07.10.19, 18:29
Tak, wiem, trochę dziwnie brzmi, ale tak właśnie mój partner określa dolegliwość, którą ma z dłuższymi przerwami od kilku lat, a dokładniej to opisuje "pikanie" jako "wbijanie się w skórę tysiąca szpileczek" jakiś rodzaj swędzenia, ale takiego właśnie "wbijającego się szpileczkami" w głąb skóry. Jak to chłop, do lekarza nie chce iść, bo: "co powiem lekarzowi, że mnie pika?"

Na skórze nie widać nic, żadnych przebarwień, krostek, łuszczenia, kompletnie nic. Głównie zdarza się to "pikanie" na nogach, ale też na plecach, na ramionach, leci wtedy pod prysznic, spłukuje się lodowatą wodą i przez chwilę ma ulgę. Kiedyś myślałam, że to od temperatury, przegrzania, bo najczęściej zdarzało mu się to latem, i co ciekawe, wystarczyło, że wziął rano prysznic, albo nawet głowę mył, trochę kropli spadło na ciało i od razu "szpileczki".
W tym roku jednak nic się latem nie działo, pływaliśmy w morzu, w basenie, kompletnie nic.

No to teraz się zaczęło, dzisiaj znowu latał pod lodowatą wodę i siedział potem ze zbolałą miną. Problem może wydaje się błahy, ale widzę, że to go jednak boli no i zaczyna też ograniczać aktywność, bo nie chce przez to iść np. na basen ("bo mnie będzie pikać").

Podobno ematka wszystko wie, może któraś zetknęła się z takim dziwnym problemem?
Edytor zaawansowany
  • banowanyzaprawde1 07.10.19, 18:39
    Czujesz, jakby w Twoje ciało ktoś wbijał mnóstwo małych igieł, a równocześnie chcesz jak najszybciej podrapać „kłujące” miejsca? Co więcej, dziwne ukłucia powodują w Tobie narastający niepokój? Jeśli masz do czynienia z dolegliwościami natury psychologicznej, możliwe, że „igiełkom” na ciele towarzyszą też inne dokuczliwe objawy.

Być może specyficzny „ból” skóry był poprzedzony mocno stresującą sytuacją, kołataniem serca, nagłym poceniem się, uczuciem duszności i przeczuciem, że grunt osuwa Ci się spod stóp. Wszystkie te objawy mogą wskazywać, że cierpisz na nerwicę, z którą najlepiej zmagać się pod okiem lekarza psychiatry lub psychologa.

Kiedy jeszcze powinna się zapalić czerwona lampka? – Gdy pojawią się tzw. rzuty czuciowe w postaci odrętwień, mrowienia, uczucia kłucia szpilkami. Są to dolegliwości odczuwalne głównie w obrębie rąk, stóp, tułowia i na twarzy. Mogą także objąć kilka części ciała jednocześnie. Bardzo charakterystyczne dla SM jest wrażenie przepływu prądu przez kręgosłup - tłumaczy dr Kłodowska-Duda.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • nenia1 07.10.19, 18:55
    Nie, nie, nerwicy to on nie ma, poza tym to jest w jakiś sposób związane z wodą, wystarczy nawet parę kropli wody i wtedy się to kłucie zaczyna. Ogólnie on ma chyba jakąś wrażliwą skórę, bo tak samo jest z ubraniami, zawsze musi być ubranie miękkie, przyjemne w dotyku, ja mogę chodzić w swetrach z owczej wełny i nic, jego kaszmir gryzie.
  • mrs.solis 07.10.19, 18:41
    dermozdrowi.pl/klucie-skory-na-calym-ciele-skad-sie-bierze-poznaj-tajemnice-igielek/

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • b.bujak 07.10.19, 20:01
    parestezje?

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • umi 08.10.19, 00:54
    Alergia na cos?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się