Dodaj do ulubionych

Klimat - polskie świry level master

06.10.19, 19:57
Natrafiłam na ciekawą informację, i niejako w nawiązaniu do kolejnego odprysku Józiowego wzmożenia przekazuję pod nawiązującym tytułem.
Czy możecie sobie wyobrazić, że można chcieć rąbać puszczę (etc.) w ramach swojego ego? I jeszcze postrzegać to jako patriotyzm? Z pozoru uznałabym, że to niemozliwe. A jednak, jak w wywiadzie z dr Wójcikiem, badającym postawy wobec zmian klimatu, pada następujaca wymiana:

(...) Skąd pogląd, że konserwatystom łatwiej odrzucić lub zignorować wiedzę o globalnym ociepleniu?
– Można być patriotą i ekologiem równocześnie. Są też jednak tacy, którzy uważają, że Polska powinna być traktowana w sposób specjalny; mieć więcej do powiedzenia w świecie, być bardziej doceniana, ważniejsza. Ten rodzaj tożsamości narodowej łączy się z poparciem dla polityk antyśrodowiskowych. Zwłaszcza jeśli takie osoby uważają, że wprowadzenie pozytywnych norm ekologicznych byłoby ingerencją z zewnątrz. Popierają więc wycinkę w Puszczy Białowieskiej, bo uważają, że jest to dowód na polską suwerenność. Antyśrodowiskowe zachowanie jest pochodną dążenia do podtrzymania wielkościowego obrazu własnej grupy.

Całość tutaj.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka