13.10.19, 21:04

Mam ochotę sobie w łeb strzelić
--
"z krzywego kawałka drewna, z jakiego stworzony jest człowiek, nie da się zrobić nic prostego"
Obserwuj wątek
      • mizantropka Re: Wybory 13.10.19, 21:13
        Liczyłam, że nie będą mieli większości pozwalającej na samodzielne rządzenie.... Zastanawiam się co PIS musi zrobić, żeby suweren się ocknął

--
        "z krzywego kawałka drewna, z jakiego stworzony jest człowiek, nie da się zrobić nic prostego"
          • gogologog Re: Wybory 14.10.19, 00:18
            Otoz to.
            Szkoda ze PO nie zostalo calkowicie jeszcze zaorane.
            Ale mysle ze za 4 lata juz nie bedzie tej zbieraniny

--
            GW - nie kupuje; TVN - nie ogladam; PO - nie glosuje
            Bul Komorowski oddaj czajnik i 180 milionow za referendum
            Ustawka na budowie obwodnicy Inowroclawia
            www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
    • sirella Re: Wybory 13.10.19, 21:08
      no i jak żeście głosowały? tradycyjnie dużo gadania na forach jakie postępowe a po cichu stawiają krzyżyki przy pis, a reszta jest zbyt leniwa by zdążyć na wybory bo pogoda zbyt ładna i lepiej wyjechać za miasto.
      no wstyd dziewczynki wstyd tak kombinować.
      • aankaa Re: Wybory 13.10.19, 21:11
        krzyżyka na PiS nie wpisałam
        chociaż chciałam postawić...

--
        jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
      • znowu.to.samo Re: Wybory 13.10.19, 21:15
        W poprzednich wyborach było to samo
        Obciach głosować na pis, nikt sie nie przyznaje i kto wygrywa? Pis

--
        *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
        • fibi00 Re: Wybory 13.10.19, 22:15
          Już jakiś czas temu zauważyłam że emamy na tym forum są jakieś ....inne. Kiedy czytam niektóre wątki a raczej wypowiedzi to mam wrażenie że przenoszę się do innego świata i zastanawiam się gdzie te kobiety mieszkają bo w realu nie spotykam się z osobami, które mają takie poglądy jakie tu panują.
          • taki-sobie-nick Re: Wybory 13.10.19, 22:43
            Och, jeśli spotykanie odbywa się na zasadzie "znajomy znajomego" oraz "znajomy kolejnego znajomego", to nic dziwnego. Siedzicie w swoim kółeczku. tongue_out To po prostu są znajomi innych ludzi.

Ja nie głosowałam, jak obiecywałam, wyniku wyborów byłam pewna, ciekawa byłam, czy wejdzie lewica i Konfederacja.
            • fibi00 Re: Wybory 13.10.19, 22:47
              taki-sobie-nick napisała:

> Och, jeśli spotykanie odbywa się na zasadzie "znajomy znajomego" oraz "znajomy
              > kolejnego znajomego", to nic dziwnego. Siedzicie w swoim kółeczku. tongue_out To po pr
              > ostu są znajomi innych ludzi.
              >
              > Ja nie głosowałam, jak obiecywałam, wyniku wyborów byłam pewna, ciekawa byłam,
              > czy wejdzie lewica i Konfederacja.

Mam taką pracę że spotykam się i rozmawiam z różnymi ludźmi więc nie są to spotkania i rozmowy tylko ze znajomymi czy znajomymi znajomych.
                • fibi00 Re: Wybory 13.10.19, 22:56

> O poglądach też?
                  >
                  > Co uważasz, że pisowiec od razu po wejściu do banku oznajmia urzędnikom "Głosuj
                  > ę na PiS"?

Zdarza się że o poglądach też rozmawiam choć nigdy tematu nie zaczynam jako pierwsza. Nie pracuję w banku,w pracy czasem spędzam z ludźmi 1-3h a o czymś rozmawiać trzeba żeby nie było martwej ciszy.
                    • fibi00 Re: Wybory 13.10.19, 23:16

> I sami wielbiciele PO?

No właśnie w tym sęk że ci którzy poruszają tematy polityczne to zawsze wielbiciele PO. No I takich wielbicieli PO w swojej pracy mam napewno 4 . Pozostali nie wiem jakie poglądy polityczne mają i nawet nie chcę wiedzieć bo dla mnie jest to nieistotne.

• gogologog Re: Wybory 14.10.19, 00:20
            > bo w realu nie spotykam się z osobami, które mają takie poglądy jakie tu panują

Bo tu inne opinie sa wycinane, proste

--
            GW - nie kupuje; TVN - nie ogladam; PO - nie glosuje
            Bul Komorowski oddaj czajnik i 180 milionow za referendum
            Ustawka na budowie obwodnicy Inowroclawia
            www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
            • iwles Re: Wybory 14.10.19, 00:39
              gogologog napisał:

> > bo w realu nie spotykam się z osobami, które mają takie poglądy jakie tu
              > panują
              >
              > Bo tu inne opinie sa wycinane, proste

Klamiesz.
              Nie boisz sie Boga?
              Ani piekla ?

--
              Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
            • lauren6 Re: Wybory 14.10.19, 08:26
              Za łamanie ciszy wyborczej i agitowanie za PIS w trakcie tejże ciszy ciebie powinni nie tyle wyciąć co dać ci dożywotniego bana na tym forum.
          • claudel6 Re: Wybory 14.10.19, 00:26
            to bardzo proste. na emamie siedzą wykształcone, pracujące (w 80%) kobiety z dużych miast (a jeśli ze wsi - to z wyboru). masz odpowiedź.
          • jola-kotka Re: Wybory 14.10.19, 01:36
            Nie sa inne.Nie mysle ze ktos jest juz tak zastraszony albo glupi zeby ukrywac swoje prawdziwe poglady. Kto glosowal? Patologia, osoby z niskim wynagrodzeniem, starsi ludzie jedni ze wzgledow finansowych inni bo
            z ambony kazali, osoby bez wyksztalcenia ktore lykaja co slysza nie znaja historii, sytuacji np. Na Wegrzech. Nie rozumieja jaki jest cel dzialan tych ludzi widza tylko tu i teraz. Ci w wiekszosci . Na pewno tez jacys mlodzi . Mysle ze w kazdej grupie spolecznej sie trafiali ale ci wyzej wymienieni w szczegolnosci.
            • fabryka.lodow.napatyku Re: Wybory 14.10.19, 03:54
              jola-kotka 14.10.19, 01:36
              Nie sa inne.Nie mysle ze ktos jest juz tak zastraszony albo glupi zeby ukrywac swoje prawdziwe poglady. Kto glosowal? Patologia, osoby z niskim wynagrodzeniem, starsi ludzie jedni ze wzgledow finansowych inni bo
              z ambony kazali, osoby bez wyksztalcenia ktore lykaja co slysza nie znaja historii, sytuacji np. Na Wegrzech. Nie rozumieja jaki jest cel dzialan tych ludzi widza tylko tu i teraz. Ci w wiekszosci . Na pewno tez jacys mlodzi . Mysle ze w kazdej grupie spolecznej sie trafiali ale ci wyzej wymienieni w szczegolnosci.

Mnie zszokowala bardzo moja rodzina-siostra-osoba wyksztalcona, ktora ciezko pracuje, po etacie dorabia, maz z wlasnym biznesem, wokolo maja pelno matek trojki I czworki dzieci, ktore nie pracuja, zyja z 500+ . I myslalam, ze ona ciagle zartuje, na kogo glosuje, ale nie, naprawde, ja normalnie zmienilam o niej zdanie, zacofanie totalne, bo pedaly nie beda adoptowac dzieci, bo dzieki tej partii islamiscie nie wjechali do Polski, bo LGTB, tu jest glowny problem w Polsce, ja jestem w szoku, nie ze ta partia wygrala, ale ze moja siostra jest takim betonem
              • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 07:18
                fabryka.lodow.napisałs:
                > ja jestem w szoku, nie ze ta partia wygrala, ale ze moja siostra jest takim bet
                > onem

No i właśnie tego nie potrafię zrozumieć. Dlaczego ludzie są nazywani betonami jeśli mają inne poglądy polityczne. 4 lata temu przed wyborami byłam wręcz napastowana przez jednego pana w mojej pracy. Najpierw zaczął temat polityczny, potem zaczął wypytywać czy idę na wybory, na kogo będę głosować itd oczywiscie nie omieszkał w międzyczasie obrazić osób którzy mają inny pogląd polityczny. Myślałam że wykształcenie idzie w parze z kulturą osobistą ale jak widać nie zawsze....
              • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 08:12
                "bo dzieki tej partii islamiscie nie wjechali do Polski, "
                A wiesz że tu też może być pies pogrzebany? Zdarzało się że słyszałam/czytałam że ktoś jest przeciwny polityce PiS ale zagłosuje na nich tylko dlatego że dzięki nim nie wpuszczono ciapatych do Pl bo nie chcą żeby było jak w Niemczech że strach wyjść z domu.
                • dramatika Re: Wybory 14.10.19, 08:17
                  fibi00 napisała:

> Zdarzało się że słyszałam/czytałam
                  > że ktoś jest przeciwny polityce PiS ale zagłosuje na nich tylko dlatego że dzi
                  > ęki nim nie wpuszczono ciapatych do Pl bo nie chcą żeby było jak w Niemczech że
                  > strach wyjść z domu.

A przecież to przebrzydła ruska propaganda! Oby i u nas było tak jak w Niemczech - triumf wolności słowa i bezpieczeństwo na ulicach.
                  • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 08:28
                    dramatika napisał(a):

Oby i u nas było tak jak w Niemczec
                    > h - triumf wolności słowa i bezpieczeństwo na ulicach.

Taaaa, ze szczególnym naciskiem na słowo "bezpieczeństwo".😆
                • lauren6 Re: Wybory 14.10.19, 08:20
                  To znaczy, że ten ktoś jest debilem. Niech się ruszy poza swoją wiochę i pojedzie do dużego miasta. Zapraszamy. Tylu "ciapatych" tu nigdy wcześniej nie było jak za rządów PIS. W dostawie nie pracuje już praktycznie nikt kogo rodzinnym językiem byłby język polski.

PIS wysyłając ludzi na wcześniejsze emerytury stworzył olbrzymią dziurę na rynku pracy, którą zapełniają nie tylko Ukraińcy. To właśnie oni, a nie PO, robią z Polski kraj multi kulti. Trzeba być mocno ograniczoną osobą by tego nie widzieć.
              • aga_mon_ber Re: Wybory 14.10.19, 08:42
                Ale ka każdy ma prawo wyboru i głosuje, na kogo chce. Śmieszą mnie ludzie, którzy wyzywają osoby o innych poglądach. Siostra to beton, bo ośmieliła się głosować inaczej, niż ty byś tego chciała?
                Niepoważna jesteś.

To samo właśnie robi opozycja, wyzywa elektorat PIS i zobacz, jak sobie tym szkodzą.
                Już lecą teksty, że na PIS głosowali ludzie bez studiów, tylko że jakoś nie przyjdzie im do głowy, że nie każego stać na studia i ludzie muszą iść do pracy.
                • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 08:48
                  "Już lecą teksty, że na PIS głosowali ludzie bez studiów,"

Zagadką dla mnie jest skąd wiadomo że osoby z wykształceniem takim a takim oddały głos na tego czy tamtego. Przecież nikt przy urnie nie stał i nie pytał o wykształcenie i na kogo oddał głos.
                  • nuta15 Re: Wybory 14.10.19, 08:56
                    To są wyniki sondażowe. I tak jak pozostałe kryteria podziału elektoratu - wielkość miasta czy wieś, wiek, płeć są weryfikowalne, tak wykształcenie tylko deklaratywne, nikt nie sprawdza dyplomów przy urnach.
                    • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 09:08
                      " nikt nie sprawdza dyplomów przy urnach."

No właśnie. Ale szczegółowo podano ile procent osób z konkretnym wykształceniem oddało głos na konkretną partię....
                      • lauren6 Re: Wybory 14.10.19, 09:28
                        Nie wiem jak to wygląda na innych kierunkach, w szczególności "studiów", ale ja uczęszczałam na studiach na przedmioty typu instytucje demokracji. Teoretycznie osoba z wyższym wykształceniem powinna posiadać większy kapitał kulturowy i większą wiedzę nt mechanizmów demokracji (oraz jej łamania) od osoby z wykształceniem podstawowym lub zawodowym.

Jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie i głosuje na partię łamiącą Konstytucję, gwałcącą fundamenty demokratycznego państwa prawa to niestety to dużo mówi o jego rzekomym wykształceniu.
            • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 08:20
              jola-kotka napisała:

> Nie sa inne.Nie mysle ze ktos jest juz tak zastraszony albo glupi zeby ukrywac
              > swoje prawdziwe poglady.
              Oj, czytając wasze wypowiedzi nie jeden ze strachu nie przyzna się do swoich poglądów. I nawet nie musi chodzić o poglądy polityczne. Ja się akurat nie cackam i piszę to co myślę i zdarzyło się że pod moją wypowiedzią ktoś napisał że podziwia mnie że potrafię to "głośno" powiedzieć. Jaki z tego morał? Są to też mamy z innymi poglądami ale boją się odezwać. Nawet na innym forum o was pisano że przemądrzałe jakby pozjadały wszystkie rozumy.

Kto glosowal? Patologia, osoby z niskim wynagrodzeniem
              > , starsi ludzie jedni ze wzgledow finansowych inni bo
              > z ambony kazali, osoby bez wyksztalcenia

No nie do końca. Znam osoby wykształcone, dobrze zarabiające które też na PiS głosowały. Nawet na emamie jedna mama odważyła się przyznać że ma wyższe wykształcenie i zamierza głosować na PiS .
              • lauren6 Re: Wybory 14.10.19, 08:24
                > Znam osoby wykształcone, dobrze zarabiające które też na PiS głosowały.

Nie od dziś wiadomo, że wyższe wykształcenie w dzisiejszych czasach nie gwarantuje ani inteligencji, ani wartości, które stałyby za taką "wykształconą" osobą.
                • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 08:30
                  lauren6 napisała:

> > Znam osoby wykształcone, dobrze zarabiające które też na PiS głosowały.
                  >
                  > Nie od dziś wiadomo, że wyższe wykształcenie w dzisiejszych czasach nie gwarant
                  > uje ani inteligencji, ani wartości, które stałyby za taką "wykształconą" osobą.

No właśnie. I jak widać na tym forum wykształcenie nie zawsze idzie w parze z kulturą osobistą i dobrym wychowaniem...
              • zona_glusia Re: Wybory 14.10.19, 11:16
                > Kto glosowal? Patologia, osoby z niskim wynagrodzeniem
                > > , starsi ludzie jedni ze wzgledow finansowych inni bo
                > > z ambony kazali, osoby bez wyksztalcenia
                >
                > No nie do końca. Znam osoby wykształcone, dobrze zarabiające które też na PiS g
                > łosowały. Nawet na emamie jedna mama odważyła się przyznać że ma wyższe wykszta
                > łcenie i zamierza głosować na PiS .
                Osoby, które ja znam i które głosowały na PiS lub przypuszczam, że głosowały to również osoby wykształcone: emerytowane nauczycielki, wykładowcy na uczelniach technicznych lub medycznych. Jeśli miałabym wskazać cechę dla nich wspólną to religia. Oni wszyscy są wierzącymi i często zaangażowanymi w działalność Kościoła ludźmi.
            • aga_mon_ber Re: Wybory 14.10.19, 08:48
              jola-kotka napisała:

> Nie sa inne.Nie mysle ze ktos jest juz tak zastraszony albo glupi zeby ukrywac
              > swoje prawdziwe poglady. Kto glosowal? Patologia, osoby z niskim wynagrodzeniem
              > , starsi ludzie jedni ze wzgledow finansowych inni bo
              > z ambony kazali, osoby bez wyksztalcenia ktore lykaja co slysza nie znaja histo
              > rii, sytuacji np. Na Wegrzech. Nie rozumieja jaki jest cel dzialan tych ludzi w
              > idza tylko tu i teraz. Ci w wiekszosci . Na pewno tez jacys mlodzi . Mysle ze w
              > kazdej grupie spolecznej sie trafiali ale ci wyzej wymienieni w szczegolnosci

I tu się mylisz, kochana.
              Weź pod uwagę, że nie każdego stać było na studia. Ten, co miał dobrze sytuowanych rodziców, studiował.
              Ten, którego rodzice nie mieli pieniędzy czy w domu się nie przelewało, poszedł do pracy, bo za coś trzeba żyć.
              Patologia woli się nachlać i wybory ma gdzieś.
              I więcej takich tekstów a za 4 lata, nie będzie opozycji w ogóle, bo wyzywając elektorat PIS, to jak strzał w kolano, albo samozaoranie.
              Każdy głosuje na kogo chce i nikt nie będzie zmieniał swojego zdania tylko dlatego, że ktoś będzie miał inne czy obrzuci go błotem.
              • jola-kotka Re: Wybory 14.10.19, 13:16
                Ja nikogo nie wyzwalam . Moje zdanie jest takie ze ktos kto glosuje na pis niestety nie zdaje sobie sprawy jaki jest cel postepowania tej partii. Dla niego slowa to tylko slowa . Nie wie jaki przekaz stoi za nimi. " przyjzymy sie", "
                Zmienimy elity finansowe" , polscy przedsiebiorcy na kontach maja 250 mld. zl. musza to zainwestowac", ( teraz pomysl co to znaczy "
                Musza" trzeba ich zmusic . Jednych sie juz udalo Solorz. Inni sie stawiali Czarnecki. Inteligentny czlowiek wie ze wszystko to odbywac sie bedzie szantazem, grozbami, opluciem itd. Po co
                maja inwestowac ta kase ? Wiesz napisz. Zobaczymy czy glosujac na pis rozumiesz co przekazuje ci twoj prezes. Podpowiem ci. Sytuacja finansowa Polakow przed 89 rokiem. Wszystko na co glosujesz to malymi kroczkami powrot do tamtych czasow.
                  • araceli Re: Wybory 14.10.19, 13:32
                    aga_mon_ber napisała:
                    > Moja droga, do tamtych czasów, to chce wrócić m.in KO.
                    > I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Owszem - nikt ci nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne big_grin

--
                    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
                  • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 13:40
                    Przypomnę jeszcze że jak PiS doszedł do władzy 4 lata temu to antypisowcy byli przekonani że pod koniec roku 2016 Polska będzie zrujnowana (m.in. przez 500+), potem apokalipsa miała nastąpić w 2017 roku, potem w 2018. Mamy rok 2019 i jakoś tej apokalipsy nie widzę. Te 4 lata temu antypisowcy byli PRZEKONANI że za rok Polska będzie bankrutem. Gdyby Polska małymi kroczkami dążyła do bankructwa to nie wprowadzono by 500 zł na KAŻDE dziecko tylko zostawili by tak jak jest. Co mnie jeszcze zastanawia. Kiedy PiS 4 lata temu proponował 500 zł na drugie i kolejne dziecko PO twierdziło że pieniędzy na to NIE MA. A dosłownie za kilka tygodni nagle PO zaczęło podjudzać że dlaczego tylko na drugie i kolejne dziecko, dlaczego rodzice 1 dziecka mają być pokrzywdzeni przecież są pieniądze dla KAŻDEGO dziecka. No po prostu śmiech na sali.
                      • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 14:18
                        jola-kotka napisała:

> A teraz zastanow sie czemu jeszcze jest kasa na 500 itd. Nadal nie widzisz?

A ty mi powiedz czemu nie nastąpiła apokalipsa pod koniec 2016 roku jak prorokowali antypisowcy?
                        • jola-kotka Re: Wybory 14.10.19, 15:49
                          Bo troche kasy odzyskali z afer vatowskich, ceny itd. Sadze ze ciagna kase z innych zrodel np. Skladki zus ktore z zalozenia nie sa na to przeznaczone. Tylko to nie jest worek bez dna.
                          • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 17:01
                            jola-kotka napisała:

> Bo troche kasy odzyskali z afer vatowskich, ceny itd. Sadze ze ciagna kase z in
                            > nych zrodel np. Skladki zus ktore z zalozenia nie sa na to przeznaczone. Tylko
                            > to nie jest worek bez dna.

No to powiedz mi jeszcze skąd inne państwa biorą kasę na takie "dodatki" i funkcjonują już tak od wielu lat?
                            • jola-kotka Re: Wybory 14.10.19, 17:06
                              Ktore panstwa? Bo sa rozne np. Grecja 😀 . Reszta jest o wiele bogatszymi krajami niz Polska. Trzeba mierzyc sily na zamiary nie odwrotnie.
                              • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 18:55
                                jola-kotka napisała:

> Ktore panstwa? Bo sa rozne np. Grecja 😀 . Reszta jest o wiele bogatszymi kraja
                                > mi niz Polska. Trzeba mierzyc sily na zamiary nie odwrotnie.

A choćby Norwegia, Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania,Francja. To fakt że są to kraje bogatsze niż Polska. Jednakże "dodatek" na dzieci dostaje się również na Litwie, Łotwie,Estonii czy Węgrzech gdzie PKB jest niższe niż w Polsce.
                            • droch Re: Wybory 14.10.19, 17:33
                              Może np. z tego, że w innych państwach powstają innowacje, wynalazki itp., a Polska to głównie eksportuje jabłka i kartofle?
                            • sumire Re: Wybory 14.10.19, 17:56
                              Mają przemysł, złoża i nie są krajem, który zbudował swoją gospodarkę na byciu centrum usług offshore/składania części?...
                • jola-kotka Re: Wybory 14.10.19, 13:28
                  A taki prosty przyklad. Totalna porazka pani Szydlo na glosowaniu w UE na przewodniczacego czyli Tuska. Polska jedyna glosuje na nie. Po czym wita sie pania Szydlo kwiatami na lotnisku i oglasza wielki sukces Polski. Po co? Zeby ciemnych ludzi zrobic w hu... . Pokazac im jak jest super i przykryc
                  swoje totalne chamstwo i obciach przed swiatem. Oczywiscie duza czesc spoleczenstwa tym trikiem daje sie oszukac. Jeszcze ci wiecej potrzeba przykladow jak sie manipuluje ludzmi?
                • dramatika Re: Wybory 14.10.19, 13:32
                  jola-kotka napisała:

> Inni sie stawiali Czarnecki.

Jak ktoś broni Czarneckiego jako porządnego biznesmena, któremu złe pisoskie bank chciały zabrac, to już wiem z kim mam do czynienia. Z kompletnym, oderwanym od realiów ignorantem.
                  Reszta skanduje zgodnym chórem "Wolny rynek! Ekonomia!" jednocześnie głosując na PO czy lewicę - kolejne ignorantki i hipokrytki. Tylko "szury" z Konfederacji miały odwagę powiedzieć, że zabiorą 500+ i żadnego durnego, demoralizującego socjalu nie będzie, no ale to "szury", bo celebryta w tefałenie tak powiedział.
                  • araceli Re: Wybory 14.10.19, 13:33
                    dramatika napisał(a):
                    > Jak ktoś broni Czarneckiego jako porządnego biznesmena, któremu złe pisoskie ba
                    > nk chciały zabrac, to już wiem z kim mam do czynienia. Z kompletnym, oderwanym
                    > od realiów ignorantem.

Dżisas - nawet takiej prostej wypowiedzi nie ogarniasz. Nie - Czarnecki nie jest porządnym biznesmenem co nie zmienia faktu, że oparł się wymuszeniu. Da się ogarnąć?

--
                    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
                    • dramatika Re: Wybory 14.10.19, 14:09
                      araceli napisała:

> Dżisas - nawet takiej prostej wypowiedzi nie ogarniasz. Nie - Czarnecki nie jes
                      > t porządnym biznesmenem co nie zmienia faktu, że oparł się wymuszeniu. Da się o
                      > garnąć?

Jakiemu wymuszeniu? Dyrektywa resolution zakładająca kontrolowane przejęcie banku to jedno, drugie to sposób, w jaki PiS ją implementował do prawa (z naruszeniem tego prawa) a trzecie to robienie z siebie ofiary szantażu przez bankstera i sprytne załatwienie sobie w ten sposób immunitetu. Jego bank obiektywnie podpada pod przejęcie, bo jest kupą złomu, a to że pisoskie nie umiały tego zrobić w zgodzie z prawem, to całkiem inna sprawa. Blablanie, że pisoskie chciały zabrać bank, bo pisoskie tak działajo, ze bogatym zabierajo, to gadanie ignorantki, której miejsce jest w kuchni (czy raczej przy lusterku w tym wypadku).
                      • araceli Re: Wybory 14.10.19, 14:33
                        dramatika napisał(a):
                        > Jakiemu wymuszeniu?
                        (...)
                        > robienie z siebie ofiary szantażu

Jak się jest banksterem to szantażować już można? To taka prawacka wersja "nie można zgwałcić prostytutki"?

Szantaż był, próba wymuszenia była. Czarnecki się nie ugiął - może właśnie dlatego, że czysty nigdy nie był i trafiła kosa na kamień. Ale szantaż był FAKTEM i próba wymuszenia była FAKTEM.

Tak wiem - ty masz mega problem z faktami big_grin

--
                        Emigrancka troska o ojczyznę:
                        araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                        black_halo: Na zlosc tobie spale.
                        • dramatika Re: Wybory 14.10.19, 18:11
                          araceli napisała:

>szantaż był FAKTEM

No i co z tego, że był faktem. To, że pisowcy zrąbali sprawę z powodu korupcji swojego urzędnika nie zmienia faktu, że bank Czarneckiego jest trupem i nadal nadaje się tylko do wykupu za złotówkę zgodnie z dyrektywą resolution. Do czego nie dojdzie nie z powodu tego, że Czarnecki jest uczciwym biznesmenem, któremu zły PiS chciał odebrać biznes, tylko dlatego, że PiS zrąbał sprawę pozbycia się z rynku bankotrupa przez swoja chciwość. A co się robi z bankiem, który sam nie potrafi na siebie zarobić? Zgadnij.
                          • araceli Re: Wybory 14.10.19, 19:03
                            dramatika napisał(a):
                            > No i co z tego, że był faktem.

To z tego, że właśnie Jolka O TYM pisze. O niczym innym a ciebie jak byka czerwona płachta triggeruje pojawienie się bankstera w wypowiedzi.

A PiS ma w d..e bank Czarneckiego, przejmowanie interesów czyichkolwiek itd. PiS chciał czystej, żywej GOTÓWKI. DLA SIEBIE a nie dla państwa. Bank przejmuje państwo - haracz idzie do kieszeni szantażysty. Tyle, że byli na tyle głupi i chciwi, że zaszantażowali trupa. Ogarniasz?

--
                            Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
                      • araceli Re: Wybory 14.10.19, 14:34
                        dramatika napisał(a):
                        > . Blablanie, że pisoskie chciały zabr
                        > ać bank, bo pisoskie tak działajo, ze bogatym zabierajo, to gadanie ignorantki,
                        > której miejsce jest w kuchni (czy raczej przy lusterku w tym wypadku).

Swoją drogą - zaliczasz niezłe odjazdy paranoidalne big_grin

--
                        Emigrancka troska o ojczyznę:
                        araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                        black_halo: Na zlosc tobie spale.
                  • jola-kotka Re: Wybory 14.10.19, 13:37
                    Jedno z drugim nie nalezy laczyc. Chodzi o metode jaka zostala zastosowana. My tu nie rozmawiamy o Czarneckim jako takim a postepowaniu partii.
    • starczy_tego Re: Wybory 13.10.19, 21:12
      Jestem zaskoczona, myślałam ze bedzie jednak bardziej po równo. Czy ja żyje w jakiejś bańce? Znajomi, rodzina, wszyscy anty-PiS a tutaj takie wyniki...
      • ira_08 Re: Wybory 13.10.19, 21:14
        Ja też nie wiem... Nie jestem żadną wonskom szpecjalistkom z pięciocyfrowym dochodem, a mam w otoczeniu pojedyncze pisowskie jednostki.
          • bistian Re: Wybory 13.10.19, 21:34
            sirella napisała:

> no właśnie, jak to jest że z kimkolwiek się gada to większość jest przeciw pis,
            > a jak widać wcale nie?

Takich masz rozsądnych znajomych, ale tak nie jest. Większość jest za PiS, nic nie kuma z ekonomii, nie rozumie zasad prawa, a jeśli zaczyna się z nimi rozmawiać, to trzeba się liczyć z rękoczynami, gdyby to pociągnąć dłużej.
            Ja będę pamiętał, kto tak głosował i im to przypomnę.
            • hungaria Re: Wybory 13.10.19, 21:41
              Exit poll pokazuje, że na PIS głosowało ok. 26% ludzi w wieku 18-29 lat. Jedna czwarta! Aż tyle mamy w kraju nacjonalistycznych oszołomów?
              • sirella Re: Wybory 13.10.19, 21:47
                oczywiście że tak. dawno wojny nie było, chłopaki nadźgane testosteronem i filmikami z netu lubią sobie buńczucznie pohuczeć jacy to oni wielcy waleczni Polacy broniący ojczyzny przed złym obcym ciapatym.
                przyjdzie prawdziwa wojna to będą w portki robić.
      • hungaria Re: Wybory 13.10.19, 21:16
        Słyszałam od kilku znajomych z mniejszych miasteczek, że owszem - żyję w bańce. I Ty pewnie też. Za rogatkami miasta same pisiory.
      • tanebo2.0 Re: Wybory 13.10.19, 21:24
        Jesteśmy. Plebs to jednak większość.

--
        Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
      • claudel6 Re: Wybory 14.10.19, 00:28
        ale przecież jest bardziej niż po równo. na antyPIS oddało głos połowa Polaków. Na PIS 43%. reszta na partię inceli, która też jest antyPIS, ale nie po drodze jej z europejskimi wartościami.
      • gulcia77 Re: Wybory 14.10.19, 12:01
        Żyjemy w bańce. Przekonuję się o tym ilekroć wyjeżdżam do rodziców. Do malego miasteczka pod Tarnowem. PiS wygrywa tam w przedbiegach. Wiedza o tym, jakie się płaci podatki i skąd się bierze budżet państwa co najwyżej miałka. Ale "dajo", ksiądz proboszcz powiedział, a Kaczyński do lokalnego klasztoru przyjeżdża. Ale zawiść, że ktoś ma lepiej aż boli. W czasie rozmów przy wódeczce dociera to do mnie bardzo.

--
        "Emancipate yourselves from mental slavery
        None but ourselves can free our minds"
      • aerra Re: Wybory 14.10.19, 14:53
        A ja nie jestem zaskoczona, miałam nadzieję, ale zdawałam sobie sprawę, jak niewielkie są szanse, żeby PiS nie miał większości.
        Mnie dobiła moja babcia (fakt, że nigdy z nią na tematy polityczne nie rozmawiałam), jak w rozmowie rzuciła "nasz Mateusz", a mnie zamurowało, bo jako żywo akurat Mateusza w rodzinie nie mamy. A jej chodziło o Morawieckiego...
        Potem z kolei brat mojej matki się dziwił, że jak to ja na PiS głosować nie będę, przecież 500+ dali!
        Więc nie, mnie to nie zaskoczyło.
        Tylko płakać się chce, cholera.

--
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
        • dramatika Re: Wybory 14.10.19, 18:16
          aerra napisał(a):

> Potem z kolei brat mojej matki się dziwił, że jak to ja na PiS głosować nie będ
          > ę, przecież 500+ dali!
          > Więc nie, mnie to nie zaskoczyło.
          > Tylko płakać się chce, cholera.

Kolejna, która głosowała na Konfederację. No chyba że jest przebrzydłą hipokrytką, która głosowała za utrzymaniem 500+, bo to właśnie obiecywały wszystkie partie oprócz Konfederacji i jednocześnie narzeka na to, ze inni głosują na PiS, bo 500+.
      • hanusinamama Re: Wybory 14.10.19, 15:00
        A widzisz a u mnie np moj tata- człowiek wyksztłocony, obyty a wyznawca PIS. Nie ze wyborca, wyznawca- oni w nich wierzy jak w bóstwo. Zadna afera sie nie liczy....Ja jestem wyklęta bo nie będę kłamać ze mi z PISem nie po drodze. Mama nie wiem jak głosuje, tatcie mwoiła ze na PIS ale nie wiem....babcia słucha tylko TVP i ksiedza w koscilee- głosowała na PIS...
      • aguar Re: Wybory 14.10.19, 19:10
        "Czy ja żyje w jakiejś bańce? Znajomi, rodzina, wszyscy anty-PiS a tutaj takie wyniki... "
        Też tak wczoraj myślałam. Ale wyniki z mojego miasta wszystko mi wyjaśniły.
      • lokalna77 Re: Wybory 13.10.19, 21:16
        Każda wink A tam na miejscu wysokie posady w korporacjach, katedry na uczelniach i rozkręcane z obowiązkowym sukcesem własne biznesy big_grin
      • zasiedziala Re: Wybory 13.10.19, 22:11
        Jeśli miałaby to być emigracja ze względów politycznych, to podstawowe pytanie brzmi - dokąd? Ja bliżej przyglądam się tylko sytuacji we Włoszech i no cóż, jakbym się tam miała przenieść, to raczej nie ze względów politycznych.

--
        Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
        • aerra Re: Wybory 14.10.19, 14:58
          My się zastanawiamy, wcześniej tylko ja, teraz po wyniku wyborów mąż też zaczął. I chyba Kanada najbardziej.
          Ale to nie takie proste, decyzje tak szybko nie zapadną, o ile w ogóle.

--
          super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
          <*>
      • aga_mon_ber Re: Wybory 14.10.19, 08:50
        Były tu kiedyś dwie forumki, które otwarcie się przyznały, że głosowały na PIS 4 lata temu. I co się stało? Panie rzuciły im się do gardeł a one przestały się tutaj udzielać.
        • lauren6 Re: Wybory 14.10.19, 09:21
          Nicki poproszę.

Też jedną taką kojarzę. Dostała temp bana i sobie poszła z forum, co było zupełnie nie związane z głosowaniem na PIS, ale poziomem kultury osobistej, który sobą reprezentowała.
        • fibi00 Re: Wybory 14.10.19, 11:05
          aga_mon_ber napisała:

> Były tu kiedyś dwie forumki, które otwarcie się przyznały, że głosowały na PIS
          > 4 lata temu. I co się stało? Panie rzuciły im się do gardeł a one przestały się
          > tutaj udzielać.

Ja jestem na forum od 2-3 miesięcy i już zdążyłam zauważyć że jak ktoś śmie mieć inne zdanie niż większość emam to jest wymieszany z błotem. Więc jak czytam że większość emam z forum to kobiety z wyższym wykształceniem to trochę zdziwiona jestem bo myślałam że wykształcenie idzie w parze z dobrym wychowaniem i kulturą osobistą a tu zonk.
          • aga_mon_ber Re: Wybory 14.10.19, 11:53
            Wyższemu wykształcenie często nie po drodze z kulturą czy z inteligencją, o czym niejednokrotnie się jeszcze przekonasz, będąc na tym forum.
            Wyższe wykształcenie, to nie powód do dumy, bo byle jakie studia zawsze można skończyć, pod warunkiem, że ciebie albo twoich rodziców na to stać.
            Kogo nie stać na studia, idzie do pracy i taki człowiek, ma więcej szacunku dla innych ludzi, czy ich wyborów niż taki, co dostał wszystko pod nos na tacy.
            Dlatego wszystko, co tu czytasz, podziel najlepiej przez 100 i nie dawaj wiary w to, co niektóre tutaj piszą. Większość zmyśla i takim osobom trzeba współczuć.
    • asia_i_p Re: Wybory 13.10.19, 21:15
      Dodałam KO, LEwicę i PSL. Gdyby się dogadali . . . Wiem, że ro nie takie proste, że nie musieliby razem mieć sumy tego, co dostali osobno, ale zapas jest.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • dzikka Re: Wybory 13.10.19, 22:01
        asia_i_p napisała:

> Dodałam KO, LEwicę i PSL. Gdyby się dogadali . . . Wiem, że ro nie takie proste
        > , że nie musieliby razem mieć sumy tego, co dostali osobno, ale zapas jest.
        >
        Uważam, że było by gorzej. Wielu w ogóle nie poszloby do urn, bo jeden nie zagłosuje na PO a drugi nie na Czarzastego itd
      • lauren6 Re: Wybory 13.10.19, 22:05
        Wynik wyborów to nie jest prosta arytmetyka. Sumuje się nie tylko elektorat partii, ale również elektorat negatywny.

Np. znam osoby spod Warszawy, które oddały głos nieważny w wyborach do senatu by nie głosować na kandydata opozycji Michała Kamińskiego. Podobna sytuacja była w Warszawie z Ujazdowskim. Wspólna lista nie gwarantuje niczego.
    • ultimate.strike Re: Wybory 13.10.19, 21:15
      Spodziewał się ktoś innego wyniku? Mocodawcy PISu od dawna udowadniają, że na marketingu, czarnym pijarze, dezinformacji znają się doskonale i potrafią ją wykorzystywać do osiągania celów strategicznych i taktycznych Matuszki.

--
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
      • 1elka26 Re: Wybory 13.10.19, 21:22
        Chyba żartujesz, Kto jak kto ale lewica ma od lat wybitnych speców od pomówień i insynuacji. W dodatku przecież to prawdziwa elita, wręcz europejska, uczniowie Geremka i innych sław i przegrywają z potomkami chłopów folwarcznych? Zgroza
      • potworia116 Re: Wybory 13.10.19, 21:23
        Wracałam dzisiaj z głosowania, piękne jesienne kolory, olśniewające światło, ludzie ładni i przyjemnie jakoś ożywieni - i wbrew wszystkiemu poczułam jakiś przypływ nadziei - a może?
        No i się rypłouncertain
    • attiya Re: Wybory 13.10.19, 21:15
      Nie wiem, no naprawdę nie wiem jak ku..wa ludzie mogą być tak durni, żeby głosować na PiS..
      To koniec demokracji

--
      Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
      Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA