Dodaj do ulubionych

Krzyczał Allah Akbar

08.10.19, 17:14
W okolicach zamachu na WTC krążył taki, z lekka ryzykowny, dowcip:
paralotniarz rozbił się o Pałac Kultury, zbierają go, on jeszcze dycha, pytają: człowieku, coś ty zrobił?! A on: Jaki kraj, tacy terroryści.

Na sobotni Marsz równości we Wrocławiu zamierzał napaść Mirosław A., z Pomorza, lat 41, który przyjechał do nas uzbrojony w dwa (długie?) noże. Szedł z tymi nożami w kierunku miejsca zgromadzenia, jeszcze zanim się zaczęło, ale już było chronione przez policję. Policja zastąpił mu drogę, a on wznosił okrzyki, między innymi "Allah akbar". Został zatrzymany, jak podaje radio TOK FM nie umie wyjaśnić, dlaczego krzyczał "Allah akbar".

Zwariować można.


--
"Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
Obserwuj wątek
  • alpepe Re: Krzyczał Allah Akbar 08.10.19, 18:15
   Myślałam, że będzie o tym facecie, co ostatnio w Niemczech rozjechał ciągnikiem siodłowym z naczepą samochody osobowe, on też ponoć krzyczał Allah akbar.

   --
   "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • feniks_4 Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 10:19
   Myślałam, że wątek jest o tym wydarzeniu:

   "W mieście Limburg w zachodnich Niemczech mężczyzna ukradł ciężarówkę i staranował osiem pojazdów czekających przed sygnalizacją świetlną. Rannych zostało osiem osób, a policja traktuje to zdarzenie jako akt terrorystyczny. Po tym zdarzeniu siedem osób trafiło do szpitala. Zatrzymany mężczyzna to 32-latek pochodzący z Syrii. W Niemczech mieszka od 2015 roku."

   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/ukrad%c5%82-ci%c4%99%c5%bcar%c3%b3wk%c4%99-i-rani%c5%82-osiem-os%c3%b3b-policja-m%c3%b3wi-o-zamachu/ar-AAIsi6C
   • 1matka-polka Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 13:13
    "Myślałam, że wątek jest o tym wydarzeniu"
    Ja też.

    --
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • olena.s Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 10:42
   Ciekawe prawda?
   Pokazuje to, jak dalece nie rozumiemy symboli jakimi się posługujemy.
   Albo jak dalece emocje są wazniejsze/bardziej zrozumiałe/łatwiej utylizowane/ niż rzeczywiste znaczenia jakiegoś desygnatu.
   Alb co z nami robi propaganda.
   Ostatecznie facet miał w dyspozycji absolutnie rodzimy, tradycyjny stuprocentowy równoważnik: Jezus, Maria, bij! (jak w "matko Polsko żyj", ale przecież i w całym Sienkiewiczu). Mimo to wybrał "Bóg jest wielki" wykrzyczane po arabsku.
   • nenia1 Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 11:06
    Chociaż irracjonalne to jednak psychologicznie zrozumiałe, większy lęk budzi obecnie okrzyk "Allah Akbar" niż "Jezus, Maria, bij!", bo ten pierwszy kojarzy się z zamachami terrorystycznymi, na YouTube jest sporo filmików gdzie ktoś przebrany za araba rzuca plecak z okrzykiem "Allah Akbar" i ucieka a ktoś inny kręci paniczną ucieczkę ludzi. Skoro jak pan twierdzi "chciał tylko nastraszyć" to wybrał okrzyk o większej sile rażenia. Lotny to on raczej za bardzo nie jest, więc z pewnością nie rozważał tego co krzyczał w kontekście rozumienia i semantycznego znaczenia symboli.
    • olena.s Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 21:37
     "większy lęk budzi obecnie okrzyk "Allah Akbar"
     No ale jeżeli chodzi o lęk, to już w ogóle bez sensu: jeżeli facet miał zamiar mordować przypadkowych przechodniów, to wcześniejsze ich odstraszanie wydaje się dość poważnie przeciwskuteczne.
     • iwoniaw Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 21:43
      jeżeli facet miał zamiar mordować przypadkowych przechodniów, to wcześniejsze ich odstraszanie wydaje się dość poważnie przeciwskuteczne.

      Na serio oczekujesz od ewidentnie zaburzonego gościa logicznego myślenia? Chyba nie uważasz też, że facet był naprawdę islamskim terrorystą motywowanym religijnie?


      --
      "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
     • nenia1 Re: Krzyczał Allah Akbar 10.10.19, 15:34
      olena.s napisała:

      > "większy lęk budzi obecnie okrzyk "Allah Akbar"
      > No ale jeżeli chodzi o lęk, to już w ogóle bez sensu: jeżeli facet miał zamiar
      > mordować

      No jak bez sensu, twierdzi, że nie chciał mordować, tylko nastraszyć, w tej chwili bardziej nośne w temacie jest "Allah Akbar" niż "bij psubratów" czy "w imię Boga zwalczym wroga".
   • 1matka-polka Re: Krzyczał Allah Akbar 09.10.19, 13:15
    Co jest ciekawe, że nikt z okrzykiem "Jezus, Maria, bij!" nie wysadził się jeszcze w centrum żadnego miasta?

    --
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka