Dodaj do ulubionych

Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło?

08.10.19, 16:57
Pod wpływem wątku : Niegłosowanie jest spoko, zrobiłam test na Latarnik.pl, no i wyszło mi:
PO 72%, Lewica 69%, PSL 59%, Konfederacja 33%, PiS 28%.

A potem zrobiłam jeszcze raz, pozmieniałam niektóre odpowiedzi i wyszło: PO77%, Lewica 71%, PSL 68%, Konfederacja 40%, PiS 35%.
A potem jeszcze inaczej i wyszło: Lewica 70%, PO 59%, PSL 41%, PiS 33%, Konfederacja 26%

Może jednak powinnam pójść na wybory? Jak myślicie?
Zmiany odpowiedzi nie były sprzeczne z moimi poglądami, po prostu w większości przypadków jest mi wszystko jedno, jak będzie, stąd różne dopuszczane odpowiedzi.

A kto poza PiS ma szansę coś ugrać?
Wychodzi na to, że mam wybór między PO i Lewicą.

Obserwuj wątek
        • 1matka-polka Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 08.10.19, 17:47
          Nastepne osoby ktore odpowiadaly podobnie, jak ja sa z Konfederacji 72% i KO 69%. Kurcze, 😆

--
          "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
        • double-facepalm Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 09.10.19, 00:18
          mokka39 napisała:

> mi wyszła 100% zgodność z 15 politykami SLD i 4 z KO, i generalnie wszystkie wy
          > niki w granicach 100-60 procent w większości zbieżne z politykami SLD, a zawsze
          > wydawało mi się, że poglądy mam raczej prawicowe.
          >
          Ciekawe, na jaka opcje glosowalas do tej pory 🙄, skoro jesteś aż tak drastycznie zaskoczona. Może suwerenowi tez to trzeba pokazać, tzn te latarniki i in.
      • julita165 Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 08.10.19, 20:09
        Zrobiłam. Poglądy mam najbardziej zgodne z politykami Konfederacji. W zasadzie na liście pojawiły się pojedyncze sztuki z innych partii. Mnie zawsze tak wychodzi. Problem tylko w tych 15% poglądów które nas różnią, a poza tym zgodność teoretycznie deklarowanych przekonań to jedno, a drugie to ocena wiarygodności polityka i całego ugrupowania.
    • 1matka-polka Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 08.10.19, 17:24
      U mnie wszystkie partie wyszly w okolicach 50%, oprocz Pis, z ktorym podibno zgadzam sie w 37%🙄

--
      „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
          • szeera Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 08.10.19, 19:52
            "Mi też. Trochę niżej, bo 85%, ale też mam zgryz, bo lewicowa to ja nie jestem."

Wielu ludzi ma podobnie. Wg mnie wynika to z tego, że polska scena polityczna przesunięta jest bardzo w prawo. Polska Lewica (SLD) sytuje się tam, gdzie inne kraje mają centrum. Zastanawiałam się ostatnio i wyszło mi, że przeciętny amerykański wyborca Demokratów dużo szybciej zagłosowałby wg poglądów na SLD niż na PO. A to w kraju gdzie słowo "socjalista" stanowi wyzwisko. Tym bardziej w krajach europejskich poglądy polskiej lewicy nie są już niczym lewicowym, a raczej przyjętym powszechnie rozsądnym konsensusem.
            • aerra Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 09.10.19, 00:18
              Wydaje mi się, że to wynika z czego innego.
              W Polsce nie ma rozdziału między liberalizmem a lewicą. Jeśli ktoś ma poglądy liberalne (światopoglądowo) to zostaje mu wyłącznie lewica, nawet jeśli gospodarczo i społecznie wolałby bardziej centrum, czy nawet całkiem na prawo.
              A polska "prawica" - PiS i inne spółki-córki, nie jest wcale prawicą, tylko konserwatywną lewicą. Oprócz rzecz jasna Konfederacji, bo oni są przesuniętym poza granice śmieszności czymś co miało być konserwatywną prawicą.

--
              super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
              <*>
              • niu13 Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 09.10.19, 00:52
                Macie rację. A wynika to z faktu, że partia z założenia centrowa, czyli niby PO cały czas skręca w prawo, bo boi się wychylać w stronę liberalizmu, co by się kościółek nie obraził. I za to ich nie znoszę najbardziej, tym popsuli układ sił politycznych w Polsce. Na Lewicę chętnie bym zagłosowała dla zgody z poglądami, ale tam brak fachowców, nie ma na kogo oddać głosu.
              • gulcia77 Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 09.10.19, 04:48
                Mam dokładnie ten sam problem. Światopogląd całkowicie liberalny, gospodarczo i ekonomicznie zdecydowanie centrum. I pewnie zagłosuję na lewicę, bo uważam, że nikt nie ma prawa wtrącać się w moją i innych wolność wyborów, problem małżeństw czy adopcji dla osób homoseksualnych dla mnie w ogóle nie jest problemem tylko oczywistą oczywistością, popieram finansowanie in vitro, jestem za dopuszczalnością aborcji "na życzenie". Dodatkowo uważam, że największym złodziejem w Polsce jest KRK. Żeby była jasność - nie jestem przeciwna religijności, jeśli ktoś już musi. Ale wara im ode mnie i mojej rodziny.

--
                "Emancipate yourselves from mental slavery
                None but ourselves can free our minds"
    • majenkir Re: 08.10.19, 19:08
      A jak rozumiecie to:
      Stwierdzenie: 6/20
      Pacjent w publicznej placówce systemu opieki zdrowotnej powinien mieć możliwość dopłacenia do wyższego standardu świadczeń medycznych (np. protezy z lepszego materiału).

czy ci co sie nie zgadzaja (PiS i Lewica) nie chca w ogole lepszego czy lepsze dla wszystkich?
      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
      • martishia7 Re: 08.10.19, 19:19
        Sami do końca nie wiedzą, ale chcą utrwalenia tego, co jest teraz - jeżeli chcesz mieć coś, co wykracza poza oferowany standard, to nie możesz dopłacić różnicy między tym, co oferuje NFZ, a tym właśnie wyższym standardem, tylko masz iść prywatnie i płacić 100%.
      • aerra Re: 08.10.19, 19:29
        Przy większości pytań masz tam komentarz danej partii. Akurat przy tym pytaniu jest dość jasny, w obu przypadkach.

--
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
    • saszanasza Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 08.10.19, 21:23
      Zrobiłam sobie kompleksowy test ze strony „mam prawo wiedzieć”, aż dziwne ze przebrnęłam przez te setki pytań. Największą zgodność mam z SLD o KO, przy czym zaczęłam sie miło uśmiechać do jednej pani z SLD (Lewicy Razem)🙃🙂
      Żadnych PISów i konfederatów.

--
      „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
    • lacunalegis Re: Latarnik.pl - wierzyć w to, co wyszło? 09.10.19, 07:53
      Obawiam się, że ten latarnik to wyjątkowo nieużyteczne narzędzie.

Po pierwsze, pytania są przypadkowe. Nie wiem, ile osób w Polsce za jedno z dwudziestu podstaw swojego światopoglądu uważa takie kwestie jak np. polityka finansowania uczelni wyższych, czy lepiej przeznaczyć więcej środków dla niewielu najlepszych uniwersytetów czy dawać mniej, ale wszystkim.

Po drugie, możliwe odpowiedzi są zbyt ogólne i można je dowolnie interpretować. Przy tym pytaniu o uczelnie w zasadzie każda możliwa odpowiedź o odpowiadającym nie mówi nic - ktoś może być za finansowaniem kilku najlepszych uczelni z uzasadnieniem socjaldemokratycznym (zadbajmy o jak najwyższy standard świadczeń publicznych, a kiedy w budżecie będzie więcej środków, poszerzymy listę dotowanych uczelni) a ktoś z liberalnym (uczelnie zasadniczo powinny być prywatne, wyjątek można zrobić dla jakiegoś jednego prestiżowego uniwersytetu). Ktoś może być za finansowaniem wszystkich, bo jest skrajnym lewakiem (wszystkiemu po równo), a ktoś bo jest skrajnym libertarianinem (państwo nie może sobie wybierać, kogo finansuje, bo państwo zawsze się myli, rację ma tylko niewidzialna ręka rynku).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka