Dodaj do ulubionych

Idziecie na wybory?

07.10.19, 16:26
Wszyscy przygotowani do pojscia na wybory? Ja sie wybieram, bo na ostatnich nie bylam i zaluje. A wy?
Obserwuj wątek
    • aerra Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 17:01
      Tylko jedne wybory pominęłam, od czasu jak mogę głosować, ale zapalenie płuc wtedy miałam.
      Oczywiście, że będę głosować.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • lili_liliana Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 17:09
      Ja z zasady nie chodzę na wybory. Nie mam ochoty wybierać mniejszego zła. A dobra jakoś nie widzę, ale ja kompletnie ignoruję politykę i polityków. Mam na nich wszystkich potężną alergię.

--
      "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein/ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein/ich bin nicht das Eigentum von dir/denn ich gehör nur mir"
      • tanebo2.0 Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 17:14
        I dlatego wolisz żeby za ciebie inni wybrali większe zło? Brawo ty!

--
        Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
      • mia_mia Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 17:24
        No to głos Mietka spod budki z piwem decyduje fak będziesz żyć, ile Mietkowi zapłacisz za swój brak głosu, na co Mietek i jego wybrańcy ci pozwolą w wielu sprawach.
        Nie da się ignorować polityki, jeśli nie jest ci obojętne ile zabiorą ci z portfela, jak każą ci żyć, jak cię ignorują i poniżają jako jednostkę, która i tak prawdopodobnie nie zagłosuje, jak twierdxisz
      • bywszy Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 18:13
        lili_liliana napisała:

> Ja z zasady nie chodzę na wybory. Nie mam ochoty wybierać mniejszego zła. A dob
        > ra jakoś nie widzę, ale ja kompletnie ignoruję politykę i polityków.
        > ...

Parafrazując Lwa Trockiego:

Możesz nie interesować się polityką, ale polityka zainteresuje się tobą.

(W oryginale zamiast polityki jest wojna, ale zasadniczo wychodzi na to samo.)
      • sundace46 Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 22:28
        lili_liliana napisała:

> Ja z zasady nie chodzę na wybory. Nie mam ochoty wybierać mniejszego zła. A dob
        > ra jakoś nie widzę, ale ja kompletnie ignoruję politykę i polityków. Mam na nic
        > h wszystkich potężną alergię.
        >

A ja mam alergię na takich ludzi jak ty. Szkoda nawet komentowac twojego wpisu.
    • asia-loi Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 17:54
      Idę, teraz idę. Zawsze chodziłam, poza poprzednimi, kiedy to nie miałam na kogo głosować i nie chciałam znowu wybierać mniejszego zła. Teraz też nie mam na kogo głosować, i znowu muszę wybierać mniejsze zło. Kiedy wreszcie będzie tak, że będę miała na kogo głosować? Czy w ogóle będzie? Kiedy wreszcie nie będę czuła się oszukana przez polityków, na których oddałam głos?
      Na pewno nie będę głosować na PiS.

--
      Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
      Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
      • paszczakowna1 Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 21:40
        Ty warszawianka jesteś? Weź zaswiadczenie o prawie do głosowania, przejedź się do Okręgu 44 i zagłosuj na Kasprzaka. #agitacjawyborcza

--
        Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
        • asia-loi Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 22:46
          paszczakowna1 napisała:

> Ty warszawianka jesteś? Weź zaswiadczenie o prawie do głosowania, przejedź się
          > do Okręgu 44 i zagłosuj na Kasprzaka. #agitacjawyborcza
          >

Nie jestem z Warszawy. Jestem z Częstochowy. Będę głosować w swoim okręgu.
          Chętnie bym głosowała na posłankę I. Leszczynę jest ostatnio bardzo aktywna, mądrze mówi, często jest w telewizorze i widziałam ją na kilku protestach w Częstochowie, ale jest z PO. Kiedyś głosowałam na PO, tylko PO bardzo mi podpadła podwyższeniem wieku emerytalnego i już na PO nigdy nie zagłosuję. Na PiS też nie, na Korwina tym bardziej. Więc zostaje mi Lewica z Wiosną. Gdybym była rolnikiem (a nie jestem) to bym głosowała na PSL.

--
            • asia-loi Re: Idziecie na wybory? 08.10.19, 17:40
              tiszantul napisała:

> Ale dlaczego? Jak paszczakowna Ci mówi, żebyś pojechała do Warszawy i zagłosowała na Kasprzaka, to zrób to

Kiedyś bardzo często bywałam w Warszawie i gdyby to były te czasy (moich częstych pobytów w Warszawie, zwłaszcza w niedzielę) to nie wykluczam, że skorzystałabym z rad paszczakównej. Ja cały czas jestem rozdarta: głosowaniem na Leszczynę lub jeszcze jedną kandydatką z PO (z mojego okręgu) a Lewicą lub oddaniem głosu nieważnego. Nie mogę PO darować podniesienia wieku emerytalnego.

--
          • tiszantul Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 23:51
            "Kiedyś głosowałam na PO, tylko PO bardzo mi podpadła podwyższeniem wieku emerytalnego i już na PO nigdy nie zagłosuję"

PiS Ci przywrócił poprzedni wiek emerytalny. Czy akurat tę jedyną decyzję PiSu popierasz, czy może uważasz, ze obniżkę wieku emerytalnego przeprowadzono niewłaściwie? I przede wszystkim: czy uważasz, ze nas było stać na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego?
            • asia-loi Re: Idziecie na wybory? 08.10.19, 17:46
              tiszantul napisała:

> PiS Ci przywrócił poprzedni wiek emerytalny. Czy akurat tę jedyną decyzję PiSu popierasz
              ,

Tak, PiS przywrócił stary wiek emerytalny i tu PiS ma u mnie duży plus, bo mam zamiar skorzystać z przywrócenia tego wieku.

czy może uważasz, ze obniżkę wieku emerytalnego przeprowadzono niewłaściwie?

Moim zdaniem lepiej byłoby, żeby był wybór - na stałe. Kto che idzie na emeryturę, kto nie chce pracuje dalej. Tylko, żeby nie było to tak jak jest obecnie: jak teraz nie pójdziesz, to później może nie być takiej możliwości. Taka możliwość powinna być zawsze, to wtedy pewnie więcej ludzi zdecydowałoby się pracować dłużej.

I przede wszystkim: czy uważasz, ze nas było stać na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego?

Jestem realistką i uważam, że nie stać nas na obniżenie tego wieku, jak też nie stać nas na 500+, 13. emeryturę, i inne rozdawnictwo PiS-u. Ale też nie wolno odbierać praw nabytych. Ja do emerytury ( we wcześniejszym wieku) miałam prawo nabyte i nowe zasady powinny dotyczyć tych co zaczynają pracę, a nie tych co już długo pracowali.

--
          • myfaith Re: Idziecie na wybory? 08.10.19, 10:56
            A propos - PSL nie chce byc traktowana tylko jako partia typowo rolnicza a raczej jako chadecka - tak wynika to z wywiadu z Kosiniakiem- Kamyszem
            Tekst linka

Tutaj cytat z artykułu
            „(....) na wsi liczba osób żyjących z rolnictwa zmniejsza się i dzisiaj wynosi 10-12 proc. To grupa na tyle nieliczna, że nawet gdyby wszyscy aktywni rolnicy poparli PSL, nie dałoby nam to szansy na przekroczenie progu wyborczego. Ci, którzy widzą potencjalne ryzyka dla PSL w Koalicji Europejskiej często zapominają o tym, jakie korzyści przynosi to ludowcom. Największą z tych korzyści jest otwarcie się na nowych wyborców i przełamanie w Polakach bariery głosowania na PSL.
            "Bariery głosowania na PSL"?
            Tak, wielokrotnie spotykałem się z sytuacją, że podchodził do mnie ktoś na ulicy, w pociągu czy w tramwaju, w małym mieście albo w dużym, i mówił: "Bardzo fajnie pan wypada, podoba mi się to, co pan mówi". Odpowiadałem: "To, rozumiem, że możemy liczyć na poparcie?". Słyszałem wtedy: "No, ale jak to? Przecież mieszkam w mieście, nie mogę na was zagłosować". Dopytywałem dlaczego. I słyszałem na przykład: "A, bo ja nie mam hektarów". "Ja też nie" - mówiłem. Po takich przykładach widać, że stereotypy dotyczące PSL są wciąż niezwykle silne. (...)”

asia-loi napisała:

> (...) Gdybym była rolnikie
            > m (a nie jestem) to bym głosowała na PSL.
            >
            >
        • tiszantul Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 23:40
          Promowałas już różnych podejrzanych typów, ale wskazywanie internautce na kogo ma głosować to zupełny upadek. I jeszcze według Ciebie internautka ma brać zaświadczenie i jechać tam, gdzie kandyduje Twój aktualny pupilek?
    • iwoniaw Re: Idziecie na wybory? 07.10.19, 22:49
      Zawsze chodzę na wybory, uważam, że każdy powinien chociaż tyle zrobić dla nadawania kształtu rzeczywistości.

--
      Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
      Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
    • asia_i_p Re: Idziecie na wybory? 08.10.19, 06:44
      Idę. Nie byłam tylko na jednych, do PE w maju 2014, bo byłam 4 dni po cesarce, a mieszkam na trzecim piętrze bez windy. Uwielbiam chodzić na wybory i uwielbiam wieczory wyborcze.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • 1elka26 Re: Idziecie na wybory? 08.10.19, 08:07
        Masz rację. Lepiej wybrać "mniejsze zło" Prawdziwe zło to głosowanie na tych panów. Chociaz grono miłośników PRL oraz duchowych spadkobierców marksizmu-leninizmu ciągle jest liczne.

images91.fotosik.pl/262/4a6823103c5d886dmed.png
    • aagnes Re: Idziecie na wybory? 08.10.19, 08:49
      Nie głosuje, nie znam się na polityce: www.youtube.com/watch?v=IfrvD1m7d28&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1zWIF6J0oTl-ew4wlr8LxPAdGtkDPVg8cb93eq9S4BjTx8i1yjhXEiNTg

--
      Jeśli przechodzisz przez piekło nie zatrzymuj się.
      Winston Churchill

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka