Dodaj do ulubionych

Do oglądających Love Island

05.10.19, 10:59
Może znajdę kogoś, z kim mogę omówić temat? Program jak program, ale dobrze pokazuje pewne mechanizmy między ludźmi.
Temat Oliwii i Maćka. Maciek - typowy zakompleksiony rozkręcający się przemocowiec, patologiczny zazdrośnik, który wie, że ma kobietę o półkę wyżej od siebie i bez wazeliny daje się wkręcić grupie w temat "ona tobą pogrywa" i bez zażenowania powtarza za innymi "ona jest aktorką, ona gra, ja jej nie wierzę" chociaż 2 dni temu był zakochany po uszy. Znęca się nad nią psychicznie, upokarza przy całej Polsce, układa sytuację tak, że zakochana w nim laska płaszczy się przed nim, grupa mu w zasadzie przyklaskuje, bo jest zainteresowana rozbiciem najbardziej rokującej, a przez to konkurencyjnej pary tuż przed finałem. Strach pomyśleć, co ją czeka, kiedy znikną kamery.
Oliwia - typowa bogata biedna dziewczynka, która "pokochała grajka" i daje mu się przeczołgiwać, przeprasza, bierze winę za jego fochy na siebie, usprawiedliwia go - jakby miała napisane na czole "zapraszam panów przemocowców", klasyka powiedzenia "nie ma ofiar, są ochotnicy". Nikt jej nie wierzy, bo za ładna i za światowa.
Do tego grupa jednym głosem mówi "Maciek taki zakochany, taki szczery, taki dobry, to ona taka manipulująca szmata" i wszyscy szczują na nią, nakręcają i jego i siebie nawzajem. Do tego stopnia, że on się czuje zupełnie usprawiedliwiony, smaląc oficjalnie cholewki do nowej gwiazdy, która weszła do programu, ponieważ czuje się skrzywdzony a Oliwia zasługuje na najwyższy wymiar kary. (OK, wiem, że to kwestia montażu, nie wnikam jak było naprawdę, analizuję tę historię/ fabułę, którą nam pokazano).
Ale tak paczę w internet i ludzie nieraz to widzą inaczej. Ciekaw jestem, czy ktoś się tu znajdzie chętny do rozważań na ten temat (w sumie rozważań o tym, jak sie zaczynają związki przemocowe).
Edytor zaawansowany
  • alpepe 05.10.19, 11:04
    Nie spisałaś tego z komentarzy pudelkowych? Bo tenor był ogólnie podobny. Ja nie oglądałam, ale poświęciłam się, by zobaczyć tę super Mariettę i, nie pamiętam, jak mu tam, a Franka. Faktycznie, bardzo atrakcyjni ludzie.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • agaagaaga123 05.10.19, 11:09
    akurat pudelkowych nie, czytam co ludize piszą na fejsie, ale tam sie przecież nie będę wypowiadać ani rozmawiać. Nie spisałam, raczej podsumowałam moje odczucia, niekoniecznie oryginalne i unikalne smile
  • agaagaaga123 05.10.19, 11:14
    chociaż, nie zauważyłam dotychczas komentarzy, ze Oliwia zachowuje się jak typowa ofiara przemocowca i być może dlatego pan Maciuś tak się "zauroczył". Podkłada mu się bez przerwy kolejnymi przeprosinami za nic, płaczem, prośbami o wybaczenie czegoś, co on sobie uroił, dawaniem kolejnych szans i proszeniem o kolejne - po prostu robi z siebie podnóżek. Taka dziewczyna, nawet jakby grała pod publiczkę, to powinna raczej gościa ustawić do pionu a nie z czerwonym nosem chlipać, że to była jej wina i że zasłużyła.
  • bigzaganiacz 05.10.19, 11:26
    wie, że ma kobietę o półkę wyżej od siebie

Czym jest ta polka wyzej bo nie moge sie dopatrzec
  • agaagaaga123 05.10.19, 11:39
    W tym, że ten Sebix wyklęty to w swojej Legnicy by mógł najwyżej startować do Karyn z lokalnego klubu a nie do dziewczyny, która jest na tyle ogarnięta, żeby sobie radzić jako modelka za granicą (bycie modelką jest ciężką pracą a nie lataniem w szpilkach, jak niektórzy myślą), jest przepiękna, umie się ubrać, zachować i wysłowić, wie czego chce. Facet jest troglodytą z zamkniętym mózgiem i to widać na kilometr. Mógłby wygrać życie z taką dziewczyną, gdyby był poczciwy, dobry, ciepły, opiekuńczy, fajnie by się z nim żyło, wbrew pozorom kobiety potrafią to docenić, a w tej sytuacji było widać, że dziewczynę ciągnie do niego bo takie wrażenie właśnie sprawiał a nie bo był jakiś super (przypomnę, że laski go między sobą przerzucały jak zgniłe jajo, żadna go nie chciała).
  • bigzaganiacz 05.10.19, 12:50
    Pinc osob z zagranicy ktore spojzalo na jej fotki na instagramie to jeszcze nie kariera modelki za granica , pinknosc tez nie bije po oczach , no tak srednio bym powiedzial mocne 6/10
  • fornita111 05.10.19, 12:41
    Sebix wyklety- boskie big_grin Az bym ci piatke przybila wink Slowo w slowo napisalas co mysle, temu tlukowi to bym chetnie pysk obila. W tym tygodniu zaczelam ogladac, wiec moze czegos z wczesniejszych odcinkow nie wiem... no ale ta cala sprawa z Mackiem i Oliwia to taka intryga za 5 groszy. Cos mi sie wydaje, ze wcale gosc by tak latwo nie ulegl grupie, gdyby mu nowa uczestniczka w oko nie wpadla wink A tak to moze do niej startowac z czystym sumieniem i jeszcze sie czuc skrzywdzonym bidusiem zaslugujacym na pocieszenie. Wyjatkowo oblesny typ.
  • agaagaaga123 05.10.19, 13:16
    On wcześniej już odwalał akcje zazdrości tego rodzaju i podobnej klasy (o byłych oczywiście) a ona go we łzach przepraszała. Aha, i miała aferę o nagie zdjęcia w sieci (z sesji, nie prywatne), coś w rodzaju, że jego kobieta nie będzie du..ą świeciła i nie obchodzi go, że jest modelką i że to jej praca. O ciuchy też się czepiał, że zbyt wyzywające i co ona na siebie założyła. Z jakiego powodu cała grupa twierdzi, że ziomek jest w porządku, to nie rozumiem. Mam wrażenie, że Oliwka jest jedyną kobietą w tej ekipie, która sobie na takie zachowanie wobec siebie pozwala, każda inna z tych dziewczyn prawdopodobnie by misia opierniczyła i pokazała mu jego miejsce już przy pierwszych próbach takiego podporządkowania.
  • agaagaaga123 05.10.19, 13:20
    A, no i jeszcze było między nimi parę przepychanek o to, że on nie umiał utrzymać łap przy sobie i przy ludziach oraz przy kamerach co chwila się o nią ocierał albo wykonywał niby dla beki ruchy wiadome, także ona go nazywała (wyraźnie zirytowana) napalonym zwierzakiem - chociaż go prosiła milion razy, żeby tego nie robił, bo to była naprawdę żenada. Tego gościa to naprawdę byłoby wstyd gdziekolwiek ze sobą zabrać między ludzi.
  • agaagaaga123 08.10.19, 14:16
    Podbijam wątek po ostatnim odcinku. Wątek Maćka i Oliwki powinni pokazywać w szkołach dzieciom edukacyjnie, jako ksiażkowy przykład, jak rozwija się związek przemocowy oraz jak steruje tobą partner, że pełzasz za nim zamiast go kopnąć w dupę.
  • baatexja 08.10.19, 14:40
    Oliwii chodziło tylko o 100 tys., Maciek był na to za głupi. Chyba Sylwia i tenisista przejęli pałeczkę.
  • agaagaaga123 08.10.19, 15:35
    A skąd to wiadomo, że jej o to chodziło a innym ludziom nie chodziło?
  • agaagaaga123 08.10.19, 15:39
    To, co jest na tym filmiku, od dawna nieaktualne. Teraz tenże kolega wyzwierzęca się na dziewczynie tak, że nawet ekipa, która urządziła na nią nagonkę i zrobiła mu budyń z mózgu, teraz się próbuje wycofać i coś tam przebąkują, że może MAciek przesadza i że może ona jednak nie zasłużyła.
  • fornita111 08.10.19, 18:36
    Jak przeczytalam na Pudlu, ze zostala Oliwia to mi sie definitywnie odechcialo to ogladac. Ciesze sie, ze nie widzialam dalszego ciagu poniewierania tej dziewczyny przez tego gnojka. On we mnie budzi agresje jak malo kto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka