Dodaj do ulubionych

Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją

11.10.19, 00:49
"Olga Tokarczuk dedykuje Nobla Polakom. Zwraca się z apelem: Zagłosujmy właściwie, za demokracją"

Zobaczymy co Wam to pomoże. W końcu noblistka smile
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 00:52
      Tiszka, weź otwórz jakąś zbiórkę na siebie na siepomaga, czy coś, to nieludzkie, byś się tak tu szmacił za marne dwa złote, czy ile tam dostajesz.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
          • jan.kran Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 11:09
            zlota.ptaszyna napisała:

> tez tak bym pomyslala ale teraz juz nie wiem czym kompromituje sie bardziej, pr
            > zynaleznoscia do kod czy brakiem znajomosci angielskiego, ale na arenie miedzyn
            > arodowej chyba to drugie bardziej ja osmiesza

—————> Nie pieprz głupot.Słyszalaś jak Tokarczuk mówi po angielsku?Bo ja owszem. Najprościej
            oczerniać bezpodstawnie.
            • zlota.ptaszyna Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 11:13
              No wlasnie slyszalam i zdebialam, ale ty chyba nie znasz akurat angielskiego zeby dokonywac oceny?

Slowo " demokrejszyn" nie istnieje w jezyku angielskim, wiec w jakim ona mowila i co znaczy to slowo?
              I czy noblista nie powinien umiec sie wyslowic, nagroda Nobla to nie tylko ksiazki ale raczej caloksztalt

wystapienie wkleilam ponizej wiec sobie je obejrzyj, bo widze ze nikt tu nie ogladal ale kazdy wie co i jak powiedziala smile
              • larix_decidua77 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 15:41
                zlota.ptaszyna napisała:

> No wlasnie slyszalam i zdebialam, ale ty chyba nie znasz akurat angielskiego ze
                > by dokonywac oceny?
                >
                > Slowo " demokrejszyn" nie istnieje w jezyku angielskim, wiec w jakim ona mowila
                > i co znaczy to slowo?
                > I czy noblista nie powinien umiec sie wyslowic, nagroda Nobla to nie tylko ksia
                > zki ale raczej caloksztalt
                >
                > wystapienie wkleilam ponizej wiec sobie je obejrzyj, bo widze ze nikt tu nie og
                > ladal ale kazdy wie co i jak powiedziala smile

A ty znasz angielski?
        • natalia.nat Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:16
          tiszantul napisała:

> Noblistka wzywa. Zobaczymy w niedzielę, czy ktoś zauważył. Moim skromnym zdanie
          > m Tokarczuk się kompromituje, sięgając po język Gazety Wyborczej i Komitetu Obr
          > ony Demokracji, ale to, jak mówię, tylko moje zdanie

Kompromitujesz to się ty wypisując te bzdury. Nie trzeba sięgać po język Gazety i KODu żeby samemu rozumieć, wiedzieć i umieć wyartykułować prosty komunikat słowny na jakiś temat. To że ty nie umiesz samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski, nie znaczy że inni też tak mają. Dorośnij. Czas najwyższy.
          • zlota.ptaszyna Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 11:38
            Nie, nawet osoba o przecietnym IQ wie ze w tak donioslym momencie jak sie nie zna biegle jakiegos jezyka to trzeba sie przygotowac do wypowiedzi albo zatrudnic tlumacza a nie chlapac co slina na jezyk przyniesie uzywajac nieistniejacych slow ktorych nikt (kto nie zna kontekstu polskiego i oblicza KOD) nie zrozumie za Chiny
      • tiszantul Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 01:05
        "byś się tak tu szmacił za marne dwa złote"

Przecież jedynie rozpowszechniam apel noblistki (co w tym złego?) oraz wyraziłem własne wątpliwości, czy społeczeństwo posłucha. Ty jesteś taka pewna, że ludzie zmienią swoje decyzje po apelu Tokarczuk?

Tokarczuk potwierdziła właśnie, ze należy do obozu Gazety Wyborczej, KOD-u i TVN. Ciebie to dziwi? Mnie nie
        • natalia.nat Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:25
          Jasne. Wyznawcy pora i selera zmienią zdanie po apelu zdolnej nowoczesnej młodej kobiety, która dostała światową nagrodę i sporą sumkę pieniędzy. Żal im d...ściska. big_grin
          I tobie wolno pisać co chcesz i chamsko agitować, wolno ci potwierdzać do jakiego obozu politycznego należysz, a komuś innemu będziesz bronił. Jaki ty jesteś malutki...
          • 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:47
            natalia.nat napisała:

> Jasne. Wyznawcy pora i selera zmienią zdanie po apelu zdolnej nowoczesnej młode
            > j kobiety, która dostała światową nagrodę i sporą sumkę pieniędzy. Żal im d...ś
            > ciska. big_grin

No proszę. Cóż to za pełna finezji wypowiedź. Myślisz, ze dla wszystkich kwestia pieniędzy jest najważniejsza? Otóż nie - nie wszyscy należą do lewicowej elity.
            A jeżeli już jesteśmy przy chamskich wypowiedziach, to może dowiem się w koncu kiedy to przelogowywałam się na inne konto? Do tej pory odpowiedzi nie otrzymałam - a przepraszam - była odpowiedź. Znajdź sobie sama.
            No cóż - żenada.
            • dzikka Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:18
              1elka26 napisał(a):

> natalia.nat napisała:
              >
              > > Jasne. Wyznawcy pora i selera zmienią zdanie po apelu zdolnej nowoczesnej
              > młode
              > > j kobiety, która dostała światową nagrodę i sporą sumkę pieniędzy. Żal im
              > d...ś
              > > ciska. big_grin
              >
              > No proszę. Cóż to za pełna finezji wypowiedź. Myślisz, ze dla wszystkich kwest
              > ia pieniędzy jest najważniejsza? Otóż nie - nie wszyscy należą do lewicowej eli
              > ty.

Oczywiście, że nie, Niektórzy należą do "nowej elity" dla której pieniądze najważniejsze i dla nich gotowi nawet z suterenami pakty zawierać. Dla nich sumka jaka zgarnęła Tokarczuk to sól w oku, choć niektórzy trochę mniej wyciągną w spółkach SPsmile Ale o te elity i ich członków to najlepiej z prezesem rozmawiać....
            • natalia.nat Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:20
              Ależ skąd! Twojej "finezji" w wypowiedziach w życiu nie dorównam! Nawet nie próbuję.
              Jeżeli chodzi o wyznawców pora i selera, to akurat kwestia pieniędzy oraz to, żeby inni koniecznie mieli ich mniej, jest dla nich najważniejsza. Dostać za nic i jeszcze żeby innym zabrali. To że ty napiszesz, że jest inaczej, nie ma żadnego znaczenia. Dokładnie tak samo jakbyś napisała, że ziemia jest płaska. Taką wartość mają twoje wypociny.
              Odnośnie przelogowywania się, odpowiedz już padła i to nie raz, więc albo udajesz, albo masz demencję starczą. A to już nie jest mój problem.
              Chamskie wypowiedzi powiadasz? Mam przytoczyć? Możliwe jest że nie pamiętasz co piszesz, skoro masz demencję.
              • 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:30
                Najwyrażniej sama masz demencję, gdyż nie było żadnej, podkreslam - ŻADNEJ konkretnej odpowiedzi. Oczywiście, poza jedną, poszukaj sama.
                Tak więc może jednak w koncu dowiem się, gdyż jak na razie to mam do czynienia z kolejnymi bzdurnymi odpowiedziami.
                Aha i oczywiście prosze o przytoczenie tych moich chamskich wypowiedzi.
                • natalia.nat Część I 11.10.19, 10:55
                  Odpowiedz była, więc daruj sobie te insynuacje. Podawałam nick i kiedy to przelogowanie miało miejsce. A skoro masz problemy z pamięcią, wyszukiwarka nie gryzie. Dla mnie temat zamknięty.
                  A oto wypowiedzi naszej forumowej mistrzyni "finezji".
                  1elka26 23.03.18, 20:10
                  Jak to łatwo rozpoznać osobę o lewicowych poglądach. Za pieniądze jesteście w stanie zmienić poglądy, normy moralne - bo najwazniejsza jest kasa i dobre samopoczucie.
                  1elka26 23.03.18, 20:01
                  Mogę tylko współczuć - zwłaszcza, że jak podejrzewam możesz w pełni zasłużyc na miano duchowego dziecka nieżyjącego już towarzysza Baumana.
                  1elka26 23.03.18, 17:14
                  Z jednej strony to dobrze, że główny zlot zaplanowano w Warszawie. Mozna dzięki temu zobaczyć jak liczny jest jeszcze w Polsce ciemnogród.
                  1elka26 23.03.18, 08:56
                  Współczuję - ale rozsądku i refleksji nie oczekuję po osobach zindoktrynowanych lewacką ideologią.
                  1elka26 21.03.18, 20:50
                  Faktycznie jesteś biedactwo i w dodatku tak poddane lewackiej indoktrynacji, że chyba nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz.
                  1elka26 28.03.18, 12:37
                  Jak prawdziwe lemingi ekscytujecie sie tematami zastępczymi, tylko dlatego że takie macie aktualne instrukcje
                  1elka26 26.03.18, 18:47
                  Co do kłamstwa - to nikt nie dorówna lewackiej elicie wychowanej na szczytnych wzorcach internacjonalistycznych.
                  1elka26 26.03.18, 09:40
                  Brr - jednak mentalnośc lewacka jest przerażająca. Wszedzie widzicie pieniądze, kasę. Cgociaz dlaczego dziwię się? - przecież niektórzy potrafią nawet na cmentarzu albo przy śmietniku załatwiać interesy. Dla tzw. "obronców demorkacji" liczy sie tylko i wyłącznie kasa i stołek.
                  1elka26 26.03.18, 15:10
                  A na jakiej podstawie twierdzisz, że są to kłamstwa? Bieda z tymi lemingami - może warto przestać wymyślać te wszystkie brednie? Ale pewnie inaczej nie potraficie funkcjonować. W końcu lata pozostawania w oparach propagandy mediów gazetopodobnych przynosi takie a nie inne efekty.
                  1elka26 25.03.18, 19:33
                  Powtarzam cały czas - nie warto tkwic całe zycie w oparach propagandy mediów gazetopodobnych bo to nie sprzyja rozwojowi. Tak jak i w tym przypadku - zamiast powtarzac banialuki warto trochę douczyć się.
                  1elka26 13.04.18, 11:09
                  Coś ze zdrowiem szwankuje dzisiaj? Może warto wybrać się do lekarza jednak?
                  1elka26 15.04.18, 11:40
                  Powoli. Uruchomienie programu cela+ dopiero przed nami.
                  1elka26 11.04.18, 16:36
                  Jednak mam rację, że jest to najbardziej wesołe forum. Tzw. "obrońców demokracji" , z szczególnym uwzględnieniem tzw. obywateli nikt nie jest w stanie przebić.
                  1elka26 09.04.18, 14:08
                  Biedactwo. Wszystko wam się w tych zakodowanych główkach plącze.
                  1elka26 08.04.18, 18:52
                  Już dawno pisałam żebyś poprosiła o zmianę swojego prowadzącego gdyż wypisujesz takie bzdury, że parafrazując sienkiewiczowskiego Longinusa - "czytać hadko".
                  1elka26 08.04.18, 11:00
                  Chyba, że określenie "bełkot" odnosi sie do wypowiedzi tzw. obywatela, co jest akurat logiczne, gdyz wypowiedzi tzw. obywateli mozna określić tylko i wyłącznie jako bełkot.
                  elka26 04.05.18, 16:34
                  Nie ma to jak dobre mniemanie o sobie, zwłaszcza jezeli chodzi o posiadane IQ.
                  1elka26 03.05.18, 15:23
                  Smutne, ale cóż taki los leminga.
                  Gdybyś odrobine samodzielnie myslała, to może byś dostrzegła.
                  1elka26 29.04.18, 13:08
                  Jeżeli ktos potrzebuje uzasadnienia słuszności stwierdzenia, że "Jak Pan Bóg chce kogo ukarać, to mu najpierw rozum odbiera" to lektura tego wątku dostarczy mu aż nadto przykładów.
                  1elka26 27.04.18, 15:14
                  To, co wypisujecie, powtórzę jeszcze raz, jest mentalnym barbarzyństwem.
                  1elka26 23.04.18, 18:50
                  Rozumiem że dla ciebie wypisywanie bredni jest jakąś formą terapii, ale są granice.
                  O lewackim "humanitaryzmie" nie będę nawet wspominać, gdyż napisano o tym wystarczająco dużo.
                  1elka26 15.04.18, 11:57
                  Mam pozbawiać się takiej przyjemności jak lektura forum?? Przecież to lepsza rozrywka niż najlepsze komedie. Takiego natężenia groteski i absurdu nigdzie nie znajdę.
                  1elka26 15.04.18, 13:21
                  Co do tej normalności, to mam duże wątpliwości.
                  Przekonywać? , ależ wręcz przeciwnie - jesteście potrzebne właśnie takie jak teraz. Właśnie jako takie zabetonowane lemingi.
                  1elka26 14.04.18, 19:09
                  A ostrzegałam wielokrotnie. Pozostawanie w oparach mgły tzw. mediów gazetopodobnych nie jest bezkarne.
                  1elka26 16.04.18, 15:52
                  Od dawna pisze, że trzeba poszerzyć zakres swoich lektur. Pozostawanie w sferze oddziaływania tzw. mediów gazetopodobnych jest niezdrowe.
                  1elka26 16.04.18, 15:16
                  Jednak jesteście niepowtarzalni. Lemingi łykną bez zastanowienia wszystko
                  Musze przyznać, że niepokoi mnie stan umysłu tzw. "obrońców demokracji" - pojawiło się u was niepokojące zjawisko okreslane jako "petrufikacja" umysłu. Radzę uważać.
                  1elka26 12.05.18, 13:40
                  No cóż, to nie moja wina że lewackie trolle mają takie luki w wykształceniu.
                  1elka26 11.05.18, 20:13
                  Jakie "wartości europejskie" są najważniejsze dla naszych wspaniałych obronców demokracji? Oczywiście - wartości wymierne i przeliczalne. Najlepiej w dużych nominałach.
                  1elka26 09.05.18, 11:16
                  Może warto pomyślec o konsultacji lekarskiej? polecam w ramach terapii lekturę tego artykułu.
                  1elka26 06.05.18, 17:30
                  Mam wrażenie, że wypisując te wszystkie brednie, dajecie dowód na zgubne oddziaływanie wszelkich lewicowych ideologii na słaby umysł.
                  1elka26 21.05.18, 11:07
                  Naprawdę nie potrafisz napisac nic rozsądnego i samodzielnego?
                  Trzeba być naprawdę osobą niepełniosprawną umysłowo żeby wyczyniać takie cyrki.
                  Nic pozytywnego - zero samodzielnego myslenia plus kompletne oderwanie od rzeczywistości - oto obraz "obrońców demokracji".
                  1elka26 05.06.18, 15:38
                  Faktycznie, może poczekaj co napisza wybitne autorytety w waszym organie prasowym bo tworzysz już wręcz piętrowe farmazony.
                  Naprawdę tak bardzo przyzwyczajona jesteś do wytycznych, że nawet nie przyjdzie do tej zakodowanej główki, że mozna mieć własne poglądy w wielu kwestiach?
                  1elka26 05.06.18, 13:02
                  jakieś farmazony wypisujesz, co akurat nie dziwi.
                  1elka26 30.05.18, 19:00
                  Jednak poziom oderwania od rzeczywistości na tym forum jest wręcz niezwykły.
                  1elka26 20.06.18, 15:42
                  Ciekawa jestes jaka masz stawkę za wypisywanie tych bredni? - chyba dużą, gdyz nikt za darmo nie bylby w stanie wypisywac takich bzdur.
                  1elka26 21.06.18, 09:33
                  No cóż. Mogę tylko westchnąć - nic do zakodowanej główki nie trafia? Żyjesz w jakimś wyimaginowanym i oderwanym od rzeczywistości świecie.
                  1elka26 14.06.18, 16:05
                  Może zwróć się do swojego prowadzącego o jakies nowe dyspozycje - nudna już jesteś, ale tak to już jest z "obrońcami demokracji, że kłamiąc non stop, w koncu wierzą w to co wypisują.
                  1elka26 05.06.18, 13:27
                  No cóż, logika tzw. "obrońców demokracji" jest rzeczywiście nowym działem wiedzy. Zapewne Arystoteles stworzyłby nowy dział logiki.
                  1elka26 05.06.18, 09:00
                  Muszę przyznać, że doskonale wpisujesz się w stylistykę myslenia ludzi radzieckich. Ten, kto kontestuje słuszne działania tzw. "obrońców demokracji" i nie dostrzega łamania praworządności.
                  1elka26 09.06.18, 11:46
                  Popieram - dlatego też nie dyskutuje z lewackimi trollami. Poza tym, wstydzisz sie swojej duchowej ojczyzny?? - przecież z definicji jesteś kacapskim trollem.
                  1elka26 28.06.18, 13:48
                  I dlatego twierdzę, że forum emama jest jednym z najbardziej wesolych miejsc w sieci. Takiego poziomu absurdu i oderwania od rzeczywistosci nie ma chyba nigdzie w sieci.
                  1elka26 28.06.18, 13:55
                  Szanowne obywatelki i obywatele, tfu towarzyszki i towarzysze. Dzisiaj demonstracje w obronie tego, żeby było, tak jak było, odbędą się w..

• natalia.nat Część II 11.10.19, 10:58
                  1elka26 21.07.18, 22:51
                  Ciekawe, czy są granice absurdu jakich jeszcze tzw. "obrońcy demokracji" nie przekroczyli?
                  1elka26 21.07.18, 21:43
                  Jednak radzę powrót do rzeczywistości. Przebywanie w oparach mgły ideologicznej wytwarzanej przez media gazetopodobne naprawdę nie wpływa dobrze na postrzeganie świata realnego
                  Fascynuje mnie jak garstka oszołomów z Kod czy innych tzw. obywateli uważa , że to oni reprezentują kogokolwiek poza sobą.
                  1elka26 20.07.18, 13:31
                  Dopalacze to chyba tzw. obrońcom demokracji rozdają. W końcu z takim zapałem szarpac i kopać w barierki to naprawdę jest wyczerpujące zajęcie.
                  1elka26 19.07.18, 16:30
                  No i mam rację, że jest to najbardziej wesołe forum w sieci.
                  Monthy Python to pikuś przy takim wpisie, no niech będzie Pan Pikuś.
                  1elka26 20.07.18, 12:33
                  Wy chyba naprawdę macie płacone za wypisywanie takich bzdur?
                  Ten kto wszędzie widzi pieniądze, nie wie najwyraźniej, że mozna posiadać cos takiego jak poglady i zasady. Wszystko wam się poprzestawiało, jeżeli chodzi o system wartości.
                  1elka26 17.07.18, 16:53
                  Bełkot to słychać na waszych manifach.
                  Zenujące jest to jak gubicie się bez aktualnych przekazów.
                  Aha - to, że dla was kasa jest najważniejsza wiadomo nie od dzisiaj.
                  1elka26 04.07.18, 23:14
                  Może jednak warto jutro wybrać się do lekarza. Co ty człowieku bredzisz o jakiejś wojnie domowej i gdzie widzisz ten drugi naród?? Po prostu totalna żenada.
                  1elka26 03.07.18, 09:03
                  Mylisz się. Na razie to tylko tzw. "obrońcy demokracji" trollują. Brak argumentów zastępują pomówieniami oraz banami.
                  1elka26 04.07.18, 09:29
                  Lemingoza do kwadratu to naprawdę delikatne określenie. Niestety, nie ma w tym nic dziwnego, gdyż obrazuje to pewien stan umysłu.
                  1elka26 16.08.18, 10:39
                  Jednakże jak czytam wiecznie zywy duch Lenina jest obecny na tym forum. A zwłaszcza twórcze rozwinięcie ideologii leninowskiej w wykonaniu jego ucznia - Stalina.
                  Niestety - filozofia Kalego jest wręcz aksjomatem w ideologii lewicy wszelkich możliwych odcieni.
                  1elka26 16.08.18, 13:22
                  A coś bardziej na temat potrafisz napisać? Czy też może jeszcze instrukcje nie dotarły?
                  Ciekawe ile tobie placą? - mam wrażenie, że marnie, jezeli bez przerwy piszesz o kasie. Najwyraźniej nie mieści się w twojej głowie, że ktoś może miec po prostu swoje poglądy i zasady. No cóż, lewacy zawsze wiedzą gdzie są przysłowiowe konfitury i nic za darmo nie zrobią.
                  1elka26 16.08.18, 15:27
                  Ciekawostka, jak szybko zlatują się lewackie trolle i nie mając jeszcze wytycznych muszą cokolwiek napisać. A cos tak bardziej z sensem może, poza tradycyjnymi już insynuacjami?
                  1elka26 06.08.18, 14:32
                  Biedactwa. Wspólczuję serdecznie tzw. "obrońcom demokracji". Ekscytujecie się dosłownie duperelami, jak dzieci z piaskownicy.
                  1elka26 04.08.18, 15:46
                  Załosna jesteś. Myślisz , że normalni ludzie reagują tak jak tzw. "obrońcy demokracji"?
                  Poza tym radzę udac się do lekarza - nie wiem co tak zaszkodziło, upały czy też walenie w barierki? Jeżeli ktoś widzi wszedzie ruskie trolle to trzeba poważnie zastanowić się.
                  Na razie to widać wzmożenie wśród lewactwa.
                  1elka26 04.08.18, 14:43
                  Masz rację - ujadanie i kwik totalnej opozycji jest wyjątkowo żałosny.
                  Mam co prawda ciekawsze zajęcia ale jak czytam takie brednie to trudno powstrzymać się od komentarza.
                  1elka26 28.07.18, 21:27
                  Typowe - jak brkauje argumentów to zawsze w zapasie są albo wyzwiska albo insynuacje.
                  Nic więc dziwnego, że rozmowa z typowym "obrońcą demokracji" jest szalenie interesująca, zwłaszcza jeżeli weźmie sie pod uwagę niezwykle rozwinięte umiejętności krasomówcze.
                  Ponownie masz rację, trzeba rzeczywiscie być głąbem aby z uporem godnym lepszej sprawy uparcie powielać slogany o rzekomym łamaniu Konstytucji.
                  1elka26 23.07.18, 20:10
                  Z reguły trollom o dość niskim poziomie kultury nie odpowiadam, ale obejrzyj ten filmik.
                  1elka26 14.09.18, 08:44
                  Musze przyznać, że cały czas potwierdzacie moją teze, że jest to najbardziej wesołe miejsce w sieci. Poziom absurdu przebija osiągnięcia mistrzów w tym gatunku.
                  No cóż, lemingi łykną kazdą brednię, najciekawasze jest to, że po jakimś czasie wierzą w to co wymyślą
                  1elka26 12.09.18, 10:02
                  Wiem, że sa kolejki do lekarzy, ale może warto zapisać się?
                  1elka26 12.09.18, 14:14
                  Naprawdę warto poszerzyć swoje horyzonty. Pozostawanie w sferze oddziaływania mediów gazetopodobnych nie wpływa pozytywnie na ocenę rzeczywistości.
                  1elka26 19.09.18, 14:18
                  Może lepiej wytłumaczysz co to za twór "obrońca demokracji" w Polsce w r. 2018? Chyba nastąpiło jakies powazne spięcie na synapsach, w trakcie tworzenia takiego potworka.
                  1elka26 18.09.18, 15:43
                  Forum obserwować nie trzeba, wystarczy zajrzeć raz na kilkanaście godzin i mozna miec sto procent gwarancji, że pojawi się jakiś durnowaty wpis poświęcony tragicznej sytuacji Polski pod rządami PIS-u.
                  Poza tym, jak to wielokrotnie już podkreslałam, jest to nie dość że najbardziej wesołe miejsce w sieci, to jeszcze poziom absurdu jest tutaj niesłychanie wysoki.
                  Cieszę się, że okryłam takie niebanalne forum. Mam nadzieję, że utrzymacie ten poziom.
                  1elka26 17.10.18, 08:38
                  Zawsze możesz wyjechac do Korei. Przecież nadal rządzi tam bliski wam ideologicznie przywódca.
                  1elka26 03.10.18, 23:13
                  O tak trolli lewackich na tym forum dostatek.
                  1elka26 04.10.18, 08:14
                  Aha - ja rozumiem, że najlepsza metoda jest atak, ale tak się składa ze w przeciwieństwie do lewackich trolli moją duchową ojczyzną nie jest Rosja, więc swoje epitety skieruj raczej w stronę świezo nawróconych "obrońców demokracji".
                  1elka26 04.10.18, 09:14
                  Może poproś swojego prowadzacego o nowy zestaw odpowiedzi? Jak na razie to miotasz się tak jak wódz "totalnej opozycji".
                  To, że w szeregach tzw "obrońców demokracji" znajdują się osoby które mają za sobą szkolenia w Moskwie, nie oznacza że ich wiedza jest zgodna z obowiązującym w Polsce stanem prawnym.
                  1elka26 22.10.18, 18:32
                  Tzw. "obrońcy demokracji" mają jak zwykle problem z rzeczywistością. Może zamiast tych pompatycznych bredni rzucisz okiem na tabelkę
                  1elka26 02.12.18, 23:13
                  Nikt mnie nie musi budzić. Po prostu szkoda czasu na ludzi którzy są tak dalece oderwani od rzeczywistości, że potrafią wierzyć w brednie serwowane im codziennie przez media gazetopodobne.
                  Ale to już wasze zmartwienie. Lewactwo odchodzi w hańbie na śmietnik historii.
                  1elka26 16.11.18, 22:34
                  Błaznów z siebie robią tzw. obywatele wrzeszcząc o dyktaturze i łamaniu Konstytucji. Szkoda tylko, że nie widzą tego co sami wyprawiają. Bo po wyborach zapewne nie będzie już po was śladu, tak jak po palikociarni.
                  1elka26 12.11.18, 14:59
                  Apteki dzisiaj są czynne. Chociaż nie wiem czy istnieje lekarstwo na nienawiść.
                  No cóż, takie to są polskie wyznawczynie "europejskich wartości". Dziwnie blisko tobie do mentalnosci czekistów.
                  1elka26 13.01.19, 10:50
                  Nieustannie podziwiam umysły zaczadzone propagandą mediów gazetopodobnych.
                  1elka26 05.12.18, 10:41
                  Niezmiennie zadziwiają mnie kręte meandry po jakich podążają myślu tzw. "obrońców demokracji i uwaga praworządności.

• natalia.nat Część III 11.10.19, 11:08
                  1elka26 09.10.19, 16:45
                  Za darmo piszesz tego typu bzdety? Niewiarygodne.
                  1elka26 27.09.19, 13:56
                  No cóż, ja wiem, że jesteś lewackim trollem. Niestety, do takich osób nie dociera żaden racjonalny argument.
                  1elka26 27.09.19, 13:54
                  Takie brednie może wypisywać tylko rosyjski troll. Też chcesz, podobnie jak Jachira, wystąpić w rosyjskim filmie propagandowym? Staraj się.
                  1elka26 24.09.19, 11:18
                  Podziwiam wytrwalość - praktycznie robisz to na okrągło. Ciekawe jaka masz stawkę? Siedzieć na forum praktycznie przez całą dobę - cóż za poświęcenie
                  1elka26 16.09.19, 14:55
                  No cóż. Jezeli sama łykasz bezmyślnie papkę ideologiczną serwowaną przez media gazetopodobne to nie oznacza to, że inni zachowują się podobnie. Ale, jak kto co lubi.
                  1elka26 16.09.19, 12:22
                  No cóż, myśleni9e typowe dla lewactwa. U was nic nie ma za darmo i w imię zasad. Za wszystkim musi stać kasa.
                  1elka26 15.09.19, 10:04
                  Na szczęście odsetek ludzi głupich w Polsce jest coraz mniejszy. Z reguły są to jedynie zwolennicy "totalnej opozycji".
                  1elka26 12.09.19, 15:02
                  Pewnie, że masz problem z uwierzeniem. Przecież tzw. "obrońcy demokracji" nie potrafią nic robić bezinteresownie.
                  1elka26 11.09.19, 19:47
                  Przecież trolle są cały czas obecne na forum? Nie widzisz tego? To współczuję.
                  1elka26 21.08.19, 10:15
                  To jednak jest najbardziej wesołe forum. Poziom absurdu z jakim można tutaj spotkać się jest godny Nagrody Nobla.
                  Fajnie to się czyta. Szkoda tylko, że powyższe wywody nie sa efektem samodzielnego myślenia, a jedynie kalkami.
                  1elka26 06.08.19, 15:38
                  Jednak lewactwo faktycznie nie grzeszy bystrością. Może udaj się do kogoś mądrzejszego i skonsultuj się jeżeli chodzi o znaczenie słowa dowód.
                  1elka26 05.08.19, 12:35
                  No cóż, chamstwo jak widac wśród totalnej opozycji uchodzi za cnotę.
                  1elka26 05.08.19, 09:44
                  No cóż, mam świadomośc, że dla lewactwa pewne normy kulturowe to przeżytek,
                  1elka26 05.08.19, 08:34
                  Jak zwykle zamiast przeczytania zalinkowanego tekstu, nadal klepiesz swoje androny? Brakuje nowych wytycznych? Biedactwo.
                  1elka26 05.08.19, 12:35
                  No cóż, chamstwo jak widac wśród totalnej opozycji uchodzi za cnotę
                  1elka26 04.08.19, 13:57
                  O tak, masz rację. lewackie trolle są naprawdę przerażone.
                  1elka26 26.07.19, 10:09
                  Biedactwo - jak nie masz nic sensownego do napisania to powtarzasz w kółko ten sam greps o jakiś mitycznych mailach instruktażowych. Wymysl coś nowego , gdyż nudna robisz się.
                  1elka26 27.07.19, 14:31
                  Może przekaz informację o suszy dla orłów z totalnej opozycji?
                  1elka26 27.07.19, 21:45
                  Gdyby toto umiało czytać z zrozumieniem to byś przeczytało
                  1elka26 27.07.19, 15:34
                  "Nie pisza tu idioci" - to jakiś żart rozumiem?
                  1elka26 21.07.19, 18:46
                  No cóż ignorancja lewackich trolli wcale mnie nie śmieszy, ale smuci. Dobitnie świadczy o braku elementarnej wiedzy.
                  1elka26 14.07.19, 20:12
                  O rany - naprawdę reforma szkolnictwa jest niezbędna. Takiego bełkotu to już dawno nie czytałam.
                  1elka26 14.07.19, 15:38
                  Zaraza, zaraz - to nasi dzielni "obrońcy demokracji" znają takie pojęcie jak przyzwoitość???? To rzeczywiście nowa informacja - tylko, że mająca się nijak do rzeczywistości.
                  1elka26 05.07.19, 20:32
                  Wróć do rzeczywistości. Trwanie w oparach papki ideologicznej serwowanej przez media gazetopodobne nie sprzyja obiektywnemu ogladowi rzeczywistości.
                  1elka26 04.07.19, 14:04
                  No proszę. Rzeczywiście kłamstwa oraz insynuacje to jak najbardziej naturalne zachowania wśród tzw. "obrońców demokracji".
                  1elka26 29.05.19, 14:35
                  "Obrońca demokracji" i rozsądny człowiek? A to nie jest przypadkiem oksymoron?
                  1elka26 27.05.19, 08:41
                  Może poproś swojego prowadzącego o nowy tekst?
                  1elka26 18.05.19, 13:18
                  Zeby wypisywać takie brednie to naprawdę trzeba używać translatora. Z j. polskiego na nowomowę gazetopodobną.
                  1elka26 12.05.19, 22:00
                  To jest dla ciebie normalnie? Więc jeszcze raz wyjaśnię istoto o małym rozumku,
                  1elka26 04.05.19, 17:45
                  Może jednak czytaj swój organ prasowy, bo nie dostaniesz kasy za swoje wpisy?
                  1elka26 18.04.19, 15:30
                  No tak - zadziwiające jak szybko szanownych "obrońców demokracji" dopada typowa w tym środowisku "pomrocznośc jasna".
                  1elka26 18.04.19, 15:49
                  Naprawdę, polecam tak przynajmniej tydzień bez mediów gazetopodobnych. Jest wtedy szansa na powrót do rzeczywistości.
                  1elka26 15.03.19, 14:59
                  Jeżeli chodzi o zabobon i ciemnotę to raczej nikt nie jest w stanie przebić myślicieli o rodowodzie lewicowym
                  1elka26 08.02.19, 09:02
                  Nie będzie dzisiaj premii, oj nie będzie.
                  1elka26 30.01.19, 23:10
                  Biedactwo. Tyle starań i ciągle nic z tego. Ale pisz dalej, może twoj prowadzący w końcu doceni.
                  1elka26 30.01.19, 22:50
                  Dziekuję bardzo )) Gdzie, jak gdzie - ale tutaj mam świetną rozrywkę. Poziom absurdu i oderwania od rzeczywistości jaki tutaj panuje bije wszelkie możliwe rekordy.
                  1elka26 25.01.19, 09:58
                  Błąd - przekaz dnia został opublikowany w waszym organie prasowym, a waszym zadaniem jest bezkrytyczne powielanie przekazu dnia.
                  1elka26 13.01.19, 22:49
                  A ta dalej wypisuje swoje brednie.
                  1elka26 13.01.19, 10:50
                  Nieustannie podziwiam umysły zaczadzone propagandą mediów gazetopodobnych.
                  1elka26 05.01.19, 09:05
                  Może zwróć się po nowe wytyczne? Domyslam się, że dezinformacja jest dla tzw. "obrońcy demokracji" czymś normalnym, ale jakieś granice rozsadku powinny istnieć.
                  • 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 11:18
                    Aha i to są te moje chamskie wypowiedzi?? Opis rzeczywistości okreslasz jako chamstwo? To jak w takim razie określisz swoje wpisy? Przecież większośc zacytowanych tutaj wypowiedzi to są kalki, takim własnie językiem posługujecie się.
                    No chyba, że okreslenie "obrońcy demokracji" uważasz za chamskie. No cóż.

I ponownie prosze o podanie mi kiedy to przelogowywałam się i jakiego to jeszcze nicka używam. Nadal nic na ten temat nie masz do powiedzenia?
                    • natalia.nat Re: Część III 11.10.19, 12:07
                      Tak. Te wypowiedzi są mega chamskie. Insynuujesz, obrażasz ludzi na okrągło, nazywasz ich są lewackimi trollami, użytecznymi idiotami, zabetonowanymi lemingami, rosyjską agenturą, ciemnogrodem, zaczadzonymi umysłami, oszołomami, zakodowanymi główkami, chorymi psychicznie, małymi rozumkami, lewactem które nie grzeszy bystrością, orłami z totalnej opozycji, spadkobiercami doktryny komunistycznej itp. Nie, nie mam na myśli określenia "obrońcy demokracji". Odwracanie kota ogonem nie pomoże.
                      Ja nigdy nie twierdziłam że jestem święta, nie mam zwyczaju nadstawiać drugiego policzka, jeżeli ktoś mnie obraża, ale jednak nie wylewam takiego ścieku dzień w dzień na wszystkich wokół, jak ty.
                      Kilka razy nazwałaś mnie wprost osobą, która czyta "media gazetopodobne". Proszę o udowodnienie tego faktu.
                      I na koniec: swoje osobiste wycieczki kieruj na priv.
                      • 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 13:19
                        Robisz identycznie to samo co "totalna opozycja" twierdząc, że to Kaczyński i PIS rozniecił nienawiść i posluguje się pomowieniami. Zapominasz kto był inicjatorem i kto jako pierwszy zaczął stosować ten język. Teraz gdy posługuję się identycznym językiem to okazuje się, że jest to chamstwo? Teraz przeszkadza? To może zacznij od siebie i przestań posługiwac się pomowieniami?
                        No proszę - to może przypomnij sobie kto zaczął wyzywac mnie od rosyjskich i w dodatku platnych trolli? O innych tego typu wyzwiskach nie wspomnę? Mam zrobić podobny zestaw? Tylko, że wołowej skóry by zabrakło na spisanie tych wszystkich insynuacji i pomówień.
                        I nie ma czegoś takiego jak osobiste wycieczki. Napisałas na forum, że przelogowuje się i używam innych nicków to przestań wykręcać się i w końcu podaj te informacje. Problem polega na tym, że nie jesteś w stanie ich podac gdyż nic takiego nie miało miejsca i nadal wykręcasz się.
                        Żenada.
                        • natalia.nat Re: Część III 11.10.19, 14:01
                          Przede wszystkim, ja nie posługuje się takim językiem, jak ty. Mogłam cię nazwać po prostu prawackim trollem, nie przypominam sobie, że ruskim czy płatnym, ale głowy sobie nie dam uciąć. Dla mnie jesteś ewidentnym stuprocentowym trollem i w ogóle się z tego nie wycofuję. Sama zapracowałaś sobie na ten przydomek, więc pretensje możesz mieć tylko do siebie. I co z innymi twoimi chamskimi odzywkami, bo zdajesz sobie sprawę, że akurat "lewacki troll" to twoje najmniejsze przewinienie? Mistrzyni w odwracaniu kota ogonem.
                          Zupełnie mi nie przeszkadza twoje chamstwo, bądź sobie kim chcesz, skoro tak lubisz. Po prostu nie podoba mi się, kiedy zarzucasz innym różne rzeczy, pomawianie, brak kultury, a sama wypisujesz najgorsze z możliwych określeń i insynuacji. Generalnie twoja osoba obchodzi mnie tyle co nic. To ty się uczepiłaś jak rzep. Przestań po prostu odpisywać, skoro nie umiesz dyskutować merytorycznie.
                          I skoro musisz ciągnąć te wycieczki osobiste, nie ma sprawy.
                          Napisałaś na forum, ze jestem osobą, która czyta "media gazetopodobne". Proszę się nie wykręcać i w końcu udowodnić ten fakt. Problem polega na tym, że nie jesteś w stanie tego zrobić i "nadal wykręcasz się". Żenada

• 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 15:18
                              lokalna77 napisała:

> Jest ewidentnym trollem, bo w przeciwieństwie do innych na forum pisze wyłączni
                              > e w tematach politycznych.

Aha. Ciekawe kryterium. Jest jakiś spis tematów które trzeba poruszać żeby nie zostać okreslonym jako troll?
                              Nie mam w zwyczaju wywlekać w publicznych miejscach swoistych prywatnych spraw. Natomiast interesuje mnie czy w końcu będę żyć w kraju wolnym od pozostałości PRL i wolnym od wplywu lewackich ideologii
                              • ficus_carica Re: Część III 11.10.19, 18:30
                                1elka26 napisał(a):

> Nie mam w zwyczaju wywlekać w publicznych miejscach swoistych prywatnych spraw.

Swoistych??? 😄😄😄
                                --
                                kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
                                i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
                                nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
                            • malgosiagosia Re: Część III 11.10.19, 16:21
                              lokalna77 napisała:

> Jest ewidentnym trollem, bo w przeciwieństwie do innych na forum pisze wyłączni
                              > e w tematach politycznych.

A ja pisze w innych watkach, a tez nazywana jestem trollem i to w dodatku ruskim. big_grin
                          • 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 15:16
                            natalia.nat napisała:

> Napisałaś na forum, ze jestem osobą, która czyta "media gazetopodobne". Proszę
                            > się nie wykręcać i w końcu udowodnić ten fakt. Problem polega na tym, że nie je
                            > steś w stanie tego zrobić i "nadal wykręcasz się". Żenada

Masz rację. To jest żenada, to co wyprawiasz. Przynajmniej od roku dopominam się o podanie przykladu mojego przelogowywania się i używania kilku nickow. Co otrzymuję zamiast odpowiedzi? Kolejne pomowienia i żadnej odpowiedzi.
                            Teraz nowa taktyka - pytania zastępcze. A wszystko po to aby uciec od odpowiedzi. Nic z tego.
                            Chcesz być w porządku? 0k - to może w końcu odpowiesz na jedno pytanie zadawane od wielu miesięcy.
                            Dopiero wtedy można będzie można zająć się innymi kwestiami.

• natalia.nat Re: Część III 11.10.19, 15:50
                              Napisałaś na forum, że jestem osobą, która czyta "media gazetopodobne". Proszę się nie wykręcać i w końcu udowodnić ten fakt. Problem polega na tym, że nie jesteś w stanie tego zrobić i "nadal wykręcasz się". Żenada.
                              Skoro oczekujesz od innych dowodów, sama je podaj. Czego nie rozumiesz?
                              • 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 16:18
                                Nie rozumiesz tego, że od ponad roku dopytuję się o informacje dotyczące mojego rzekomego przelogowywania się i nic? zero odpowiedzi? A teraz wyjeżdzasz z jakimś bzdetem?
                                Wymyślisz jakiś kapiszon w stylu mediów gazetopodobnych tylko po to aby uniknąć odpowiedzi?
                                Wstyd.
                                • natalia.nat Re: Część III 11.10.19, 16:43
                                  Nie rozumiesz że Twoja insynuacja o tym, że czytam media gazetopodobne jest wcześniejsza niż sprawa twojego przelogowania. I kilkukrotnie ją później powtarzałaś. Nie jest to żaden kapiszon. Dla ciebie to może bzdet, a dla mnie nie. Dotyczy mojej osoby i jest pomówieniem niezgodnym z prawdą. Proszę więc się nie wykręcać i w końcu udowodnić ten fakt. Nie tylko o to jedno mnie pomawiałaś. Ale o tego zaczynam.
                                  Ty nic nie musisz udowadniać? Święta krowa? Pomawiasz, insynuujesz, zmyślasz, obrażasz bez żadnych dowodów, a ktoś inny musi wszystko udowadniać, każdą błahostę (jakby kogoś interesowało ile nicków ma troll), uprawić ekwilibrystykę, przeszukiwać archiwalne wpisy w większości nieistniejące. Bo ty tak chcesz.
                                  Udowodnisz swoje rewelacje, które wypisujesz bez żadnej refleksji to wtedy możesz oczekiwać czegokolwiek od innych. Taka jest kolejność. A nie taka jaka ty sobie wymyślisz. Więc czekam.
                                  • 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 17:31
                                    a to znowu za nowa teoria??? jaka wcześniejsza?? do czego może doprowadzić desperacja. Żałosne. A wszystko tylko po to aby uciec z odpowiedzią.
                                    Polecam do refleksji:
                                    "Oszczerca podobny jest do gąsienicy, która pełznąc po kwiatach, zostawia na nich swój śluz i je brudzi" - św. Jan Maria Vianney.
                                    Tak przy okazji polecam biografię proboszcza z Ars - niezwykła postać. Przyda się - zapewniam.
                                    • natalia.nat Re: Część III 11.10.19, 17:55
                                      Taka sam teoria, jak wszystkie twoje. Tylko moja.
                                      Napisałaś na forum, że jestem osobą, która czyta "media gazetopodobne". Proszę się nie wykręcać i w końcu udowodnić ten fakt.
                                      Skoro oczekujesz od innych dowodów, sama je podaj.
                                      Ty nic nie musisz udowadniać? Święta krowa? Pomawiasz, insynuujesz, zmyślasz, obrażasz bez żadnych dowodów, a ktoś inny musi wszystko udowadniać, każdą błahostę (jakby kogoś interesowało ile nicków ma troll), uprawić ekwilibrystykę, przeszukiwać archiwalne wpisy w większości nieistniejące. Bo ty tak chcesz.
                                      Udowodnisz swoje rewelacje, które wypisujesz bez żadnej refleksji to wtedy możesz oczekiwać czegokolwiek od innych. Taka jest kolejność. A nie taka jaką ty sobie wymyślisz. Więc czekam.
                                      Polecam do refleksji:
                                      "Oszczerca podobny jest do gąsienicy, która pełznąc po kwiatach, zostawia na nich swój śluz i je brudzi" - św. Jan Maria Vianney.
                                      Tak przy okazji polecam biografię proboszcza z Ars - niezwykła postać. Przyda się - zapewniam.
                                      • 1elka26 Re: Część III 11.10.19, 18:35
                                        Czyz nie mam racji, że jest to forum na ktorym poziom natężenia absurdu przekracza wszelkie normy?
                                        Najwyraźniej wolisz udawać demencję i nie pamiętasz jak wypisywałaś banialuki o moim rzekomym przelogowywaniu się.
                                        W każdym bądź razie pozbądź się złudzeniem, że jesteś w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Twoje zachowanie świadczy tylko o braku pewnych norm - nie będe wymieniać jakich gdyż podejrzewam są to dla ciebie pojęcia nieznane.
                                        Czekam juz ponad rok na podanie szczegółów tych rewelacji - poczekam i dłużej.
                                        • natalia.nat Re: Część III 11.10.19, 19:04
                                          Tak. Poziom absurdu w twoim pokrętnym i pełnym hipokryzji rozumowaniu przekracza wszelkie normy. Masz rację
                                          Najwyraźniej wolisz udawać demencję i nie pamiętasz jak wypisywałaś banialuki o moim rzekomym czytaniu "mediów gazetopodobnych".
                                          W każdym bądź razie pozbądź się złudzeń, że jesteś w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Twoje zachowanie świadczy tylko o braku pewnych norm - nie będę wymieniać jakich gdyż podejrzewam są to dla ciebie pojęcia nieznane.
                                          Czekam już ponad rok na podanie szczegółów tych rewelacji - poczekam i dłużej.
                                          Mam też nadzieję, że inne osoby, które chamsko oskarżałaś i pomawiałaś, między innymi o to są w stanie zrobić za pieniądze wszystko, że liczy się dla nich tylko kasa i stołek, że mają swoich mocodawców, prowadzących i wytyczne, również doczekają się, że te wszystkie rewelacje udowodnisz. Trochę ci się więc uzbierało. Zabieraj się szybciutko do roboty.
                                          Potem dopiero możesz oczekiwać tego samego. Taka jest kolejność. A nie taka, jaką ty sobie ustalasz.

• 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:14
        Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie co oznacza stwierdzenie "głosujemy we właściwy sposób, na rzecz demokracji" , jak to raczyła powiedzieć szanowna noblistka.
        Uważałam, że możliwośc dokonania wyboru poprzez akt głosowania jest jak najbardziej zgodny z zasadami demokracji, a teraz okazuje się, że to za mało. Należy głosować "we właściwy sposób" - to znaczy jak?
        Jezeli ma to oznaczać, że "właściwy sposób" oznacza głosowanie na przedstawicieli "totalnej opozycji" to pytam się - co ma to wspólnego z demokracją?

Chyba, że szanowna noblistka uważa, że poglądy wyrażone tak dobitnie przez Neumanna&company są jak najbardziej zgodne z zasadami demokracji. W takim przypadku powiem - że za takie "właściwe" rozumienie demokracji serdecznie dziękuję

• iwles Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:30

> Uważałam, że możliwośc dokonania wyboru poprzez akt głosowania jest jak najbard
          > ziej zgodny z zasadami demokracji,

powtórzę:

w latach 1945-1989 TEŻ można było głosować.
          Więc nie pitol elka, że sama możliwość głosowania jest przejawem mającej się dobrze demokracji.

--
          Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
          • 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:40
            Może jednak czytaj uważnie, bo potem pitolisz właśnie. "Możliwość dokonania wyboru" - napisałam. W latach PRL nie było możliwości wyboru i to jest ta realna różnica.
            Natomiast stwierdzenie, że nalezy głosować "we właściwy sposób" jest ograniczaniem możliwości wyboru i nie ma nic wspólnego z zasadami demokracji.
            Zadziwiające jak zasady demokracji są tak trudno przyswajane przez tzw. "obrońców praworządności".
            • iwles Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:48

Ale wiesz rybko, że wówczas też mieliśmy "możliwość wyboru". Co prawda iluzoryczną, ale taka była wersja oficjalna.
              Więc nie kłam, że sama możliwość brania udziału w wyborach i głosowania jest przejawem demokracji, bo PZPR też wycierała sobie gębę tym słowem uncertain

• 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:25
                Nie mieliśmy wtedy możliwości wyboru, nawet iluzorycznej. Najwyraxniej twoja pamięc nie sięga lat PRL, więc przypomnę, że istniała taka organizacja jak Front Jedności Narodu, skupiająca w swoich szeregach wszystkie, jak to wtedy okreslano "postępowe sily narodu" - taki peerelowski Komitet Obrony Demokracji.
                Wybór polegał na głosowaniu na skupione w FJN organizacje - taki to był "wybór"
                • iwles Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 10:11
                  1elka26 napisał(a):

> Wybór polegał na głosowaniu na skupione w FJN organizacje - taki to był "wybór"

kuźwa, nie organizacje, a partie.
                  I na tym właśnie polegała ta iluzoryczność. Dawali złudny wybór. WYBÓR ! a ty głupio upierasz się, że każdy wybór podczas każdego glosowania jest wyrazem demokracji.

--
                  Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
                  • 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 12:06
                    Może jednak doczytaj czym był Front Jedności Narodu.

"FJN obejmował związki zawodowe, partie polityczne (PZPR, ZSL i SD) oraz inne organizacje społeczne i społeczno-polityczne. Realizował cele polityczne PZPR i był jej podporządkowany"
                    pl.wikipedia.org/wiki/Front_Jedno%C5%9Bci_Narodu
                    W ten sposób dokonywano "we właściwy sposób" na rzecz demokracji. Oczywiście tej jedynie słusznej gdyż socjalistycznej.
                    Teraz też próbuje się namowić do głosowania "we właściwy sposób" rzecz jasna na jedynie słuszną wersję demokracji tym razem demokracji liberalnej.
                    O tym, że prawdziwa demokracja jest bezprzymiotnikowa - o tym już szanowni "obrońcy demokracji" nie pamiętają.
          • 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:57
            zlota.ptaszyna napisała:

> Dlaczego moj post o tym ze Tokarczuk sie skompromitowala mowiac o jakims " demo
            > kration" czego nikt na zachodzie nie zrozumie zostal skasowany?

Gdyż nie był "właściwy" i zgodny z normami demokracji rozumianymi oczywiście we właściwy sposób.
          • natalia.nat Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 12:50
            Tak. "demokration" powiedziała źle, ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. I myślę, że zachód zrozumiał.
            Uważam, że akurat pisarka nie musi znać bardzo dobrze języka angielskiego. To jest zupełnie osobista rzecz i osobisty wybór, czy się jakiś język zna, albo na jakim poziomie chce się go opanować. Może to co umie jej wystarcza i nie potrzebuje tego pogłębiać. Nie każdy ma talent do języków i parcie, aby je znać. Dla mnie twoje zarzuty są zupełnie wyssane z palca. I jest jakiś wymóg, że Nagrodę Nobla może dostać tylko ktoś, kto biegle zna angielski? Bo może ja czegoś nie wiem.
            • zlota.ptaszyna Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 13:12
              natalia.nat napisała:

> Tak. "demokration" powiedziała źle, ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. I
              > myślę,

ufff, prawie dwiescie postow stuknelo i pierwsza ematka obejrzala wystapiienie Tokarczuk o ktorym jest dyskusja, jest nadzieja ze jeszcze bedzie normanie smile

I jest jakiś wymóg, że Nagrodę
              > Nobla może dostać tylko ktoś, kto biegle zna angielski? Bo może j

Gdzie ja napisalam ze ma znac biegle? Nikt tego nie oczekuje. Napisalam tylko ze jak chce byc wieszczem narodu i zmienic bieg historii to mogla sie do tego przygotowac i nauczyc krotkiego wystapienia na pamiec, odczytac z kartki, powiedziec po polsku (bo to niby mialo byc do polakow- przeciez nam pomachala zupelnie tak samo jak machaja dzieci nastpcy tronu w UK) albo robic wywiad przez tlumacza.

jest mmilion opcji zeby nie zrobic z siebie posmiewiska, a ona wlasnie zrobila

• malgosiagosia Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 13:36
                Mozna usprawiedliwic pania Tokarczuk z tego nieprzygotowania do wystapienia, gdyz nagroda Nobla byla dla niej mimo wszystko zaskoczeniem. To widac. Wynika z tego, ze to skromna osoba. Mnie bardziej zmartwilo, ze upoltycznila swoja nagrode i uzyla jej jak tuby propagandowej. Ci co tutaj smieja sie, ze glosowanie na demokracje, znaczy dla niektorych nieglosowanie na PIS, co jest jakoby jednoznaczne, ze sami nie uznaja PIS-u za demokratyczna partie nie wiedza co mowia albo ich przesmiewczosc jest oparta na ich wlasnej niepamieci. Pani Tokarczuk popierala KOD i wszyscy tez wiedza za kim bedzie glosowac. Czy moze ktos tutaj nie wie?
              • natalia.nat Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 14:14
                "Chce być wieszczem narodu i zmieniać bieg historii?" Nie przesadzajmy.
                Powiedziała to spontanicznie, po angielsku, nie chciała czytać z kartki, czy się przygotowywać. Spośród miliona opcji wybrała właśnie tę, bo tak wolała, czuła, potrzebowała.
                Czepianie się na siłę. Zachód pewnie nawet nie zauważył, tylko jak zwykle zatroskani Polacy muszą komentować.

• 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:28
        W latach PRL też wzywano do głosowania za demokracją. Oczywiście była to demokracja "właściwa" gdyż socjalistyczna. Teraz, jak rozumiem, w podobny sposób wzywa się do głosowania za demokracją, ale oczywiście "właściwą" demokracją.

Lewicowe rozumienie demokracji - istnieje tylko wtedy, kiedy to my rządzimy gdyż to własnie my wiemy jak "właściwie" wygląda demokracja.
        Po prostu esencja bolszewizmu.
        • olena.s Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 08:35
          >tach PRL też wzywano do głosowania za demokracją. <

big_grin
          Nie, nie wzywano. Gdyby nie to, że jak mi się mocno wydaje, w PRL twoja noga nie postała, to byś to wiedziało.
          Wzywano do "jedności narodowej", "porozumienia narodowego" a także naturalnie wsparcia partii (Program Partii programem narodu!). Wzywano do "3xTak", że nie wspomnę o słodkim "Wybierz sam, głosuj na PZPR" Jeszcze wczesniej oczywiste było, że kartka do glosowania jest głosem oddanym na (za) wodza. Jednego i naczelnego.
            • dzikka Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:36
              1elka26 napisał(a):

> Mam wrażenie, że w ogóle nie wiesz jak było w latach PRL i najwyraźniej bredzis
              > z. Za to posiadasz typową dla PRL zdolność do manipulacji i insynuacji - nies
              > tety.

większej manipulantki od ciebie tutaj niema. Wkładasz w usta laików politycznych stwierdzenia fałszywe, jesteś mistrzynią propagandy. Nie rażą cię słowa twojego guru, słowa haniebne i straszne o piętnowaniu niewygodnych politycznie Polaków, a czepiasz się jednego stwierdzenia literatki, noblistki, ale nie polityka, osoby, która nie musi wyrażać się tak precyzyjnie jak przedstawiciele narodu.
              • zlota.ptaszyna Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:50
                Macie tu czarno na bialym co sama wlozyla sobie w usta Tokarczuk

www.tvn24.pl/tvn24-news-in-english,157,m/nobel-laureate-olga-tokarczuk-calls-on-poles-to-vote-for-democracy,976459.html

dziwne ze takie medium KOD jak tvn publikuje taka wtope I porazke zamiast zniszczyc wszystkie tasmy, czy w tvn tez nie znaja angielskiego?
          • dramatika Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 09:00
            olena.s napisała:

> "Wybierz sam, głosuj na PZPR"

No ale czym to się różni od "głosuj za demokracją" poza innym doborem słów?

Elka tutaj zaorała "głosujących za demokracją" przy użyciu logiki.
            Ja od siebie dodam, że jak zrobi się ze słowa mem ("demokracja"), a później będzie się chciało powoływać na jego pierwotne znaczenie, to to nie zadziała ;P
            • olena.s Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 10:33
              ? Ty nie czytasz?
              Odmawiam schodzenia poniżej pewnego progu absurdu. Nie dyskutuję idiotycznego twierdzenia, że wezwanie do głosowania na jedynego kandydata (PZPR) jest tym samym co głosowanie na jednego z konkurujących kandydatów.
              Podtrzymuję natomiast moje pierwotne twierdzenie. Elko się myli lub łże twierdząc,że za PZPR namawiano do głosowania "za demokracją". I tyle.
              • dramatika Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 11:50
                olena.s napisała:

>Nie dyskutuję idiotycznego t
                > wierdzenia, że wezwanie do głosowania na jedynego kandydata (PZPR) jest tym sam
                > ym co głosowanie na jednego z konkurujących kandydatów.

Nie rżnij głupa. Słowo "demokracja" stało się POwskim memem uosabiającym tę właśnie opcję polityczną, którego celem była sugestia, że przeciwnicy nie są za demokracją.
                W tym sensie "PZPR" i "demokracja" pełnią tę samą funkcję - opisują konkretną partię poltyczną. Zatem "głosuj sam, głosuj na PZPR" jest dokładnie tym samym co "głosuj za demokracją".
                A gdyby odmemić słowo "demokoracja" to Olga Tokarczuk wzywa do głosowania na PSL, ponieważ to PSL ma obecnie w programie wprowadzenie demokracji bezpośredniej.
                Nie odmawiam Oldze Tokarczuk prawa do agitacji poltycznej, sprzeciwiam się tylko nazywania słonia nosorożcem, jak to lewica i lewicowi liberałowie mają w zwyczaju.

• dramatika Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 12:41
                    olena.s napisała:

> Tak, tak, ja się zgadzam. Demokracji z PiS nie po drodze, oj nie.

No i git, nikt ci nie odbiera prawa do takiego poglądu.
                    Warto jednak wyrażając te poglądy posługiwać się słowami, które znaczą dla każdego mniej więcej to samo - zatem Olga Tokarczuk mówiąc, aby głosować za "demokracją" bynajmniej nie nawołuje do głosowania na PSL, które w tych wyborach ma na ustach kwintesencję ustroju demkoratycznego, czyli demokrację bezpośrednią. Nawołuje do głosowania przeciw PiS, w domyśle za PO, które "demokrację" ma na ustach od 4 lat. Nie ma to jednak bynajmniej nic wspólnego z nawoływaniem do głosowania za konkretnym ustrojem tongue_out
              • 1elka26 Re: Tokarczuk wzywa do głosowania za demokracją 11.10.19, 11:57
                Naucz się w końcu, że w j. polskim nie ma takiego słowa jak "Elko".
                Poza tym widzę, że o PRL wiesz tyle co nic. Pewnie dlatego nie potrafisz zobaczyć jak za poprzedniej, pożal sie Panie Boże, koalicji próbowano budować PRL-bis.
                A teraz cytat:

"Wybory będą przeprowadzone na takich zasadach, aby wyborcy wypowiadali się i decydowali nie tylko w sprawie programu wyborczego, jak to było dotychczas, lecz także mieli możność wyboru między kandydatami, stanowienia o tym, kto i jak będzie ten program w Sejmie realizować" - jak myślisz kto jest autorem tych słów i kiedy zostały one sformułowane?
                Odpowiem - Uchwała VIII Plenum KC PZPR z 21 października 1956r. O aktualnych zadaniach politycznych i gospodarczych partii.
                Tak, PZPR namawiano do głosowania demokratycznego stwarzając iluzję demokracji, zawężając jednoczesnie wybór kandydatów do organizacji przymusowo należących do FJN.