Dodaj do ulubionych

Jazda na rowerze przez 9 latka po chodniku

10.10.19, 09:20
Czy w świetle przepisów 8-9 latek może sam jeździć po chodniku do szkoły?
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 10.10.19, 09:25
    Nie może sam jeździć przed ukończeniem 10 roku zycia. Po chodniku do szkoły też nie. big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • kamin 10.10.19, 09:33
    Moim zdaniem może.
    Ma powyżej 7 lat, więc może samo chodzić do szkoły.
    Ma poniżej 10 lat, więc wolno mu jeździć rowerem po chodnikach.
  • 35wcieniu 10.10.19, 09:37
    "Ma poniżej 10 lat, więc wolno mu jeździć rowerem po chodnikach. "

Pod opieką.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • kamin 10.10.19, 09:40
    Czyli 9 latka w ogóle nie mogę wypuścić samego z domu "na rower"?
    Mówię o blokowisku, gdzie są chodniki, a nie polne drogi. Tak by wynikało, ale mnóstwo dzieciaków wychodzi bez opieki pojeździć dookoła bloku.
  • 35wcieniu 10.10.19, 09:50
    Dziecko na rowerze jest traktowane jako pieszy i może jeździć po chodniku - ale pod opieką, gdyż wg prawa o ruchu drogowym: "pieszy - osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót (...) a także osoba w wieku do 10 lat kierująca rowerem pod opieką osoby dorosłej"

Że mnóstwo dzieci wychodzi to jakby jest hm, oczywiste, ale prawo jest jakie jest.

--
    - Ale jak przez głowę?
  • mebloscianka_dziadka_franka 10.10.19, 09:55
    I wszystkie łamią prawo tongue_out
  • iimpala 10.10.19, 10:38
    >I wszystkie łamią prawo

jesli już to rodzice lamią prawo.
    Ale NIE ŁAMIĄ.
    albowiem

"Zgodnie z art. 43 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz.U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.) dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych"

Blokowiska to SĄ raczej strefy zamieszkania. Należy popatrzeć na znaki wokół ale założe się, że są.
  • mgla_jedwabna 10.10.19, 10:01
    Możesz puścić, o ile dzieciak jezdzi po drodze dla rowerów albo np. po lesie lub łące smile
  • berdebul 10.10.19, 10:22
    Nie moze po ddr.
  • jehanette 10.10.19, 10:37
    A nie są to drogi wewnętrzne?

--
    Error 404
  • an.16 10.10.19, 10:03
    Moja córka jeździ rowerem do szkoły już ponad 3 lata. Ma 12 lat. Jeździ ścieżką albo chodnikiem, bo jezdnia jest zbyt wąska i niebezpieczna. Chodnik mało uczęszczany. W szkole od lat urządzany jest "rowerowy maj" i wtedy prawie 100% uczniów na czymś przyjeżdża . Dlaczego nie?
  • berdebul 10.10.19, 10:22
    Bo łamie przepisy, ktore dokładnie definiują kto i kiedy moze poruszać się po chodniku rowerem.
  • ichi51e 10.10.19, 11:00
    Nie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka