11.10.19, 11:12
Cześć macie jakies doświadczenie w braniu oleju CDB?
Tylko bez reklam proszę.
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: Olej CBD? 11.10.19, 16:54
      Ja mam. Efekty? Zero. Brałam kiedy miałam stany zapalne w kręgosłupie, z tego powodu bóle, spięte mięśnie, źle spałam, mało jadłam i ogólnie byłam o krok od depresji. Dla mnie to ściema i co najwyżej placebo. Maryśka od dillera kosztowałaby mniej i pomogłaby mi wtedy lepiej.
    • mrs.solis Re: Olej CBD? 11.10.19, 17:52
      Chyba to jednak sciema. Bralam niby na sen i spalam, ale nie wiem czy to zasluga oleju czy poprostu zmeczenia. Jak wzielam w ciagu dnia to prawde powiedziawszy niczego nie zauwazylam. Nie przeszly bole miesniowe, nie zachcialo mi sie nagle spac , wiec sama juz nie wiem. Zaczynam sie sklaniac ku teorii, ze to jednak efekt placebo i tyle. Maryski nie chce palic, bo po niej rzygam, wiec nadal pozostaje na bol ibuprofen a na sen xanax.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
      • katie3001 Re: Olej CBD? 13.10.19, 06:58
        Sprobuj na sen brac lek Sanval lub inny odpowiednik z tą samą substancją. Rano nie na uczucia otępienia. Dziala szybko ale krotko. Pozwala zasnac ale tylko tyle.
    • jura_8 Re: Olej CBD? 11.10.19, 17:58
      Brałam w czasie kiedy byłam mobbingowana. Pozwolił mi przetrwać najgorsze. Miałam wrażenie, że stoję obok i wszystko obserwuję. Efektem ubocznym było silne pragnienie. Także na stresujące sytuacje polecam
    • milamala Re: Olej CBD? 11.10.19, 18:32
      To zalezy jaka jest zawartosc tej substancji, taki olej ogolnodostepny w drogerii (nie wiem czy w Polsce) jest bez znaczenia. Efekt placebo, jak wierzysz to zadziala, jak nie to nie.
    • fragile_f Re: Olej CBD? 11.10.19, 19:07
      Biorę na bóle menstruacyjne albo jak nie mogę zasnąć/mam stresa. Na mnie to działa, czasami aż za dobrze - kiedyś wzięłam rano zamiast wieczorem, bo "a przeciez to taka poranna rosa" i odpadłam u fryzjera big_grin ale ja jestem dosyć wrażliwa na rózne substancje, tabletkę nasenna kiedyś dzieliłam na 4 albo 8 kawałkow wink

--
      Fragile
        • snakelilith Re: Olej CBD? 11.10.19, 23:07
          Ja brałam prawdziwy, z certyfikatami, najwyższej czystości i takie tam, z produkcji holenderskiej, drogi jak diabli. I też dzielę tabletki nasenne na 4, np. zopiclon 7,5 mg wystarczy mi ćwiartka. CBD nie miał żadnego działania. I nie wierzę, że ma, bo wtedy byłby to lek na receptę. Cała ta moda CBD bazuje na micie konopii i ludzie myślą, że dostają coś działające jak maryśka, ale bez psychoaktywnego efektu. A konopie mają działanie, ale tylko jako nielegalna roślina, albo jako leki na receptę znane pod nazwą marihuana lekarska. CBD ma co najwyżej antyoksydatywne działanie, ale to trzeba brać przez dłuższy czas, a nie jednorazowo, czy od czasu do czasu.
          • fragile_f Re: Olej CBD? 12.10.19, 00:48
            Poczytaj to:

www.healthline.com/health/CBD-reasons-it-doesnt-work

Argument o receptach jest całkowicie nielogiczny. Jest masa lekow bez recepty, ktore dzialaja, np. Ibuprom albo No-spa wink))

--
            Fragile
              • snakelilith Re: Olej CBD? 12.10.19, 01:29
                To jest ciągle za mało, za niedokładnie i bez żadnych fajerwerków jako efekty. CBD przypisuje się jednak ogromnie szerokie spektrum działania, a to są kompletne bzdety. I mnóstwo ludzi jest rozczarowana, bo o ile działanie ibupromu, czy innego leku czują, to w przypadku CBD nie czują niczego. Ciepła kąpiel działa lepiej. CBD to jednak dobry sposób na zarabianie grubej forsy, bo ten olej jest drogi. I to co podała fragile_f czyli tekst "CBD-reasons-it-doesnt-work", to jakaś kpina. Po pierwsze, olej miałam ze sprawdzonego źródła, w takiej jakości produkuje się olej tylko w Holandii i Szwajcarii, ja mialam ten holenderski. I brałam z zaleceniami na ulotce przez dwa miesiące. Czyli jak nie działał, to znaczy, że sama sobie jestem winna? big_grin Cud fizjologiczny jakiś, paracetamol działa, aspiryna działa, opioidy działają, zopiclon działa, benzos działają, nawet maryśka u mnie działa, inne lekarstwa działają, kofeina w kawie działa, tylko ten mityczny CBD nie. big_grin
              • szorstkawelna Re: Olej CBD? 12.10.19, 09:01
                Trudno powiedzieć. Badań jestcdosyc mało. Ja po CBD zaczęłam gorzej spać, tzn sam sen był ok, ale budziłem się 1 albo 2 w nocy. Trwało to ok 2 tygodnie. Najbardziej zaskoczyla mnie jednak interakcja z alkoholem o której pisałem niżej.
                Na pewno jakoś działa,.
                Ja liczyłam ba efekt przeciwbólowy, a dostalam zupełną i totalna wolnosc a alkoholu.
                Mam kolegę (pisałam o nim w innym wątku-jest mocno schorowany), któremu pomaga na ból.
                Z tego co wiem, najbardziej się sprawdza w padaczkach i innych chorobach neurologicznych/układu nerwowego.
                • snakelilith Re: Olej CBD? 12.10.19, 13:10
                  O ile wiem, to przy padaczkach używa się dużych dawek w bardzo wysokich koncentracjach, czyli więcej niż 15%. To są dawki, których zakup i konsumpcja kosztowałaby grube setki euro. Nie chcę naprawdę ujmować CBD, bo to pewnie zdrowy olej, ale poza działanie antyoksydatywne przy stałym regularnym spożyciu kilka kropel dziennie przy 5% nie wychodzi, a przynajmniej brak potwierdzonych badań. I w wielu przypadkach, gdzie ludzie dopatrują się jakiegoś efektu, chodzi o placebo, czyli też o medyczny, sprawdzony i autentyczny fenomem. To dotyczy takich rzeczy jak sen, ból, stany napięcia, stan skóry i podobne, które są w dużym stopniu zależne od stanu psychicznego pacjenta, dlatego od dawna stosuje się tu terapie jak techniki relaksacyjne, biofeedback, hipnoza i autohipnoza, psychoterapia, przeróżne techniki imaginacyjne polegające na autosugestii oraz właśnie placebo. W sumie szczęściarze ci dobrze reagujący na placebo, bo posiadają umiejętność autoregulacji, która na pewno się przydaje i w wielu przypadkach pomaga zaoszczędzić na substancjach medycznych z niejedonokrotnie także negatywnymi skutkami. Jak pokazują najnowsze badania, placebo działa często też jak wie się, że dana substancja jes/może być tylko placebo, więc praca naszego mózgu, to naprawdę bardzo dziwna sprawa. Do twojego alkoholu się nie odniosę, może coś w tym jest, a może nie. Łączenie przypadkowych zdarzeń leży jednak w ludzkiej naturze i każdy do tego wie, że można na jedną i tą samą substancję różnie reagować. U mnie bowiem też kofeina raz działa bardziej stymulująco, raz mniej. I raz po lampce wina kręci mi się w głowie, a raz nie. Raz śpi się lepiej, raz gorzej. Przy chronicznych chorobach też raz ma się kilka dobrych dni, a potem kilka złych i nie zawsze można znaleźć przyczynę, albo jest ona bardziej skomplikowana niż kilka kropel oleju. W każdym razie wokół CBD krąży wiele mitów i jak komuś nie żal forsy, to może spróbować. Ale herbata z waleriany jest tańsza i bardziej skuteczna. I tu kieruję się zdaniem kierownika medycznego uniwersyteckiej ambulancji zajmującej się leczeniem bólu w Monachium, profesora Dominika Irnicha. Który zresztą bardzo przestrzega przed preparatami CBD z Chin, bo te mogą być zanieczyszczone szkodliwymi substancjami.
                  • szorstkawelna Re: Olej CBD? 12.10.19, 23:01
                    Ogolnie zgadzam się z Tobą, jednak u mnie zastanawiający jest KOMPLETNY brak ochoty na alkohol. Nie wiem jak to sie stalo, u mojej kolezanki tego efektu nie ma - zrobilysmy eksperyment wink A ja się w ogóle tego efektu nie spodziewalam, więc to raczej nie placebo. Kupiłam CBD z myślą o działaniu p-bolowym, ale w tym zakresie w ogóle na mnie nie działa.
    • szorstkawelna Re: Olej CBD? 12.10.19, 00:33
      Alkohol działał po nim u mnie dwa razy mocniej, a kac był dotkliwy. Przestałam zupełnie pić i nie mam w ogóle ochoty na alkohol, chociaż wcześniej lubiłam i piłam zwykle raz w tygodniu/raz na dwa tygodnie.
      Poza tym nie czuje żadnego działania, ale dzięki tej interakcji z alkoholem wiem, że jakoś działa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka