Dodaj do ulubionych

Znajdzie się na ematce chociaż jeden wyborca PiS?

07.10.19, 23:47
Ematka to fenomen. Czy to możliwe, że nikt z tego forum nie głosuje na PiS? Oprócz mnie i Józka oczywiście
Edytor zaawansowany
  • malgosiagosia 07.10.19, 23:53
    Mysle, ze duzo osob z tego forum glosuje na PIS, ale sie nie ujawniaja, aby nie byc zahejtowanym na smierc.
  • chococaffe 08.10.19, 07:44
    Ależ oczywiście, że się ujawniają i są stale obecne smile Skąd pomysł, że się boją??? big_grin

Tiszantul też by je zauważył gdyby faktycznie zajmował się dyskusją a nie wklejaniem "a KOD..." gdzie popadnie.

Ty też się nie boisz, prawda ? wink big_grin

Taki hejt i cenzura, a jesteście obecni i możecie mówić co chcecie, krótko mówiąc czerpiecie korzyści z tolerancji agory wink
  • tiszantul 08.10.19, 09:12
    To prawda. Zdaje sobie sprawę, ze swobodę wypowiedzi zapewnia tutaj Agora, a poziom tolerancji cenzury jest zwykle bardzo przyzwoity. Ba, pamiętam czasy, kiedy Wyborcza była całkiem ciekawą gazetą
  • tiszantul 08.10.19, 10:09
    'Tiszantul też by je zauważył gdyby faktycznie zajmował się dyskusją a nie wklejaniem "a KOD..." gdzie popadnie"

Całkiem niedawno mieliśmy na forum setki entuzjastycznych wypowiedzi o kodzie dziennie i to było nowoczesne i europejskie. Dzisiaj nawet pojedyncza wypowiedź o kodzie jest nie na miejscu. Coś się stało? Przecież obiecywaliscie, że będziecie walczyć o wolność do samego końca i nigdy się nie poddacie. Dlaczego nagle wszyscy zapomnieli o tym jakoby wspaniałym ruchu? Przecież pisaliście, że będziecie o nim wnukom opowiadać
  • spanish_fly 08.10.19, 10:19
    A co z miesięcznicami smoleńskimi? Skończyły się zanim doszły do prawdy. Co gorsza jakby całe badanie katastrofy utknęło w miejscu. Wacek Berczyński wyjechał, Macierewicz nie organizuje już tych zabawnych konferencji, gdzie pokazywał wybuchające garaże itd. A to podobno taka ważna i kluczowa sprawa była...
  • natalia.nat 08.10.19, 12:45
    Ty widocznie masz jakąś niebotyczna sraczkę w temacie KODu, w każdym miejscu wciskasz te same marne oklepane teksty i śmichy chichy bez powodu. Wyobraź sobie, że o KODzie ja i moi znajomi mamy dokładnie takie samo zdanie, jakie mieliśmy na początku, nic się w tym temacie nie zmieniło i nie mogło zmienić, nikt o tym ruchu nie zapomniał. Bo niestety ale obrona demokracji i praworządności jest w Polsce koniecznością. Trudno uwierzyć, że w kraju o takiej historii trzeba walczyć o te oczywistości. To, że ciebie te kwestie nie interesują, bo wyjęli ci z kieszeni i dali do łapki twój własny pincet i jesteś uchachany pod niebiosa, świadczy tylko o tobie źle. Nie znudziło ci się jeszcze robić z siebie błazna?
  • malgosiagosia 08.10.19, 14:12
    chococaffe napisała:

> Ależ oczywiście, że się ujawniają i są stale obecne smile Skąd pomysł, że się boją
    > ??? big_grin
    > .
    >
    > Ty też się nie boisz, prawda ? wink big_grin
    >
    > Taki hejt i cenzura, a jesteście obecni i możecie mówić co chcecie, krótko mówi
    > ąc czerpiecie korzyści z tolerancji agory wink

Tak wlasnie wyglada pojecie o demokracji u niektorych tu urzedujacych ematek. Wolnosc slowa to "tolerancja agory". No naprawde, wielkie dzieki za te jasnie oswiecona gazetowa demokracje. big_grin
  • chococaffe 08.10.19, 18:08
    Zastanów się najpierw jak wygląda 'wolnośc słowa" w prawicowych mediach. Nie musisz odpowiadać. Nie wiem czy jesteś człowiekiem totalnie głupim czy totalnie złym, ale nie ma to dla mnie znaczenia.

O czytaniu ze zrozumieniem już nie wspomnę.

Jeżeli masz dzieci to one cię kiedyś rozliczą, ja nie muszę. eot.
  • malgosiagosia 08.10.19, 19:25
    Piszesz o gazatowej tolerancji, to ja Ci odpowiadam, ze wolnosc slowa nie ma nic wspolnego z tolerancja, nawet gazetowa.

A jesli chodzi o prawicowe media, to nie wiem, bo nie czytam. Na tym forum za to poczytalam sobie i dowiedzialam sie czegos o tolerancji "lewicowej"

W mojej rodzinie nie rozliczamy sie z pogladow politycznych. Kazdy ma prawo miec swoje.
  • mdro 08.10.19, 00:13
    I po co ci to, kłamczuszku? Znowu będziesz leciał z płaczem do moderatorek, żeby ci wątek usunęły...

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • malgosiagosia 08.10.19, 00:24
    Po co wypisujesz te glupoty? Pytanie jest calkiem sensowne, Tez sie dziwie, ze nikt nie deklaruje glosowania na PIS. Mysle, ze ze strachu, a wlasciwie jestem pewna.
  • mdro 08.10.19, 00:32
    Jakie głupoty? Już raz tak zrobił - założył identyczny wątek, nikt się nie wpisał, więc potem musiał błagać o skasowanie, bo wątek poleciał. I skąd to zdziwienie? Jaki strach? Nie takie rzeczy niektórzy tu wypisują... A jak np. z Tobą?

--
  • tiszantul 08.10.19, 00:39
    Serio uważasz, ze moje wpisy są regularnie kasowane, ponieważ o to proszę? Otóż kasowane są ku mojemu sporemu zdziwieniu, a i nie spodziewam się, żeby moderacja zgodziła się spełnić jakąkolwiek moja prośbę
  • mdro 08.10.19, 00:41
    A niby kto miałby chcieć skasować taki wątek? Tylko w twoim interesie to było big_grinbig_grinbig_grin

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 00:51
    mdro napisała:

> A niby kto miałby chcieć skasować taki wątek? Tylko w twoim interesie to było :
    > Dbig_grinbig_grin
    >
    Ja dzisiaj zalozylam watek o Stuhrzed i Lisie. Tez wylacial, a przecie wcale o to nie prosilam.
  • tiszantul 08.10.19, 01:09
    Zaraz Ci wyjaśnią, ze na pewno prosiłaś, tylko zapomniałaś. Na forum Agory wpisy są kasowane wyłącznie na prośbę autora
  • tiszantul 08.10.19, 01:06
    Moderacja regularnie kasuje mi posty. Kto by przypuszczał, ze w moim własnym interesie. Jeśli jakiś stary wątek wyleciał, to pewnie dlatego, ze za dużo poleciało tam hejtu na założyciela.Co zreszta i w tym wątku już się zaczęło
  • mdro 08.10.19, 01:12
    I po co znowu kłamiesz?

No i gdzie ten "hejt"? Że ktoś ci uprzejmie sugeruje, żebyś poszukał sobie współwyznawców* w bardziej sprzyjającym środowisku?

* Oczywiście przy założeniu, że twój trolling wynika z przekonań, a nie z chęci zysku.

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 01:16
    mdro napisała:

> I po co znowu kłamiesz?

A moze to Ty klamiesz.

"Zastanow się trochę. Czy raczej - zacznij mysleć, pisioro...
    Ematka jest inteligentna, wyksztalconą kobietą a nie tłumokiem wiszącym na mężu (działaczu pisuaru? albo innym). Po prostu." - napisala do mnie iimpala. Uwazasz, ze to uprzejme jest?
  • mdro 08.10.19, 01:38
    Jesteś tiszantulem i założyłaś ten wątek?
    "za dużo poleciało tam hejtu na założyciela.Co zreszta i w tym wątku już się zaczęło"

--
  • ultimate.strike 08.10.19, 02:19
    Może też wynikać z rozkazu.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • olena.s 08.10.19, 00:33
    Dlaczego głupoty?
    To jest forum z wyraźnymi dominantami demograficznymi, z całą pewnością nie jest reprezentatywne. Naprawdę uważacie, że wszędzie muszą masowo siedzieć PiSowcy? I po cholerę siedzą i się trzęsą, zamiast iść gdzieś, gdzie im będzie milej pogadać?
  • tiszantul 08.10.19, 00:41
    Ja nie chcę masowo, ja bym chciał chociaż trzech pisowców. Zawsze byłoby raźniej
  • olena.s 08.10.19, 00:58
    No idź sobie do jakichś Sieci czy tam innych Frond. A jak ci nie pasuje i zapierasz się siedzieć na forum dla wolnościowych kobiet w określonym przedziale wiekowym, to przestań skomleć.
  • malgosiagosia 08.10.19, 01:05
    Nie masz prawa nikogo stad wyganiac. Przedzial wiekowy nie jest ograniczony. Poglady polityczne tez.
  • mdro 08.10.19, 01:13
    A ty znowu masz jakieś problemy ze zrozumieniem tekstu?

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 01:20
    mdro napisała:

> A ty znowu masz jakieś problemy ze zrozumieniem tekstu?

A nie przyszlo Ci do glowy, ze to Ty mozesz miec trudnosci z rozumieniem?
  • mdro 08.10.19, 01:39
    Wybacz, ale na poziomie przedszkola nie dyskutuję.

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 01:46
    Rozumiem, bez ublizania nie potrafisz. Musisz pokazac swoja wyzszosc.
  • mdro 08.10.19, 01:54
    Tylko potwierdzasz ten przedszkolny poziom big_grin

--
  • mdro 08.10.19, 02:00
    A tak przy okazji, zrewiduj swoje słownictwo. Ubliżanie to coś, co ty zaprezentowałaś np. w tym wątku:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,166240235,166240235,Szwedzki_lewicowy_oszolom_przejrzal_na_oczy.html#p166248798
    (oczywiście kiltowiec jest irytujący, ale taki hejt?)

--
  • ultimate.strike 08.10.19, 02:15
    W czym jestem irytujący? Dlatego, że domagam się by zasady ubioru uwzględniały anatomię człowieka czy dlatego, że nie lubię religianckiego terroru i terroryzmu?

--
  • ultimate.strike 08.10.19, 02:18
    A hejt małgosi nie był umieszczony pod moją wypowiedzią, nie było też żadnego jasnego odniesienia, nawet nie wpadłem, ze to o mnie chodzi. smile

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 02:24
    Nie mam pojecia do kogo pisalam. Mimo wszystko przepraszam.
  • mdro 08.10.19, 11:31
    Patrz wyżej w zalinkowanym wątku.

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 02:22
    Faktycznie brzydko sie wyrazilam. Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, ze w szkole nas tak zaywali nauczyciele i bylo to slowo raczej pieszczotliwe.. A poza tym, to Wy tutaj jestescie inteligetne i wyksztalcone, a ja zaledwie jakias pisiora wiszaca na mezu pisiorze. Ale fakt, zawinilam.
  • ultimate.strike 08.10.19, 02:54
    Współczuję szkoły, serio.

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 03:01
    Dziekuje. smile Jedno z lepszych LO we Wroclawiu.
  • ultimate.strike 08.10.19, 03:14
    Raczej nie lepszych, skoro pozwalało, by nauczyciele w ten sposób demotywowali uczniów.

--
  • sundace46 08.10.19, 09:30
    malgosiagosia napisała:

. A poz
    > a tym, to Wy tutaj jestescie inteligetne i wyksztalcone, a ja zaledwie jakias p
    > isiora wiszaca na mezu pisiorze.

big_grin W sumie, cieszę się, że masz świadomość samej siebie big_grin
  • mdro 08.10.19, 11:31
    W tym liceum zwracano się do uczniów "mały żałosny skurczybyku"?

--
  • ultimate.strike 08.10.19, 11:42
    W dobrych liceach we Wrocławiu widocznie takie metody motywacyjne są stosowane.

--
  • 1elka26 08.10.19, 08:37
    mdro napisała:

> Wybacz, ale na poziomie przedszkola nie dyskutuję.

Z powyższym stwierdzeniem zgodze się w pełni. Po prostu nie jesteś w stanie - dzieci w przedszkolu są prawdomówne i nie posługują się notorycznie pomówieniami oraz insynuacjami
    >
  • sundace46 08.10.19, 09:28
    mdro napisała:

> A ty znowu masz jakieś problemy ze zrozumieniem tekstu?
    >
    A jesteś tym zdziwiona? Ja nie big_grin
  • paskudek1 08.10.19, 07:56
    No popatrz, a ja często czytam od zwolenników PiS że jak mi się nie podoba to mogę wyjechać. I kto kogo wygrania?

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • olena.s 08.10.19, 22:47
    >Nie masz prawa nikogo stad wyganiac<

Słabiutko łapiemy? big_grin
    Radzę tituszce, aby - skoro pisze na forum ludzi innej demografii oraz innych poglądów - ALBO przestał narzekać na to, że się czuje tu wyalienowany, ALBO znalazł forum bliższe mu demografią i poglądami.
    Coś jeszcze moge ci rozjaśnić?
  • 1matka-polka 08.10.19, 08:16
    "wolnościowych kobiet"
    Buahaha, ja tu widze raczej zamordyzm i aktywny brak tolerancji dla jakiejkolwiek odniennosci.

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • joxanna1 08.10.19, 08:31
    To zależy na czym polega Twoja odmienność.
    Jeśli na Twoim własnym stylu życia - to może ciekawić, dziwić, szokować, ale dopóki nikomu nie przeszkadza, nikt nie będzie Cię ograniczał.
    Ale jeśli Twoja odmienność polega na tym, że chcesz np. ograniczać wolność innych osób (np kobiet) - to tak, tu nie ma tolerancji.
  • 1matka-polka 08.10.19, 08:58
    Nowa na forum?

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • olena.s 08.10.19, 22:50
    Twoja definicja poglądów występujących na ematce jest w bieżącym kontekście (cierpienia tisza oraz protesty osoby, definiującej się jako "jakias pisiora wiszaca na mezu pisiorze") nieistotna.
  • thea19 08.10.19, 10:58
    większość wyborców pisu nie potrafi posługiwać się kompem i internetem, ot cała tajemnica.
  • asia_i_p 08.10.19, 17:30
    Arwena, Dramatika, Elka.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • aerra 08.10.19, 19:15
    Dramatika to raczej na kuców.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • iimpala 08.10.19, 00:39
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • malgosiagosia 08.10.19, 00:46
    No czyz nie mialam racji? Hejt jak sie patrzy, tylko mnie to wisi. Mozesz sobie po mnie jezdzic ile chcesz. Wiem, ze moderacja tutaj jest stronnicza, czyli wcale nie moderacja, a gazetowa cenzura. Pozdrawiam inteligetna i wyksztalcoana impale.. smile
  • malgosiagosia 08.10.19, 14:30
    Moderacja mnie zaskoczyla - pozytywnie. smile
  • jola-kotka 08.10.19, 00:50
    Tylko wlasnie sie znizasz do jego poziomu
    smile
  • merces 08.10.19, 00:55
    .
    > Żaden cham, ublizajacy mi od 4 lat (mordy zdradzieckie, szmaty, wypier.dalajcie
    > z Polski itd), nie spowoduje, że zagłosuje na tegoż chama. Niech kurdupel spada możesz dac cytat, kiedy mówił o szmatach i wypiera.. z Polski? bo jakoś mnie to ominęło
  • iimpala 08.10.19, 02:31
    pisuarka od sałatek nader chetnie posługiwała się "szmatami".
    A wyrzacała mnie z Polski chocby posłanka pampers, czy tam inna pielucha, która stwierdziła, że jeśli nie dostosuje się (jako obywatelka Polski) do wartości katolickich, to powinno sie mnie deportować (jako ateistkę).
    Zresztą inna poslanka, również z jedynie słusznej partii, powiedziała publicznie, w sejmie, "wyjeżdżajcie" (w kontekscie - jak wam się tu nie podoba).
    Nie chce mi sie szukać dokladnych cytatów (szkoda mi czasu na to dno) ale nie wiem, jak mogło cie to ominąć???
  • merces 08.10.19, 08:43
    aaa więc to nie kurdupel powiedział, tylko jakies posłanki i w sumie nie to?
  • saszanasza 08.10.19, 13:50
    malgosiagosia napisała:

> Po co wypisujesz te glupoty? Pytanie jest calkiem sensowne, Tez sie dziwie, ze
    > nikt nie deklaruje glosowania na PIS. Mysle, ze ze strachu, a wlasciwie jestem
    > pewna.

Ale jakiego strachu? Uważasz, że tylko czekamy na to, aż jakiś zwolennik sie tu ujawni, żeby namierzyć go po adresie IP, dotrzeć do jego personaliów i adresu domowego, a następnie zlinczować na oczach dzieci? No litości! W dobie PISu to raczej opozycja powinna się bać „swoich poglądów”, wszak są niezgodne z nurtem jedynej słusznej partii😂🤣

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • m.y.q.2 08.10.19, 14:04
    Rozmawiałam kiedyś z koleżanką z lat dziecięcych i w pewnym momencie, ta wykształcona osoba, pracująca w instytucji z kulturą ściśle związanej, zwierzyła mi się, że bardzo wierzy w to wszystko, co mówi Kaczyński. Bardzo, bardzo wierzę - to jej własne słowa. Nie miałam dotychczas pojęcia, że istnieją tacy ludzie, zawsze sobie wyobrażałam, że na pis sama ciemnota i karierowicze stawiają.

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • ultimate.strike 08.10.19, 14:49
    Czyli PIS to wiara? Błogosławieni ci, co uwierzyli w sukces gospodarczy nie widząc go na oczy?

--
  • tiszantul 08.10.19, 00:33
    Tak, jestem znany z tego, ze mam świetne układy z moderatorkami i one zawsze spełniają moje prośby. Diagnozuję spore problemy ze skonstruowaniem najprostszego przekazu
  • jola-kotka 08.10.19, 00:28
    Moje zdanie na dzien dzisiejszy jest takie ze nie ma ludzi na ktorych chcialabym glosowac. Jednak nie chce zeby u nas doprowadzono do tego do czrgo doprowadzono na Wegrzech a niestety tak bedzie jesli pis zostanie przy wladzy. Jescze przez rok beda sie krygowac do wyborow prezydenckich potem poleci.
  • tiszantul 08.10.19, 00:36
    Czyli datę apokalipsy znowu przesuwamy? To już się robi 2020, a przypomnę, ze według opozycji mieliśmy mieć apokalipsę w 2016, 2017, 2018 oraz 2019. Coś Wam apokalipsa regularnie odjeżdża
  • jola-kotka 08.10.19, 00:48
    Jesli ktos wychodzi i mowi ze czas zmienic elity gospodarcze, ekonomiczne to co ci to przypomina?
  • ultimate.strike 08.10.19, 02:06
    Ruskiego szpiona?

--
  • merces 08.10.19, 00:42
    myślę, że może nawet 40 %. W wątkach politycznych w kółko udziela się te same kilka osób, reszta dziwnie milczy.
  • malgosiagosia 08.10.19, 00:48
    Mnie to dziwilo, teraz juz nie. Impala wszystko mi wyjasniala.smile
  • ultimate.strike 08.10.19, 02:10
    To nie jest z natury forum polityczne, dlatego też większość Forumek się w takich tematach nie udziela. Udzielam się ja, gdyż nie jestem Ematką, oraz brygada z okolic Sawuszkina 55 w St. Petersburgu, żeby wspomnieć o pewnym nicku z klucza zakończonym liczbą 77.

BTW, czy ktoś z Akwarium może mi wyjaśnić, dlaczego w nickach z klucza zwykle występuje liczba "77"? Kieduś myślałem, ze to może ma symbolizować rocznik, ale nigdy nie ma 78, 73, 69, zawsze jest 77. To ma być "Jeje", czy co?

--
  • gulcia77 08.10.19, 08:20
    W moim nicku też jest 77, a głośno i wyraźnie piszę, że jestem przeciwnikiem PiS.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • ultimate.strike 08.10.19, 10:41
    Twój nick nie jest z klucza.

--
  • ultimate.strike 08.10.19, 01:43
    Masz prawa wyborcze w Polsce?

--
  • taniarada 08.10.19, 03:02
    Jest nas tutaj spora gromadka.Kto by przy zdrowych zmysłach da sobie odebrać 500+ i inne.
  • ultimate.strike 08.10.19, 03:14
    111+, zacznij uwzględniać inflację.

--
  • natalia.nat 08.10.19, 13:05
    Czemu kłamiesz? Pinceta nie da się już zabrać, każda opcja polityczna to wie.
    I tylko żywa gotówka cię interesuje? No proszę, a jak pisałam, że PiS kupił sobie wyborców, to święte oburzenie, że wcale nie o to chodzi. Właśnie się wydało o co chodzi. big_grin
  • aerra 08.10.19, 13:15
    Osobiście to bym zagłosowała na partę, która obieca, że zlikwiduje 500+ (pod warunkiem, że w reszcie programu nie byłoby jakiś idiotyzmów).

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • ultimate.strike 08.10.19, 14:07
    I byłabyś jedną z niewielu. Pińset zlikwiduje się samo jak kasy zabraknie, tyle, że zlikwiduje się wraz z resztą gospodarki. I o to mocodawcom PISu chodzi.

--
  • natalia.nat 08.10.19, 14:39
    Oczywiście, że kiedyś pincet się zlikwiduje sam, ale wcześniej dobry pan będzie podnosił podatki i zabierał tym, którzy najwięcej pracują i najwięcej odprowadzają.
    Pincet gwarantuje im to, że lud ich popiera i przymyka oko na afery, łamanie prawa i pozory rządzenia. Łatwo nie zrezygnują.
  • ultimate.strike 08.10.19, 14:53
    Nie przeceniałbym roli 500+ w słupkach. Brexitowcy żadnych Pińsetów nie wypłacali a Anglia odcumowała od Europy i dryfuje w kierunku sojuszu USA-Rosja. Najważniejszą rolę pełni tu akcja internetowa, w ten sposób prowadzenia działań wojennych Rosjanie sporo zainwestowali, są w tej dziedzinie pionierami, nikt nie dał rady stworzyć środków przeciwdziałania jak dotąd.

--
  • natalia.nat 08.10.19, 15:09
    Ja piszę o naszym polskim grajdołku.
    Pincet ma tutaj ogromne znaczenie. Dlatego teraz przed wyborami "program" jest rozszerzany oraz cały czas jest trąbiony przekaz, że inne partie zabiorą. Dodatkowo to jednak duża kwota dawana wszystkim jak leci bez żadnych kryteriów. Sto złotych nie miałoby takiej siły rażenia.
  • ultimate.strike 09.10.19, 01:00
    Sama widzisz, że najbardziej o to trąbienie chodzi. Polacy zabierali Anglikom robotę na zmywaku, a PO zabiera Polakom 500+. Przekaz, nie ta kasa się liczy. To jest nowy rodzaj wojny - wojna dezinformacyjna.

--
  • natalia.nat 08.10.19, 14:18
    Ja dokładnie tak samo.
  • znowu.to.samo 08.10.19, 21:39
    Piniądz rządzi światem, pani. I jeszcze duda (patrz pokoje na godziny Banasia)

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • fibi00 08.10.19, 21:50
    znowu.to.samo napisała:

> Piniądz rządzi światem, pani. I jeszcze duda (patrz pokoje na godziny Banasia)
    >

Pisz za siebie. Ja tam mogę 500+ oddać bez żalu co do złotówki. Radziłam sobie wcześniej więc i teraz bym sobie poradziła (nie uszczknęłam jeszcze ani złotówki z tych 500+ co dostałam).
  • gulcia77 08.10.19, 23:01
    Wiesz na jaką partię chętnie bym zagłosowała? Na taką, która jasno i wyraźnie powie "żadnych 500plusów". Podatki, nawet wysokie, inwestujemy w edukację, edukację obywatelską, infrastrukturę, służbę zdrowia i obronność. Na resztę zarób sobie sam. Sorry, ale jeśli komuś się nie chce uczyć i pracować, niech żre szczaw i mirabelki, że zacytuję.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • mia_mia 08.10.19, 06:23
    Forum nie jest reprezentantywne, bo nie zaglądają tu masowo emeryci z prowincji, ludzie bez wykształcenia i różne inne grupy, a nawet z uwzględnieniem tych wszystkich ludzi na PiS w poprzednich wyborach zagłosował mniej niż co piąty Polak.
    Więc zwykła statystyka wskazuje, że masz małe szanse spotkać tu kogoś kto zagłosuje na twoich ulubieńców.
  • anika772 08.10.19, 06:31
    Nie kłopocz się Tiszeńka, na pewno jest was sporo więcej.
  • ultimate.strike 08.10.19, 10:42
    Cały ośrodek w Petersburgu.

--
  • bei 08.10.19, 07:08
    Z poza forum znam osoby, które głosowały na PiS, tylko jedna z pośród nich wyboru nie powtórzy, mimo, ze w końcu po ośmiu latach panowania poprzedniej partii dostała kilka podwyżek ( to był jej jedyny powod by głosować na PiS)
    Nie mam na kogo zagłosować☹️, ale na PiS nie zagłosuję, podziwiam tylko za pracowitość, tyle ustaw, praca na nocnej zmianie, błyskawiczne reakcje na niektóre pomruki ludu. Niestety, poszli na ilość, o jakości nie myślą. To będą moje najsmutniejsze wybory, aż tak bezsilna przed urną nigdy nie byłam.
  • aguha 08.10.19, 07:50
    Takie same myśli chodzą mi po głowie ☹️. Znam dwie osoby, które jawnie przyznają się do głosowania na PIS. Chociaż po tym szaleństwie, które urządzili przez ostatnie 4 lata, jakoś z mniejszym entuzjazmem. Boję się tych wyborów☹️.
  • tiszantul 08.10.19, 09:23
    Dlaczego z mniejszym entuzjazmem? Cztery lata temu PiS dostał 37,5, a w tym roku w europejskich ponad 45. Czyli w skali kraju entuzjazm dla PiS wzrósł i to zdecydowanie.
    Co do wyborów, czego tu się bać? Już dawno pozamiatane. Mnie martwi, ze w prawyborach w Wieruszowie PiS dostał 46,5, spodziewałem się 48-49
  • bei 08.10.19, 10:24
    Pytałam Cię już kiedyś- co oznacza Twój nick? Jesteś Węgrem?
  • merces 08.10.19, 10:31
    W końcu ktoś to odkrył, to węgierski agent. Orban go naslal i przez niego mamy Budapeszt w Warszawie.
  • bei 08.10.19, 10:51
    😂
  • znowu.to.samo 08.10.19, 21:41
    Sam jeden robi tyle szumu co z dziesięć troli. Nieźle mu płacą

--
  • malgosiagosia 08.10.19, 21:54
    znowu.to.samo napisała:

Nieźle mu płacą
    >

A skad wiesz, ze niezle? Tobie tez placa?
  • tiszantul 09.10.19, 12:31
    > Pytałam Cię już kiedyś- co oznacza Twój nick? Jesteś Węgrem?

https://moly.hu/system/covers/big/covers_129247.jpg
  • nenia1 08.10.19, 17:21
    bei napisała:

> Z poza forum znam osoby, które głosowały na PiS, tylko jedna z pośród nich wybo
    > ru nie powtórzy, mimo, ze w końcu po ośmiu latach panowania poprzedniej partii
    > dostała kilka podwyżek

Też mam jednego kolegę, zwolennik PiS, z którym jeszcze trzy lata temu toczyłam zażarte dyskusje, ani drgnął, aż założył działalność gospodarczą i jak jeszcze na początku roku twierdził, że nie idzie na wybory bo nie ma na kogo głosować, tak teraz jednak już idzie i nie będzie to PiS, więc jest jeden sposób na wyznawców PiS-u, własna działalność gospodarcza big_grin
  • aga_mon_ber 08.10.19, 09:01
    Ja.
  • aerra 08.10.19, 11:10
    Fenomenem jest to, że cię to dziwi.
    Ematka nie jest reprezentatywna - przekrój użytkowników jest zdecydowanie inny niż społeczeństwa.

A co do wyborów, to zaczynam mieć niewielkie przebłyski nadziei, bo ostatnio się dowiedziałam od 3 osób, które na PiS głosowały, że nie będą na nich głosować. I nawet nie to, że nie popierają - ale "uważają, że PiS nie powinien mieć samodzielnej większości". To też nie reprezentatywne, no i nieco mała próba, ale... Ha! Może coś do ludzi zacznie docierać w końcu.

--
    <*>
  • tiszantul 08.10.19, 14:44
    Kto "przestał glosowac na PiS"? W maju dostali 45,3, a cztery lata temu 37. Jeśli to ma być spadek poparcia dla PiS, to oby więcej takich spadków. A może wyborcy zaczęli się odwracać od PiS po wyjściu z lokalu wyborczego w maju, gdzie przed chwilą na ten PiS głosowali? A może w sierpniu mieliśmy falę pisowskich apostatów wywołaną kolejną bombą Gazety Wyborczej?
  • rosapulchra-0 09.10.19, 04:51
    Powtarzasz się.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • ziazia17 08.10.19, 11:25
    ja jestem wyborcą PiS-u, takim pisowskim betonemsmile, a teraz czekam na jatkęsmile
  • ziazia17 08.10.19, 11:28
    i jestem dodatkowo wykształcona dość dobrze- jeden z najtrudniejszych kierunków oraz nie mieszkam na wsi- pisowski fenomen
  • natalia.nat 08.10.19, 13:08
    A cóż cię urzekło w PiSie, ziaziu17?
  • merces 08.10.19, 11:39
    jak dałaś radę to napisać? przecież twierdzą tu, że wyborcy pisu "nie znajom" ni komputera ni internetu..
  • ziazia17 08.10.19, 11:43
    dzieci mi pomogłysmile
  • ultimate.strike 08.10.19, 11:49
    Wyborcy nie wiem, wsparcie internetowe dla PISu, Trumpa, Brexitu radzi sobie komputerami całkiem dobrze, czasem wpadają na korzystaniu z transkrypcji fonetycznych, jak niejaki PanPolak z innego portalu ale sukcesy mają, przejmują kolejne kraje, kreują wydarzenia polityczne dla tych krajów niekorzystne i zdecydowanie zawężają krąg krajów demokratycznych.

--
  • kropka_kom 08.10.19, 14:23
    brawo Ty !
  • livia.kalina 08.10.19, 18:48
    Nic nie zrozumiałaś! Miała być jatka, zazia chciała być bohaterką, a ty wszystko psujesz.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • muchy_w_nosie 08.10.19, 12:52
    Myślę, że to forum nie odbiega zbyt mocno od rzeczywistości. 50% obserwujących i będących aktywnymi członkami na wybory nie pójdzie, bo ich głos nic nie zmieni.
    20% to wyborcy pis, z 15 koalicja i kolejne 15 głosuje na inne partie.
  • aerra 08.10.19, 13:19
    Tu na forum, 20% pis? Szczerze w to wątpię. Przekrój społeczny jest zupełnie inny, przynajmniej wśród aktywnych użytkowników - no chyba, że przynajmniej 75% kreuje tu rzeczywistość.

--
    <*>
  • muchy_w_nosie 08.10.19, 17:48
    To złuda, te co są za pis się nie udzielają w taki wątaskach, sporo nie pisze w ogóle o poglądach.
    Widzę to u mnie, niby każdy niezadowolony z obecnych rządów z afer politycznych a wyniki coś innego mówią, i co tylko dzięki babcią w beretach?
  • znowu.to.samo 08.10.19, 21:44
    Przed poprzednimi wyborami też tak było. Wszyscy kleli na Pis, nikt sie nie chciał przyzmać że na nich głosował i kto wygrał??? Pis

--
  • tiszantul 08.10.19, 15:23
    Tylko zwróćmy uwagę, jak szalenie rozgdakana jest ta garstka głosująca na Koalicję Obywatelską (przypomnijmy - koalicja ta polega na sojuszu Platformy plus uciekinierów z Nowoczesnej z samą Nowoczesną, ale bez Ryśka i Joanny Schmidt, obecnie Mihułka. Jednym słowem potężny sojusz. Myszka zdradziła Lubnauer i odeszła, ale i tak są z Lubnauer w sojuszu, a wcześniej razem zdradziły Ryśka, jak widać jest to potężna koalicja. Chociaż, jak mówię, bez Ryszarda)
  • larix_decidua77 08.10.19, 13:37
    Pracuję z ok 50 innymi osobami. Za pisem jest jedna. W bliższej rodzinie (naprawdę sporej) nikt. Wśród znajomych jeden facet. I poznałam na imprezie dwie osoby będące za pisem. Łączy nas (niepisowców) jedno, jesteśmy pracującymi, najczęściej wykształconymi ludźmi. I mamy poniżej 70 lat. Zastanawiam się czasami kto na nich głosuje. Widocznie wyznawców Rydzyka, dziwnych oszołomów, przewlekle bezrobotnych, ludzi z obniżoną sprawnością intelektualną jest aż tylu. No i nie znam zbyt wielu osób z rejonów podkarpackich i podlaskich, tam jest inna mentalność. Oczywiście nie chcę generalizować i obrażać mieszkańców. Na pewno wielu fajnych ludzi tam mieszka.
  • cud_bogini_w_bikini 08.10.19, 13:47
    Każdy chce mieć spokój. W naszej pracy OFICJALNIE niktsmile W pracy mojej koleżanki podobnie. I u mojego męża. I u naszych przyjaciół. I dokładnie nic z tego nie wynika. Ponieważ w każdym z wymienionych przeze mnie miejsc panuje atmosfera jak na ematce, to przyznający się go głosowania na PiS zostaliby żywcem zjedzeni. Czyli oficjalnie nikt, a w ciszy parawanika, za kotarką cuda panie, cudeńka. Dla odmiany pomogę zagłosować matce i teściowej -statystycznie rzecz biorąc wyznawczyniom Rydzyka, oszołomkom itede i już wiem, że nie będzie to PiS.

A do Ciebie mam pytanie - skąd tyle pogardy? I wiesz co, gdybym była z podkarpackiego czy podlaskiego po twoim wpisie zagłosowałabym na partię Kaczyńskiego.
  • thea19 08.10.19, 13:51
    wstydzą się swojej wiary???? też bohaterowie, konformiści od siedmiu boleści.
  • larix_decidua77 08.10.19, 14:01
    Skoro większość jest za Pis, to czego się obawiają w twojej pracy? Gdyby w miejscach pracy większość była za Pisem, to by nosili znaczki z logo partii a nie chowali się po kątach. Widocznie jest to jednak zancząca mniejszość.
    Jeżeli chodzi o pogardę. Myślę, że to za mocne słowo, natomiast ciężko szanować ludzi, którzy głosują na partię starającą się rozwalić nam państwo, nie szanującą nikogo i niczego (przyroda), chcącą ograniczyć prawa kobiet. Tych wyborców (a raczej wyznawców) nie obchodzi nic, żadna afera, burdele ze wschodnimi małolatami, obsadzanie wysokich stanowisk przypadkowymi ludźmi, ruina stadniny w Janowie, przeloty rządowymi samolotami i milion innych przekrętów też ich nie interesuje. Byle zasiłek się zgadzał a ksiądz z ambony pochwalił.
    Co do zmiany opcji politycznej mieszkańców ściany wschodniej, z powodu wpisu obcej forumki, to się nie wypowiem ale nie sądzę żeby aż tak szorowali po dnie. Chyba mam lepsze o nich zdanie niż ty😜.
  • mia_mia 08.10.19, 14:34
    Połowa waszych współpracowników nie pójdzie na wybory, z tej połowy mniej niż połowa zagłosuje na PiS, czyli z 4-5 osób, 3-4 nie mogą się pochwalić, że zagłosują na PiS, bo nie zagłosują.
    Poza tym popieranie ich to teraz droga do kariery w wielu instytucjach, a nie powód do ukrywania się z poglądami.
    A poza wszystkim praca to nie jest dobre miejsce do rozmów o polityce i religii.
  • nenia1 08.10.19, 17:33
    larix_decidua77 napisał(a):

> Zastanawiam się czasami kto na nich głosuje.

Różni ludzie, z moich obserwacji prawie większość silnie wierzących, praktykujących, plus transfery socjalne, ostatnio jedna starsza pani mi powiedziała, że "nikt jej przez całe życie nic nie dał, tylko jej PiS dał, 13 emeryturę", inna kłóciła się z moją znajomą na FB, że ona nic nie miała, to przynajmniej teraz jej dzieci i wnuki mają, wieś też raczej za PiS-em, wieś mamy konserwatywną, straszenie uchodźcami, teraz ideologią LGBT (cokolwiek to znaczy) też swoje robi.
  • paskudek1 09.10.19, 11:05
    Ideologia LGBT znaczy dokładnie tyle co ideologia leworęcznych czy zielonookich.

--
  • 1matka-polka 09.10.19, 11:14
    A leworęczni, czy zielonoocy to jaką mają flagę?

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • iwles 09.10.19, 11:41

a wiesz, że leworęczni mają swoje międzynarodowe święto ? big_grin

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • olena.s 09.10.19, 11:46
    A od leworęcznych się odwalono, czy też mówi się, że to zboczeńcy i że nalezy ich siłą i elektrowstrząsami zmuszać do posługiwania się ręką prawą? Czy leworęczni dostają w dziób z okrzykiem "pie...lewus"? Czy leworęczni są wyrzucani z domów, jeżeli rodzice się o ich leworęczności dowiedzą? Więc nie rób z tata wariata łaskawie.
  • 1matka-polka 09.10.19, 12:02
    " i że nalezy ich siłą i elektrowstrząsami zmuszać do posługiwania się ręką prawą? Czy leworęczni dostają w dziób z okrzykiem "pie...lewus""
    No kiedyś tak było. W szkole należało pisać prawą ręką, a za lewą było bicie i klęczenie na grochu. Rodzice też odmieńców nie traktowali dobrze. Poza tym, za każdą odmienność od danej grupie można dostać w dziób, według zasady, że jak się chce kogoś uderzyć, to kij się znajdzie.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • iwles 09.10.19, 12:10
    > No kiedyś tak było.

a teraz nie jest, bo leworęczni sobie to wywalczyli.
    I pewnie nie wiesz, że leworęczni mają swoją oficjalną międzynarodową organizację The Left Handers Club.

• 1matka-polka 09.10.19, 12:17
    A LGBT ma swoją oficjalną międzynarodową organizację?

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • iwles 09.10.19, 13:27

tak

--
    Paweł

• znowu.to.samo 08.10.19, 21:50
    U mnie w rodzinie wszyscy którzy mieszkajã na wsi: jak jeden mąż są za PiS i też część rodziny z małego miasta

--
  • larix_decidua77 08.10.19, 21:58
    No to jest możliwe. Mam słaby kontakt z rodziną, która mieszka na wsi. Nie dlatego że mieszka na wsi tylko dlatego, że to daleko a im zawsze ciężko przyjechać. Możliwe że są za pisem. Ktoś w końcu musi być.
  • chicarica 08.10.19, 13:46
    Tak dla przypomnienia: to jest forum na portalu Gazeta Wyborcza. Naczelnego organu antypisu.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • bialeem 09.10.19, 09:39
    Nie. To jest forum na portalu Gazeta.pl. Wyborczą masz na wyborcza.pl i pls nie obrażaj obu tych mediów (Gazeta.pl się obraża za porównanie do GW, a GW do Gazety - gwarantujęsmile)
  • livia.kalina 08.10.19, 13:56
    A czemu zakładasz, ze elka nie głosuje? czyżbyś uważał, że to płatny ruski troll, bez prawa do głosu w polskich wyborach??

--
    super_hetero_dyna:
  • tiszantul 08.10.19, 15:50
    Zapomniałem o Elce! I Livia mnie zaorała jak na to zasłużyłem. Brawo Livia, chociaż raz w punkt
  • kropka_kom 08.10.19, 14:22
    no przecież że ja...i w sumie większość mojego otoczenia ( nie, nie są to emeryci ci znani mi akurat za Po) w większości jesteśmy po studiach...co oczywiście nic nie znaczy , ale obalam stereotyp smile
  • gaga-sie 08.10.19, 19:25
    Obstawiam Podkarpacie albo Podhale. Byłam teraz na Podhalu, wiszą same pisowskie banery, agitacja też pod kościołem.
  • kropka_kom 08.10.19, 23:14
    Dolny Śląsk
  • kropka_kom 08.10.19, 23:17
    aha..dla ciebie mogę być i z Podkarpacia jeśli lepiej się poczujesz dzięki temu smile
  • gaga-sie 09.10.19, 00:03
    Wcale nie, poczułam się gorzej, bo ja też jestem z Dolnego Śląska.
  • tiszantul 08.10.19, 15:53
    Bardzo udany wątek. Wpisujcie się dalej. Później sporządzę spis pisiorów. Na pewno wszystkim się przyda
  • tiszantul 08.10.19, 15:56
    Gdyby ktoś chciał trafić do SPISIORU, to oczywiście jeszcze można się zgłaszać
  • anika772 08.10.19, 16:08
    SPISIOR big_grin
    Można by Cię polubić, w innych okolicznościachwink
  • fibi00 08.10.19, 16:12
    tiszantul napisała:

> Bardzo udany wątek. Wpisujcie się dalej. Później sporządzę spis pisiorów. Na pe
    > wno wszystkim się przyda

Koniecznie zrób. Tak żeby emamy mogły się wyżyć,shejtować i obrzucić innych gnojem. Wykształcony człowiek tak właśnie robi.
  • hipinka 08.10.19, 19:23
    jakoś mnie nie dziwi, że będziesz głosować na Pis
    to stan umysłu
  • fibi00 08.10.19, 21:44
    hipinka napisała:

> jakoś mnie nie dziwi, że będziesz głosować na Pis
    > to stan umysłu

Oj,tak słabo? Ulżyj sobie, stać cię na więcej!
  • znowu.to.samo 08.10.19, 22:11
    Sprzedaliśta się za pińseta. Może być???😀👌

--
  • znowu.to.samo 08.10.19, 22:12
    O znam lepsze: Daliście sie kupić za swòj własny piniądz. Lepiej?😂

--
  • fibi00 08.10.19, 22:31
    Już wcześniej wspominałam że bez żalu mogę oddać co do złotówki 500+ bo jeszcze nic z tego nie uszczknęłam. Jak dla mnie może tego nie być-radziłam sobie bez tego więc po co mi to? Rozumiem że osoby przeciwne PiS zrzekły się 500+?
  • iwles 08.10.19, 22:42
    Oddac? Czy przekazac na Caritas ? 😄

--
    Paweł

• fibi00 08.10.19, 22:45
    iwles napisała:

> Oddac? Czy przekazac na Caritas ? 😄
    >
    Jeden pies.
  • livia.kalina 08.10.19, 22:47
    Nie, wcale nie "jeden pies".

Jak tobie ktoś ukradnie pieniądze, to wolałabyś, żeby ci je zwrócił, czy żeby powiedział, ze oddał na caritas?

--
    super_hetero_dyna:
  • fibi00 08.10.19, 22:54
    livia.kalina napisała:

> Nie, wcale nie "jeden pies".
    >
    > Jak tobie ktoś ukradnie pieniądze, to wolałabyś, żeby ci je zwrócił, czy żeby p
    > owiedział, ze oddał na caritas?
    >
    Tyle że ja nikomu tych pieniędzy nie ukradłam. Ot taki szczegół.
  • livia.kalina 08.10.19, 22:58
    Przecież nie twierdzę, ze komuś coś ukradłaś. Spytałam tylko, czy jakby tobie ktoś ukradł, to wolałabyś, żeby ci to oddał, czy żeby powiedział, ze zwrócił na caritas (jak zrobili pisowscy politycy).

--
    super_hetero_dyna:
  • fibi00 08.10.19, 23:19
    livia.kalina napisała:

> Przecież nie twierdzę, ze komuś coś ukradłaś. Spytałam tylko, czy jakby tobie k
    > toś ukradł, to wolałabyś, żeby ci to oddał, czy żeby powiedział, ze zwrócił na
    > caritas (jak zrobili pisowscy politycy).
    >

Przeczysz sama sobie. Nie zarzucasz mi kradzieży ale otrzymywanie 500+ do kradzieży przyrównujesz.
    Może inaczej. Gdybym komuś podarowała pieniądze to zwisa mi i powiewa co obdarowany z nimi zrobi.
  • livia.kalina 08.10.19, 23:30
    Nie przyrównuję pobieranie 500+ do kradzieży. Kradzieżą było wypłacanie sobie podwójnych pensji przez ministrów z rządu pis i traktowanie przez Kuchcińskiego rządowego samolotu jak bezpłatnej taksówki dla niego, całej jego rodziny i wszystkich kolesiów.

--
    super_hetero_dyna:
  • znowu.to.samo 08.10.19, 23:39
    A Glapiński i jego "aniołki" które za nic kasowały ogromne pensje?
    Wydało sie przypadkiem przy okazji innej bankowej afery.

--
  • fibi00 09.10.19, 08:04
    livia.kalina napisała:

> Nie przyrównuję pobieranie 500+ do kradzieży. Kradzieżą było wypłacanie sobie p
    > odwójnych pensji przez ministrów z rządu pis i traktowanie przez Kuchcińskiego
    > rządowego samolotu jak bezpłatnej taksówki dla niego, całej jego rodziny i wszy
    > stkich kolesiów.
    >

Boshe,to po kiego grzyba zawracasz mi głowę? Ja o kozie ty o wozie.
  • livia.kalina 09.10.19, 13:19
    Piszesz jak asmarabis. I nie ma jej w tym wątku...

--
    super_hetero_dyna:
  • fibi00 09.10.19, 13:40
    livia.kalina napisała:

> Piszesz jak asmarabis. I nie ma jej w tym wątku...
    >

Nie wiem jak pisze asmarabis i nawet nie wiem kto to. Piszę tylko pod jednym nickiem.
  • znowu.to.samo 08.10.19, 22:50
    Dzięki wam będzie druga Wenezuela, służba zdrowia i edukacja padnie, a emeryci będą nędzarzami. Czarna mafia pedofilska wkoloratkach przy waszym czynnym wsparciu ma się coraz lepiej.
    Dzieci z pewnością Wam.podziękują.

--
  • fibi00 08.10.19, 22:54
    znowu.to.samo napisała:

> Dzięki wam będzie druga Wenezuela, służba zdrowia i edukacja padnie, a emeryci
    > będą nędzarzami. Czarna mafia pedofilska wkoloratkach przy waszym czynnym wspar
    > ciu ma się coraz lepiej.
    > Dzieci z pewnością Wam.podziękują.
    >
    Amen.
  • znowu.to.samo 08.10.19, 23:03
    No amen, amen...niestety...

--
  • fibi00 09.10.19, 12:51
    Tak mi się jeszcze przypomniało że Polska miałby być zrujowana w 2016 , potem apokalipsa przesunęła się na rok 2017,2018 a w końcu mamy rok 2019 i jakoś tej apokalipsy nie widzę...
  • znowu.to.samo 09.10.19, 13:47
    Wenezuele też doprowadzili do zapaści w 15 lat, a nie w 4-5

--
  • znowu.to.samo 09.10.19, 13:50
    ...a doprowadzili niekontrolowanym, populistycznym rozdawnictwem publicznych pieniędzy. Dzisiaj nawet przestępcy i mafia z tamtąd uciekają

--
  • fibi00 09.10.19, 14:04
    Ale apokalipsę zapowiadali już rok po objęciu władzy przez PiS.
  • znowu.to.samo 10.10.19, 08:45
    Spokojnie, co ma wisieć nie utonie. Rządzącym sprzyjała dobra koniuktura która właśnie sie kończy co widać po cenach w sklepach i rosnącej inflacji...w przyszłym.roku będzie jeszcze ciekawiej bo prąd skoczy 30% czyli podrożeje wszystko.
    Wytłumacz mi jak to jest że w polsce podniesiono dodatki socjalne do poziomu w skandynawii, gdzie jednocześnie podatki są 38% wzwyż nawet do 60%. Cudów nie ma, największe nawet uszczelniane systemu Wat nie pomoże i.polska godpodarka jest zadłużana po korek.

--
  • fibi00 08.10.19, 16:06
    Ja.
  • sylwester.z.kolonii 08.10.19, 17:29
    Ja potwierdzam, że będę głosował na PiS.
  • mama.nygusa 08.10.19, 17:51
    Ja.Nie dlatego, ze kocham, jestem wyznawaca, jarka.Nic z tego. Jestem zwyczajnym czlowiekiem, mam rodzine, nikt nic nam nie dal.Ba, mam jedno dziecko i pinceta nie dostawalam a i tak bym glosowala na pis.Bo nie znosze po, ich pogardy, buty, arogancji oraz tego, ze myslala tylko o elicie.Bo tylko nieliczni w zyciu realnym, nie pisze o forum daliby rade pracowac do 67lat.
    Jestem w zyciu realnym kulturalna, ladnie odnosze sie do innych, natomiast chamskiego zachowania doswiadczylam od wyznawcow po, no ale coz wyborcy po ucza sie od najlepszych, swoich goru.I co by nie mowic to forum to potwierdza, my pisowcy jestesmy mili, kulturalni, a peowcy coz, jezyk rynsztok.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • mama.nygusa 08.10.19, 17:57
    Dodam tylko, ze pis nie jest moja wymarzona partia.nic z tego, ale dla mnie wybieram mniejsze zlo.

--
  • hipinka 08.10.19, 19:26
    "Jestem w zyciu realnym kulturalna, ladnie odnosze sie do innych, natomiast chamskiego zachowania doswiadczylam od wyznawcow po, no ale coz wyborcy po ucza sie od najlepszych, swoich goru.I co by nie mowic to forum to potwierdza, my pisowcy jestesmy mili, kulturalni, a peowcy coz, jezyk rynsztok"

no po prostu padłam big_grin
    albo zwyczajnie kłamiesz, albo masz zaburzony obraz siebie, albo po prostu udajesz w realu
    takiej nienawisci i takiego gnoju jakiego ty tu wylewasz to trudno tu znaleźć
  • hipinka 08.10.19, 19:28
    no chyba, że mamy inne standardy kultury i grzeczności
    jeśli twoje standardy są takie jak Sasina i innych to juz rozumiem
  • fibi00 08.10.19, 19:11
    "Jestem w zyciu realnym kulturalna, ladnie odnosze sie do innych, natomiast chamskiego zachowania doswiadczylam od wyznawcow po, no ale coz wyborcy po ucza sie od najlepszych, swoich goru.I co by nie mowic to forum to potwierdza, my pisowcy jestesmy mili, kulturalni, a peowcy coz, jezyk rynsztok."

To samo zauważyłam. Pracuję z ludźmi ,zwolennikami różnych partii. Dla mnie również PiS nie jest wymarzoną partią ale jeśli mam wybierać PiS czy PO wybieram PiS. Nigdy nie poruszam tematu polityki ale zdarza się że klient sam zaczyna. No i najczęściej to właśnie zwolennicy PO zaczynają jazgotać i najeżdżać na PiS. Mam znajomą,która na FB co chwilę zamieszcza jakieś antypisowskie memy, rzuca wyzwiskami itp. Ze strony zwolenników PiS nie spotykam się z takim zachowaniem ani teraz ani kiedy Polską rządziło PO.
  • aerra 08.10.19, 19:19
    Jak to ludzie mogą mieć różną percepcję. Niesamowite.

--
    <*>
  • hipinka 08.10.19, 19:32
    widzisz, ja mam dokładnie odwrotne doswiadczenia
  • fibi00 08.10.19, 19:38
    Czy kiedy Polską rządziło PO były tak duże protesty ze strony zwolenników PiS? Były demonstracje, chciano obalić rząd? To co robili zwolennicy PO po wygranej PiS przychodzi ludzkie pojęcie.
  • mama.nygusa 08.10.19, 19:50
    Dokladnie.Juz kiedys o tym pisalam.Jak swinie oderwane od koryta.
    Jak pierwsze swoje wybory wygrala platforma to siostra mojego ojca przyjachala do niego i od bramy krzyczala "i jak ty sie teraz czujesz" ojciec nie wiedzial o co chodzi, w szoku byl.Gdy 8 lat pozniej wygral pis, a ja pojechalam do niej, scisle nie do niej, a jej corki, no ale mieszkaly wowczas razem, to ta od drzwi mnie przywitala znow krzykiem"jak moglas na nich glosowac", az wnuczka ja uciszala.Z tego co pozniej slyszalam maz starszej wnuczki glosujacy na kukiza lekko tez nie mial.

--
  • hipinka 08.10.19, 20:01
    przestań się ośmieszać
    wyborca PO według ciebie to niezrównoważony szajbus, który w pada w furię z byle powodu
    Ty - wyborca PiSu - kultura, grzeczność i po prostu miodzio
    a wystarczy przeczytać tu Twoje nienawistne wypowiedzi i to szczucie
    naprawdę sadzisz, że ktoś ci tu uwierzy?
    i, jak na razie, to twój wspaniały PiS jest jak świnie, nienażarte do tego stopnia, że zaraz zeżrą całe koryto
  • znowu.to.samo 08.10.19, 23:00
    A Pawłowicz to jest po prostu wzór pisiora.

--
  • hipinka 08.10.19, 19:56
    a odpowiedz tak najszczerzej jak potrafisz:
    czy za poprzednich rządów obrażano w ten sposób wyborców opozycji, czy szczuto i hejtowano do tego stopnia?
    czy obrażano nauczycieli, młodych lekarzy i inne grupy społeczne?
    czy pogardliwie wypowiadano sie o niepełnsprawnych?
    czy nie publikowano wyroku trybunału, nawet jesli był nie po myśli rządzących?
    i mogę tak do jutra, przykładów jest milion
    dziwicię to, że ludzie protestują?
  • fibi00 08.10.19, 21:00
    hipinka napisała:

> a odpowiedz tak najszczerzej jak potrafisz:
    > czy za poprzednich rządów obrażano w ten sposób wyborców opozycji, czy szczuto
    > i hejtowano do tego stopnia?
    > czy obrażano nauczycieli, młodych lekarzy i inne grupy społeczne?
    > czy pogardliwie wypowiadano sie o niepełnsprawnych?
    > czy nie publikowano wyroku trybunału, nawet jesli był nie po myśli rządzących?
    > i mogę tak do jutra, przykładów jest milion
    > dziwicię to, że ludzie protestują?

Ale zwolennicy PO pyszczyli zaraz po wygranej PiS, kiedy to jeszcze sytuacje z twoich zarzutów nie miały miejsca. Za to PO jest święte. Lista ich przewinien jest znacznie dłuższa niż PiS.
  • hipinka 08.10.19, 22:51
    " Za to PO jest święte. Lista ich przewinien jest znacznie dłuższa niż PiS."
    I tak się własnie z wami dyskutuje. Bo Peło jadło ośmiorniczki
    skoro ich lista jest dłuższa niż PiS to słucham, udowodnij, przekonaj mnie
  • fibi00 08.10.19, 22:57
    "przekonaj mnie"

Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Mogę napisać ale to i tak nie zmieni twoich przekonać politycznych więc daremny mój trud.
  • hipinka 08.10.19, 23:07
    aha, czyli brak konkretów,
    tylko "bo inni są gorsi niż Pis"
    dlaczego? - bo tak
    bardzo merytorycznie big_grin
    czemu mnie to nie dziwi
  • fibi00 08.10.19, 23:13
    www.salon24.pl/u/roninn/889227,rzecz-o-zdradzie-stanu-czyli-osiemdziesiat-afer-w-osiem-lat-rzadow-po

Przyjemnej lektury.
  • hipinka 08.10.19, 23:29
    tak słabo?
    wyprodukuj coś od siebie, ja zadałam sobie trud, a Ty mnie odsyłasz do jakichś linków
    i znów te wasze mityczne zdrady stanu big_grin
    ja o konkretach, ty o spiskach
    czyli wszystko w normie, na kogóż innego miałabyś głosować jak nie na PiS big_grin
  • fibi00 09.10.19, 07:43
    "tak słabo?
    wyprodukuj coś od siebie, ja zadałam sobie trud"

Trud? Jaki trud? Trud to ja bym sobie zadała pisząc pół nocy listę przewinień PO . I dobrze że nie dałam się sprowokować bo pół nocy bym pisała a i tak byś zripostowała. Już pisałam, nie ma sensu się trudzić bo i tak cię nie przekonam a że a akurat w linku jest wszystko to co chciałam napisać więc go zalinkowałam.
  • natalia.nat 09.10.19, 07:54
    I nawzajem:

www.wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/?fbclid=IwAR16M8DBI_8UQihUXpRK5742orV2Gd8sn2hZWM3447AG85J
  • fibi00 09.10.19, 08:10
    natalia.nat napisała:

> I nawzajem:
    >
    > www.wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/?fbclid=IwAR16M8DBI_8UQihUXpRK5742orV2Gd8sn2hZWM3447AG85J

Przeczytałam. I co? I nic. Tak jak już pisałam, żadne przekonywanie nic nie da. Ty masz utarty schemat i ja mam utarty schemat i choćbym nie wiem co napisała ty i tak zripostujesz. I będziemy tak bez końca.
  • natalia.nat 09.10.19, 08:50
    Ale to to ty pierwsza wyskoczyłaś ze swoją listą afer, więc nie wiem do kogo te pretensje? I nie mam żadnego utartego schematu. Ja nawet nie jestem wyborcą poprzedniej ekipy i mam im wiele do zarzucenia. Niejednokrotnie o tym pisałam. Ba, nawet dziwiłam się że w ogóle straszy się PiSem. Ot, inna opcja polityczna, inne priorytety i tyle. Niestety, bardzo się myliłam. Tego co się dzisiaj wyprawia w moim kraju nie da się do niczego porównać. Jest dokładnie tak jak w czyjejś sygnaturce: każdy dzień PiSem gorszy od poprzedniego. I końca nie widać.
  • iwles 08.10.19, 20:54
    Jestes taka mloda, ze wowczas bylas dzieckiem? Czy taka stara, ze masz nieleczona skleroze?
    Nie pamietasz tych ciaglych protestow, organizowanych przez Solidarnosc przy aprobacie Kaczynskiego i afiszujacych sie politykow Pis? Nie pamietasz, ze ZZ Solidarnosc placil 50 zl za udzial w tych protestach?
    Przypomnij sobie jeszcze miesiecznice, ktore bardzo szybko zmienily sie w wiece polityczne i skandowanie nienawisci do PO.
    Naprawde masz az takie luki w pamieci czy klamiesz z premedytacja?

--
    Paweł

• fibi00 08.10.19, 21:02
    iwles napisała:

> Jestes taka mloda, ze wowczas bylas dzieckiem? Czy taka stara, ze masz nieleczo
    > na skleroze?
    > Nie pamietasz tych ciaglych protestow, organizowanych przez Solidarnosc przy ap
    > robacie Kaczynskiego i afiszujacych sie politykow Pis? Nie pamietasz, ze ZZ So
    > lidarnosc placil 50 zl za udzial w tych protestach?
    > Przypomnij sobie jeszcze miesiecznice, ktore bardzo szybko zmienily sie w wiece
    > polityczne i skandowanie nienawisci do PO.
    > Naprawde masz az takie luki w pamieci czy klamiesz z premedytacja?
    >
    >
    Kompletnie tego nie kojarzę. Może luki w pamięci a może jestem zbyt młoda. Nieważne.
  • iwles 08.10.19, 21:10
    Raczej pamiec wybiorcza: pamietasz tylko dobry Pis i zle Po 😄😄😄
    Tak juz masz wdrukowane w podswiadomosc i nie umiesz inaczej.

--
    Paweł

• malgosiagosia 08.10.19, 21:47
    iwles napisała:

> Raczej pamiec wybiorcza: pamietasz tylko dobry Pis i zle Po 😄😄😄
    > Tak juz masz wdrukowane w podswiadomosc i nie umiesz inaczej.
    >
    Ale o Tobie tez tak mozna powiedziec, ze masz wdrukowane. Kazdy kij ma dwa konce. big_grin
  • iwles 08.10.19, 22:34
    Serio? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? To nie ja mowie, nie nie pamietam FAKTOW, ktore mialy miejsce 5-10 lat temu.

--
    Paweł

• malgosiagosia 08.10.19, 23:22
    O, to ciesze sie bardzo, ze pamietasz fakty jakie zaistnialy po wyborze PIS-u w 2015r
    I ciesze sie, ze pametasz, ze nie tylko PIS jest zly, ale ze PO mu dorownuje, a nawet przewyzsza. Dzieki Bogu, ze masz tak dobra pamiec.smile
  • livia.kalina 08.10.19, 23:28
    >I ciesze sie, ze pametasz, ze nie tylko PIS jest zly, ale ze PO mu dorownuje, a nawet przewyzsza.

To akurat nieprawda. Do tej pory, tylko pis łamał Konstytucję. I to aż 13 artykułów (Art. 180 ust. 1, Art. 178 ust. 1, Art. 183 ust. 3, 187 ust. 1, Art. 190 ust. 1, Art. 190 ust. 2, Art.42 ust 3, Art. 120, Art.194 ust 1, Art. 126 ust. 2, Art. 194 ust. 1, Art.2, Art. 51 ust. 2).

--
    super_hetero_dyna:
  • malgosiagosia 09.10.19, 00:07
    Zdania na temat czy Konstytucja byla lamana sa podzielone. Trzeba bylo zdekomunizowac sady zaraz po upadku komuny, Nie doszloby do takich zawirowan. Brak dekomunizacji odbila sie tragicznie na zyciu Polakow.
  • tiszantul 09.10.19, 01:12
    Konstytucja była tak "łamana", ze 99,99% społeczeństwa nie ma pojęcia w którym miejscu, łącznie z tymi, co łamanie zarzucają. Tego rodzaju bzdury złoty okres mają już za sobą. Będę okrutny: opozycja musi wymyślić coś nowego. Na ile znam opozycję, jest oczywiste, ze nic skutecznego nie wymyśli
  • natalia.nat 09.10.19, 08:12
    Opozycja nie musi nic wymyślać. Łamanie konstytucji przez PiS jest faktem.
    Jeżeli chodzi o społeczeństwo, to nie wiedzą że jest łamana konstytucja tylko ci, którzy nie chcą wiedzieć i na pewno nie jest to 99,99%. Więc nie kłam. Każdy normalny człowiek jest w stanie stwierdzić, że jakiś zapis nie jest przestrzegany, to nie jest jakaś wiedza tajemna. A jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczy poczytać konstytucjonalistów i znawców prawa.
    Tak więc, tego rodzaju bzdury złoty okres mają już za sobą. Będę okrutna: wyznawcy dobrej zmiany muszą wymyślić coś nowego. Ale na ich znam, jest oczywiste, że nic skutecznego nie wymyślą.
  • olena.s 09.10.19, 08:51
    A tu się z tobą zgodzę. ("Tego rodzaju bzdury (...) że Konstytucja była "łamana") nie są ważne dla 99"), może nie społeczeństwa, ale z pewnością dla wyborców PiS, dla niegłosujących etc..
    Istotnie, wolność, praworządność, trójpodział władzy, (oraz jego znaczenie dla kształtu społeczeństwa), w ogóle - liberalna demokracja - nie są dla polskiego społeczeństwa kluczowo istotne. Popadliśmy w błąd myśląc, że 1980 wydarzył się z powodu ścieżek zdrowia, cenzury, propagandy sukcesu, zakłamywania rzeczywistości (plus naturalnie wysiłków bardzo odwaznych ludzi). On się wydarzył z powodu kiełbasy ( i znów - plus naturalnie wysiłków bardzo odwaznych ludzi).
    Moim zdaniem rokuje to fatalnie na przyszłość Polski, ale tez już nie budzi specjalnego zdziwienia.
  • bywszy 09.10.19, 10:05
    W 1990 roku Polska fuksem znalazła się w wyższej lidze, a w 2015 wróciła do swojej.

Możliwe, że na kolejne 300 lat.
  • olena.s 09.10.19, 10:13
    Mam podobne obawy.
    Z tym, że ponieważ zrobiliś(my) to osobiście, niek nam tej decyzji nie narzucił, to pokazuje to faktycznie, dokąd jest nam duchowo/umyslowo/ideologicznie bliżej.
  • iwles 09.10.19, 06:38
    Jestes za tym, zeby obligatoryjnie kazdego, kto przed '89 pracowal w Polsce, w kazdym zawodzie, uznac za komuniste?
    Przerażasz.

--
    Paweł

• livia.kalina 09.10.19, 10:05
    Średnia wieku sędziów to 40 lat. kogo ty chcesz dekomunizować? I to jeszcze rękami TW Wolfgangowej i komucha Piotrowicza?

>Zdania na temat czy Konstytucja byla lamana sa podzielone.

Nie są podzielone.

najwybitniejsi prawnicy polscy mają jednoznaczna opinię. Jakieś nonamy pisowskie, sługusy pokroju komunisty Piotrowicza czy doktoryzowanej na sowieckich przedsiębiorstwach Pawłowicz serwuja pisowski przekaz dnia.

--
    super_hetero_dyna:
  • znowu.to.samo 08.10.19, 23:02
    Pislamistyczne pranie mózgu tak działa.

--
  • tiszantul 08.10.19, 21:34
    "To co robili zwolennicy PO po wygranej PiS przychodzi ludzkie pojęcie"

Dokładnie, i społeczeństwo to widziało. Opozycja była taka dumna z KOD-u, a moim zdaniem kod bardzo zaszkodził opozycji na wizerunek w oczach, ze tak powiem, normalnych ludzi. Oczywiście był nie tylko kod, był pucz grudniowy i cała reszta. To dlatego w prawyborach w Wieruszowie Platforma w koalicji z Nowoczesną zdobyły parę dni temu 23% głosów. Społeczeństwo widzialo zachowanie opozycji i tego się nie da odznaczyć
  • mama.nygusa 08.10.19, 19:37
    Przypomnialo mi sie.Na ostatnich wyborach bylam przewodniczaca komisji, no i jako przewodniczaca musialam jechac w nocy zdac dokumenty do gminy.Atmosfera byla fajna, bylo wesolo, wymienilismy sie doswiadczeniami i takie tam, no ale zeby pieknie nie bylo, ogolna wesolosc mocno zaczela zaklocac pewna pani, jaka z niej chamowa byla, oczywiscie szlo o to, ze w jej komisji glosy przewyzszyly na pis.Skonczylo sie interwencja lokalnego komisarza.
    Co to FB to faktycznie, znajomi popierajacy po wylewaja szambo na swoich tablicach, doszlo do tego, ze niektorych nie obserwuje.

--
  • kropkacom 08.10.19, 21:06
    Niczym się nie różnisz od wyborcy oddającego głos na PO, bo nie znosi PIS, arogancji i myślenia tylko o pewnej grupie społecznej. big_grin Na zdrowie.
  • fibi00 08.10.19, 21:46
    " Na zdrowie."

A dziękuję!
  • delauras 08.10.19, 18:41
    Ja i cała moja rodzina.
  • stephanie.plum 08.10.19, 21:15
    nie no co tam forum, w ogóle w całej Polsce na pewno ani jeden się nie znajdzie...
    a już na pewno nie wśród tych, którzy na imię nie mają Grażyna, Janusz, Karyna, Sebix, no i wśród dzieci ani jednego Brajanka.

--
    idę tam, gdzie idę
  • malgosiagosia 08.10.19, 21:51
    stephanie.plum napisała:

..
    > a już na pewno nie wśród tych, którzy na imię nie mają Grażyna, Janusz, Karyna,
    > Sebix, no i wśród dzieci ani jednego Brajanka.
    >
    Myslisz, ze Stephanie to takie super imie?
  • stephanie.plum 08.10.19, 21:57
    jejku, kocham to imię.

enigmatyczne,
    choć doszukać się w nim można i P i I i S...

--
    idę tam, gdzie idę
  • malgosiagosia 08.10.19, 22:13
    stephanie.plum napisała:

> jejku, kocham to imię.

Ty kochasz to imie, a ktos kocha inne. Po co ludziom wlazic na imiona?

forum.gazeta.pl/forum/w,567,168644803,168644803,Co_czuja_.html
  • iwles 08.10.19, 22:37
    To mowisz, ze Stephanie.plum dali jej rodzice?

--
    Paweł

• malgosiagosia 08.10.19, 23:32
    A co to za roznica?
    Brajankowi, Grazynie czy Jamuszowi na 100 % rodzice nadali imie, nie mieli na to wplywu.
    No jakim trzeba byc czlowiekiem, zeby nabijac sie z imion.
  • znowu.to.samo 08.10.19, 22:15
    Proszę cie😂😂😂

--
  • kateandkate 09.10.19, 08:13
    Zawsze mnie dziwilo, jak pytalalam kogos dlaczwgo Pis jest lepszy od innych partii to odpowiadali, ze "wczesniej nikt nic im nie dal" no a "PIS dał".
    I to jest jeden jedyny ich argument. Zamiast wziac sie do roboty, to czekaja az ktos im cos "da".
    Wiec teraz znow zaglosuja, bo beda czeka, co im PIS da.
  • 1matka-polka 09.10.19, 08:29
    A ja slyszalam, ze niektorzy glosuja na PiS, bo broni wartosci narodowych i chrzescijanskich. I to jest dosyc duza grupa ludzi, bo w Polsce jednak panuje mentalnosc klanowa...

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • iwles 09.10.19, 10:53

No niestety, masz rację. Sama znam osoby, które uważają, że niezagłosowaniem na Pis sprzeniewierzą się kościołowi. Będzie to wg nich, akt nielojalności wobec Boga.
    I to jest straszne sad

• fibi00 09.10.19, 08:32
    "Zawsze mnie dziwilo, jak pytalalam kogos dlaczwgo Pis jest lepszy od innych partii to odpowiadali, ze "wczesniej nikt nic im nie dal" no a "PIS dał"."

PO nie dało nic, tylko zabierało. Ale ja to widzę inaczej. To nawet nie chodzi o to że PiS daje (jak dla mnie to może nie dawać) tylko o to że PO prawie ani jednej swojej obietnicy nie spełniło. O taka różnica.
  • natalia.nat 09.10.19, 09:19
    Jeżeli już idziemy w te narrację, to akurat PiS nie spełnił większości swoich obietnic wyborczych, np. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys zł, obniżenie VAT do 22 proc, 1,4 bln zł na inwestycje, mieszkania w średniej cenie 2500 zł/m kw, podniesienie wydatków na służbę zdrowia do 6 proc. PKB, likwidacja NFZ, zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek, utworzenie sieci szpitali zapewniających odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych, przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w szkołach, pomoc frankowiczom i wiele, wiele innych. Spełnił tylko te obietnice, które musiał, co prawda też nie do końca, bo 500+ pierwotnie miało być na każde dziecko, tylko te, które spełnić było mu najłatwiej, oraz te szkodliwe których lepiej było nie spełniać, jak deforma edukacji. No i spełnił też te "obietnice", których nie obiecywał, czyli łamanie prawa i konstytucji, atak na demokrację, zamach na niezawisłe sądy i trybunały, upolitycznienie prokuratury, mediów i instytucji publicznych, marginalizacja Polski w UE, bezprawne i ponad stan korzystanie z przywilejów władzy przez urzędników państwowych oraz krewnych i znajomych królika.
    I też nie jest prawdą, że PO nie spełniło prawie żadnej obietnicy, albo że nie wprowadziło dobrych ustaw.
    Warto być przyzwoitym i trzymać się faktów, a nie powtarzać pustą propagandę z mediów prawicowych.
  • fibi00 09.10.19, 09:55
    Oj,tak PO zrobiło wiele dobrego dla Polski.
    " Naczelną polityką mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin politycznych" D. Tusk 2007.
    2007-2014
    -podniesienie podatku VAT
    -podwyższenie składek ZUS
    -podwyższenie składki rentowej
    -podniesienie akcyzy na wyroby tytoniowe i alkoholowe
    -podniesienie podatku VAT na ubranka dziecięce z 8 na 23%
    -likwidacja ulgi budowlanej i internetowej
    -obniżka zasiłku pogrzebowego

Warto być przyzwoitym i trzymać się faktów, a nie powtarzać pustą propagandę z TVNu.
  • natalia.nat 09.10.19, 11:07
    No i znowu odwracanie kota ogonem.
    Ja pisałam o dobrych ustawach, a ty piszesz o podnoszeniu podatków. Przecież to robi każdy rząd, czasem to bywa nawet konieczne, zwłaszcza kiedy rządzi się w czasach kryzysu gospodarczego. Dokładnie to samo robi też od początku swoich rządów PIS. Zresztą przebił już wszystkich poprzedników w podnoszeniu podatków i różnorakich opłat, mimo że rządzi w czasie prosperity.
    Do poczytania:
    www.wykop.pl/wpis/34244281/rzqd-pis-podnosi-podatki-i-parapodatki-oraz-wprowa/
    innpoland.pl/143759,pis-podnosi-podatki-chociaz-obiecywal-ze-tego-nie-zrobi-beda-daniny
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23413728,mieli-nie-podnosic-podatkow-a-wprowadzili-nawet-oplate-za-deszcz.html
    I nigdzie nie pisałam, że poprzednia ekipa jest/była idealna. Więc nie zarzucaj mi, że nie trzymam się faktów. Piszę o tym, że ta obecna ma jeszcze więcej za uszami, a propaganda prawicowa albo przemilcza niewygodne fakty albo wręcz kłamie i manipuluje. A ty to w zasadzie bezrefleksyjnie powtarzasz. Same achy i ochy nad PiSem. W rzeczywistości król jest nagi.
  • fibi00 09.10.19, 12:21
    "A ty to w zasadzie bezrefleksyjnie powtarzasz.Same achy i ochy nad PiSem"

Tak? Gdzie? Możesz przytoczyć?
  • natalia.nat 09.10.19, 12:51
    Zależy o co ci chodzi.
    Czy o:
    "Piszę o tym, że ta obecna ma jeszcze więcej za uszami, a propaganda prawicowa albo przemilcza niewygodne fakty albo wręcz kłamie i manipuluje. A ty to w zasadzie bezrefleksyjnie powtarzasz."
    czy:
    "Same achy i ochy nad PiSem. W rzeczywistości król jest nagi."

Generalnie mam na myśli te wpisy, tylko z tego wątku:

"Czy kiedy Polską rządziło PO były tak duże protesty ze strony zwolenników PiS? Były demonstracje, chciano obalić rząd? To co robili zwolennicy PO po wygranej PiS przychodzi ludzkie pojęcie."

"Ale zwolennicy PO pyszczyli zaraz po wygranej PiS, kiedy to jeszcze sytuacje z twoich zarzutów nie miały miejsca. Za to PO jest święte. Lista ich przewinien jest znacznie dłuższa niż PiS."

"PO nie dało nic, tylko zabierało. Ale ja to widzę inaczej. To nawet nie chodzi o to że PiS daje (jak dla mnie to może nie dawać) tylko o to że PO prawie ani jednej swojej obietnicy nie spełniło. O taka różnica."
  • fibi00 09.10.19, 13:06
    Ja się pytam gdzie te moje "achy i ochy" bo jakoś ich nie widzę. Nigdzie PiSu nie wychwalałam. To ty sobie to tak interpretujesz.
  • natalia.nat 09.10.19, 13:47
    Według mnie wychwalasz. Może nie wprost, ale poprzez
    1. krytykę słusznych i zgodnych z prawem demonstracji, które nie były z powodu wygranej PiSu, tylko w odpowiedzi na niekonstytucyjne ustawy i zawirowania wokół TK, zainicjowała je a później konsekwentnie wprowadzała w życie "dobra zmiana";
    2. pisanie, że PO nie spełniło żadnych obietnic i nie wprowadziło dobrych ustaw, co nie jest prawdą;
    3. twierdzenie, że pis swoje obietnice spełnił/spełnia, bujda na resorach do kwadratu;
    4. pisanie, że PO tylko zabierało, w domyśle podwyższało podatki i opłaty, co akurat dokładnie robi/ł też PiS, a przypominam że poprzednia ekipa nie miała tyle szczęścia i rządziła w czasach dużego kryzysu;

Jakoś nie rzuciło mi się w oczy, żebyś za coś konkretnie skrytykowała PiS. Ale mogło mi umknąć. Więc przypomnij. Za to na PO wieszasz psy o wszystko. Więc źle interpretuję? Widocznie się mylę.

• fibi00 09.10.19, 14:08
    Dobra, niech ci będzie. PiS to moja wymarzona partia i wychwalam ją pod niebiosa. Ach i och!
  • fibi00 09.10.19, 12:33
    "No i znowu odwracanie kota ogonem.
    Ja pisałam o dobrych ustawach, a ty piszesz o podnoszeniu podatków."

Dobrych ustaw nie kojarzę...
  • natalia.nat 09.10.19, 12:52
    Ale nie umiesz sama znaleźć? Czy nie chcesz?
  • fibi00 09.10.19, 14:06
    natalia.nat napisała:

> Ale nie umiesz sama znaleźć? Czy nie chcesz?

Nie umiem znaleźć.
  • natalia.nat 09.10.19, 14:16
    Podpowiem. Szuka się dokładnie tak samo, jak się szuka listy afer za rządów PO. Dasz radę. big_grin
  • fibi00 09.10.19, 18:42
    natalia.nat napisała:

> Podpowiem. Szuka się dokładnie tak samo, jak się szuka listy afer za rządów PO.
    > Dasz radę. big_grin

Ależ ja wiem jakie ustawy wprowadziła PO. Chodzi mi o to że wg mnie nie są to jakieś dobre ustawy. W moje życie nic one nie wnosiły więc ja tych dobrych ustaw nie znajduję.
  • natalia.nat 10.10.19, 12:24
    Oczywiście. Nie są to dobre ustawy, bo nie nazywają się 500+
    I które ustawy PiSu wniosły coś w twoje życie, skoro oni nie zrobili ani jednej dobrej rzeczy?
  • fibi00 10.10.19, 14:14
    natalia.nat napisała:

> Oczywiście. Nie są to dobre ustawy, bo nie nazywają się 500+

A ty dalej swoje. To po raz kolejny napiszę że 500+ mogę oddać w całości bo nie uszczknęłam jeszcze ani złotówki z tych pieniędzy. Jak dla mnie może tego nie być.

> I które ustawy PiSu wniosły coś w twoje życie, skoro oni nie zrobili ani jednej
    > dobrej rzeczy?

A choćby wycofanie 6-latkow ze szkoły i likwidacja gimnazjum. Wiem,wiem-dla emamy gimnazjum to była świętość nad świętościami ale nie dla mnie i dla 95% ludzi których znam. Jak dotąd osobiście nie spotkałam się z żalem nad likwidacją gimnazjum.
  • natalia.nat 10.10.19, 15:05
    To raczej ty w kółko o jednym. Nie ma przymusu brania 500+ A gadki o tym, że nie interesuje cię pincet są nic niewarte, bo zdecydowaną większość wyborców pisu to bardzo mocno interesuje. Te pieniądze są dla ciebie zupełnie zbędne? No widzisz, a są tacy którzy bardzo by skorzystali gdyby mogli je dostawać i na bieżąco spożytkować, np. niepełnosprawni. Nie dostrzegasz jeszcze bezsensu?
    Akurat likwidacja gimnazjów to szkodliwa i niepotrzebna, a przy tym kosztowna reforma. Nie znam nikogo, kto byłby zadowolony i dobrze ją oceniał. Moje dziecko skończyło gimnazjum i widzę tego same plusy. I mogłabym o tej deformie w sumie nie pisać, bo bezpośrednio jej złych skutków nie odczuję. Ale patrzę trochę dalej niż tylko na czubek własnego nosa, w przeciwieństwie do ciebie. Mam znajomych, których córka, bardzo dobra uczennica, nie dostała się do wymarzonej szkoły i bardzo to przeżyła. Ale co ciebie to może interesować?
    Tak samo z ustawami poprzedniej ekipy, większość ich mnie nie dotyczyła, część przeszła mi koło nosa (za wcześnie się urodziłam), ale potrafię ocenić że to dobre i przyszłościowe rozwiązania, czego na pewno nie można powiedzieć o rozdawnictwie i przejadaniu publicznych środków, co dzieje się teraz. Przypominam, że my mamy w Polsce na co wydawać pieniądze, mamy tez ogromny dług publiczny i kredyty, a za chwile zacznie się się recesja i dobrze byłoby mieć jakieś rezerwy na gorsze czasy. No ale ciebie interesuje tylko to, co wnosi coś w twoje życie.
    I co? To już cała twoja lista? Uratowane 6-latki i deforma szkolnictwa? Grubo.
  • fibi00 10.10.19, 15:24
    natalia.nat napisała:

> To raczej ty w kółko o jednym. Nie ma przymusu brania 500+ A gadki o tym, że ni
    > e interesuje cię pincet są nic niewarte, bo zdecydowaną większość wyborców pisu
    > to bardzo mocno interesuje. Te pieniądze są dla ciebie zupełnie zbędne? No wid
    > zisz, a są tacy którzy bardzo by skorzystali gdyby mogli je dostawać i na bieżą
    > co spożytkować, np. niepełnosprawni. Nie dostrzegasz jeszcze bezsensu?
    > Akurat likwidacja gimnazjów to szkodliwa i niepotrzebna, a przy tym kosztowna r
    > eforma. Nie znam nikogo, kto byłby zadowolony i dobrze ją oceniał. Moje dziecko
    > skończyło gimnazjum i widzę tego same plusy. I mogłabym o tej deformie w sumie
    > nie pisać, bo bezpośrednio jej złych skutków nie odczuję. Ale patrzę trochę da
    > lej niż tylko na czubek własnego nosa, w przeciwieństwie do ciebie. Mam znajomy
    > ch, których córka, bardzo dobra uczennica, nie dostała się do wymarzonej szkoły
    > i bardzo to przeżyła. Ale co ciebie to może interesować?
    > Tak samo z ustawami poprzedniej ekipy, większość ich mnie nie dotyczyła, część
    > przeszła mi koło nosa (za wcześnie się urodziłam), ale potrafię ocenić że to do
    > bre i przyszłościowe rozwiązania, czego na pewno nie można powiedzieć o rozdawn
    > ictwie i przejadaniu publicznych środków, co dzieje się teraz (...). No ale ciebie interesuje tylko to, co wnosi coś w twoje życie.
    > I co? To już cała twoja lista? Uratowane 6-latki i deforma szkolnictwa? Grubo.

Chyba mam prawo mieć swoje zdanie, prawda?
    I tak,masz rację, patrzę co jest dobre dla mnie i moich bliskich.
    Dla mnie likwidacja gimnazjum była ważna i była dobrą zmianą, dla ciebie nie i nie zamierzam tego negować choć też sporo rzeczy mogłabym o gimnazjum napisać. Ja się cieszę że gimnazjum nie ma, mój 6-klasista również jest zadowolony.
    Ty masz swoje zdanie i ja swoje. Czy możesz to uszanować czy bez końca będziesz się mnie czepiała?
  • iwles 10.10.19, 15:40

Likwidacja gimnazjów, a likwidacja gimnazjów przeprowadzona w sposób mądry, przemyślany, z jak najmniejszymi skutkami dla uczniów - to dwie ODRĘBNE sprawy.
    Niestety, pis poszedł na żywioł i wybrał opcję nr 1.

• natalia.nat 10.10.19, 15:56
    Czepiam się, bo mam swoje zdanie i wytykam ci błędy w rozumowaniu?! To jest publiczne forum dyskusyjne, nie zabieraj głosu skoro nie odpowiada ci taka formuła. Albo idź tam, gdzie wyrazisz opinię i wszyscy ci przyklasną, skoro tak wolisz. Generalnie twoje zdanie mnie nie interesuje, ale nie lubię gdy ktoś manipuluje i mija się z prawdą. Od tego przecież zaczęła się nasza rozmowa.
    I nie odpisuj mi, skoro według ciebie się czepiam. Bo w sumie mogłabym dokładnie to samo napisać. Przedszkolada.
  • iwles 09.10.19, 11:09

A pis, zamiast obniżyć skwapliwie i po cichutku z tego korzysta, rozdając miliony swoim misiewiczom i rzucając "ochłapy" suwerenowi w wysokości 500 zl., żeby zatkać im usta.

Powiedz mi, tak po ludzku, jeżeli masz ogromny kredyt na mieszkanie, i w mieszkaniu wyposażenie na raty, na utrzymaniu dzieci, i akurat teraz dobry czas na wyższe, niż zazwyczaj zarobki, ale wiesz, że to chwilowa koniunktura, za chwilę znowu będziesz zarabiać tyle, że spinasz budżet ledwo na styk - to co robisz z tą nadwyżką ?
    Rozdajesz dzieciom, rodzinie, znajomym, żeby sobie roztrwonili? czy odkładasz na te trudniejsze czasy, bo priorytetem jest spłacanie kredytów ?

To teraz sobie odpowiedz na pytanie: co z nadwyżkami wymienionych przez ciebie podatków zrobił pis ? w jakiej sytuacji będzie za chwilę zus ? I jak na tym my - Polacy wyjdziemy ? In plus, czy in minus ?
    I co zrobi Pis, kiedy już te wyższe podatki nie wystarczą ( a już nie wystarczają)? No jak myślisz ? Ja ci podpowiem - wprowadzą NOWE rozwiązania, które trzepną nas obywateli, po kieszeni. I to tylko tych, którzy pracują, tych, którzy korzystają z socjalu nie.

• fibi00 09.10.19, 12:35
    "A pis, zamiast obniżyć skwapliwie i po cichutku z tego korzysta, rozdając miliony swoim misiewiczom i rzucając "ochłapy" suwerenowi w wysokości 500 zl"

Aaaa rozumiem. Lepiej jest zabierać i nie dawać nic w zamian. Że też wcześniej na to nie wpadłam...
  • paskudek1 09.10.19, 13:35
    Ale PiS co nic nie DAŁO rozumiesz? PiS nie dało ze swojego. Wtedy można powiedzieć że dali. Oni rozdają z NASZEGO.. Kiedy to do ciebie dotrze? Cholera, Sienkiewicz to jednak był wizjoner. Opisał Kalego i jego krowy, Zagłobę dającego Niderlandy.. szkoda że tak niewielu rozumie o co chodziło. Chociaż akurat w Potopie jest to jasno powiedziane w scenie z Karolem Gustawem i posłem do Zamoyskiego.

--
  • fibi00 09.10.19, 14:02
    To chyba logiczne że skądś te pieniądze muszą uzyskać. Podobnie jest w innych krajach gdzie dostaje się dodatki na dziecko.
  • iwles 09.10.19, 14:11

no to właśnie czerpią ze źródła tych krytykowanych przez ciebie, i cały pis, posunięć poprzedniej koalicji. Tylko że źródełko szybko się wyczerpało, więc pis robi kolejny podkop.

• malgosiagosia 09.10.19, 19:16
    iwles napisała:

>
    > no to właśnie czerpią ze źródła tych krytykowanych przez ciebie, i cały pis, po
    > sunięć poprzedniej koalicji.

Masz na mysli ten kradziony za PO VAT? Wystarczylo uszczelnic i 50 miliardow rocznie wiecej na pincet +.

>
  • iwles 10.10.19, 08:33

50 mld rocznie?
    szalejesz big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    tyle może uzbiera się przez całe 4 lata rządów.

poczytaj sobie:
    www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/luka-vat-mateusz-morawiecki-budzet-panstwa,13,0,2418701.html

A przy okazji, co powiesz o wyciekającym podatku CIT ?
    W samych tylko dwóch pierwszych latach rządów pisu mówimy o kwocie ok. 90 mld zł.

--
    Paweł

• znowu.to.samo 10.10.19, 09:23
    Pis rozbudował socjal do poziomu w skandynawii. Tylko że tam są podatki od 38% wzwyż, i żadne uszczelnianie systemu watoskiego nie pomoże

--
  • malgosiagosia 10.10.19, 13:17
    Do tego by PIS nie robil glupot potrzebna jest madra opozycja i to jest wielka polska tragedia, ze opozycja w Polsce jest po prostu glupia i niudaczna.
  • paskudek1 10.10.19, 13:39
    Tak, zwłaszcza w takim układzie sił w parlamencie jaki jest teraz to opozycja ma jakiekolwiek możliwości zablokować PiS. Piotrowicz powtarza głosowania na komisji sprawiedliwości, winna opozycja, Marszałek wyłącza opozycji mikrofon po uważaniu, winna opozycja, sypią się kary finansowe za to że POSEŁ PYTA o to o co wolno mu pytać, winna opozycja. Czy wy jesteście normalni? PiS łamie wszelkie standardy, olewa procedury, prawo ma w dudzie ale k....wa winna jest opozycja?

--
  • natalia.nat 10.10.19, 13:54
    Napisz może jakich cudów na kiju oczekujesz od opozycji?
    Program mają bardzo sensowny, chcą przywrócenie standardów praworządności w kraju, deklarują że nie zabiorą pincetów. Ideałami pewnie nie są, brak im dobrego przywódcy, może czasem coś chlapną niepotrzebnie. Ale szczerze, nie rozumiem tej wszechobecnej mody wieszania na nich psów za wszystko, rozliczania z każdego słowa, podczas kiedy PiS robi o wiele gorsze rzeczy zupełnie bez echa. Bo chyba nie chodzi o to, żeby rozdawali jeszcze więcej?
  • paskudek1 10.10.19, 13:59
    Chyba chodzi o to, że nie są skuteczni a jednocześnie nie są kulturalni. Przykro mi ale nie da się. Zwłaszcza jak się w szachy gra z gołębiem.

--
  • malgosiagosia 10.10.19, 14:22
    Program swoj wyartykuowali dopiero jakies 3 tygodnie temu, moze nawet dwa. Do tej pory ich program to ublizanie Pisowi, chec zemsty i zeby tylko PIS nie rzadzil. To chyba za malo. Pania Kidawe tez znalezli dwa tygodnie temu. Madry program i praca w terenie, a nie jazdy w sejmie i wycieczki do UE na skarge.
    Madra opozycja to skarb dla Panstwa.
  • paskudek1 10.10.19, 14:30
    W ublizaniu przeciwnikom nikt PiSowi nie dorówna. Sorry ale nie wmawia mi, że opozycja nie miała i nie ma programu. Kto chciał mógł się zapoznać. A mówienie że rząd coś źle robi albo CO rząd źle robi to nie jest ubliżanie.

--
  • iwles 10.10.19, 14:32

nawet w takich błahych sprawach musisz kłamać ?
    Nie umiesz inaczej ? Lepiej się czujesz umniejszając przeciwnika ?
    NIE, KO Kidawę - Błońską wystawiło ponad miesiąc temu, a nie 2 tygodnie.
    Kuźwa, i tak jest ze wszystkim, co piszesz.
    Pamiętaj, że "prawie" robi wielką różnicę, więc sprawdzaj wszystko zanim napiszesz.

• malgosiagosia 10.10.19, 16:28
    Dziekuje za rade. Faktycznie pomylilam sie (czas tak zapiernicza) i powinnam sprawdzic dokladnie date. Nie mnie jednak wystawienie pani Kidawy miesiac przed wyborami, uwazam za spoznione.
  • natalia.nat 10.10.19, 15:38
    Program był znany już wczesnej, te postulaty nie są żadną nowością, kto chciał mógł się zapoznać. Pracują w terenie, maja mądry program, a Kidawa znikąd nie wyskoczyła, jest od lat znaną twarz PO, stała się po prostu kandydatem na premiera, co była akurat bardzo dobrym posunięciem. Też mi zarzut! Jakby jej nie wystawili, powiedziałabyś że znowu te same twarze, znowu Schetyna... Chęć zemsty i ubliżanie Pisowi? Może podaj konkretnie do czego się odnosisz. Ja ich tak nie oceniam, ale w sytuacji tego jak zachowuje się partia rządząca w życiu nie przyszłoby mi do głowy mieć tego typu pretensje do opozycji. Rozumiem że ty też jesteś świętsza od papieża i zawsze nadstawiasz drugi policzek. Jazdy w sejmie? Jasne. Najlepiej żeby milczeli i przymykali oko na pisowskie afery i nadużycia. PiS będąc opozycją to niby co robił? Ano zajmował się tylko nagonką i i krytyką rządzących, najczęściej zresztą wyssaną z palca. A teraz mając w łapach cały aparat władzy, nie potrafią niczego udowodnić.
    Może więc wysil się trochę.
  • malgosiagosia 10.10.19, 16:57
    Nie bronie PIS-u, ja oskrzam opozycje o glupote, indolencje, lenistwo i nieudacznosc, o chamstwo i bezczelnosc.
    W Polsce wybory sa WOLNE. Prosze isc i glosowac, a nie skarzyc na PIS.
  • natalia.nat 10.10.19, 17:29
    Ależ oskarżaj sobie i zmyślaj, skoro musisz. Ja też mogę napisać, że ziemia płaska. I to znaczy że tak jest? I skoro tak, to wypadałoby być obiektywnym i "oskarżać" też drugą stronę, zwłaszcza że ma sporo więcej z uszami i robi dokładnie to samo, co zarzucasz opozycji, tylko w większej skali. A ich programu państwo+ czyli rozkradania publicznych środków nie można nazwać dobrym, a wręcz szkodliwym. Ale ty przecież nie bronisz pisu, no skąd.
    W Polsce wybory sa WOLNE. Prosze isc i glosowac, a nie skarzyc na opozycję.
  • livia.kalina 10.10.19, 14:28
    Jak PiS rozpizdziela Polskę to winna jest opozycja. To prawie tak urocze jak dekomunizacja wymiaru sprawiedliwości przez TwWolfgangową i komucha Piotrowicza.

--
    super_hetero_dyna:
  • malgosiagosia 10.10.19, 17:00
    Tak, winna jest opozycja, bo jest slaba i glupia.
  • natalia.nat 10.10.19, 17:31
    Nie. Winni są ci którzy niszczą Polskę. I ty, bo głosujesz na szkodników. Nikt inny.
  • znowu.to.samo 09.10.19, 10:58
    Ta...pis dał. Nie swoje! Publiczne pieniądze dał i rozdaje na prawo i lewo aby tylko utrzymać sie u władzy. Rydzowi też sporo skapło. Do czego to w końcu doprowadzi? Swoich piniędzy by tak ochoczo nie rozdawali, nie bój.

--
  • sumire 09.10.19, 11:02
    PiS też większości nie spełnił. Spełnił właściwie jedną, która Polaków sporo kosztuje.
  • fibi00 09.10.19, 12:22
    sumire napisała:

> PiS też większości nie spełnił. Spełnił właściwie jedną, która Polaków sporo ko
    > sztuje.

Nie,nie jedną.
  • znowu.to.samo 09.10.19, 13:53
    Powiedz prosze które obietnice? Aha rozwalił szkolnictwo likwidując gimnazja

--
  • fibi00 09.10.19, 14:00
    znowu.to.samo napisała:

> Powiedz prosze które obietnice? Aha rozwalił szkolnictwo likwidując gimnazja
    >
    A nie była to obietnica wyborcza?
  • paskudek1 09.10.19, 14:24
    Nie, PiS obiecywał POPRAWIĆ szkolnictwo. A rozwalił co się dało i nie popraw absolutnie NIC.

--
  • fibi00 09.10.19, 18:32
    Ja pamiętam że mówiono o likwidacji gimnazjum i wycofaniu 6-latkow z obowiązku szkolnego.
  • purchawkapuknieta 09.10.19, 11:08
    ja. odkąd mogę, głosuję na JarKacza.

--
    pbs.twimg.com/media/DGPeID2XgAEPP9J.jpg
  • sylwester.z.kolonii 09.10.19, 18:59
    Przybij piątkę. Parę razy zdarzyło się odbić, ale to nie miało sensu. PiS jest jedyną realną siłą w ruchu niepodległościowym.
  • paskudek1 09.10.19, 19:18
    A to nas ktoś okupuje?

--
  • anika772 09.10.19, 19:25
    Bezustannie! Policzmy:
    lewacy, uchodźcy, LGBT, Soros, Żydzi, kapitaliści prywaciarze, rozpustne kobiety....
  • paskudek1 10.10.19, 06:31
    Cholera, strach z domu wyjść. Zwłaszcza jak go te rozpustne kobiety zaczną okupować 😁😁

--
  • anika772 10.10.19, 06:39
    To mu akurat nie grozibig_grin Pozostaje mu fantazjowanie.
  • znowu.to.samo 10.10.19, 08:18
    I ta wszechobecna, znienawidzona przez Jarka SEKSUALIZACJA.

--
  • tiszantul 10.10.19, 13:01
    "a to nas ktoś okupuje?"

Polska jest w światowej czołówce państw, z których zyski transferowane są na zewnątrz. Jesteśmy pod brutalną okupacją ekonomiczną. PiS dużo zrobił, ale jeszcze więcej jest to zrobienia
  • paskudek1 10.10.19, 13:40
    Ni, nie tak dawno wyprowadzi z Polski ładne parę baniek za Damę z gronistajem, obraz którego kupować nie musieliśmy..

--
  • margotka28 09.10.19, 19:20
    nie głosuję na pis od zawsze. A głosuję odkąd uzyskałam prawa wyborcze. I teraz będzie dokładnie tak samo jak zawsze. Pisland nigdy!
  • tiszantul 10.10.19, 13:04
    "Pisland nigdy!"

hasło na czasie, hehehe. Przypomnijcie jeszcze parę razy swoim wyborcom, kiedy są wybory, bo jakoś nie mogą zapamiętać. Koniecznie dodając, ze 13 października to niedziela, bo wielu nie kojarzy
  • natalia.nat 10.10.19, 14:13
    No cóż, są tacy mistrzowie słowa, co to napiszą, nic nie pisząc. I skąd ten wniosek, że wyborcy opozycji nie mogą zapamiętać, kiedy są wybory albo że nie wiedzą, że 13 października to niedziela. Od kiedy to wybory są innego dnia niż w niedzielę?
    I już nie wolno mieć swojego zdania? Trzeba mieć takie jak ty? Ta tolerancja działa tylko w jedna stronę?
    Hehehe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka