Dodaj do ulubionych

kocie futro

13.10.19, 00:09
panienka - aksamitne jak u kreta, chłopaczek - miękkie, ale jakby "twarde"

oba zwierzaki zgarnięte spod krzaków
macie takie pary/wrażenia ?

--
jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
Obserwuj wątek
    • m.y.q.2 Re: kocie futro 13.10.19, 00:43
      Bisia i Mieszko! Jak ja dawno nic nie czytałam o Twoich futerkach, zaglądam często do kociego zakątka, a Ciebie nie ma. Szkoda!

--
      Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
      St. Jerzy Lec
      • aankaa Re: kocie futro 13.10.19, 01:08
        ano, one smile
        nie wiem dlaczego zdjęcia są przekręcone sad
        fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ei/ef/kdsh/47twK4T7c7SGCeYH9X.jpg
        fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ei/ef/kdsh/47twK4T7c7SGCeYH9X.jpg

--
        jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
    • miriam_73 Re: kocie futro 13.10.19, 01:30
      U mnie na jednym kocie jest roznica: czarne i rude łatki są u Miski gładkie ale twarde i zdecydowanie "ostrzejsze" już białe, które jest bardzo miękkie i delikatne. Z kolei druga Kota ma zupełnie inna teksture, bo to exotic i u niej prawie nie ma podszerstka.
    • jehanette Re: kocie futro 13.10.19, 16:18
      Kazdy z 3 moich dachowcow ma inne futro smile jeden ma jedwabiste ale grube, druga jedwabiste i delikatne, trzeci ma krotkie jak krecik. egzemplarz z takim twardym tez miałam pod opieką.

--
      Error 404
    • bebi_nowa Re: kocie futro 13.10.19, 16:29
      Starsza kotka czarna ma super gęste futro, średnio miękkie, młodsza biało-burasek cienkie i delikatne jak jedwab. Ale najdelikatniejsze ma rasowy kot znajomych - bengal.
    • summerland Re: kocie futro 13.10.19, 16:29
      Corki kotka tez mieciutkie ma futerko, wiadomo panienka i jeszcze mloda. Ogonek tez ma cienszy i delikatniejszy. Nasz chlopak juz ma troche inne futro troszke twardsze ale tez mile. Po kapieli jest bardzo aksamitne.
    • hanusinamama Re: kocie futro 13.10.19, 22:11
      Ja mam 2 czarne kocie futra w domu. On miekki jakby bardziej pouchaty, dłuższa siersc, ona taka jaby szorstka bardziej, twarda bardziej...zupełnie inne futerka. Jedzą to samo
    • jak_matrioszka Re: kocie futro 13.10.19, 22:29
      Mój kot ma lekko szorstkawe futro na samym czubku grzbietu przy ogonie, ale tak minimalnie i tylko w porównaniu z reszta. Na brzuchu ma kedzierzawy puch i biada temu, kto kota tam dotknie wilgotnymi rekami, normalnie jakby w wate rece wsadzić tongue_out momentalnie jest sie oblepionym.
    • iimpala Re: kocie futro 13.10.19, 23:47
      tak, mam .
      Jeden z moich kotow mial futerko takie właśnie aksamitne, delikatne.
      Drugi kot ma futro gęste, "twarde".
      To zalezy od podszerstka. Drugi kot miał gęsty i wyczuwalny. Pierwszy kot sprawiał wrażenie, jakby nie miał go wcale (choc pewnie miał).
      Dzięki temu wiedziałam, po dotknieciu, który kot włazi na łozko.
      Ten "delikatny" był także delikatny w obejsciu. Nigdy mnie nie zadrapał, nie ugryzł, przeciwnie, można z nim było robić wszystko.
      Natomiast ten drugi, "twardy", bywało, że mnie zadrapał lub ugryzł, kiedy dotknełam go nie tam, gdzie trzeba lub nie wtedy, kiedy chciał.
      Jeśli poczułam pod ręką delikatne futro to mogłam i pogłaskać, i przesunąć tp.
      Tego drugiego kota bezpieczniej było nie ruszać
      • aragorna71 Re: kocie futro 14.10.19, 07:46
        nasza kotka ma miekkie, aksamitne, lsniace futerko. Jest cala czarna z wielkimi zielonymi oczami. Dosc duza, wazy 5,10 kg. Nigdy niczego nie uszkodzila, nie gryzie, nie drapie, czasem ma ochote na zabawe z gryzieniem, ale zlapie moja reke i trzyma maly palec w swoim pyszczkuwink Za to uwielbia sie bawic, lubi jak sie ja goni po domu, skacze na zabawki kocie, lapie wedke wink Po przyjsicu do domu pol godziny musi byc dla kota, nie odpusci.

--
        "Przeznaczenie daje nam w życiu: trzech nauczycieli,trzech przyjaciół, trzy wielkie miłości i trzech wrogów.
        Ta dwunastka jest jednak zawsze zakryta i nie wiemy, kto kim jest, dopóki ich nie pokochamy, nie zostawimy lub nie pokonamy."
      • frytulek Re: kocie futro 14.10.19, 18:34
        mysiulek08 napisała:

> pelen przeglad smile od sliskiego i twardego niczym u nutrii, po puch godny ragdol
        > la smile

U mnie to samo smile

--
        "dopiero jak wzielam kota to sie okazalo co to za towarzyska bestia jest; wytrzymac z nim nie moglam, tak mendzil" (thelma.333)
    • asia_i_p Re: kocie futro 14.10.19, 08:15
      Tak, moja kotka i jej brat. On jak aksamit, ona właśnie dłuższe twarde włosy na podkładzie z puchu.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • dziennik-niecodziennik Re: kocie futro 14.10.19, 09:09
      koty są różne. moja czarna jest pluszowa jak maskotka, aż sie chce tulic i glaskac. koleżanki kot szary jest szorstki w dotyku smile

--
      "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
      Pietrek + Solejuk wink
    • aerra Re: kocie futro 14.10.19, 19:59
      To kwestia ilości podszerstka i włosów ościstych.
      Nasze NFO są ogólnie mięciusie, ale rudy (rude generalnie mają "gorszą" jakościowo sierść - mniej włosów ościstych) ma delikatniejsze futro. Drugi za to nadrabia ilością, bo ma niesamowite ilości tego futra.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • aguha Re: kocie futro 14.10.19, 20:23
      Ja również mam przygarnięte dwie kocie biedy. Kocurek jest cały czarny. Futerko ma błyszczące, ale szorstkie. Taki też ma charakter... lekko zadziorny smile Natomiast koteczka ma bardziej miękkie, popielate futerko. Jest łagodna i uwielbia być głaskana.
    • klamkas Re: kocie futro 14.10.19, 21:46
      U mnie z trzech chłopaków: MC wiadomo: mięciutkie, ale obfite, z masą podszerstka, uwielbiam. Śmietnikowce - jeden też długowłosy, z mocnym włosem i obfitym podszerstkiem. Drugi - chuchrowaty włosek, ze śladową ilością podszerstka, w dotyku jakby się miziało niemowlęcą główkę. Zdecydowanie wolę pierwsze dwa typy, lubię mieć w czym zatopić palce wink.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka