w ramach wolnej puli dni dyrektorskich), toteż nijak nie mogę zrozumieć czemu akurat w tym roku postanowiłaś się temu dziwić.

--
      volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
      "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
      czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
      • 35wcieniu Re: 14 października 02.10.19, 20:59
        Może u niej w szkole tak nie było. U mnie też tak nie było. Była jakaś mini akademia na długiej przerwie albo na jednej lekcji i tyle, reszta zajęć normalnie.

--
        - Ale jak przez głowę?
        • alicia033 Re: 14 października 02.10.19, 21:06
          cóż, czas się przyzwyczaić, że times goes by

--
          volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
          "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
          czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
          • 35wcieniu Re: 14 października 02.10.19, 21:08
            No ale zdziwić się chyba można? big_grin

--
            - Ale jak przez głowę?
    • bukietlisci Re: 14 października 02.10.19, 21:04
      "dzień nauczyciela" to największa bzdura pod słońcem. to dzień Edukacji Narodowej: dzień ucznia,nauczyciela, pani minister i pani sekretarki. tak nas uświadomiła polonistka w ogólniaku. a zaczęła tak " ale z was frajerzy, latacie z tymi kwiatkami a to też wasz dzień" . bo niby to oczywiste było, ale jak Ona to głośno powiedziała...
    • iwoniaw Re: 14 października 02.10.19, 21:11
      Od kilku lat to jest dzień bez zajęć dydaktycznych na mocy ustawy, wcześniej dyrektorzy robili taki dzień wykorzystując wolne od zajęć z puli tzw. dni dyrektorskich. U moich dzieci I klasy mają ślubowanie, reszta nic, w podstawówce można z opieki świetlicy skorzystać, jak ktoś ma potrzebę i chęć, moje dziecko podstawówkowe jest za stare na takie atrakcje, więc będzie miało długi weekend. Dziecię licealne ma wspomniane ślubowanie.

BTW, jakie dni w tym roku wykorzystują u was dyrektorzy na dodatkowe wolne od zajęć?

--
      • maniaczytania Re: 14 października 03.10.19, 08:36
        iwoniaw napisała:

> Od kilku lat to jest dzień bez zajęć dydaktycznych na mocy ustawy, wcześniej dyrektorzy robili taki dzień wykorzystując wolne od zajęć z puli tzw. dni dyrektorskich.

Jesteś coraz lepsza - dwa kłamstwa w jednym zdaniu.

--
        "Pomyślę o tym jutro"
    • andaba Re: 14 października 02.10.19, 21:13
      Jestem pewna, że 14 października był wolny zarówno 40 lat temu, jak i 30, 20 i 5...
      Dla uczniów, nie wiem jak dawniej było z nauczycielami, teraz świetlica czynna, ale co miałoby robić kilkudziesięciu nauczycieli w pustej szkole? Mam nadzieję, że też będą mieć wolne, ci, co nie są zmuszeni siedzieć na świetlicy.
      • saszanasza Re: 14 października 02.10.19, 21:16
        andaba napisała:

> Jestem pewna, że 14 października był wolny zarówno 40 lat temu, jak i 30, 20 i
        > 5...
        > Dla uczniów, nie wiem jak dawniej było z nauczycielami, teraz świetlica czynna,
        > ale co miałoby robić kilkudziesięciu nauczycieli w pustej szkole? Mam nadzieję
        > , że też będą mieć wolne, ci, co nie są zmuszeni siedzieć na świetlicy.

No właśnie w szkole moich dzieci to był normalny, aczkolwiek luźniejszy dzień szkolny, stąd moje zdziwienie

--
        „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
    • asia_i_p Re: 14 października 03.10.19, 06:58
      W mojej szkole dzień wolny od zajęć dydaktycznych, proponujemy uczniom opiekuńcze smile
      U córki - dzień wolny od zajęć dydaktycznych, odpracowywany w sobotę.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • slonko1335 Re: 14 października 03.10.19, 07:24
      " Art. 74. karta naucz.
      Dzień Edukacji Narodowej
      W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych."

--
      Sygnaturka się zgubiła....
    • julita165 Re: 14 października 03.10.19, 08:39
      Mam w dzienniku rozpiskę wszystkich dni "szczególnych" z info czy to dzień wolny od zajęć szkolnych czy nie. Przy DN info że to nie jest dzień wolny od zajęć szkolnych więc rozumiem że są lekcje a nie jakaś świetlica.
    • bergamotka77 Re: 14 października 05.10.19, 19:55
      U nas nie tylko 14 ale i 18 wolny 😅

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka