Dodaj do ulubionych

Naprawdę dobry serial na jesień - Netflix/HBO

04.10.19, 17:34

Ktoś coś poleci może?

Obejrzałam wczoraj "na próbę":

-pierwszy odcinek "Euforii" i sama nie wiem co myśleć
-"Stranger things", które póki co mi się nie podoba
-koszmarnie nudny pierwszy odcinek drugiego sezonu "True detective" - niektóre sceny ciekawe, ale to jednak krople w morzu koszmarnej dłużyzny, niezły usypiacz i nie wiem czy dam radę zmęczyć jeszcze jeden odcinek

Mam przed sobą ostatni sezon "13 reasons why" i zastanawiam się nad "Riverdale",którego jeszcze nie widziałam. Lubię seriale kryminalne raczej, ale obyczajowe tez mogą być. Te o nastolatkach...Sama nie wiem, jeśli uważacie, że którys jest naprawde dobry, to chętnie obejrzę,ale tego jest sporo. Zastanawiam się nad tym "Riverdale". Drugi sezon "Wielkich kłamstewek" już widziałam - coś w tym typie też może być.

Aaaa, i "Sharp objects" też już obejrzane - podobał mi się.

--
"Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
Edytor zaawansowany
  • klamkas 04.10.19, 17:39
    O nastolatkach obyczajowo - 13 powodów
    O nastolatkach i z wątkiem kryminalnym - Szkoła dla elity
  • kropkacom 04.10.19, 17:44
    Trapped? Trochę już zimowo smile
  • kropkacom 04.10.19, 17:48
    Jak lubisz prawnicze ale niekoniecznie na poważnie to Rake.
  • daniela34 04.10.19, 17:50
    Na pewno NIE polecam serialu Katarzyna Wielka na HBO, bardzo się wczoraj rozczarowałam.
  • irisq 04.10.19, 18:58
    Ja też! Bardzo zawiedziona - film najzwyczajniej nudny. A kostiumowe/historyczne ubóstwiam. No i z całą sympatią dla Mirren - 74 latka grająca 44 letnia rozwiązłą kochanicę jakoś mi nie leży...
  • daniela34 04.10.19, 22:14
    Nie leży mi ani Katarzyna ani Potiomkin, w dodatku serial jest nudny i przegadany. Też uwielbiam filmy i seriake kostiumowe, więc patrzyłam sobie zęby A Ty taki zawód@
  • daniela34 04.10.19, 22:15
    * ostrzyłam zęby
  • miruka 05.10.19, 11:53
    I ja podobnie, szkoda
  • 21mada 04.10.19, 17:50
    The Affair
  • memphis90 04.10.19, 20:50
    Bohaterowie są okropni i nie da się ich lubić. Gość który zdradza żonę "bo taką podjął decyzję"? To obleśne.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kropkaa 04.10.19, 21:08
    The Affair. Jak już będzie mniej sexu Alice i Noego, a więcej problemów innych bohaterów (np. Helen), zaczną się ciekawe obserwacje z dwóch różnych światów.
  • miqotka 04.10.19, 17:51
    Ja w 2 dni pooglądałam ostatnio Unbelievable ( o seryjnym gwałcicielu) . Fajne były też Working mums oraz Bad girls.
    Oglądam 13 reasons why ale w trzecim sezonie zaczyna się ciągnąć.
  • aguar 05.10.19, 12:21
    To ja mam inne odczucia - po pierwszym słabym sezonie (obejrzałam, bo był modny i chciałam wiedzieć o co tyle hałasu), drugi bardzo mi się podobał. Przed trzecim miałam obawy, czy jeszcze uda się wycisnąć coś ciekawego, ale zaskoczył mnie pozytywnie, trzymał w napięciu przez cały czas.
  • lauren6 05.10.19, 14:31
    Unbeliveable jest wybitnym serialem.

Tytuł może sugerować, że taka historia nie powinna miec miejsca. A jednak. Ostatnio czytałam historię łudząco podobną do historii Marie. Polka została zgwałcona, jej gwałciciel chodzi na wolności, a ona sama została skazana na więzienie za składanie fałszywych zeznań. Kobieta póki co odwołuje się od wyroku. Jest mamą małych dzieci, a lada dzień może wylądować w więzieniu w wyniku pomówień faceta, który ją skrzywdził.

Przerażające, ale takie historie, takie przypadki dyskryminacji kobiet, to nie bogata wyobraźnia twórców serialu, ale otaczająca nas rzeczywistość.

Ostatni sezon 13 reasons mnie wciągnął, ale nie da się ukryć, że to głupi i momentami szkodliwy serial.
  • bywalec.hoteli 05.10.19, 15:39
    Unbelievable nie jest wybitnym serialem. Jest strasznie nudny i ciągnie się jak flaki z olejem. To powinien być film a nie serial. To chyba pierwszy serial, gdzie obejrzałem wszystkie odcinki oprócz ostatniego, bo nie miałem juz siły ani ochoty oglądać to dluzej.

--
    Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.
  • fandorina 04.10.19, 17:55
    Polecam angielski serial kryminalny Niezapomniane , jest kilka serii każda opowiada inną historię ale para detektywów ta sama. Bardzo wciągające.
  • kropkacom 04.10.19, 18:07
    Na jakiej to platformie można zobaczyć?
  • agata_abbott 04.10.19, 18:21
    Criminal - miniserial w czterech odsłonach (Hiszpanią, Francja, Niemcy i Wlk. Brytania)

--
    teoriachaosu.blog/
  • lumeria 04.10.19, 18:24
    His Dark Materials Season 1 na HBO - początek - 4 listopada

Jest czas by przeczytać książki - dla nastolatków, ale świetne smile

• cichadziewuszka 04.10.19, 18:42
    Nie mogę się doczekać serialu. Uwielbiam Mroczne materie.
  • lumeria 04.10.19, 18:49
    Wybrali świetnych aktorów, nie?

• marianna1960 04.10.19, 19:47
    Jak będzie tak kiepski jak Złoty Kompas to nie wróżę mu sukcesu
  • kropkaa 05.10.19, 12:53
    Ruth Wilson na fali!
    Nie lubię fantasy, skupię się nad The Affair.
  • bywalec.hoteli 04.10.19, 18:29
    Mam wrazenie, ze ludzie odpisują Ci co sami obejrzeli, ale nie to, co jest rzeczywiście naprawdę dobre.

--
    Kiedy kobiety zakładają koce na górną część ciała, to znak, że już nie lato, a jesień.
  • kropkacom 04.10.19, 18:34
    No trudno polecać coś co się nie zobaczyło, prawda? Oba polecane seriale są moim zdaniem naprawdę dobre.
  • bywalec.hoteli 04.10.19, 22:20
    Ale oni wypisują nie to co zobaczyli i jest naprawdę dobre tylko co zobaczyli i dalo się oglądać

--
  • lumeria 04.10.19, 22:37
    Co to znaczy "naprawdę dobre" - to calkowicie kwestia gustu, tak jak "dobra muzyka".

Kto wie, co zupełnie nieznanej osobie będzie się podobało?
  • niu13 04.10.19, 18:36
    Dopiero skończylismy " Szpiega" ( the Spy) - Netflix- z Sachą Cohenem w roli Eli Cohena- autentycznego agenta Mossadu, ktory w latach 60 przeniknął do Syrii. Nieprawdopodobna historia, świetny scenariusz, doskonała scenografia i robi ten film ogromne wrażenie. Polecam!
  • marianna1960 04.10.19, 19:41
    Też polecam wciąga bardzo
  • barattolina 05.10.19, 11:50
    Kurczę. Aktor pierwszoplanowy tak mnie wpieniał, ze po drugim odcinku przestałam oglądać uncertain
  • niu13 05.10.19, 18:28
    On może irytować, to prawda. Ale do tej roli jest znakomity, bo sam jest człowiekiem o wielu twarzach.
  • mdro 04.10.19, 18:38
    NIE oglądaj drugiego sezonu "True detective", przejdź od razu do trzeciego (poważnie, nic tych opowieści nie wiąże, a dwójka jest po prostu marna).

Netfliksa nie mam, ale na HBO z nowszych mogę polecić:
    - "Sprawę idealną" (spin-off "Żony idealnej", ale IMO lepszy)
    - absolutnie rewelacyjny "Babylon Berlin" (kryminalny, lata 20. w Niemczech)
    Niezły jest też "Skandal w angielskim stylu".

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • nolus 04.10.19, 19:05
    mdro napisała:

> NIE oglądaj drugiego sezonu "True detective", przejdź od razu do trzeciego (pow
    > ażnie, nic tych opowieści nie wiąże, a dwójka jest po prostu marna).
    >

No przyznam, że niezły szok przeżyłam - ten drugi sezon jest tak nuuudny, że ech. Aż cięzko w to uwierzyć po genialnym pierwszym, tym bardziej że ok - historia i bohaterowie są inni - ale cały czas to ten sam twórca. To było naprawdę smutne rozczarowanie. uncertain Może jeszcze spróbuję dać mu szanse, ale jeśli cały czas będę tak ziewać jak na pierwszym odcinku, to nie ma o czym gadać...

--
  • maurra 04.10.19, 19:15
    No co wy opowiadacie, dwójka kapitalna, a muza w tej części po prostu wymiata
    trójka za to nudna jak flaki z olejem :-p
  • kropkaa 04.10.19, 21:10
    A tam się kiedyś coś zacznie dziać? Bo nie mogę przez pierwszy odcinek przebrnąć 🙈
  • nolus 04.10.19, 22:09
    kropkaa napisała:

> A tam się kiedyś coś zacznie dziać? Bo nie mogę przez pierwszy odcinek przebrną
    > ć 🙈

big_grin big_grin big_grin

Mam podobne odczucia.

Ale oczywiście muzyka fajna. Jednak to jest do oglądania,a nie tylko słuchania.

--
  • marianna1960 04.10.19, 19:42
    Babylon Berlin rewelacyjny
  • irisq 04.10.19, 19:02
    Euforia dla mnie genialne - spore zaskoczenie odważnego potraktowania tematów i niebanalnych postaci, świetnie zreszta zagranych....
    A ostatnie moje znalezisko(o co nie łatwo bo już "wszystko widziałam") to "Trust" na HBOgo - z Suterlandem, świetnie się ogląda. I odczarowuje trochę urocze, wloskie , prowincjonalne miasteczka wink
  • irisq 04.10.19, 19:03
    *coś się gramatycznie zapultałam, pardon! wink

• nolus 04.10.19, 19:51
    irisq napisała:

> Euforia dla mnie genialne - spore zaskoczenie odważnego potraktowania tematów i
    > niebanalnych postaci, świetnie zreszta zagranych....

Na razie mam mieszane odczucia, ten serial jest tak bardzo modny w kategoriach Instagrama i innych social mediów, tak bardzo dostosowany do rzeczywistości nastolatków, która dla mnie istnieje tylko w Internecie tongue_out Aż poczułam się staro oglądając to - bo czasem mnie to mierzi to co oglądam. Ale czuję, że się wkręcę. A Zendaya jest świetna - na zdjęciach czy w reklamach wydawała mi się antypatyczna ale bardzo ładna, teraz w tym serialu widzę wokół niej jakąś magiczną poświatę wink

--
  • irisq 04.10.19, 21:42
    dla mnie jeszcze Hunter Shafer do zjedzenia - słodka istota!
  • nolus 04.10.19, 22:07
    irisq napisała:

> dla mnie jeszcze Hunter Shafer do zjedzenia - słodka istota!

Sporo fajnych aktorów i ładnych albo ciekawych twarzy smile

A znasz historię Hunter? smile

--
  • aguar 05.10.19, 12:10
    Ja właśnie po pierwszym odcinku Euphorii odpuściłam ten serial na kilka tygodni. Potem dałam mu jeszcze drugą szansę i bardzo mi się spodobał. Główna bohaterka, chociaż bardzo podoba mi się z wyglądu, fajnie wysoka, to wydawała mi się strasznie pusta, taka bez celu w życiu, bez jakichkolwiek zainteresowań, jakby jej na niczym nie zależało, to już przy niej cheerliderka dążąca do "ustawienia się" jako żona przy bogatym facecie, wydaje się mega ambitna (bo przynajmniej ma jakiś cel, dba o wygląd, trenuje to "cheerliderstwo"). Julien też cudna. A u Rue jakby pod koniec zaczynała się zmieniać. Podobało mi się też pokazanie aborcji w ostatnim odcinku - taka solidarność kobieca - Cassie jest wspierana przez matkę i siostrę.
  • irisq 05.10.19, 16:57
    trzeba przyznać, ze mamy tu przekrój ważnych i odważnie potraktowanych tematów.
  • irisq 05.10.19, 16:52
    tak! Tym bardziej intrygowała mnie ta postać smile
  • maurra 04.10.19, 19:11
    undercover /netflix
  • afro.ninja 04.10.19, 19:20
    Na hbo pazury i niepwene. Przyjemne, lekkie amerykańskie kino.
  • cruella_demon 04.10.19, 19:31
    Bardzo fajny serial kryminalny z wplecionym wątkiem obyczajowym i mrocznym klimatem- Czarny Punkt na Netflixie.
  • stephanie.plum 05.10.19, 22:12
    fakt, no i jakie fajne jest to, że rzecz dzieje się w lesie...

--
    idę tam, gdzie idę
  • marianna1960 04.10.19, 19:45
    Mindhunter, Shtisel
  • zona_glusia 04.10.19, 19:56
    Widziałaś drugi sezon? Jak wrażenia?
  • marianna1960 04.10.19, 20:01
    Nie wiem o który serial pytasz w obu przypadkach drugie sezony były tak samo dobre.
  • zona_glusia 04.10.19, 20:38
    Sorry za gapiostwo. Pytałam o Mindhuntera. Dziękuję smile
  • berdebul 05.10.19, 08:18
    Jest bardzo dobry, oglądaj wink
  • niu13 05.10.19, 11:46
    Mindhunter 2 seria bardzo dobra, to prawda, ale moim zdaniem osadzenie całej akcji wokół jednej sprawy trochę temu filmowi zaszkodziło.
  • zona_glusia 04.10.19, 19:55
    nolus napisała:
    > ,którego jeszcze nie widziałam. Lubię seriale kryminalne raczej,
    Może być coś starszego? Jeśli nie widziałaś, to bardzo polecam moje odkrycie tych wakacji, czyli The Wire (Prawo ulicy) na HBO. To serial kryminalny ze społecznym zacięciem o policji w Baltimore.
  • marianna1960 04.10.19, 20:03
    Wiem że jest niektórzy go oceniają jako najlepszy serial kryminalny ale ja dałam radę obejrzeć tylko trzy sezony. czwarty czeka w kolejce...
  • zona_glusia 04.10.19, 20:35
    Trzeci i piąty sezon są troszkę słabsze, moim zdaniem. No, i trzeba lubić to, że serial jest społecznie zaangażowany.
  • nolus 04.10.19, 20:15
    zona_glusia napisał(a):

> nolus napisała:
    > > ,którego jeszcze nie widziałam. Lubię seriale kryminalne raczej,
    > Może być coś starszego? Jeśli nie widziałaś, to bardzo polecam moje odkrycie ty
    > ch wakacji, czyli The Wire (Prawo ulicy) na HBO. To serial kryminalny ze społec
    > znym zacięciem o policji w Baltimore.

Jasne, że może. Już kiedyś słyszałam o "The wire" i się nad zastanawiałam, bo opis mi się podobał - zazwyczaj lubię produkcje tego typu, więc chyba nie będzie skuchy. Dzięki za przypomnienie ! smile

--
  • misterni 04.10.19, 20:12
    Safe, Marcella (ale tylko pierwszy sezon, drugi jest przekombinowany), Designated Survivor, Żona Idealna.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • mrs.solis 04.10.19, 20:15
    Jak zwykle polece Six feet under na HBO. Pisza, ze to czarna komedia, ale wg. mnie to raczej fajny obyczajowy serial. Dodatkowe plusy sa takie, ze nie bedziesz musiala czekac na nowy sezon i zakonczenie jest bardzo dobre i przemyslane. Akurat dobry film na jesienne wieczory z kubkiem cieplej herbaty badz kakao z rumem ;P

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • nolus 04.10.19, 20:44
    mrs.solis napisała:

A
    > kurat dobry film na jesienne wieczory z kubkiem cieplej herbaty badz kakao z ru
    > mem ;P
    >
    Dzięki, doceniam big_grin big_grin big_grin Może prędzej z jakimś rozweselającym alkoholem, no ale ok - rum powinien dać właśnie taki efekt.

--
  • memphis90 04.10.19, 20:48
    Derry Girls - ja uwielbiam.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • emmm77 04.10.19, 21:05
    hbo:
    Rok za rokiem
    Nasi chłopcy
    - pierwszy to fikcja, która ma szansę się ziścić, drugi oparty na faktach, oba wstrząsające
  • raczek47 04.10.19, 21:45
    Tak, "Nasi chłopcy " świetny, bo przede wszystkim aktualny, realnie pokazuje jak żyje się w Jerozolimie dziś.
    Podobnie zachwycił mnie "Shtisel " na Netfix,tylko on zdecydowanie lżejszy w przekazie, cudna rodzinna opowieść.
  • minia76 05.10.19, 00:59
    Rok za rokiem nie tylko ma szansę się ziścić. To już się zaczęło dziać. Przerażające.
  • emmm77 05.10.19, 14:17
    To prawda. Bardzo trafna diagnoza współczesności. Dlatego jest taki mocny.
  • landora 04.10.19, 21:08
    The good place. Rewelacyjny serial.
  • aguar 05.10.19, 12:13
    O, a ja utknęłam po dwóch lub trzech odcinkach.
  • qs.ibidem 04.10.19, 22:16
    The Politician. Nawet nieźle rozpisane dialogi, a za mrugnięciem oka do widza kryją się poważniejsze sprawy; dobrze się ogląda. Wrzucam do worka "oryginalne".
  • majenkir 05.10.19, 05:26
    Drugi glos na politician! smile Czekam na drugi sezon!

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • kropkaa 04.10.19, 23:01
    Zaczynam "Niewiarygodne". Zapowiada się obiecująco.
  • bialeem 04.10.19, 23:10
    Zabierasz się za seriale dla młodzieży i się dziwisz, że niefajne. Jak ci się sharp objects i bll podobało to hmm. Flack (brytolski i nie widziałam w strimingu, ale powinno się spodobać), good fight, killing eve (lecę alfabetycznie bo przeglądam mój kalendarz serialowy), secret city, mój ostatnio ulubiony why women kill (w podobnym klimacie wg mnie był jednosezonowy astronauts wives club).
    Brzmi też jakby ci się mogło podobać the affair.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka