Dodaj do ulubionych

Praktycznie znaczenie posiadania zony

04.10.19, 10:26
www.independent.co.uk/news/world/americas/divorce-affair-homewrecker-kevin-howard-affection-law-money-a9138516.html
Tak to wyglada w praktyce w niektorych stanach (dobrze ze tylko kilku), wlasciwie mozna by to uznac za smieszna ciekawostke gdyby nie fakt ze jest to prawo ktore ma realny efekt na realnych ludzi. Podobnie jak z aborcja. Kraj rozwiniety, a mentalnie gleboko zahukany.
Edytor zaawansowany
 • lokalna77 04.10.19, 10:31
  A można coś po rumuńsku?
 • ashleigh41 04.10.19, 10:36
  lokalna77 napisała:

  > A można coś po rumuńsku?

  Nie potrafisz uzyc google translate? To jest naprawde bardzo proste.
 • lokalna77 04.10.19, 10:54
  Ale to polskie forum, dobry obyczaj mówi, aby przynajmniej streścić linkowany tekst w obcym języku.

  Ty jesteś najma?
 • rosapulchra-0 05.10.19, 04:45
  No oczywiście, że to jest najma.
  Poza tym nie można przeczytać tego artykułu, bo od razu wymuszają subskrypcję.


  --
  Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
 • ur-nammu 05.10.19, 15:24
  lokalna77: Ale to polskie forum, dobry obyczaj mówi, aby przynajmniej streścić linkowany tekst w obcym języku.

  Wątpię, czy istnieje taki obyczaj.
  Jeśli jakaś osoba jest na tyle nieogarnięta, że ani nie rozumie tekstu zacytowanego w języku angielskim (funkcjonującym dziś jako powszechnie uznane narzędzie komunikacji międzynarodowej), ani nie potrafi skorzystać z dobrodziejstw powszechnie dostępnego translatora, to zdecydowanie powinna sobie znaleźć jakąś inną formę rozrywki, bardziej dostosowaną do swoich możliwości intelektualnych. Może szydełkowanie lub jesienne wypieki?
 • meginpap22 07.10.19, 15:01
  Nie pisze na tym forum ale lubię sobie poczytać, a to co przeczytałam u niejakiej ur-nammu zmroziło mnie jako przejaw buractwa high level i chamstwa, aż musiałam sięgnąć po klawiaturę.
 • ur-nammu 07.10.19, 15:27
  meginpap22: Nie pisze na tym forum ale lubię sobie poczytać, a to co przeczytałam u niejakiej ur-nammu zmroziło mnie jako przejaw buractwa high level i chamstwa, aż musiałam sięgnąć po klawiaturę.

  Tak, tak, a teraz wsadź sobie główkę do ciepłego piekarnika, może ci to zmrożenie odpuści. I nie używaj anglicyzmów (high level), bo lokalna znów nie będzie wiedziała, o co chodzi.
 • eat.clitoristwood 04.10.19, 10:36
  lokalna77 napisała:

  > A można coś po rumuńsku?


  tinyurl.com/y2un829r
 • woman_in_love 04.10.19, 10:38
  jak już dorwą jakąś głupią to nie puszczą. Ciekawe czy można np. pozwać psychologa do którego chodziła bita żona, albo jej przyjaciółkę, która mówiła "zostaw gada". Albo całe forum na którym pisano jej, żeby odeszła.
 • kaka-llina 04.10.19, 10:42
  According to legal resource website HG Experts, the ability to sue a third party originally stemmed from antiquated laws that deemed a wife the personal property of her husband.

  “These causes of action were originally only available to men, and allowed the husband to sue the man who deprived him of his conjugal relations with his property,’” the site explains.
  Wow!!! Fajne, niezłe.. ale to kobiety tez moga pozywać? Czy tylko "teoretycznie"? Ktos wie?
 • chatgris01 04.10.19, 10:44
  Je ne sais pas.

  --
  http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
 • ashleigh41 04.10.19, 10:46
  Kobiety zdaje sie tez moga w praktyce.
 • triss_merigold6 04.10.19, 10:43
  W jakim celu linkujesz przepis prawa z jakiegoś głęboko egzotycznego obyczajowo miejsca i z niekontynentalnego systemu prawnego? Równie dobrze mogłabyś podawać przykłady miejsca (w systemie prawnym) kobiet w Pakistanie, Sudanie, Afganistanie czy innej dziczy.
 • ashleigh41 04.10.19, 10:47
  Zebys ty mogla napisac taki komentarz.
 • lokalna77 04.10.19, 11:38
  Najma?
 • ashleigh41 04.10.19, 11:43
  lokalna77 napisała:

  > Najma?
  A ty kto?
 • lokalna77 04.10.19, 12:36
  Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

  Najma?
 • ashleigh41 04.10.19, 13:18
  lokalna77 napisała:

  > Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
  >
  Nie zadaje sie idiotycznych pytan widzac nick.
 • lokalna77 04.10.19, 13:26
  Dlaczego pytanie jest idiotyczne?

  Najma?
 • kamin 04.10.19, 22:47
  Oczywiście, że Najma.
  Jej zdziwienie tym, że na świecie funkcjonują różne rozwiązania prawne, inaczej wygląda edukacja czy służba zdrowia jest nie do podrobienia.
 • rosapulchra-0 05.10.19, 04:48
  Najma, najma.
  Ty też pochwal się swoim starym nickiem.

  --
  Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
 • ferra 04.10.19, 23:51
  Kto Ci takie bzdury wdrukował do głowy?
  Ależ jak najbardziej odpowiada się pytaniem na pytanie.
 • olena.s 05.10.19, 09:31
  Ogólnie śmieszy mnie to poczucie wyższości. A może ignorancja bardziej? Małżeństwo to zobowiązanie osobiste i społeczne. Co porządki prawne szanowały - przecież nasze alimenty dozywotnie dla osoby, która nie przyczyniła się do rozwodu są również odszkodowaniem.
  To samo dotyczyło narzeczeństwa.
  Niespełna sto lat temu Komisja Kodyfikacyjna (oskarżana o liberalizm i bezbożność, opluwana ostro przez Episkopat) tworząca prawo dla odrodzonej Polski proponowała następujący przepis:
  "Kto bez słusznych powodów odstępuję od zaręczyn, albo daje drugiemu słuszny powód do odstąpienia, odpowiada wobec niego, jego rodziców lub osób, działających zamiast rodziców, za poniesione przez nich straty, spowodowane uzasadnionymi przygotowaniami do małżeństwa, obowiązany jest nadto wobec porzuconego do stosownego zadośćuczynienia z powodu
  krzywdy moralnej".
  W sytuacji kiedy małżeństwo nie zostało zawarte obie strony w ciągu roku od zerwania zaręczyn mogły wnieść
  skargę żądając od siebie odszkodowania, zadośćuczynienia oraz zwrotu przedślubnych podarków, z tym że osobie odpowiedzialnej, za zerwanie zaręczyn nie przysługiwało takie prawo.
  A po II WŚ w dekrecie prawo małżeńskie uznano, że że z tytułu bowiem zerwania zaręczyn bez słusznego powodu (lub dania drugiej stronie słusznego powodu do zerwania zaręczyn), narzeczony/a narażał się na odpowiedzialność odszkodowawczą. Co więcej – nie tylko względem drugiego narzeczonego, ale i jego rodziców (lub prawnych opiekunów).
 • ashleigh41 05.10.19, 17:05
  Mamy 2019 rok, kobiety maja rowny status z mezczyznami i nie sa ich wlasnoscia. Podobnie to dziala w druga strone, to nie czasy ze byc albo nie byc kobiety zalezy od meza. Ludzie obecnie nawet nie potrzebuja oficjalnie byc malzenstwem zeby ze soba byc. Osobiscie nawet ustalanie strony winnej rozpadu malzenstwa uwazam za przestarzale prawo , podobnie jak alimentowanie. 'Bohater' a artykulu jest poprostu niestabilna emocjonalnie osoba ktora za rozpad swojego zwiazku obwinia kochanka, zupelnie nie zdajac sobie sprawy z tego ze nie mozna tak poprostu rozwalic zwiazku a idiotyczne prawo dalo mu mozliwosc finansowego odszkodowania. Idiotyzm.
 • madami 07.10.19, 15:46
  triss_merigold6 napisała:

  > W jakim celu linkujesz przepis prawa z jakiegoś głęboko egzotycznego obyczajowo
  > miejsca i z niekontynentalnego systemu prawnego? Równie dobrze mogłabyś podawa
  > ć przykłady miejsca (w systemie prawnym) kobiet w Pakistanie, Sudanie, Afganist
  > anie czy innej dziczy.

  w dodatku w języku angielskim, którego ta o ile wiadomo nie używa się powszechnie w Polsce....
 • dziennik-niecodziennik 04.10.19, 11:36
  oni tam mają rożne prawa, mozna sobie poczytac w internetach jakich glupot czasem nakazują lub zakazują.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • bialeem 04.10.19, 15:19
  Kraj że niby jaki? Oni mają wielkie szczęście, że zajmują prawie cały kontynent a na północy mają pacyfistów. To jest zbiór osób nie do końca sprawnych umysłowo i nieźle rozwinięta gospodarka tego nie zrekompensuje.
 • olena.s 04.10.19, 19:12
  Tak, tak, i te niesprawne umysłowo osoby urządziły sobie taki kraj, że przez ostatnich 200 lat rwały do niego tłumy z tej genialnej Europy. Z samej Polski coś ze 2 miliony ludzi przywiało...
 • bialeem 04.10.19, 21:18
  Tak, tak. Zwiał kwiat polskiego społeczeństwa. Można ten kwietnik zobaczyć w odpowiednich dzielnicach. Jak się przyciąga dziką patologie to...
  ma się wujowy system opieki zdrowotnej, kompletnie pogrzany system wyborczy i podatkowy, zaniedbaną infrastrukturę, dzieci w szkołach uczące się zwiewać przed wariatami z bronią(ba - szkoły budowane tak, by ułatwiać zwiewanie przed wariatami z bronią) gigantyczne koszty nauki uniwersyteckiej i jedne z najsłabszych systemów szkolnictwa podstawowego i średniego, papierowe domy (horrendalnie drogie) w których można oberwać kulkę siedząc przed komputerem, kulturę definiowaną przez rasizm i wydatki militarne takie, że wszystkie powyższe możnaby za to naprawić.
  Mlekiem i miodem płynąca kraina.
 • olena.s 04.10.19, 23:16
  No jasne. I jeszcze raz: 200 lat zwiewali w tamtym kierunku. Ci ciemni idioci zbudowali super imperium, które ta mądra Europa już dwa razy - charcząc na łożu śmierci - błagała o ratunek. Ba, za ostatnim razem wchodząc do wojny ten głupi kraj idiotów miał 200 tys żołnierzy, a więc mniej wojska niż niż Portugalia (choć więcej, niż Bułgaria) i niemal pięciokrotnie mniej niż Polska.
  Ci kretyni stworzyli system, w którym jakoś cholera działają najlepsze na świecie uniwersytety (patrz pan, a zaczęli ile to, 700 lat po Akademii Krakowskiej, no kto by pomyślał).
  Kochać Stanów nie musisz (ani żadnego kraju), ale ocenianie go jako siedziby durni jest po prostu przezabawne.
 • bialeem 04.10.19, 23:44
  Jaki procent tych geniuszy nie "wierzy" w ewolucję?
  Ich najlepsze uniwersytety są finansowane tak, że już dawno powinny odlecieć w kosmos, a nie są dużo lepsze od niedofinansowanych brytyjskich i japonskichsmile
  Z fajnych rzeczy w stanach dodajmy kryzys opioidowy, który zastąpił nawałnicę wojen narkotykowych (a mają tylko jedną granicę do pilnowania)
  Jak już mówiłam - mają szczęście, że geograficznie leżą jak leżą, bo w pozycji kraju europejskiego nie mieliby najmniejszych szans. Możesz się śmiać. Śmiejesz się także na wzmianki o tych przeinteligentnych ludziach ucinających dziewczynkom łechtaczki. Masz ciekawe poczucie humoru.
 • olena.s 05.10.19, 08:55
  > Jaki procent tych geniuszy nie "wierzy" w ewolucję?

  Jaki kurde procent naszych wierzy w niewidzialnego przyjaciela w trzech osobach? Ba, i od stuleci dobrowolnie sowicie opłaca tych, którzy tę historię opowiadają? Z takim backgroundem nie byłabym zbyt surowa zbiorowo dla płaskoziemców, bez względu na nację. big_grin
  I OCZYWIŚCIE, że w Europie nie mieliby szans. Z powodów, które stały za przemówieniem gettysburskim, czyli ze względu na inność, (gigantyczny zakres wolności indywidualnych) (Four score and seven years ago our fathers brought forth, upon this continent, a new nation, conceived in Liberty, and dedicated to the proposition that all men are created equal. Now we are engaged in a great civil war, testing whether that nation, or any nation, so conceived, and so dedicated, can long endure.)
 • bywszy 05.10.19, 13:27
  olena.s napisała:
  > ...
  > Ci kretyni stworzyli system, w którym jakoś cholera działają najlepsze na świec
  > ie uniwersytety (patrz pan, a zaczęli ile to, 700 lat po Akademii Krakowskiej,
  > no kto by pomyślał).
  > ...

  700, słownie: siedemset??? Przypuszczam, że wątpię... smile

  The nine collonial colleges
 • olena.s 05.10.19, 13:49
  Zalezy jak liczyć - dla mnie Harvard zaczął się w końcu XVIII wieku, jak otworzyli szkołę medyczną. Ale fakt, przestrzeliłam.
 • rosapulchra-0 05.10.19, 04:51
  Bez przesady. To nie jest kraj składający się z samych wad. W Europie też nie jest słodko.

  --
  Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
 • bywalec.hoteli 05.10.19, 15:35
  Al Sahra jeszcze nie zagrzmiała?

  --
  Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.
 • szeera 05.10.19, 17:32
  "Kraj że niby jaki? Oni mają wielkie szczęście, że zajmują prawie cały kontynent a na północy mają pacyfistów. To jest zbiór osób nie do końca sprawnych umysłowo i nieźle rozwinięta gospodarka tego nie zrekompensuje."

  A właśnie zaczęłam tęsknić za złotą polską jesienią. Na szczęście zawsze znajdzie się ktoś kto wyleczy z jakiejkolwiek nostalgii.
 • bywalec.hoteli 05.10.19, 17:10
  Wg mnie sprawiedliwe - zabrał mu żonę to zapłaci

  --
  Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.
 • ashleigh41 05.10.19, 17:23
  Zona nie byla jego wlasnoscia. I nie zabral mu bo takie cos nie jest w ogole mozliwe.
 • bywalec.hoteli 05.10.19, 17:25
  Z premedytacja działał w celu rozbicia małżeństwa. Zresztą tu niejedna by chętnie oskarżyła te wredne babsko, które uwiodło jej misia.

  --
  Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka