Dodaj do ulubionych

Co będzie z sądami i sędziami po wyborach

08.10.19, 13:08
To gdyby któraś się wahała, czy pójść. Wszyscy sędziowie to weryfikacji, czystka niepokornych. Kończy się też, przypominam, kadencja Gersdorf. A także Bodnara.

oko.press/kaczynski-mowi-co-pis-zrobi-z-sadami/
--
Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
Obserwuj wątek
  • asfiksja Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 13:27
   Paszczakówna - diagnoza PIS jest trafna, sądy pracują źle (przewlekle, niesprawiedliwie, kto ma więcej pieniędzy ma większą szansę na sprawiedliwość). Kowalski, który załatwiał sprawę w sądzie to wie. Tylko terapia proponowana przez PIS jest jeszcze gorsza od choroby (zastąpić miernymi-wiernymi). Zresztą mamy pierwsze jaskółki pogorszenia - np. dział spadku podrożał od niedawna o 100%, za dokładnie tę samą usługę sądowniczą.
   Ludzie się tłamszeniem sądownictwa masowo nie oburzą, z serca ci mówię.
   • spanish_fly Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 13:41
    Mnie ciekawi w jaki sposób PIS zamierza po nieustającej czteroletniej nagonce na sędziów zmusić Polaków, żeby szanowali tą hałastrę, którą teraz wywyższa do tych stanowisk. Szary człowiek jak idzie do sądu to nie wie czy sędzia jest z nowego czy ze starego zaciągu. Coś mu się nie spodoba zaraz sobie przypomni rządową propagandę, według której sędziowie kradną, są na telefon, spiskują z przestępcami, a wyroki można ignorować pod byle pretekstem. Bez autorytetu to wszystko się zawali.
   • lauren6 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 13:50
    Jakbyś nie zauważyła paszcza nie zakłada watku o tym czy reforma jest potrzebna tylko o tym, że po wyborach polskich sędziów czekają represje. Nie sposób się nie zgodzić z tą tezą, bo to już się dzieje teraz.

    Prześladowania sędziów nie przejdą bez echa i odbije to się bardzo na sytuacji międzynarodowej Polski. Niestety wyborcy PIS są po prostu zbyt prostymi ludźmi by zrozumieć tak złożone kwestie.
    • 1elka26 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 14:13
     No jasne że są zbyt prostymi ludźmi. Nie przychodzi im do głowy, że niezależnośc i apolityczność sędziów polega na udziale w politycznych manifestacjach, na podważaniu decyzji parlamentu i kwestionowaniu zgodności ustaw z Konstytucją.
     O tym co, że działania takie jak chociażby to co wyprawia p. Tuleya powodują kompletnie niepotrzebne utrudnienia w pracy sądów, oczywiście obrońcy "niezaleznych" sędziów nawet nie wspomną.

     "Rzecznik generalny TSUE stwierdził w opublikowanej we wtorek opinii dla Trybunału UE, że pytania prejudycjalne dwóch sądów polskich w sprawie polskiego systemu dyscyplinarnego są niedopuszczalne. " - o tym jakoś szanowni "obrońcy demokracji" milczą?
     Czystka niepokornych - to jakiś żart? "Niepokorni" a może raczej obrońcy tego co było?
   • paszczakowna1 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 09.10.19, 06:37
    Ludzie się nie mają masowo oburzać, tylko pójść na wybory i zagłosować tak, by PiS nie miał przynajmniej samodzielnej większości. Z czystego instyntku samozachowawczego. Wystarczy niewielkie podniesienie frekwencji po stronie opozycji, by to się stało.

    --
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
    • 1elka26 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 09.10.19, 07:55
     Oczywiście, że trzeba pójść na wybory i zagłosować tak, by PIS miał konstytucyjną większość. Nie wolno dopuścić do władzy ludzi dla których Polska to ten kraj i dla których demokracja jest tylko wtedy gdy to właśnie oni rządzą.
     Trafnie działania opozycji scharakteryzował J. Kaczyński:
     "Ci, którzy są przeciwko nam, chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli, że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą dominować, nie mogą panować".
     • bistian Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 09.10.19, 12:39
      1elka26 napisał(a):

      > Trafnie działania opozycji scharakteryzował J. Kaczyński:
      > "Ci, którzy są przeciwko nam, chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokracj
      > ę, bo zobaczyli, że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą dominowa
      > ć, nie mogą panować".

      Świetny tekst dla psychiatry, można łatwo rozpoznać schorzenie gostka. Oblężona twierdzą, my dobrzy, a cała reszta zła i chcąca nas zniszczyć.
   • bywszy Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 09.10.19, 11:33
    asfiksja napisał:
    > Paszczakówna - diagnoza PIS jest trafna, sądy pracują źle (przewlekle, niespraw
    > iedliwie, kto ma więcej pieniędzy ma większą szansę na sprawiedliwość). Kowalsk
    > i, który załatwiał sprawę w sądzie to wie.
    > ...

    Wiesz, na takim poziomie "analizy" to i obserwacje Leppera były trafne.

    Celowo piszę "obserwacje", a nie "diagnozy" - obserwacja to obserwacja, się mówi, co się widzi.
    Z kolei diagnoza jest wtedy, kiedy rozumie się, dlaczego. I wie się, co się mówi.

    Podstawowe pytanie brzmi: jeśli nawet sądy pracują źle, to czy jest to wina sędziów? I czy sama wymiana kadr (leninowska, a jakże) zmieni system, a jeśli tak, to na ile?
    Odpowiedź jest prosta - zmieni na tyle, że żaden sąd nie orzeknie na niekorzyść PiS ani jakiegokolwiek PiS-owskiego protegowanego.

    Ale czy to na pewno będzie sprawiedliwość? Dla nie-PiS i dla nieprotegowanych też?
    • bo_ob Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 14:18
     tiszantul napisała:

     > Po pierwszej kadencji nie tylko nie zabolało, ale jeszcze poparcie dla PiSu wyr
     > aźnie wzrosło.

     Dokładnie tak. Na razie jest radość z - między innymi - socjału. Na prawdziwe skutki trzeba poczekać, na przykład gdy obywatel wejdzie w sądowy zatarg z rządową instytucją lub gdy nadepnie na odcisk krewnemu lub znajomemu działacza - posła - radnego PiS-u. Żeby poprzestać na kwestii sądów.
   • malgosiagosia Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 14:11
    bo_ob napisała:

    > No i dobrze.
    > Polacy powinni przekonać się na własnej skórze o prawdziwych skutkach rządów Ka
    > czyńskiego. Powinno bardzo zaboleć.
    >
    Ale dlaczego Polacy wybrali rzady Kaczynskiego? Czyzby nie na wlasnej skorze przekonali sie o prawdziwych skutkach rzadow PO? I czy te rzady PO Polakow nie zabolaly? Przeciez rzady PIS-u to skutek rzadow PO.
    • bo_ob Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 14:22
     malgosiagosia napisała:

     > Ale dlaczego Polacy wybrali rzady Kaczynskiego?

     Nie wiem. PiS miał świetną propagandę, bardzo umiejętnie umiał podkręcać nastroje, które sam produkował, obiecał mnóstwo pieniędzy i ogólne "lepiej' - to raz.
     Dwa - prawdopodobnie zachodzące zmiany obyczajowe były za szybkie. I pewnie powodów było więcej, ale to nie o tym wątek, tylko o sądach.
    • bistian Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 20:51
     malgosiagosia napisała:

     > Ale dlaczego Polacy wybrali rzady Kaczynskiego? Czyzby nie na wlasnej skorze pr
     > zekonali sie o prawdziwych skutkach rzadow PO? I czy te rzady PO Polakow nie za
     > bolaly? Przeciez rzady PIS-u to skutek rzadow PO.

     Po 89 roku zastanawiano się, ile ludzie wytrzymają? Były rozmowy na ten temat, że ludziom musi się w sensownym czasie poprawić, inaczej wybuchną zamieszki, może będzie nieprzewidywalna zmiana w kraju, itd.
     Jak widać, ludzie wytrzymali ten bardzo trudny czas, a zaprotestowali teraz, gdy stwierdzili, że jednak jest za mało i chcieliby zarabiać jak na Zachodzie, a pracować, jak w kraju big_grin
     PiS im to obiecał i przerzucając pieniądze z różnych działów na konsumpcję, daje im te pieniądze i udaje, że coś robi.

     Jak się wszystko już kompletnie popsuje, PiS wspaniałomyślnie odda władzę ze stwierdzeniem, że w obecnej sytuacji nie da się rządzić, jest za dużo sił, które na to nie pozwalają, rozpisze się nowe wybory, a wtedy PiS będzie się modlił, żeby nie otrzymać większości. Prosty Polak powie, że to wszystko przez tych mącicieli, a przecież mogło być stale tak dobrze, szło to w dobrym kierunku i jeszcze będzie bardziej ostro patrzył na nieswoich.
     Takie zagrywki już były w historii powojennej.
     • ira_08 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 20:54
      >Jak widać, ludzie wytrzymali ten bardzo trudny czas, a zaprotestowali teraz, gdy stwierdzili, że jednak jest za mało i chcieliby zarabiać jak na Zachodzie, a pracować, jak w kraju big_grin

      I dlatego właśnie w Polsce wzrosła stopa ubóstwa za rządów PiS, a długość życia spada po raz pierwszy od czasów wojny.
    • ira_08 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 20:53
     >Ale dlaczego Polacy wybrali rzady Kaczynskiego?

     Bo są głupi, bo szukają prostych odpowiedzi na trudne pytania, bo dostali 500+ i już ich nic nie obchodzi? Nie nie znają się na ustroju, nie wiedzą, że kiedyś przyjdzie im zapłacić za rządy PiS? Bo muszą mieć wroga, a PiS jednoczy wspólnym wrogiem? Bo mają kompleksy, a PiS wpaja im wielkość? Bo są zmanipulowani i informacje o aferach PiS ich nie ruszają? Bo wreszcie mogą pluć na tych, których nienawidzą, na tych, którym się lepiej powiodło? Bo ksiundz w kościele tak kazał?

     >Przeciez rzady PIS-u to skutek rzadow PO.

     A rządy PO (ośmioletnie) to skutek rządów PiS big_grin
   • 1elka26 Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 14:18
    I uważasz, że to wina zmian? A może raczej obstrukcji w wykonaniu części środowiska sędziowskiego?
    "– Ja będę szczera, ja pragnę zemsty [na tej władzy - red.] – mówiła sędzia Irena Kamińska podczas konferencji organizowanej przez Fundację Batorego."
    dorzeczy.pl/kraj/90246/Sedzia-Kaminska-Bede-szczera-ja-pragne-zemsty.html
    - wypowiedź bezstronnego i apolitycznego sędzi. Oczywiście, dla tzw. "obrońców demokracji" w rodzaju obywateli rp jest to zapewne sędzia niepokorny.
    Żenada.
    • morekac Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 08.10.19, 20:30
     Ale PiS rządzi od 4 lat. I 4 lata temu obiecano rozwiązanie problemów frankowiczów. I co? I nic, instytucje z tego wstrętnego eurokołchozu się tym zajęły. No i skoro spraw jest więcej, to od czego jest minister sprawiedliwości, jeśli nie od tego, by sądy działały sprawnie? A nie, pardon, farmy trolli są ważniejsze.

     --
     -------------------------------------------------------------
     "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
     • dramatika Re: Co będzie z sądami i sędziami po wyborach 09.10.19, 11:08
      morekac napisała:

      > Ale PiS rządzi od 4 lat. I 4 lata temu obiecano rozwiązanie problemów frankowic
      > zów. I co?


      Wina oczywiście rządu, że nie zrobił ustawy frankowej i sądy się zapchały, a w ciągu kilku następnych miesięcy całkowicie przestaną funkcjonować, ale nie widziałam, aby lud jakoś strasznie oponował, gdy rząd porzucał sprawę frankową. Wręcz przeciwnie - lud jest zadowolony, że cwaniaki frankowicze dostaną za swoje. Zapewne z radością ten sam lud poniesie koszt w postaci paraliżu sądów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka