Dodaj do ulubionych

Znalazłam prawo jazdy...

09.10.19, 13:50
Odesłać, zanieść na policję, do Urzędu Miasta, do wydziału komunikacji, szukać gościa na FB ?

--
Jestem bohaterką we własnym domu.
Edytor zaawansowany
  • profes79 09.10.19, 13:55
    Na prawie jazdy masz adres - jak nie jest to koniec świata to nawet możesz odnieść.
    Szukanie na FB jak jest to osoba w młodym/średnim wieku i o nie bardzo powszechnym nazwisku tez ma sens (sam tak jakieś pół roku temu namierzyłem właścicielkę portfela z dokumentami). A ostatecznie raczej Policja z tego co wiem, podobnie jak przy dowodzie osobistym.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • cauliflowerpl 09.10.19, 14:00
    Przez urzad albo poczta.
    Nie baw sie w osobiste szukanie bo jak trafisz na mendę to Ci powie, ze przeciez tam przy tym prawie jazdy bylo jeszcze pińć tysiecy w gotowce i gdzie one są.
  • 35wcieniu 09.10.19, 14:06
    Dokładnie! Już kiedyś chyba opisywałam tu akcję z "to po co podnosiłaś jak nie twoje, zostawiłabyś to bym sam znalazł, a tak to musze po to jechać". Ludzie są przeróżni, żaden osobisty kontakt, tylko policja albo urząd.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • snakelilith 09.10.19, 15:11
    Zdarzyło mi się znaleźć portfel na ulicy. W środku dowód osobisty, ale ani grosza gotówki. Niewykluczone, że właściciel został okradziony przez drobnego kieszonkowca i nie miałam ochoty mu się tłumaczyć, że to nie ja buchnęłam mu forsę. Wrzuciłam portfel w kopercie do skrzynki zbiorczej przy Urzędzie Meldunkowym, oni mogą się z właścicielem skontaktować.
  • te_de_ka 09.10.19, 14:04
    No to masz szczęście, bo jest adres, na który można wysłać. Ja bym wrzuciła do koperty i wysłała chyba.
    Znalazłam ostatnio dowód, na nim nie ma adresu, więc jak prawy obywatel udałam sie na najbliższą komendę policji, gdzie odczekałam swoje, następnie pan policjant bardzo mnie zachęcał, żebym się udała z tym dowodem do organu, ktory go wydał, ale że był weekend i jednak sie uparłam, że chcę oddać ten dowód na policji zamiast trzymać do poniedziałku, iśc do ratusza i tam może znowu swoje odstać i mieć wątpliwą albo nawet przyjemną ale zbędną przyjemnosć z urzędnikiem, więc go ode mnie odebrał. Ale najpierw mnie wylegitymował, długo sprawdzał coś w komputerze, nie wiem, czy ten znaleziony dowód coś tam czy może ja coś tam i na koniec coś tam popisał, złożyłam podpis i w końcu wyszłam z niesmakiem z komendy. Jedyne co mnie na duchu podtrzymało to fakt, że osoba, która zgubiła być może go odzyska zanim zacznie wyrabiać nowy i chyba będzie miała pewność, że nikt tzn. nie wykorzystał tego dokumentu do wzięcia kredytu na przykład.
  • laruara 09.10.19, 14:14
    W związku z tym, że dokument jest wydany w innym mieście, to chyba udam się na komisariat i niech oni się martwią. Będie szybciej niż pocztą i zdecydowanie pewniej.

--
    Jak sobie zinterpretujesz tak się wyśpisz...
  • iwoniaw 09.10.19, 14:37
    Serio podejrzewasz, że na komisariacie załatwisz sprawę szybciej niż na poczcie? Ja bym odesłała na podany adres zwykłym listem. Po przeczytaniu paru historyjek w wątku wzmiankowanym wyżej nie chciałabym być w żaden sposób skojarzona z tym prawem jazdy, a na policji przecież musisz podać swoje dane. Wariatów nie brakuje, a jeśli to normalny, to jednak niech się ucieszy i nie ma kłopotu - dlatego w ogóle bym odsyłała, z nadzieją, że nie świr.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • joanna_poz 09.10.19, 15:20
    tylko ze cale mnostwo osob nie wymienia prawa jazdy i ma tam nieaktualne adres.
    (teraz to juz nawet znieśli obowiązek).
    wiec to odsyłanie moze byc bezskuteczne.
  • cauliflowerpl 09.10.19, 15:28
    Trudno, było nie gubić big_grin

Nie miała baba kłopotu, znalazła se Prawo Jazdy.
  • snakelilith 09.10.19, 14:59
    By uniknąć zbędnego kontaktu z urzędnikiem/policjantem znaleziony dokument wkłada się do koperty i wrzuca anonimowo do skrzynki pocztowej urzędu albo komendy policji. Niech oni się martwią.
  • memphis90 09.10.19, 14:40
    Sprawdź na fb... Nazwisko masz, zdjęcie masz...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 12gram 09.10.19, 14:41
    Zacznij od facebooka. Zwykły list pocztowy teraz się wlecze i dwa tygodnie, więc zanim dotrze do adresata to już sobie nowy wyrobi.
  • feliz_madre 09.10.19, 16:38
    Poszukalabym na fb, jeśli bym nie znalazła, odeslalabym pocztą poleconym priorytetem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka