Dodaj do ulubionych

100% bewelny - nie mozna prac? WTF?

12.10.19, 09:07
Drogie ematki, majace doswiadczenie pralnicze, pomozcie.

Mam zakiet ze 100% bawelny, takiej grubej sztywnej, choc w dotyku milej, nieszorstkiej. Podszewka 100% acetat. No i wlasnie - wedlug metki nie mozna tego prac w wodzie, tylko chemicznie. Jak w tytule - WTF? Co sie moze stac, jesli wypiore w 30 st? Wymyslilam, ze albo sie skurczy (eee chyba nie), albo pogniecie? Delikatne welny sie tak pierze a tu bawelna plus acetat i nie mozna?

Co robi ematka - daje grzecznie do pralni chemicznej (upierdliwe, czasochlonne i koszt) czy pierze np w 30%? Zakiet lubie bardzo, fajny kroj no i dosc cieply, wiec akurat na teraz albo zime tez.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: 100% bewelny - nie mozna prac? WTF? 12.10.19, 09:11
      Ja piore wszystko, ale faktycznie przy takich ubraniach jak żakiet może być wtopa - po prostu może się zdefasonować. Uszycie żakietu z bawełny wymaga bardzo dobrego kroju - wystarczy że materiał był źle skrojony i mamy efekt np. przekręcania się szwów w koszulkach. Przy żakiecie może być podobnie, ale tam jest szwów dużo więcej i większe ryzyko że tak się właśnie stanie.
      Ale i tak bym prała, zawsze ryzykuję tongue_out

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • waleria30 Re: 100% bewelny - nie mozna prac? WTF? 12.10.19, 09:32
        Jak juz wyzej pisalam do 35wcieniu, zdefasonowania nie bralam pod uwage, a MOZE byc problem... Ech

W zasadzie pisalam 30 st, ale raczej chodzilo o pranie reczne - temperatura podobna chyba? tylko delikatniejsze. No i nie moge zmienic wirowania, bo to program okreslony. Ale kiedy go uzywalam wczesniej, ciuchy byly dosc mokre, wiec pewnie mocno nie wiruje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka