03.10.19, 07:25
Co jadacie na kolacje? Szybkie do przygotowania. Inspiracji szukam bo pomysły mi się wyczerpały, czarna dziura. Mam wrażenie ze na okrągło jemy to samo (omlety, jajka, tosty, zapiekanki, nalesniki, kanapki). 😕
Obserwuj wątek
        • memphis90 Re: Kolacja 03.10.19, 10:22
          I tak Cie podziwiam, bo dla mnie przygotowywanie kolejnego ( po obiedzie) gorącego posiłku jest ponad siły... Kolacja na zimno, mogę ew parówki podgrzać...

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
    • madame_edith Re: Kolacja 03.10.19, 07:44
      My wprawdzie jadamy późno obiad, więc kolacji już nie bardzo, ale doskonale rozumiem Twój ból. Nawet na śniadania brakuje mi natchnienia (moje dzieci lubią 3 opcje na krzyż i każde inną).
      • homohominilupus Re: Kolacja 03.10.19, 08:04
        Polecam blog kwestia smaku. Super przepisy, bo proste, szybkie dania i przy tym smaczne, dużo fajnych pomysłów. Jestem kulinarnym beztalenciem i często korzystam.

--
        Never trust a man in a blue trench coat
        Never drive a car when you're dead
    • aerra Re: Kolacja 03.10.19, 09:17
      Kolacji nie jadam, ale taki pakiet to my raczej na śniadanie, ale możesz sobie i na kolację wykorzystać - do tego co napisałaś jeszcze jajecznica, frittata, placki bananowe, twarożek w kilkunastu odmianach, sałatki (od najprostszych typu ogórek kiszony, pomidor, por - pokroić i wymieszać, po bardziej skomplikowane, jak jest czas), tortilla z dowolnym nadzieniem itd.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • katriel Re: Kolacja 03.10.19, 09:34
      > Co jadacie na kolacje?

Kanapki albo odgrzewane resztki z obiadu. Albo sałatkę, jeśli akurat myłam lodówkę (jak myję lodówkę, to wygarniam wszystkie pojedyncze warzywa więdnące po kątach, kroję w kostkę i dodaję majonezu z jogurtem).

> Mam wrażenie ze na okrągło jemy to samo

My z całą pewnością jemy na okrągło to samo. Tylko że zupełnie nam to nie przeszkadza. Nawet jak nieopatrznie zaproponuję coś nowego, to mąż i dzieci szybko przywołują mnie do porządku. Po co wydziwiam, skoro wiem, co lubią?

--
      Ach, jaki pyszny jest szpinaczek!
      Ach, jaki pyszny jest buraczek!
      Ach, jaki brudny mam śliniaczek!
      Ach, jaki cudny niemowlaczek!
      • aerra Re: Kolacja 03.10.19, 11:06
        Mój młody też mógłby w kółko jeść to samo. Ale ja nie mogę - mam przeciwieństwo jego wybiórczości pokarmowej i lubię codziennie co innego wink

--
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
    • mama-ola Re: Kolacja 03.10.19, 09:40
      U nas każdy co innego. Moi synowie ciągle żądają mięsa, więc głównie smażę im kotlety. Staram się, by nie było to zbyt późno, co najmniej ze 3 godziny przed snem. Ja jem jakieś warzywo, owoc albo kanapkę. Mąż poprzestaje na szklance mleka albo jogurcie naturalnym.
    • an.16 Re: Kolacja 03.10.19, 09:51
      U nas często grane sa makarony. Wczoraj tagliatelle z kurkami i kwaśna śmietaną. Dzieli lubią spaghetti z passatą pomidorową, dobra oliwa i parmezanem czy innym serem, Czasem carbonara (tylko syn bo dość ciężka). Córka woli sos na bazie cytryny i oliwy, również z żóltkiem. Razowe penne z chorizo, pomidorami, rukolą (jak obecna). Z owocami morza i pomidorami. Z prostych i szybkich dań to jeszcze chilli con carne, quesadllę, kurczak curry. I strączki w różnych odsłonach, bo córka bezmięsna: curry z ciecerzycy, falafele, ryż z soczewica. Często robię tez placuszki np. ze startej cukinii z fetą, z tuńczyka z kuskusem albo kaszą jaglaną. Ostatni hicior to tortilla ziemnaczana.
      • cytrynowacytryna Re: Kolacja 03.10.19, 10:08
        My makaron często mamy na obiad (szybko sie robi) wiec juz na kolacje nie chcę znowu makaronu. Tortilla ziemniaczana - zapomiałam o niej a też wszyscy lubimy ☺
        Najchętniej bym chciała zdrowo, szybko, najlepiej na ciepło i do tego tanio 😊 no ale raczej tak się nie da.
        • aerra Re: Kolacja 03.10.19, 11:04
          Jajko i trochę mąki - nie trzeba dużo, tak żeby trzymało konsystencję.

--
          <*>
          • cytrynowacytryna Re: Kolacja 03.10.19, 11:35
            Jajko daje i mąkę tez. Ale chyba problem leży w proporcjach. Albo smażyć nie umiem, mało smaże, raczej piekę, duszę i gotuję. Smaże tylko nalesniki i omlety, czasami racuchy (2 razy na rok)
    • nenia1 Re: Kolacja 03.10.19, 09:53
      Nie jem kolacji, ale coś tam mogę zaproponować, przede wszystkim sałatki (zielona sałata, pomidor, ogórek, kapary, tuńczyk albo jakiś ser plus sosik albo dobra oliwa z oliwek) bruschetty np. z pomidorami i anchois, tosty francuskie - moczysz tost w rozbełtanym jajku z mlekiem, smażysz na patelni do tego prosta sałatka - pomidory, mozzarella, czosnek rozgnieciony w oliwie z oliwek i bazylia, smakuje wybornie, kasza gryczana z kurczakiem w kostkę, pomidorki koktajlowe i szparagi, różne zupy kremy z grzankami, w sezonie szparowym - zapiekane w szynce parmeńskiej z serem, popularna potrawa szwajcarska - czyli rosti - coś co można w dużej mierze porównać z naszymi plackami ziemniaczanymi, wegańskie kotleciki z cieciorki w sosie indyjskim na mleku kokosowym, pieczarki faszerowane, tarty obiadowe podawana na ciepło, ciecierzyca z warzywami, szakszuka czyli jajka na warzywach z patelni itd.
      • nenia1 Re: Kolacja 03.10.19, 10:00
        A i jeszcze, bardzo lubię słodkie dobre melony z szynką serrano albo parmeńską, do tego oliwa z oliwek, oprószyć słodką papryką (najlepiej węgierską) trochę pieczywa do moczenia w oliwie, szybkie i bardzo smaczne jedzenie.
    • nullik Re: Kolacja 03.10.19, 09:57
      Nie jadam kolacji. A dla domowników przygotowywuję często sałatki. Różniste ... a to z tuńczykiem, a to z kabanoskiem, a to warzywne... A jeśli nie zjedzą wszystkiego, to resztki zabieram sobie do pracy na śniadanie.
    • solejrolia Re: Kolacja 03.10.19, 10:58
      Ostatnio: jajecznica z maślakami.
      Przedwczoraj usmażyłam frittatę ,z papryką i pomidorami . Na dojedzenie były muffinki z gruszką.
      Wczoraj- kanapki z kiełbasą szynkową i ogórkiem zielonym. (bardzo sporadycznie jadamy kanapki)
      Dzisiaj upiekę albo pizzę, albo bułki z farszem z pieczarek.

U nas na wieczór zazwyczaj są takie rzeczy, które można przygotować w większej ilości, tak, żeby zostało na następny dzień i żeby można było zapakować w pudełko i wziąć do szkoły/ pracy.
      np bułki na słodko lub wytrawne, pizza, muffinki, drożdżówki . Czasem jakieś sałątki np z ryżem, makaronem, czasem zapiekanki, itp itd.
      Inspiracji szukam np. na Tasty.

--
      Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
    • iimpala Re: Kolacja 04.10.19, 15:46
      u mnie regularne kolacje skonczyły sie wraz z dziećmi podstawówkowymi. Potem coraz luźniej a w koncu każdy sam sobie coś tam robi.Tym bardziej, ze w wieku -nastu i -dziesięciu lat wszyscy wracali/wracają w róznych porach więc posiłki też różnie.
      Dla młodszych (podstawówkowych) dzieci to różnie bywało. Głównie chodziło o atrakcyjnośc kolacji bo, przepraszam, jaka jest różnica między kanapką z żółtym serem + rzodkiewka a np. koreczkami z żółtego sera (koreczek = chleb, ser, rzodkiewka)?
      U nas kolacje były podobne do twoich. Przy czym jajka to można podawać na rózne sposoby - jajo sadzone, na miękko, jajecznica (też różna - w pomidorach, ze szczypiorkiem itd), omlet, jaja w sosach (z majonezem).
      Również "zapiekanki" maja różne twarze.
      Oprócz tego, co piszesz, dodałabym sałatki. Też rózne. U mnie przede wszystkim tradycyjna jarzynowa.
      No i ryby. Czyli głównie śledzie (matjasy) z cebulką. Ale to dla amatorow, mąż akurat bardzo lubi. Ale może też być wędzona makrela (tę akurat ja lubię).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka