Dodaj do ulubionych

PiS pod progiem :D.

06.10.19, 11:16
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu zorganizowali w piątek prawybory. Koalicja Obywatelska dostała 51 proc. głosów, PiS zdobył 4,6 proc. i nie przekroczył progu wyborczego.

m.facebook.com/story.php?story_fbid=2879822585380848&id=734909946538800
https://scontent-dus1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/72225399_2879821465380960_1457589704147861504_n.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQldf806CRYsp-wJBjlVa0bKyrGjHWIzP0FrJ9Lb6F-RwgUqCHPiia7ev5zomi125mY&_nc_ht=scontent-dus1-1.xx&oh=070aa4e9bd0928d6f36fa72d4e9b75a6&oe=5E1D7EB0

Edytor zaawansowany
  • asia-loi 06.10.19, 11:21
    W realu nie ma takiej opcji. Dzisiaj (niedziela rano) w telewizorze pokazywali sondaże z których wynika, że PiS wygrywa zdecydowanie i może mieć samodzielną większość.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • tiszantul 06.10.19, 11:31
    Ale o czym Ty mówisz? W maju PiS miał ponad 45 w europejskich. Byłoby dziwne, gdyby nie poprawił wyniku
  • baltycki 06.10.19, 11:37
    asia-loi napisała:

> W realu nie ma takiej opcji.

Mlodziez II LO glosowala w realu.
    Budujace.

• asia-loi 06.10.19, 11:47
    baltycki napisał:

> Mlodziez II LO glosowala w realu.
    > Budujace.

Kiedyś (nie pamiętam roku) w prawyborach w moim mieście (Częstochowa) młodzież z klas maturalnych głosowała na Korwina (wygrał), gdzie Korwin zapowiadał że jak dojdzie do władzy to studia będą płatne. Korwin wygrał też wśród kobiet, którym zapowiadał, że jak dojdzie do władzy to pozbawi kobiety praw wyborczych. Więc nie powinno dziwić dlaczego PiS ma takie poparcie. 500+ i inna kasa zrobiła swoje. Nawet na e-matce wśród zagorzałych przeciwników PiS, nie ma takich którzy nie wyciągają łapek po 500+ (jeżeli tylko spełniają warunki).

--
  • iimpala 06.10.19, 20:06
    >Nawet na e-matce wśród zagorzałych przeciwników PiS, nie ma takich którzy nie wyciągają łapek po 500+ (jeżeli tylko spełniają warunki).

ale przepraszam, jakich "łapek"? przeciez to sa ich pieniadze, z ich podatkow! ty tez jesteś z opcji, że "rząd ma swoje pieniadze i, w swojej łaskawości, daje je nam"?
    Odbierają sobie wyższe ceny, podatki, wieksze koszty życia. I bardzo dobrze!
    gdyby tego nie robily to pisiory cieszyliby sie, że im sie "wszystko spina" i "mozna było tylko złodzieje z PO nie chcieli" .
    Przecież te inne matki to 60-70% społeczeństwa! niech sie pisiory teraz gimnastykuja, jak wyplacać obietnice.
    I martwić sie nie będę jak wszystko w koncu sie zawali i "sóweren" wreszcie zobaczy że "krul" pisiorski jest nagi.
    Szkoda tylko, że sama odebrać niczego nie mogę...i jestem jedną z nielicznych, która ponosi całkowity koszt panoszenia się nieudacznikow i pisiorskiej ciemnoty. Nie dostaję niczego, zadnej "rekompensaty".
  • asia-loi 07.10.19, 19:41
    iimpala napisała:

> ale przepraszam, jakich "łapek"? przeciez to sa ich pieniadze, z ich podatkow! ty tez jesteś z opcji, że "rząd ma swoje pieniadze i, w swojej łaskawości, dajeje nam"?

Doskonale wiem, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rząd rozdaje pieniądze nie swoje tylko podatników, a 500+ jest na kredyt.

> Odbierają sobie wyższe ceny, podatki, wieksze koszty życia. I bardzo dobrze!

Te wyższe ceny dotyczą wszystkich, w tym i mnie, ja nic od tego rządu nie dostałem. To ja płacę na to rozdawnictwo, bo to jest nie tylko 500+ ale i wyprawki 300 zł, 13. emerytury.

> gdyby tego nie robily to pisiory cieszyliby sie, że im sie "wszystko spina" i "
    > mozna było tylko złodzieje z PO nie chcieli" .

PiS ma gdzieś czy mu się budżet spina czy nie. "Odpowiednia księgowość" na papierze spowoduje, że im się budżet będzie spinał.

> Przecież te inne matki to 60-70% społeczeństwa! niech sie pisiory teraz gimnastykuja, jak wyplacać obietnice.

Mają to w nosie.

> I martwić sie nie będę jak wszystko w koncu sie zawali i "sóweren" wreszcie zob
    > aczy że "krul" pisiorski jest nagi.

Suweren będzie uważał, że to nie wina PiS-u, tylko "jakichś innych". Taki przekaz pójdzie z kościoła i PiS-u.

> Szkoda tylko, że sama odebrać niczego nie mogę...i jestem jedną z nielicznych, która ponosi całkowity koszt panoszenia się nieudacznikow i pisiorskiej ciemnoty. Nie dostaję niczego, zadnej "rekompensaty".

Ja też. Może za 4 lata skorzystam z obniżonego wieku emerytalnego.

--
  • hanusinamama 07.10.19, 12:45
    Ja nie wiem co PIS musi jeszcze powywijać zeby ludzie oczy otworzyli....500+ powoduje ogólną ślepotę i głuchotę? Poza tym chyba rodziców i dziadków zainteresowanych tragiczną sytuacja w LO jest naprawde duzo ( to nie tylko ten pechowy rocznik ale wszystkie ktore z tym roczkiem bedą chodzić do szkoły).
  • tiszantul 06.10.19, 11:30
    Do tego klęska PiSu w Bydgoszczy

https://pbs.twimg.com/media/EFqii7tWkAIQk5d?format=jpg&name=medium
  • tiszantul 06.10.19, 11:39
    Przestańcie się łudzić. Te dane wklejałem już parę razy. Wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych w najmłodszej grupie wiekowej:
    PiS 26,6
    Kukiz 20,6
    Korwin 16,8
    Platforma 14,4

Jak to jest przegrać z Korwinem? Pochwalić opozycję można tylko za projekt Kukiz - fachowo zneutralizowali PiSowi duża część młodego elektoratu. Znakomity manewr

[img]https://v.wpimg.pl/MTgwODczYjUGFTl3TAFvIEVNbS0KWGF2ElV1Zkw1YmJVQjdyU05iPUkAP2oTFmI1SBFgLhMfKntUQndyV1U6PQIcYS4THyp2Gg=sad/img]
  • tiszantul 06.10.19, 11:41
    Przepraszam, jak przerabialiśmy na Nowogrodzkiej wklejanie obrazków, byłem na zwolnieniu. Link:

wiadomosci.wp.pl/glosowanie-w-wyborach-parlamentarnych-wg-wieku-infografika-6027736472732289a
  • kaka-llina 06.10.19, 11:45
    Fajnie, ze młodzież myśli ale jednak nie az tak bardzo bo to 14% konfederacji przeraża...
  • tiszantul 06.10.19, 11:49
    Jaka młodzież myśli? Wyborów nie wygrywa się w platformerskim liceum w Poznaniu, a w skali kraju najmłodsza grupa wiekowa oddała 64% głosów na PiS, Kukiza i Korwina, a 14 na platformę i 7 na Ryśka Petru
  • gulcia77 06.10.19, 11:50
    Młodzież jest młoda, zdrowa i naiwna. To właśnie wtedy wydaje się ludziom, że nikogo nie potrzebują. Osobiście znałam jednego korwinistę. Korwinizm przegrał z białaczką syna.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • tiszantul 06.10.19, 11:46
    Jest to jakiś pomysł dla opozycji, organizować alternatywne wybory w poznańskim liceum czy dmuchanym sejmie w Bydgoszczy. Nie mam nic przeciwko, by Platforma przejęła władzę w II liceum w Poznaniu. Przy tak wysokim poparciu opozycji się to po prostu należy
  • lokalna77 06.10.19, 12:53
    Bardzo się, towarzyszu, ekscytujecie polityką. Co wątek wyyborczo-polityczny na tym forum, uaktywniacie się, produkując często większość wpisów. Dochodzicie do orgazmu w ten sposób? Zaiste, ze spoconym józiem tworzycie uroczą parę egzotyków big_grin
  • tiszantul 06.10.19, 11:56
    Na takie wyniki też się można licytować. Sprawdźcie sobie poparcie dla opozycji w Kuleszach Kościelnych smile a jeśli spróbujecie coś pisnąć na temat mieszkańców Kuleszy Kościelnych, zaszkodzi to tylko opozycji
  • baltycki 06.10.19, 12:04
    Na 13 postow, 6 Twoje,
    o czyms to swiadczysmile
  • anika772 06.10.19, 12:13
    Niestety ten wynik nie przełoży się na rzeczywiste wybory parlamentarne.
  • baltycki 06.10.19, 12:25
    anika772 napisała:

> Niestety ten wynik nie przełoży się na rzeczywiste wybory parlamentarne.

Wiem, ale milo popatrzec na biegunke tisza big_grin.
  • krambambuli 06.10.19, 12:45
    smile
  • sylwester.z.kolonii 06.10.19, 12:25
    I całe szczęście!
  • anika772 06.10.19, 12:34
    Jeszcze tupnij nóżką, Józinku.
  • tiszantul 06.10.19, 13:03
    Jak to się nie przełoży? Na darmo mam biegunkę?
  • lokalna77 06.10.19, 13:07
    Dużą masz bazę memów, towarzyszu?
  • natalia.nat 07.10.19, 15:03
    No i widzisz, te wspaniałe rządy i dobrobyt będziemy mieli wszyscy, nie tylko ty i wyznawcy dobrej zmiany. Pewnie trochę smutno, co? I jaka niesprawiedliwość! Pincety dla, pożal się boże, obrońców demokracji? big_grin
  • livia.kalina 06.10.19, 15:36
    Ten wynik to nasza przyszłość. smile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • triss_merigold6 06.10.19, 20:11
    Żebyś się nie zdziwiła. W wielu warszawskich liceach od lat 90-tych w prawyborach potężny wynik uzyskuje JKM. Potem kuce idą na studia, dostają w twarz pierwszą wypłatą i korwiznim mija im jak sen złoty.
  • livia.kalina 06.10.19, 20:33
    Kucostwo to zupełnie inne zjawisko.

--
    super_hetero_dyna:
  • noemi29 06.10.19, 12:33
    I tak wygra PIS. Zobaczycie. Odkopcie potem ten wątek.
    W realnym świecie ludzie mają proste myślenie: wszyscy po jednych "piniondzach". Najważniejszy jest mój brzuch - dzisiaj. I tyle.
  • baltycki 06.10.19, 12:51
    noemi29 napisała:

> I tak wygra PIS. Zobaczycie. Odkopcie potem ten wątek.
    > W realnym świecie ludzie mają proste myślenie: wszyscy po jednych "piniondzach"
    > . Najważniejszy jest mój brzuch - dzisiaj. I tyle.

Chyba nie bardzo rozumiesz, o czym jest ten watek.
  • noemi29 06.10.19, 20:16
    baltycki napisał:

> noemi29 napisała:
    >
    > > I tak wygra PIS. Zobaczycie. Odkopcie potem ten wątek.
    > > W realnym świecie ludzie mają proste myślenie: wszyscy po jednych "pinion
    > dzach"
    > > . Najważniejszy jest mój brzuch - dzisiaj. I tyle.
    >
    > Chyba nie bardzo rozumiesz, o czym jest ten watek.

Rozumiem. W co drugim wątku są odpowiedzi nie na temat. Nie wolno mi?
  • kropka_kom 06.10.19, 14:28
    hej..zawsze ematka twierdzi ze ważne, najważniejsze jest dobro dzieci no to co się dziwić że społ.głosuje na pis...za platformy dzieci nie były tak ważne i nie było na nie kasy
  • malia 06.10.19, 15:31
    Ale wątek jest o tym jak te dzieci głosują
  • livia.kalina 06.10.19, 15:39
    A na czym polega „ważność dzieci za pisu”? Że PiS zadłuża na potęgę Polskę i nasze dzieci będą spłacały te długi? Że PiS zamyka szpitale dziecięce i porodówki, ze doprowadził do zapaści psychiatrii dziecięcej? Że PiS doprowadził do największego po 89 roku kryzysu w edukacji?

--
    super_hetero_dyna:
  • hanusinamama 07.10.19, 12:46
    TO samo miałam pisać. Boje sie ze PIS zgotuje moim dzieciom drugą Grecje w Polsce i bedą płacić i to duzo za to co dzisiaj jest...
  • tiszantul 07.10.19, 13:56
    Dlaczego nie było tematu Grecji, kiedy Platforma zwiększyła zadłużenie Polski o połowę? Przy okazji można spytać, gdzie są te pieniądze. PiS na razie nie zawieszał progów ostrożnościowych zabraniających się ponad miarę zadluzac, a Platforma jak najbardziej zawieszała. Tak że pretensje do Tuska smile
  • iwles 07.10.19, 14:07

Wiem, że nie powinnam odpisywac, bo ty i tak niewiele zrozumiesz poza żywą gotówką w łapce, ale:

>Przy okazji można spytać, gdzie są te pieniądze.

te pieniądze zostały zainwestowane tak, żebyście dziś wy, pisiaki, mieli z czego "czerpać zyski i rozdawać". To znaczy nie po to były inwestowane, ale powinniście poprzednią władze po rękach calować, że objeliście po nich państwo w finansowej górce. Ale do czasu... Tamte zyski już dawno się skończyły, przeżarli je głównie wasi misiewicze. I dlatego ostatnimi czasy zadłużacie nasz kraj, i to bardzo, przy niemal ZEROWYCH inwestycjach.
    To niestety, musi kiedyś gruchnąć, tak jak analogicznie gruchnęła polityka gierkowska.

• madami 07.10.19, 16:26
    PIS tak dba o nasze dziatki, że będą w pocie czoła harować aby pisowe długi pospłacać, aby zarobić na emerytury młodych emerytów, aby czekać latami na wizytę do lekarza..
  • natalia.nat 07.10.19, 15:27
    500+ czyli nieuzasadnione i szkodliwe rozdawnictwo publicznych pieniędzy i ich zwyczajne przejadane nie jest dla dobra dzieci! Nie jest dla dobra nikogo! Pomijam już to, że są rodziny w których te pieniądze nigdy nie były i nie będą na dzieci w ogóle wydawane.
    I może zapoznaj się z poniższymi danymi, zanim zaczniesz kłamać na publicznym forum o tym, że dla poprzedniej ekipy dzieci i rodziny nie były ważne.
    thefad.pl/aktualnosci/co-rzad-po-zrobil-dla-polskich/
  • feliz_madre 06.10.19, 12:41
    W Toruniu podobnie
    www.facebook.com/223507664353257/posts/2571438632893470/
  • ultimate.strike 06.10.19, 21:51
    PIS już władzy nie odda, ma za duże wsparcie swoich mocodawców, co widać nawet na tym forum. Jak dobrze pójdzie, to niedługo Kaczyński będzie mógł zameldować wykonanie zadania. A kto nie chce mieszkać na Białorusi niech się pakuje zanim granice zamkną.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • lokalna77 06.10.19, 21:55
    Jakich mocodawców?
  • ultimate.strike 07.10.19, 14:29
    Moskiewskich, oczywiście. Cały ten IS sponsorują literki G, R oraz U.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • mackowy2003 07.10.19, 13:46
    Obawiam się, że następnym krokiem będzie likwidacja liceów ...
  • tiszantul 07.10.19, 13:57
    Potem w ogóle likwidacja szkół. Nie będzie niczego
  • madami 07.10.19, 16:24
    Zostaną tylko "katolickie", prawomyślne...
  • szarsz 07.10.19, 17:29
    Ależ już takie są.
    www.dziennikwschodni.pl/edukacja/koniec-walentynek-i-halloween-w-szkole-men-tylko-imprezy-chrzescijanskie-i-z-polska-tradycja,n,1000211630.html?fbclid=IwAR2p8yihC2LUvypyAMBvfCtTFoZvIsan_7ZmYwE5iLSGaoh2heyKRHRWcIU
  • madami 07.10.19, 16:23
    Na PIS głosuja głównie ludzie prości, niewykształceni, patologia, starsi - oni przeważają w społeczeństwie, ich wiedza o ekonomii, o świecie, w o stosunkach społecznych jest żadna, ważne tu i teraz, wiecie, że oni wierzą, że 500+ jest płacone przez partię a nie z naszych podatków? Nie do tłuszczy trafia obietnica pieniądza i tylko to.

LO to jednak jakiś stopień wykształcenia chocby to była druga klasa wink
  • mdro 07.10.19, 16:34
    A na wykopie w jakiejś ankiecie wygrywa szuralicja (43%), potem jest lewica (z niedużą stratą), KO (11%), a PiS ledwie się prześlizguje nad progiem wyborczym.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • mia_mia 07.10.19, 16:34
    PiS wygra wybory, a jeśli wygra to nawet może nawet i lepiej żeby rządziło samodzielnie, bo nie da się wtedy zwalić odpowiedzialności za klęskę i Polskę w ruinie na innych. Problem z tym, że będą chcieli utrzymywać władzę, ponieważ wiedzą, że jeśli przegrają swoje nowiutkie wygodne powietrzne taksówki zamienią na niewygodne cele.
    I raczej nie przetrwają pierwszych dwóch lat kryzysu, który już nie jest tylko zagrożeniem, a nadszedł na razie w wersji wersji very light i i dużo póżniej niź się spodziewano, ale nadszedł i to z jakim potemcjalem.
    Młodzież za chwilę dorośnie, może zawalczy i obroni swoją przyszłość, jeśli nie to czeka ich emigracja do bogatszych i czystszych krJów.
  • anorektycznazdzira 07.10.19, 16:36
    Nie od dziś wiadomo, że wyborcy pisu to nawet nie bliżej nieokreślona "patologia biorąca zasiłki" tylko EMERYCI.
    Roczniki do których trafia prosty przekaz z dawnych lat: bolszewickie hasła o zabieraniu bogatym, przodownikach pracy i nabożny posłuch dla wodza narodu, który dzieli i daje (lub nie). Nie jakieś tam demokracje, jakieś unie, jakieś wolne rynki, a poza tym panie ta dzisiejsza młodzież jak oni się ubierają, paczpani na tego z zielonymi włosami, jak się jakieś eltegiebe w brami zalęgnie to, panie, Umar Wbutach, nie wyplenisz.

--
    zasady są po to, by je zobojętniać
  • tiszantul 07.10.19, 17:22
    PiS wygrywa w każdej grupie wiekowej i na każdym poziomie wykształcenia. Jak na samozwańczych najmądrzejszych we wsi macie zdumiewająco słaby kontakt z rzeczywistością (dwa podobne wpisy). Jak opozycja pozostanie na poziomie, który reprezentujesz, nie ma co marzyć o powrocie do władzy
  • tiszantul 07.10.19, 17:24
    "nie od dziś wiadomo" to zamiennik "naukowcy są zgodni"? Buhahahaha smile
  • iwles 07.10.19, 19:24
    tiszantul napisała:

> PiS wygrywa w każdej grupie wiekowej i na każdym poziomie wykształcenia.

Czego dowodem sa zalinkowane w tym watku prawybory w liceach 😄😄😄😄😄😄😄😄😄

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka