Dodaj do ulubionych

To jest o was, totalna opozycjo.

04.10.19, 10:17
wpolityce.pl/polityka/466677-prawdziwe-oblicze-slawomira-neumanna-tasmy-szefa-klubu-po?fbclid=IwAR3WKLR3f4yperLvra5XbHy0Et1QBWy7e2Ju8qfn2OrO6XYSIZ65X36ed1s
"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia"

--
bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
Edytor zaawansowany
  • lokalna77 04.10.19, 10:24
    Porażające, Bieniak z Paolem i chłopaki z Kasty się chowają.
  • dzikka 04.10.19, 11:21
    Nie, to jest o wyborcach. Tak wygląda, pisowni wzrasta mimo premiera bankstera z niemal darmowymi działkami, kopert prezia, kamienic Banasia i jego syna oraz ich powiązania ze światkiem przestępczym, afery podkarpackiej, podniebnych taksówek itd itd. Obydwie partie działają tak samo a ich wyborców wiele rzeczy nie interesuje. Natomiast granie zwłokami przez PiS jest najbardziej obrzydliwa rzeczą. Adamowicz nie żyje, prokuratura miała dość czasu aby się nim zająć zanim został zamordowany, przecież te nagrania są z 2017 roku. Teraz wystawia ciało Morawieckiego w sejmie, po raz pierwszy w historii polskiego parlamentaryzmu. Żenada i obrzydlistwo. Morawiecki junior nawet ciało ojca sprzeda dla poklasku....
  • ultimate.strike 06.10.19, 03:41
    Morawiecki junior znikł z akt Sb w 1987 roku.Obawiam się, ze banksterstwo to najmniej poważny zarzut, jaki należałoby mu postawić.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • ultimate.strike 06.10.19, 03:42
    Ciżą na nim też ttakie, za które w normalnych krajach sie dożywocie dostaje albo kulkę.

--
  • j_malec 04.10.19, 13:46
    To o PIS również. Z tego co pamiętam, to PIS też był totalną opozycją i głosował przeciwko wszystkiemu co proponowała koalicja PO/PSL. Łącznie z ograniczeniem wałków w VAT (JPK), czy z propozycją zasiłków na dzieci. Ale tego totalni zwolennicy PIS raczej nie będą pamiętać.
  • pade 05.10.19, 10:48
    Mało kto to pamięta.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • ultimate.strike 06.10.19, 03:53
    A ktoś pamięta, że PC/PIS przez lata kręcił szemrane interesy, uwikłany jest chyba we wszystkie afery, jakie zostały w Polsce ujawnione, uczestniczył w polskiej wersji puczu Janajewa prowadzonym przez Olszewskiego chcąc już wtedy podporządkować Polskę Rosji, a obecnie na zlecenie niszczy wszystkie aspekty naszego państwa tworząc z Polski republikę radziecką?

--
  • lauren6 04.10.19, 13:51
    Myślałam, że ponabijamy się z przegrywa Janusza Wojciechowskiego, a tu drugi wątek na ten sam temat. Gdzie jest moderacja?
  • tiszantul 04.10.19, 14:09
    Ktoś wrzucił wątek krytyczny wobec opozycji i moderacja jeszcze nie interweniowała? A potem żale "ja nie znam nikogo kto głosuje na PiS", "wszyscy moi znajomi głosują na opozycje, mamy szansę wygrać z pisem". Jedynym waszym problemem jest, że wasza bańka ekologiczna się drastycznie zmniejszyła. Pozostaje czekać na nowe siły, może wkrótce objawi się następca Ryszarda Petru i da Wam trochę nadziei?
  • lokalna77 04.10.19, 14:42
    Dlaczego Petru?
  • j_malec 04.10.19, 15:01
    Jak to dlaczego ? Nie ma znaczenia, czy to co piszą totalni zwolennicy PIS ma jakikolwiek sens. Chodzi tylko o to, żeby walić w opozycję czym popadnie.
  • livia.kalina 04.10.19, 21:49
    Petru mu się podoba. Ciągle o nim pisze.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • maslova 05.10.19, 09:39
    Tiszka ma mokre sny z Petru i Kijowskim, nie ma wątku, żeby nie wspomniał o którymś z nich.
  • 1elka26 05.10.19, 10:23
    Nie musisz tak się o niego martwić. Oczywiścię, że żal rozstawać się z takimi ikonami "obrońców demokracji", ale mamy już następców. Berło przejmuje p. Kidawa-Błońska znana już jako "premiera z promptera".
  • bistian 05.10.19, 10:44
    1elka26 napisał(a):

> Nie musisz tak się o niego martwić. Oczywiścię, że żal rozstawać się z takimi i
    > konami "obrońców demokracji", ale mamy już następców.

Trudno być gorszym od większości z obecnego składu, co jakiś czas słyszę, że konsumpcja rozpędzi gospodarkę a nic się nie robi w celu zaktywizowania tych Polaków, którzy pracować nie chcą.
    Tak więc, każdy następny byłby lepszy, kimkolwiek byłby.
  • 1elka26 05.10.19, 11:02
    Ciekawe rozumowanie. Nie jest ważne kto - ważne żeby był to kto inny (w domyśle - nasz). Zapewne jest to sposób myślenia zgodny z klasykami marksizmu-leninizmu, ale chyba nie bardzo pasuje do współczesnych realiów.

A tak przy okazji, jak już poruszony został temat przestrzegania Konstytucji. Polecam bardzo trafną uwagę R. Bugaja:

"Politycy opozycyjni nie powiedzieli na przykład, co zrobią z Trybunałem Konstytucyjnym. A ten wymaga gruntownej reformy. Pomysł, że pięciu sędziów głosami trzy do dwóch może unieważnić każdą ustawę na podstawie mętnych przesłanek aksjologicznych, nie powinien funkcjonować w praktyce"
    wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-parlamentarne-2019-ryszard-bugaj-boje-sie-sukcesu-pis-i-opozycji/t35xm60

I to jest poważny problem, gdyż nie ma czegoś takiego jak idealnie bezstronny wyrok sądowy, zwłaszcza jeżeli dotyczy on kwestii ustrojowych czy też światopoglądowych. Zawsze będzie on pochodną konkretnych przesłanek aksjologicznych. Dlatego też mówienie o łamaniu Konstytucji przez PIS jest swoistym nadużyciem interpretacyjnym.
    Ale problem nadal istnieje.
  • joanna_poz 04.10.19, 14:49
    ja z kolei myślałam że może będzie jakas autorefleksja i przeprosiny za:
    komuniści i złodzieje
    zdradzieckie mordy
    gorszy sort
    zdrajcy mordercy barbarzyńcy

w koncu to wszystko było o totalnej opozycji..

a tu takie mokre kapiszony i odgrzewane kotlety..
  • livia.kalina 04.10.19, 22:21
    I ubeckie wdowy. Żadna władza w Polsce nigdy nie była moją. Ale żadna mnie tak nigdy nie obrażała.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • asfiksja 05.10.19, 10:39
    Ja bym, szczerze mówiąc, chętnie posłuchała nagrania z przesłuchania Wojciechowskiego. Tak różne są opinie, co on konkretnie wtopił, że chciałabym to usłyszeć na własne uszy. Oczywiście prawdopodobna jest hipoteza, że się spalił po angielsku, bo nie jest biegły w tym języku + jakiś spin doktor kazał mu mówić rzeczy gładkie i niekontrowersyjne, ale posłuchanie tego byłoby pouczające.
  • nenia1 04.10.19, 14:05
    No cóż prawda jest taka, że politycy ograli naród. Nie mamy na kogo głosować i głosujemy, najczęściej na mniejsze zło, ludzie wcale nie są tacy głupi, jak to politycy sądzą. Wśród Polaków w hierarchii prestiżu zawodowego politycy są na samym dnie dna, raczej mało kto ma złudzenia co do naszych polityków. Ale ograli nas wprowadzając do gry silne emocje, które polaryzując i tworząc dwa wrogie obozy powodują, że machamy ręką na to co robią "nasi" politycy, a zwracamy się przeciwko sobie, do tego silnie wierząc, że to "ci po drugiej stronie" są głupi.
  • tiszantul 04.10.19, 14:15
    Wcześniej "nie było podziału", bo był monopol jednej grupy i mogliśmy się tylko pięknie różnić jak Platforma z PSL. Fascynujące, jak milosnicy różnorodności źle znoszą realne różnice poglądów. Ludzie się zawsze spierali i będą spierać. Nie spierają się tylko wtedy, jak jedna grupa ma monopol, a reszta nie ma prawa głosu. Tak było w III RP. Niektórzy tęsknią do tej pięknej zgody
  • j_malec 04.10.19, 14:22
    A możesz coś więcej na temat braku prawa głosu przez przeciwników rządzących PO i PSL w III RP ? A może chodzi ci o poprzednie rządy PIS ? Może też przy okazji napiszesz o banowaniu inaczej piszących na forach zwolenników obecnie rządzących.
  • nenia1 04.10.19, 14:22
    Można się spierać i spierać, brzmi i wygląda tak samo, ale w praktyce wygląda bardzo różnie. Ze sporów które buduje się na nienawiści do kogoś innego raczej rzadko coś dobrego wynika.
  • sumire 04.10.19, 14:27
    To raczej teraz tak jest, tiszuś. Wcześniej panowie "marszałkowie" nie wyłączali mikrofonów opozycji. A teraz mamy taki TKM, jak nigdy wcześniej. I kiedyś PiSS się swoją łapczywością udławi.
  • katecat1 04.10.19, 21:13
    To prawda. Wszystkie partie zawsze działały wg zasady TKM, ale nikt dotąd nie robił tego tak ostentacyjnie. Starali się zachowywać pozory. Ale drugiej strony też to dotyczy. Od kilku dni oglądam "Fakty" i nie wiem czy zawsze tak było, czy przed wyborami, ale stacja łopatologicznie tłumaczy widzom jak mają interpretować poszczególne zdarzenia i wypowiedzi. Normalnie lustrzane odbicie "Wiadomości".
  • iwles 05.10.19, 08:20
    katecat1 napisal(a):

> łopatologicznie tłumaczy widzom jak mają interpret
    > ować poszczególne zdarzenia i wypowiedzi.

Ale klamia?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • mama.nygusa 04.10.19, 19:13
    Wcześniej "nie było podziału", bo był monopol jednej grupy

Zgadza sie, jak rzadzilo po to wyborcy innych partii to uszanowali. Od kiedy wygralo pis opozycja kwiczy jak zarzynana swinka.

--
  • bistian 04.10.19, 20:24
    mama.nygusa napisał(a):

> Zgadza sie, jak rzadzilo po to wyborcy innych partii to uszanowali. Od kiedy
    > wygralo pis opozycja kwiczy jak zarzynana swinka.

Nie porównuj obecnego mafijnego układu, do państwa prawa, jakie jednak było, mimo swoich niedociągnięć.
  • mari.sol 04.10.19, 20:17
    https://pics.tinypic.pl/i/00989/dtl6dh9yj0g7.jpeg
  • anette444 05.10.19, 07:30
    Powinno to być na bilbordach.
  • tiszantul 05.10.19, 08:18
    I na ulotkach. Komorowski przecież przegrał, "bo było za mało ulotek"
  • pade 05.10.19, 10:50
    DOKŁADNIE.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • semihora 04.10.19, 20:27
    A czym to się różni od "ciemny lud wszystko kupi"?

--
    Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów.
  • hipinka 04.10.19, 20:28
    Ty naprawdę nie czujesz obciachu wypowiadając się, Kobieto o Małym Rozumku?
  • mama.nygusa 05.10.19, 15:51
    tAKIE WYPOWIEDZI HIPINKO SWIADCZA TYLKO O TOBIE smile

--
  • j_malec 05.10.19, 18:24
    A bezkrytyczne popieranie partii oszustów i krętaczy w jaki sposób świadczy o tobie ?
  • mama.nygusa 05.10.19, 19:23
    Mowisz o po?

I kto powiedzial, ze bezkrytyczne.

--
  • j_malec 06.10.19, 11:21
    A to ty pisząc o aktualnej totalnej opozycji miałaś na myśli PIS ? Jesteś naprawdę mocno oderwana od rzeczywistości. Nie dziwne, że PIS mający takich zwolenników, ma takie poparcie.
  • iimpala 06.10.19, 02:28
    >tAKIE WYPOWIEDZI HIPINKO SWIADCZA TYLKO O TOBI

raczej o tobie.
    Od zawsze wiedziałam, że jest pisiorą o bardzo małym rozumku, choc od czasu do czasu maskowałaś sie. Nieudolnie bo oliwa zawsze wyplywa. Właśnie wypłynęłaś znowu.
  • tiszantul 05.10.19, 08:16
    Najważniejsze w wypowiedzi Neumanna: sądy są w sojuszu z Platformą. I to, ze najbardziej umoczony jest Adamowicz. Reszty według Neumanna można w platformerskich sądach bronić, ale nie Adamowicza.
    Ciekawostką jest też przekonanie, ze kto wyjdzie z PO, traci ich parasol ochronny. Adamowicz zdecydował się kandydować przeciwko PO. Dalszy ciąg jak w środowiskach mafijnych
  • iwles 05.10.19, 08:26
    I wydaje ci sie, ze przez to grzechy Pisu sa mniejsze, czy co?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • 1elka26 05.10.19, 09:17
    A konkretnie które? Masz zapewne na myśli te opisywane przez dzielnych dziennikarzy śledczych z mediów gazetopodobnych? A może te dotyczące łamania Konstytucji i niszczenia państwa prawa których nawet nie potraficie konkretnie zdefiniować?
    Grzechy które popełnia PIS to pikuś w kontekście tego co wyprawiała poprzednia, pożal sie Panie Boże, koalicja. To co wygaduje Neumann, a co mogliśmy usłyszec także na taśmach nagranych u Sowy jest przerażającym obrazem państwa które było demokratyczne jedynie z nazwy.
    I tacy ludzie chcą z powrotem rządzić, to jest wręcz niewiarygodne.
  • sumire 05.10.19, 09:27
    Eluś, lubisz za*****lać za miskę ryżu?
  • 1elka26 05.10.19, 10:15
    sumire napisała:

> Eluś, lubisz za*****lać za miskę ryżu?

W dobrym towarzystwie to mozna nawet za miskę ryżu. Jest tylko jedna mała różnica - Morawiecki w przeciwieństwie do waszych idoli nie mówi - "Pieniędzy nie ma i nie będzie" i spowodował, że w tej misce ryżu znalazły się także bardzo treściwe dodatki. I nie jest to szczaw i mirabelki jak to bywało za rządów poprzedniej, pożal się Panie Boże, koalicji.

A co mam nam do zaoferowania "totalna opozycja"? Państwo dla swoich, czyli demokracja w wersji POKO:

https://images89.fotosik.pl/260/10330e09eba56554med.jpg
  • sumire 05.10.19, 10:20
    Fakt, nie jest to szczaw o mirabelki.
    To jest moja kasa. Wzięła się z mojej kieszeni.
  • olena.s 05.10.19, 09:33
    Poproszę elku o cytaty. Konkretne cytaty z sowy, które by świadczyły o niedemokratyczności państwa.
  • bistian 05.10.19, 09:33
    1elka26 napisał(a):

> A konkretnie które? Masz zapewne na myśli te opisywane przez dzielnych dziennik
    > arzy śledczych z mediów gazetopodobnych? A może te dotyczące łamania Konstytucj
    > i i niszczenia państwa prawa których nawet nie potraficie konkretnie zdefiniowa
    > ć?

Kto nie potrafi? Wiele razy o tym było, wiłaś się, żeby nie przyznać racji, uciekałaś i wracałaś z nowym skryptem. Krótka pamięć Ci służy wink

> Grzechy które popełnia PIS to pikuś w kontekście tego co wyprawiała poprzedni
    > a, pożal sie Panie Boże, koalicja. To co wygaduje Neumann, a co mogliśmy usłys
    > zec także na taśmach nagranych u Sowy jest przerażającym obrazem państwa które
    > było demokratyczne jedynie z nazwy.

Bredzisz. Morawiecki zmarł i w szpitalu, w którym leżał, nagłe zwolnienia. Długie ręce komuchów z PiS, a nie żadna demokracja.
  • 1elka26 05.10.19, 09:43
    bistian napisał:

>
    > Kto nie potrafi? Wiele razy o tym było, wiłaś się, żeby nie przyznać racji, uci
    > ekałaś i wracałaś z nowym skryptem. Krótka pamięć Ci służy wink

To jakiś żart rozumiem? Chociaż, zawsze przecież mozna stwierdzić, jak p, Jethon, ze nie znam się, nie pamiętam, ale PIS na pewno łamie Konstytucję.
    Pamięć mi służy, o to nie musisz się martwić. Chociaż dyskusja z osobą która posługuje się insynuacjami jest trochę bezsensowna.
    >
    >
    > Bredzisz. Morawiecki zmarł i w szpitalu, w którym leżał, nagłe zwolnienia. Dług
    > ie ręce komuchów z PiS, a nie żadna demokracja.

Nowa teoria spiskowa "obrońców demokracji"? To taki macie przekaz dnia? Zdumiewające.
  • hipinka 05.10.19, 10:17
    o elka cześć, zwietrzyłaś okazję na dorobienie parę złociszy?
    a do uczciwej pracy to nie łaska big_grin ?
  • bistian 05.10.19, 10:20
    1elka26 napisał(a):

> To jakiś żart rozumiem? Chociaż, zawsze przecież mozna stwierdzić, jak p, Jet
    > hon, ze nie znam się

A Pani Jethon to kto? Przywódca partii, poseł czy sędzia TK?
    Ona nie ma obowiązku się znać na tym, chociaż, jako redaktor, powinna być lepiej zorientowana, to fakt.
    Zawsze pytam Ciebie, wykręcasz się wąż na grillu, byle nie przyznać racji big_grin

> Nowa teoria spiskowa "obrońców demokracji"? To taki macie przekaz dnia?

Przekaz dnia to Ty masz i skrypty, co napisać. Czasami to pasuje, jak wół do karety, ale piszesz te bzdury, byle nie zginąć w niepamięci.
    A ja wyciągam wnioski sam. Żyłem w PRL i widzę wszystkie podobieństwa, interesuję się mikro i makroekonomią, potrafiłbym przejrzeć ze zrozumieniem bilans i wiem, jakie są przepływy pieniądza w państwie.
    Co do PRL, Prezes zapamiętał, że mu się dobrze żyło i pewno chciał to skopiować, ale zapamiętał niezbyt dobrze, bo pamięć jest wybiórcza, a skopiować systemu też się nie da, żyjemy w innych czasach, gdzie w ciągu kilku minut całe miasto już wie o wydarzeniu, ludzie mają większe potrzeby, medycyna również się skomplikowała, na wiele pomaga, ale kosztuje bardzo dużo. Tak samo inne działy gospodarki, a ludzie chcą pracować lekko. Tego zwyczajnie nie da się zamknąć w prl-owskim budżecie, nie będzie krainy szczęśliwości, tylko zapaść i długi. Optymistą w tej waszej bandzie jest chyba tylko Jaro, reszta myśli o tym, żeby się załapać na jak największy kawałek, póki gospodarka nie runie. Tak samo robiły poprzednie komuchy za upadku poprzedniego PRL.
  • 1elka26 05.10.19, 10:39
    P. Jethon jest tylko idealnym przykładem elity "obrońców demokracji" i nawet ona za bardzo nie wie w jaki sposób i jakie punkty Konstytucji łamie PIS, a co dopiero mówić o szeregowych członkach tego szacownego ruchu. No cóż, papka ideologiczna serwowana 24 godziny na dobę przez media gazetopodobne robi swoje.
    To może jesteś w stanie wytłumaczyć, jak to jest , że sam Schetyna twórca tzw. szóstki Schetyny, czyli programu wyborczego PO, nie zna swojego programu? Podobnie jak czołowi działacze tej partii, jedynki na listach wyborczych??
    I niby odnośnie jakiego tematu wykręcam się?? Niestety, ale ja nie mam żadnych przekazów dnia i dlatego też nie tworzę żadnych teorii spiskowych i nie posługuję się insynuacjami. Jak na osobę która potrafi samodzielnie wyciagac wnioski masz zadziwiające skłonnosci do klepania banialuk o przekazach dnia i jakiś mitycznych skryptach. Ale najwyraźniej szanowni "obroncy demokracji" inaczej nie potrafią. No cóż.
    Natomiast jeżeli chodzi o PRL - to zapewne mam pod tym względem większe doświadczenie z racji wieku, i dlatego też doskonale pamiętam tamten system. O ile w kwestiach gospodarczych masz sporo racji, też mnie niepokoi zbytnie szastanie pieniędzmi z budżetu, to dla mnie o wiele wazniejsze są kwestie dotyczące szeroko rozumianej demokracji. I dlatego właśnie, że dobrze pamiętam PRL, to własnie państwo budowane przez Platformę zaczynało coraz bardziej przypominać PRL. Podobna mentalnośc i podobne metody - tylko tym razem budowa państwa autorytarnego w stylu PRL-bis była wykonywana w białych rękawiczkach. I temu trzeba było przeciwstawić się
  • hipinka 05.10.19, 10:44
    a Ty dostajesz kasę za posta, czy za wyprodukowane słowa
    bo jak to pierwsze to ogranicz się i nie zaśmiecaj wątku, bo sie zaplujesz wink
  • 1elka26 05.10.19, 10:53
    Coś na temat potrafisz napisać czy też kwestia wykraczająca poza zakres twoich umiejętnosci? Jak na razie to zajmujesz się wyłącznie tasmową produkcją insynuacji.
    Zapewne masz za to płacone.
  • hipinka 05.10.19, 17:53
    nie sądź innych według siebie, nie każdy się szmaci
  • bistian 05.10.19, 11:06
    1elka26 napisał(a):

> P. Jethon jest tylko idealnym przykładem elity "obrońców demokracji" i nawet on
    > a za bardzo nie wie w jaki sposób i jakie punkty Konstytucji łamie PIS, a co do
    > piero mówić o szeregowych członkach tego szacownego ruchu.

Ludzie są prości w większości. Daleko nam do świadomości Szwajcarów czy Norwegów.
    A Pani Jethon jest zwykłym człowiekiem, jak każdy, chociaż często o niej piszesz. Myślę, że się zakochałaś w J. big_grin Ja nawet nie wiem, jak wygląda, chociaż głos znam.
    Pis żeruje na tej prostocie, żeby nie napisać, prostactwie.

> No cóż, papka ideolo
    > giczna serwowana 24 godziny na dobę przez media gazetopodobne robi swoje.

Nie mam telewizora od 30 lat albo dłużej. Tym bardziej się stresuję, gdy zobaczę telewizję PRL-bis i jej kłamstwa.

> To może jesteś w stanie wytłumaczyć, jak to jest , że sam Schetyna twórca tzw.
    > szóstki Schetyny, czyli programu wyborczego PO, nie zna swojego programu?

Fakt, Schetyna jest niewiarygodny, za bardzo się obawia, żeby czegoś nie powiedzieć.
    Ale, Prezes za to mówi za dużo. Że zabierze pieniądze z mojej kieszeni, całe 30 zł i potem łaskawie da mi w prezencie 20 zł, bo przecież obsługa kosztuje, przekręty również, a jeśli jeszcze zabraknie, to zabierze z NFZ, co teraz się przecież dzieje, a ja mogę sobie z tych 20 zł wszystko opłacić.
    Komuna w pełnym rozkwicie, te same metody. To nie jest dobra droga do dobrobytu, to jest droga w kierunku nędzy.

Może Cię zaskoczę. Przestać mi tu cytować, kto i co powiedział, bo mnie to zupełnie nie interesuje. Ja mam w d., kto rządzi, byle to robił dobrze i z pomysłem, a tego obecnie zupełnie nie ma.
    PiS się dostała na stołki, bo jest taka, jak większość Polaków, niedouczona i zapalczywa, chytra na pieniądze. Więc dla tej licznej grupy rodaków to są swojaki, ze wszystkimi konsekwencjami. Mogą więc nie szanować reszty, łamać prawo, bo to są swojaki, zupełnie, jak wujek Ziutek, co ma lewą rentę i ciocia Klara, która żyje z zasiłków, chociaż mogłaby pracować. Oni są świetni, według wyborców PiS, bo oszukali system. Nie przychodzi im do głowy, że oszukują wszystkich, absolutnie wszystkich i powodują zapaść gospodarki, chociaż mieliśmy duże możliwości na rozwój. Brzydzę się takimi ludźmi.
  • 1elka26 05.10.19, 11:22
    Ani jedni ani drudzy nie są idealni. To są tylko politycy. Ale mając do wyboru "niedouczony" jak twierdzisz PIS, a podobno wykształconą i otwartą na "wartości europejskie" Platformą, czy też szerzej rozumianą opozycją - wolę PIS.
    Dlaczego? Dlatego, że kwestie gospodarcze są oczywiście ważne, ale o wiele ważniejsze jest to, co kiedyś okreslano jako imponderabilia - trudne i zapomniane dzisiaj słowo.

Dlatego własnie brzydzę się tym co prezentuje "opozycja totalna" a co można przedstawić jako piątka Neumanna:

"Lider PO ogłaszał „sześciopak Schetyny”. Tu mamy piątkę Neumanna, którą można streścić w pięciu punktach. Pierwszy punkt mówi o tym, że wyborcy się w ogóle nie znają. W związku z tym utrzymywanie ich w klimacie antyPiS-u jest wystarczające, reszta jest nieistotna. Drugi punkt programu, to bronimy swoich do końca. Trzeci punkt, to że sojuszników traktujemy instrumentalnie, takich jak KOD. Czwarty punkt, to że „kasta”, jest naszym sojusznikiem. Przed wyborami nikogo nie skażą. Punkt piąty, to jest antyadamowiczowski, że jedynym poważniejszym problemem to jest Adamowicz i tu pada jego legenda, jako kryształowej postaci".
    wpolityce.pl/polityka/466849-potocki-program-po-to-piatka-neumanna

Takiej POlski chcemy? Państwa rzadzonego przez ludzi dla ktorych ojczyzna to "ten kraj" i traktujących swój kraj jako zdobycz wojenną? Ludzi którzy podporządkowują struktury państwa obronie swoich interesów?
    "...masz zarzuty, nie przejmuj się, sędziowie nic nie zrobią, a jak masz zarzuty, to jest nawet lepiej"?? -
    nic więc dziwnego, że członek rzadu w przypływie szczerosci mógł stwierdzić, że jest to "ch... dupa i kamieni kupa".
  • bistian 05.10.19, 11:44
    1elka26 napisał(a):

> Ani jedni ani drudzy nie są idealni. To są tylko politycy. Ale mając do wyboru
    > "niedouczony" jak twierdzisz PIS, a podobno wykształconą i otwartą na "wartości
    > europejskie" Platformą, czy też szerzej rozumianą opozycją - wolę PIS.

Widzisz, nie kumasz. Skup się i nie wymyślaj. Ja napisałem, że większość jest prosta. Tak uważam, ja to widzę i mnie to załamuje. Ale wśród PiS i zwolenników jest dużo więcej takich ludzi i są dumni z tego, przy tym, uważają, że zawsze mają rację, węszą spiski i mają inne odpały.
    Rozmawiam z ludźmi życzliwie, słucham, nie przerywam. Wychodzą jakieś problemy i mówię, że wg prawa jest tak i tak. Włącza im się wtedy agresja, bo chcieliby, żeby było inaczej, podnoszą głos, a najchętniej by mi przywalili. Ja nie jestem przeciwko, bo też bym mu tak odwalił, żeby się przykrył nogami. Ale tego nie robię, kończę rozmowę, nawet nie podnoszę głosu, bo agresja nie jest rozwiązaniem.
    My się nie dogadamy, bo to jest takie myślenie życzeniowe, troska o własne interesy, a nie, choćby, o lokalną społeczność.

> Dlatego własnie brzydzę się tym co prezentuje "opozycja totalna" a co można prz
    > edstawić jako piątka Neumanna:
    >
    > "Lider PO ogłaszał „sześciopak Schetyny”.

Ja już pisałem, że dyskusje personalne i insynuacje mnie nie interesują. Interesuje mnie system i pomysł na państwo, a PiS nie ma pomysłu na państwo, tylko chce taki system, jaki był w PRL, bo Prezes to dobrze wspomina.
  • olena.s 05.10.19, 16:54
    >na za bardzo nie wie w jaki sposób i jakie punkty Konstytucji łamie PIS, <

1.Nieusuwalność sędziów
    Co mówi Konstytucja?

Art. 180 ust. 1: „Sędziowie są nieusuwalni”.

Co robi PiS?

PiS usunął 40 proc. składu sędziów Sądu Najwyższego.

2.Niezawisłość sędziowska i niezależność Sądów i Trybunałów
    Co mówi Konstytucja?

Art. 178 ust. 1: „Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom”.

Art. 173. „Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz”.

Co robi PiS?

PiS stworzył system, w którym sądownictwo jest zależne od polityków. Po pierwsze to politycy PiS nielegalnie wybrali Krajową Radę Sądownictwa, która według Konstytucji „stoi na straży niezawisłości sądów”. Po drugie to politycy PiS obsadzili Izbę Dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym osobami, którzy nie mają nawet wykształcenia prawniczego. A przecież to oni będą decydować o losach sędziów, prawników czy adwokatów. Po trzecie to minister Zbigniew Ziobro steruje sądami powszechnymi poprzez prezesów i dyrektorów, których swobodnie zwalnia i mianuje mimo, że urząd prezesa sądu jest kadencyjny.

3. I Prezes Sądu Najwyższego
    Co mówi Konstytucja?

Art. 183 ust. 3: Kadencja I Prezesa Sądu Najwyższego trwa 6 lat

Co robi PiS?

PiS usunął I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf po 4 latach jej kadencji.

4.Krajowa Rada Sądownictwa
    Co mówi Konstytucja?

Art. 187 ust. 1: W Krajowej Radzie Sądownictwa jest 15 miejsc dla przedstawicieli sędziów.

Co robi PiS?

Wszystkich 15 „przedstawicieli sędziów” obsadzono ludźmi wybranymi przez posłów PiS, a zatem nie ma wśród nich przedstawicieli sędziów.

5. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego
    Co mówi Konstytucja?

Art. 190 ust. 1: „Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne”.

Co robi PiS?

Rząd PiS uznał niekorzystne dla siebie orzeczenia TK za nieistniejące.
    6.Publikacja orzeczeń TK
    Co mówi Konstytucja?

Art. 190 ust. 2: Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym.

Co robi PiS?

Rząd PiS przez ponad 2 lata nie publikował trzech kluczowych, niekorzystnych dla siebie orzeczeń TK a potem opublikował je jako niewiążące i mające jedynie wartość historyczną.

7.Prawo łaski prezydenta RP
    Co mówi Konstytucja?

Art.42 ust 3: Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

Co robi PiS?

Prezydent Duda „ułaskawił” (ułaskawienie to darowanie kary winnemu) Mariusza Kamińskiego, choć wyrok w jego sprawach był nieprawomocny a sam Kamiński odwołał się do Sądu Apelacyjnego. Jak powiedział Duda, swoim „ułaskawieniem” zwolnił sądy z obowiązku osądzenia sprawy, a tym samym uczynił się sędzią.

8.Głosowanie nad budżetem na 2017 r.
    Co mówi Konstytucja?

Art. 120: Sejm uchwala ustawy zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Co robi PiS?

PiS przegłosował Budżet Państwa na 2017 r. odciąwszy opozycji dostęp do sali i bez wymaganej połowy posłów obecnych na sali.

9.Sędziowie TK
    Co mówi Konstytucja?

Art.194 ust 1: Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą.

Co robi PiS?

PiS wybrał do Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską, która posiada jedynie tytuł magistra prawa, egzamin sędziowski zdała „dostatecznie” a w 2001r. została oceniona przez zgromadzenie sędziów poznańskich za osobę „nie nadającą się do orzekania”. Obecnie Julia Przyłębska tytułuje się Prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

10.Prezydent RP
    Co mówi Konstytucja?

Art. 126 ust. 2: Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji.

Co robi PiS?

Prezydent Andrzej Duda bezzwłocznie podpisywał ustawy o Trybunale Konstytucyjnym i sądach mimo, że wszystkie zostały ocenione jako niekonstytucyjne przez służby prawne Sejmu i Senatu. Zgodnie z Konstytucją mógł te ustawy zawetować lub odesłać do Trybunału.
    11.Kadencja sędziów TK
    Co mówi Konstytucja?

Art. 194 ust. 1: Sędziów Trybunału Konstytucyjnego na 9-letnią kadencję wybiera Sejm.

Co robi PiS?

Mimo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie PiS nie uznał wyboru 3 sędziów prawidłowo wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji i na ich miejsce wybrał swoich sędziów.

12.Demokratyczne państwo prawa
    Co mówi Konstytucja?

Art.2: Rzeczypospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym a wszyscy obywatele są równi wobec prawa.

Co robi PiS?

Artykuł naruszony w ustawach o Trybunale Konstytucyjnym, Krajowej Radzie Sądownictwa, Sądzie Najwyższym i o ustroju sądów powszechnych.

13. Informacje o obywatelach
    Co mówi Konstytucja?

Art. 51 ust. 2: Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.

Co robi PiS?

Pisowska ustawa dała służbom specjalnym „prawo” do pozyskiwania i gromadzenia danych o aktywności w internecie i połączeniach telefonicznych poza jakąkolwiek kontrolą - bez wiedzy i zgody sądów i bez żadnych konkretnych powodów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka