Dodaj do ulubionych

Jakie łóżko dla dwulatki?

04.10.19, 07:42
Co się u was sprawdziło? Rosnące, drewniane, metalowe? A matetac jaki wasze dzieci miały? Tyle tego w necie, że dostałam oczopląsu i już nic nie wiem:p
Obserwuj wątek
    • princy-mincy Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 08:22
      U mnie dwulatka spala juz na duzym lozku 90x200.
      Kupilismy takie z wysuwana dolna szuflada na dodatkowy materac.
      Sprawdzilo sie idealnie.
      Syn tez takie dostal jak mial niespelna 2 lata.

Oboje maja cos takiego (biale)
      www.vox.pl/produkt-kanapa-z-podnoszonym-stelazem-i-szuflada-19591.html
    • mikams75 Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 08:33
      dwulatka spala w niemowlecym, bylo z opcja przerobki na lozeczko bez szczebelkow. Nie kupuj lozka o wymiarach niemowlecego 70x140, bo zaraz bedziesz znowu wymieniac, wybierz 90x200. A poza tym co ci sie podoba i co wam pasuje, ale cos w neutralnych kolorach, bez dziecinnych wzorkow. Chyba, ze lubisz zmieniac meble co pare lat, niektorzy tak maja wink
        • mikams75 Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 08:55
          to jeszcze dopisze odnosnie materaca - wez pod uwage, ze jesli dziecko jeszcze nie jest w zupelnosci odpieluchowane, to wpadki moga sie zdarzyc. Ochraniacze troche chronia, ale na taki caly foliowany bym sie nie zdecydowala, bo sie czlowiek na tym poci. Poza tym te ciezko kupic dobry ochraniacz na caly materac, zazwyczaj sa takie podklady pod rejon z pupa, ale dziecko nie spi w jednym miejscu. Moze teraz jest wiekszy wybor na rynku ale pare lat temu nie.
          A wiec materaz koniecznie z mozliwoscia prania pokrowca (latwy do zdejmowania i zakladania!) i licz sie z tym, ze go za pare lat wymienisz.
    • seaborgium Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 08:56
      Nasz 2-latek dostał łóżko Kura z Ikei. Ma wymiary 90x200 więc mogę wygodnie położyć się koło niego żeby go uśpić, poczytać przed snem, albo jak się przebudzi w nocy. Za jakieś 2 lata planuję obrócić je do góry nogami i będzie miał piętrowe, ale niskie (chyba trochę ponad 1 m wysokości), a na dole położę młodsze rodzeństwo, które za kilka tygodni ma się urodzić.
    • eliszka25 Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 09:08
      Mieliśmy duże łóżeczko niemowlęce 70x140 z możliwością zdjęcia boków i góry szczytów. W wieku około 2 lat moi synowie spali właśnie na tym niemowlęcym przerobionym na łóżko „juniora”. Później było drewniane łóżko rosnące z ikei. Mlodszy śpi na nim do dziś, czyli już jakieś 7 lat co najmniej. Teraz jest już rozłożone na całą długość, czyli na 200 cm. Dla 2-latka kupiłabym albo jakieś fajne rosnące albo normalnych rozmiarów łóżko pojedyncze. Żadne „przejściowe” nie mają sensu, bo dziecko szybko wyrasta. No chyba, że lubisz przemeblowywać pokój dziecięcy co 3-4 lata.

Uwaga mikams o materacu bardzo trafna. Mój młodszy syn do dziś budzi się rano w różnych dziwnych pozycjach, a ma już prawie 10 lat.
    • tairo Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 09:26
      Łóżeczko 2 w 1, dla dwulatka przerobione z niemowlęcego w łóżko dziecięce, dla czterolatka wymienione na pełnowymiarowe, chociaż jeszcze z rok albo dwa mógłby w tym dziecięcym pospać, ale Kura to była miłość od pierwszego wejrzenia.
    • thea19 Re: Jakie łóżko dla dwulatki? 04.10.19, 09:27
      mam ten sam dylemat. Mamy dwa łóżeczka, które były używane może z miesiąc bo młody śpi koło mamusi. Starszemu synowi kupiłam z miesiąc temu dorosłe łóżko 120x200 i zostało rosnące, drewniane z ikei 90x200 i chyba młodszego zacznę przyzwyczajać do niego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka