Dodaj do ulubionych

Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać

02.10.19, 21:06
Zgadnijcie co łagodnym i pełnym troski tonem przekazała dziś ciocia Danusia seniorom.
Otóż pakiet opozycji dla seniorów wlasnie.
Było o świadczeniach, które opozycja chce zabierać, o niespełnionych obietnicach, klasyczna porcja propagandy. Ale ciocia Danusia dodała nowa ofertę. Opartą na wypowiedzi jednego kandydata POKO. Ale skoro jeden to moze nie tylko on, dywaguje ciocia Danusia? Może to jest tajny plan opozycji na rozwiazanie problemów służby zdrowia i skrócenie kolejek na SOR? ciocia Danusia nic nie sugeruje broń boze, tylko tak sie zastanawia. I seniorom tez zaleca.
Domyślacie sie?
Otóż na spotkaniu wyborczym kandydat KO ze Szczecinka, Pan Jerzy Hardie-Douglas rzekł (cytuje) „Jestem też zwolennikiem ograniczonej eutanazji”.
A, że ciocia Danusia razem z redaktorem Wężem dba o edukacje seniorów, to życzliwie wyjaśnili, co ten zagraniczny wyraz dokładnie oznacza. Dla Wiadomości w każdym razie. Otóż jest to uśmiercanie starych, chorych i niedołężnych na ich życzenie, ALE TAKŻE na życzenie ich dzieci, wnuków i innych opiekunów.
Po czym przebitka na „eksperta”: „z całego pakietu KO dla seniorów zostanie po wyborach właśnie eutanazja” która „jest już legalna w wielu krajach zachodniej Europy, z których tak chętnie czerpią wzorce przywódcy totalnej opozycji”.
Ja piernicze. Jakbym na własne oczy nie widziała i na własne uszy nie słyszała, nie uwierzyłabym. Są jeszcze bardziej wyjechani w kosmos niz myślałam. Kto to wymyśla?
Zaczynam odczuwać potrzebę obejrzenia jutrzejszego wydania.
Obserwuj wątek
  • iwoniaw Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 21:07
   Ale dlaczego? Jesteś niskociśnieniowcem i oszczędzasz na lekach i kawie?


   --
   Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
   Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • alicia033 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 21:09
   zawsze-w-drodze napisała:

   > Zaczynam odczuwać potrzebę obejrzenia jutrzejszego wydania.

   Podziwiam twoje mocne nerwy.
   Dla mnie to perwersja level hard.   --
   45rtg o muzykach:
   "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
    • alicia033 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 21:35
     zawsze-w-drodze napisała:

     > Ale reszta? Przeciez sa stada zwykłych pracownikow.
     > Daniusia z Wężem sami tych wszystkich głupot nie wymyślają. Niepojęte.

     Pojęte.
     Reszta to kategoria
     a)"przecież mam kredyt do spłacenia",
     b) pospolici konformiści (robię co każą, byle płacili)
     c) ślepi wyznawcy (bo peło ośmiorniczki żarło!!!)
     --
     volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
     "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
     czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
    • panpaniscus Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 21:35
     No to już wiesz skąd były te pierdoły rozmaite za komuny- to też ludzie wymyślali. Nie wierzę, żeby mądrale co na początku lat 80 opowiadali z poważną twarzą w telewizji, że sera nie ma, bo ludzie go za dużo jedzą, w to wierzyli. Ale trzeba było to panie jakoś wyjaśnić.
     Może ywmyślają, może mają takie sesje - moze im stażyści piszą, żeby się wyróżnić?
    • iimpala Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 04.10.19, 13:43
     >Przeciez sa stada zwykłych pracownikow.

     ale czego się spodziewasz po "zwyklym pracowniku", ktory ma te 40-50-60 lat i drży, żeby go nie zwolnić bo umie tylko to robić więc ma małe szanse na rynku. Zaciska zęby i gebę, i robi co mu każą. Z nadzieją, że wrócą normalne czasy.
     Akurat znam środowisko, czy raczej znałam, i doskonale wiem, jak to wygląda.
     A szczerze mówiąc to taka sytuacja trwa od zawsze. Zawsze byli tam różni ...., którzy, za przeproszeniem, dymali tę instytucje. Najbardziej rozśmieszył mnie pan (i nadal rozśmiesza), który w tvp przeprowadził reformę wyprowadzająca całą produkcję na zewnatrz, w tym do firmy tv "jego brata" i usilował wmówic pracownikom (którzy tracili pracę i dochody), że to dla ich dobra!!! Teraz tego "pana" widuję na róznych forach w róznych tłitach, jak to pomstuje na te obecne wredne czasy i brak demokracji, kulson żesz....
     Tak więc wiesz...pracownicy są uodpornieni, jakoś tak od 30 lat..., mają grubę skórę, zamykają oczy, uszy i zarabiaja na życie. A głosują, jak czują - bo tu jeszcze im nikt w karty nie zgląda, póki co.
  • malia Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 22:11
   Oglądałam kilka minut tydzień temu. Pouczające bardzo. Dowiedziałam się, że sytuacja w służbie zdrowia bardzo się poprawiła od 2015, idziesz sobie do lekarza i tomografię masz najdalej za dwa tygodnie, a kolejka do operacji zaćmy zmniejszyła się o klika tysięcy osób. Szkoda tylko że nie wiedziałam tego ze dwa tygodnie temu, bo zapisywałam na tomografię teściową, niestety 3 miesiące musi czekać.
   • zawsze-w-drodze Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 22:26
    Eeeee, to tez było dziś. . Wegiel był, prąd był, kolejki, zamykane przez Kosiniaka szpitale, afera paragonowa - zwykły zestaw propagandowy. Ale eutanazja w programie opozycji i to rozumiana jako dobijanie staruszków na życzenie wnuczków, to był kompletny odpał. Tak jak i te grzyby i lasy. Tak nieprawdopodobnie tupeciarski i odklejony od reala, że mnie wbiło w kanapę.
   • 1elka26 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 22:29
    "oto jak nas biednych ludzi rzeczywistość ze snu budzi" - proroczo napisał przed laty Boy.
    No cóz, jak widać osoby karmione przez lata 24 godziny na dobę papką z mediów gazetopodobnych , raptownie obudziły się i mają problem z rzeczywistością? Jeszcze kilka lat temu wszystkie w sumie rozgłośnie, włącznie z telewizja publiczną, mówiły praktycznie jednym głosem. Dyżurni eksperci, oczywiście tylko z jednej słusznej opcji snuli swoje rozważania, a teraz zostali odsunięci na boczny tor.
    Tylko bardzo mnie ciekawi co takiego niezgodnego z prawdą podają wiadomości? To, że kandydaci "opozycji totalnej" wygadują bzdury, a potem twierdzą, że tak naprawdę nie to chcieli powiedzieć, co powiedzieli?
    • zawsze-w-drodze Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 22:44
     Elka, poczciwa z ciebie kobita, lojalne, bronisz jak umiesz, sama przeciw lwicom lewicy, jak samotna żagiew, jak Sasin niemalże, ale dziś z podobnej do niego skutkiem.
     Weź sobie przeczytaj definicje eutanazji, potem program opozycji (słaby bo słaby ale jednak jest) i wypowiedź kandydata ze Szczecinka. A potem spróbuj mi nakreślić ciąg logiczny, który doprowadzil ciocie Danusię i jej „ekspertów” do tezy, ze w pakiecie senioralnym KO jest uśmiercanie staruszków na życzenie ich wnuczków.
     • m.y.q.2 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 22:53
      Dopiero czytając tę dyskusję zdałam sobie sprawę, jak mądrze zrobiłam, że wiele lat temu wyrzuciłam telewizor.
      Aż nie wierzę, że tą papką medialną tak bardzo można się zapchać!

      --
      Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
      St. Jerzy Lec
     • 1elka26 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 02.10.19, 22:58
      Nie mam czego bronić z prostego powodu, prawda sama się obroni. Mam za to świetną zabawę czytając te wszystkie pełne oburzenia wpisy, o tej rzekomo niesłychanej propagandzie.
      Jezeli chodzi o ciąg logiczny to w przypadku "opozycji totalnej" jest on wyjątkowo prosty. Platforma skręca coraz bardziej w lewo i to, że w chwili obecnej oficjalnie nie ma w jej programie aż tak radykalnych postulatów, wcale nie oznacza, że za chwilę nie pojawią się.
      Kwintesencją zachowań Platformy jest chociażby słynna wypowiedź Grupińskiego dotycząca kwestii związków partnerskich:
      "My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października (po wyborach parlamentarnych - red.). Po prostu musimy prowincję przyciągnąć do głosowania. My musimy każdy głos zebrać z prowincji, żeby wygrać. (...) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo - powiedział Grupiński."

      Po prostu przedstawiciele "opozycji totalnej" są kompletnie niewiarygodni i wszystko zrobią żeby tylko dorwac się do władzy, a wtedy mozna, z bardzo dużym prawdopodobienstwem założyć, że będą realizować to, o czym teraz nie chcą oficjalnie mowić.
       • 1elka26 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 03.10.19, 08:09
        Taak, ciekawe więc dlaczego Grupiński mówi to co mówi? Problem polega na tym, że przedstawiciele opozycji są kompletnie niewiarygodni. I niestety, szansa na to, że dla utrzymania władzy, są w stanie zrealizować najbardziej odjechane pomysły, jest w ich wykonaniu jak najbardziej realna.
         • 1elka26 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 03.10.19, 13:30
          No i kolejna manipulacja. Obietnica dotyczyła podjęcia wszelkich możliwych starań związanych z sprowadzeniem wraku Tupolewa.
          W przeciwieństwie do poprzedniej władzy, która bezkrytycznie oddała sprawę śledztwa w ręce Rosjan i praktycznie przez 5 lat chodziła na pasku Putina, teraz podjęto przynajmniej starania. Niestety, spóźnione o ładne kilka lat. To, że nie przyniosły oczekiwanego efektu nie zmienia w niczym tego, że przynajmniej starają się.
          A co zrobiła poprzednia ekipa? Przekopywała z największą starannością ziemię na metr w głąb - czyli nic nie robiła.
          • sumire Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 03.10.19, 13:41
           A możesz nam, eluś, wyliczyć, na czym te starania polegają? Komisja praktycznie nie działa. Nikt z władz Smoleńska od dawna nie odwiedził. Wrak sobie tam rdzewieje spokojnie. Jedyne, co zrobiono, to mimo sprzeciwu i rozpaczy rodzin wykopano po raz kolejny ofiary - tylko po to, żeby ludziom stresu narobić. Ach, no i co miesiąc zamykają Wzgórze Wawelskie, żeby nękany poczuciem winy prezes mógł się pomodlić.
           Poza tym nie wydarzyło się nic. Sprawa została zapomniana. Nikt o nic się nie starał, czy - przyjmując twoją składnię - nie starał się.
          • olena.s Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 03.10.19, 19:39
           Elo, kolego big_grin
           "Od czasu katastrofy smoleńskiej polskie MSZ skierowało 12 not dyplomatycznych do Rosji w sprawie zwrotu wraku TU-154. Tylko jedna z nich została sporządzona przez rząd PiS."
           Stara się ten PiS aż bryzg po ścianach idzie.
           No, ale może robią coś więcej?
           "Skarga do Trybunału w Hadze zwrotu wraku Tu 154 miała być złożona w lutym 2017. Tak zapowiadał min. Waszczykowski. Ustaliłem, że skargi nie złożyli mimo, że jest gotowa. MSZ przerzuca decyzję na „Radę Ministrów”. Premier Morawiecki nic nie wie i odmawia odp. pod absurdalnymi powodami” – napisał Krzysztof Brejza. Poseł PO publikuje pismo, które otrzymał z Kancelarii Premiera. Mam ci podlinkować?
         • 1elka26 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 03.10.19, 13:23
          Proszę bardzo. Przede wszystkim posługujesz się w sposob typowy dla tzw "obrońców praworzadności" insynuacjami, a nie opisem stanu faktycznego. Tak więc, posłużę się cytatem z najbardziej obiektywnego dla was medium jakim jest tvn:

          "Mateusz Morawiecki nie został "za kłamstwo skazany". W rzeczywistości nakazano mu sprostować nieprawdziwe wypowiedzi. I nie wyrokami, a postanowieniami."
          konkret24.tvn24.pl/polska,108/czy-premier-ma-wyroki-za-klamstwo,898123.html

          Można w pewien sposob powiedzieć, że jest to sytuacja podobna do tej gdy ten co ukradł 100 złotych zostanie posądzony o kradzież 101 złotych. Obiektywnie ma rację, że taka informacja jest nieprawdziwa gdyż nie ukradł 101 złotych. I ma prawo żądać sprostowania - tylko czy zmienia to istotę problemu?

          • j_malec Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 04.10.19, 06:39
           Niezależnie od tego co próbujesz udowodnić w pokrętny spoósb, to Morawiecki kłamał i musiał na antenie TVN i w Gazecie prostować swe kłamstwa w trybie wyborczym. O innych jego kłamstwach, chyba nie ma co pisać, bo raczej nie napiszesz niczego sensownego.

           A co do twojego typowego lekceważącego stwierdzenia o "obrońcach demokracji". Może w końcu mi odpiszesz, kto powiedział: "to niedopuszczalne jest, aby w demokratycznym państwie, rządząca partia nie brała pod uwagę zdania opozycji". I jeżeli w chwili obecnej zdanie opozycji jest całkowicie pomijane, to znaczy, że Polska nie jest państwem demokratycznym i obrońcy demokracji mają rację.
   • mamalgosia Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 04.10.19, 16:16
    I to jest nastepny przyklad.
    W TV podali, ze seniorzy maja darmowe leki. A tesciowa zostawila w aptece 500 zl. Mowie: Widzi mama, jacy klamcy?
    Juz miala odpowiedz: Bo to ta apteka taka zla. Gdzie indziej na pewno maja za.darmo.

    A jak czekala w kolejce do laryngologa, to tez miala odpowiedz, ze to ich przychodnia taka zla, gdzie indziej nie ma kolejek, bo tak mowia w tv.

    Ci ludzie to nie zwolennicy, to wyznawcy. Nie tylko wierza bezkrytycznie, ale bronia wlasna piersia. A jak fakty sa inne, to tym gorzej dla faktow

    --
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • zawsze-w-drodze Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 03.10.19, 20:37
   Dziś przepraszali konfederacje. Przez dobre 10 minut napier.lali na konfederacje, Polsat, tvn, polskie sądy i personalnie sędziego, który wydał wyrok oraz na dziennikarzy, wyniki wyborów i beznadziejna pogodę chyba. Ostatniego nie jestem pewna, bo zrobiło sie nużąco i sie wyłączyłam. Jak oni potrafią przepraszać. Jak nikt.
  • jowita771 Re: Wiadomości TVP - zaczynam się uzależniać 04.10.19, 16:23
   Ja ostatnio tez oglądałam kawałek wiadomości. Akurat trafiłam na temat wakacji. Dowiedziałam się, że zwykłego prawdziwego Polaka stać wreszcie na wakacje, po raz pierwszy pokazuje dzieciom morze, a może i sam pierwszy raz widzi tyle wody naraz. I jest tak pięknie i to wszystko dzięki pisowi i pińcetplusowi. Ale tu wkracza wstrętny przedstawiciel elyt, który krytykuje, że suweren się zachować nad morzem nie potrafi. Nawet zacytowali Supernianię i jeszcze kogoś, kto się czepiał, że suweren załatwia potrzeby fizjologiczne na plaży. No i padło pytanie, komu to przeszkadza, że zwykłego Polaka wreszcie stać na wypoczynek, dotychczas zarezerwowany dla pożeraczy ośmiorniczek.


   --
   homoseksulaizm jest czyms
   niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
   I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
   by vibe-b

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka