14.10.19, 07:58
Pracuję w firmie zagranicznej i widzę jak zaczynają się schody. Spółka matka już narzuciła cięcia, a to dopiero początek. U nas niby jeszcze kryzysu nie ma, ale zamówienia spadają, takie same sygnały od klientów. Idzie ostry niż, będzie tym razem dłuższy niż ostatni, bo długo nie było kryzysu.
W tym kontekście bardzo się cieszę z takiego obrotu wyborów. Chętnie poobserwuje, jak specjaliści rządowi będą działali NIE w fazie prosperity. Jak dotąd zawsze dochodzili do steru przy hossie, teraz będą mieli szansę się naprawdę wykazać.

--
Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
Obserwuj wątek
  • anika772 Re: Kryzys 14.10.19, 08:24
   Jakoś to ludowi wytłumaczą i znajdą winnego. Nie wiem, na przykład, Niemcy niechętni Polsce celowo wywołali kryzys żeby zdyskredytować PiS..?
   • alicia033 Re: Kryzys 14.10.19, 08:58
    nie znajdą.
    A raczej to bez znaczenia, to same pisie będą ogłaszać podwyżli cen mediów (prądu, wody), to pisie będą publikować dane o zamykanych oddziałach szpitalnych, galopującej stopie bezrobocia i rosnących cena. I to przed obsadzonymi nimi urzędami będą Polacy manifestować, a nie biurami opozycji.





    --
    volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
    • dziennik-niecodziennik Re: Kryzys 14.10.19, 10:01
     ale co mnie obchodzi ze oni beda ogłaszac??
     wazne jest że my bedziemy musieli w tym życ.
     w Koszalinie nie ma chirurga dzieciecego. kierują do Szczecina. kilkaset kilometrow, dwie-trzy godziny drogi zależnie od ruchu. pozostaje sie modlic zeby sie dzieciaki nie łamały...


     --
     "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
     Pietrek + Solejuk wink
     • alicia033 Re: Kryzys 14.10.19, 10:17
      dziennik-niecodziennik napisała:

      > ale co mnie obchodzi ze oni beda ogłaszac??

      skup się: to była odpowiedź na to, że piss znajdzie innych winnych, niż oni sami.

      > wazne jest że my bedziemy musieli w tym życ.
      > w Koszalinie nie ma chirurga dzieciecego. kierują do Szczecina. kilkaset kilometrow, dwie-trzy godziny drogi zależnie od ruchu. pozostaje sie modlic zeby sie dzieciaki nie łamały...

      suweren tego chce.
      A ty masz wciąż jeszcze wybór: trzymać się jak pijany płota, czyli Polski albo wyemigrować do jakiegoś cywilizowanego kraju.
      Pretensje o brak trzeciej drogi kieruj do pana b.

      --
      volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
      "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
      czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
      • rosapulchra-0 Re: Kryzys 14.10.19, 14:40
       Cywilizowane kraken też mają swoje granice przyjęcia nowych.
       Utrudnienia dla nowych emigrantów są już widoczne. Np. brat mojego męża wymyślił sobie, że wystąpi do councilu o mieszkanie. Takiej papierkologii nie widziałam. A sprawa ciągnie się już od dwóch miesięcy.

       --
       Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • semihora Re: Kryzys 14.10.19, 10:28
   Moja już wypierdo#@#ła połowę personelu na zieloną trawkę. Niedługo pewnie całkiem się zwiną.

   --
   Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów.
  • lauren6 Re: Kryzys 14.10.19, 10:45
   U nas póki co spokój. Słyszałam już od znajomych pracujących w międzynarodowym korpo, że u nich się szykują zwolnienia grupowe. Pożyjemy, zobaczymy. Bardzo dobrze pamiętam lata 2007-2010 i poprzedni kryzys. Wielu znajomych straciło.
  • hotelarz.giuseppe Re: Kryzys 14.10.19, 11:01
   Jest w tym pewna szansa: że jeśli zagraniczne firmy produkujące na eksport przy taniej sile roboczej będą zwalniać, to polskie firmy przejmą tych pracowników i się będą wzmacniać. A bezrobocia nie ma, więc pracownicy są potrzebni.
   • clara.veritas Re: Kryzys 14.10.19, 11:08
    A na czym ta "szansa" twoim zdaniem polega? Te "polskie firmy" teraz nie mogą znaleźć ludzi do pracy, że "wzmocnić" się mogą dopiero, jak przyjdą do nich ludzie zwalniani ze zwijających się polskich oddziałów firm zagranicznych? I to ich wzmocnienie to będzie kosztem życia na misce ryżu, tak? No fantastyczna perspektywa dla pracowników najemnych, zaiste...
   • nisar Re: Kryzys 14.10.19, 11:12
    Polskie firmy będą produkować, jeśli będą miały zbyt. A jak eksport sądzie, to zbyt dostanie po tyłku. Jak zagraniczne firmy zaczną zwalniać, to będą niższe wpływy z podatków, nie będzie z czego płacić rozdętego socjalu. Ceny pójdą w górę, na mniej będzie stać Kowalskiego. Wynik wyborów dający PISowi wiekszosc do rzadzenia, ale za malo do zmiany konstytucji i ordynacji wyborczej to będzie ciężka zabawa, trzeba będzie samemu zjeść żabę i samemu odpowiadać przed suwerenem.

    --
    Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
   • betty_bum Re: Kryzys 14.10.19, 11:23
    Siła robocza w Polsce przestaje być tania, a nie mamy nic innowacyjnego do zaoferowania. Po co ktoś na świecie miałby kupować polskie drogie i nieinnowacyjne produkty? Dlaczego mieliby robić to sami Polacy?
    • lauren6 Re: Kryzys 14.10.19, 11:45
     Po tym jak PIS wprowadzi zniesienie 30-krotności składek początkowo wzrosną płacę w branży IT. Tylko, że zaraz potem firmy zaczną kalkulować, że zacznie taniej wyjdzie zwolnienie polskich pracowników i przeniesienie oddziału firmy do Rumunii lub Bułgarii.

     Ptaszki ćwierkają, że PIS nam szykuje zapaść w branży IT. A przecież nie mówimy o samych programistach, którzy produkują oprogramowanie: ktoś te programy przecież wymyśla, sprzedaje itd. Rykoszetem pracę może stracić dużo więcej osób.

     Oprócz zwolnień, które wynikną z recesji na zachodzie, trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że PIS nakręca dodatkowy kryzys na rynku pracy.
   • szafireczek Re: Kryzys 14.10.19, 12:22
    Rozum postradałeś?
    Firmy zagraniczne z doświadczeniem na międzynarodowych rynkach, kulturą organizacyjną, kapitałem, kontaktami, armią doradców prawnych i podatkowych będą ograniczać swoje rozmiary, a polskie będą się rozwijać...?????
    Duży sobie nie poradzi, to mniejszy tym bardziej..., bo takiego zaplecza po prostu nie ma...pracownicy to nie jest w dzisiejszych czasach pierwszoplanowy wyznacznik osiągania zysku na działalności, chyba że to będzie zbiórka kapusty z pola...
   • aerra Re: Kryzys 14.10.19, 13:06
    Aha. Zwłaszcza przy minimalnej 3000. Na pewno przejmą tych pracowników, na pewno!

    --
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
   • pani-nick Re: Kryzys 14.10.19, 16:57
    😂😂😂
    Ja tylko współczuje tym dobrze zarabiającym (po kilkanascie tysi i wzwyż), którzy są zatrudnieni na umowę o pracę.
    To ich najszybciej pozbędą się firmy.
  • babcia.stefa Re: Kryzys 14.10.19, 11:54
   Dla elektoratu PiS to będzie bez znaczenia. Znowu zwalą na PO, na ośmiorniczki, na złą Unię, co to robi wbrew.

   Poza tym, niezależnie od tego, co myślimy o 500+, kupowaniu głosów, PiS najwięcej wygrywa nie kwestiami ekonomicznymi, tylko wstawaniem z kolan i budowaniem poczucia wspólnoty. Paliwo po 15 złotych za litr i chleb po 30 zł będzie bez większego znaczenia przy tym, że można dowalić "elitom".

   --
   "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
   asmarabis
   • betty_bum Re: Kryzys 14.10.19, 12:29
    Z tym budowaniem wspólnoty się nie zgodzę. Udało im się spolaryzować społeczeństwo, bliżej nam do wojny domowej niż bycia wspólnotą i tego się nie odkręci przez wiele, wiele lat.
    • hungaria Re: Kryzys 14.10.19, 12:32
     To Twoja perspektywa. Ludzie ziejący nienawiscią do wszystkiego, co niepolskie, niekatolickie, niepisowskie lub po prostu inne wreszcie poczuli się siłą - ktoś zlegitymizował ich hejterskie poglądy i wprowadził je na salony.
    • tiszantul Re: Kryzys 14.10.19, 13:49
     Po porażce w demokratycznych wyborach grozisz wojną domową? Tego rodzaju wypowiedzi jedynie ujawniają skrajną niedojrzałość. Kto wywraca stolik gdy przegrywa? Dziecko i to raczej małe albo źle wychowane.
     Nie macie poparcia, żeby wygrać w wyborach, a kogo wystawicie do wojny? Najwierniejsze szwadrony kodu ze średnią wieku 60 lat?
    • tiszantul Re: Kryzys 14.10.19, 14:01
     "bliżej nam do wojny domowej"

     Może zacznijcie od zorganizowania antyrządowej manifestacji na sto osób, bo już że dwa lata nie było. Waszym największym osiągnięciem pod tym względem był ruch, do którego dzisiaj na ematce nikt się nie przyznaje. Ile osób zgromadzicie dzisiaj pod flagą KOD-u?
   • anorektycznazdzira Re: Kryzys 14.10.19, 12:34
    Polak to przekora, a jeszcze im bardziej tępy, tym bardziej rozumie tylko to, że ma albo że nie ma. Polak tylko lubi gadać, że jest husarem z ideałami. Jak mu nie starcza na prąd i na wódkę, to się fqrvi i żadne pitolenie że teraz jest bardziej godny niż kiedyś tego nie zmieni, a władzuni tylko na krótko pomoże. Zaraz potem zorganizuje sobie taczki z pobliskiej budowy i się za władzunie weźmie.


    --
    Dzisiaj samochody same wiedzą, gdzie ich pas ruchu, kiedy ze zbyt dużą prędkością zbliża się przeszkoda, potrafią odczytywać znaki drogowe. Słowem, przeciętne niemieckie auto jest inteligentniejsze od przeciętnego polskiego kierowcy.
    • tiszantul Re: Kryzys 14.10.19, 13:54
     W dniu zdecydowanego zwycięstwa PiS i potwierdzenia wyboru na drugą kadencję, nasi wykształceni snują wizje o wywożeniu na taczkach. Diagnozuję spore wzburzenie u autorki. Kiedy nastąpi ten kluczowy moment? Zdążycie wygrać najbliższe prezydenckie czy jednak gniew ludu przyjdzie później?
     • anorektycznazdzira Re: Kryzys 14.10.19, 14:49
      Ten kluczowy moment nastąpi, jak tylko rozpi***lą gospodarkę ustawiona przez 8 ostatnich lat. O tym jest ten wątek. Po wyborach dających psujom większość w parlamencie jest na czasie i na temat.
      Wiem, że to wiesz tylko nieudolnie usiłujesz jakoś reagować, żeby rubelki nie nie przestawały kapać big_grin

      --
      'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
    • babcia.stefa Re: Kryzys 14.10.19, 14:09
     Nie. Zrozum, spadku poniżej pewnego poziomu raczej nie będzie. Tzn. tak, będzie drożej, będzie gorzej, ale raczej nie na poziomie takim, że w całym Tesco tylko ocet i kartki na paliwo, ciepła woda w kranie raczej zostanie. Natomiast suweren chętnie się zgodzi na drobne niedogodności w zamian za ochronę przed wyimaginowanym LGBT i uchodźcami oraz możliwość oglądania naziolstwa paradującego po ulicach.

     --
     "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
     asmarabis
     • anorektycznazdzira Re: Kryzys 14.10.19, 14:55
      Kryzysy na świcie nie przestaną przychodzić. Tak jak z USA 10 lat temu, na to nie mamy wpływu. Żeby je przetrwać na plusie tak, jak zrobiło PO - trzeba umieć. Teraz mamy specjalistów od interwencyjnego skupu wyborców, zafiksowanych na tym, że polski huzar powinien z Unii wyjść. Jesteś optymistką jeśli uważasz, że za parę lat głównym zmartwieniem będzie gdzie są naklejki że LGBT ma nie wchodzić suspicious



      --
      'A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione.' by król Julian
    • niu13 Re: Kryzys 14.10.19, 16:06
     W punkt!
     Casus Gierka w latach 70. W 74 jak by były wolne wybory, to wygrałby w cuglach, a w 76 byl Radom, bo kiełbasa podrożała. Teraz działa ten sam mechanizm.
   • babcia.stefa Re: Kryzys 14.10.19, 13:28
    Ależ odłam narodowo-rasistowsko-antyLGBT-antyunijno-antyuchodźczo-polskokatolicki to właśnie jest wspólnota i jest to robota PiS-u. Przedtem był to wstydliwie poukrywany margines w typie wujka na imieninach, który może i coś chlapnął po wódce, ale kończyło się na żarcikach przy stole. Obecnie jest to główny nurt, chodzący po ulicach, dominujący w telewizji publicznej i na sejmowej mównicy.

    --
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • aerra Re: Kryzys 14.10.19, 13:10
   Z jednej strony - owszem, powinno zjeść tę żabę. Ale z drugiej to ja do licha żyję w tym kraju. A po tych kolejnych 4 latach, może się okazać, że nie ma co zbierać. I zamiast inwestować tu, to chyba zaczniemy inwestować za granicą.

   --
   super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
   <*>
   • tiszantul Re: Kryzys 14.10.19, 14:05
    "zamiast inwestować tu, to chyba zaczniemy inwestować za granicą"

    Dopiero teraz? Wytrawna inwestorka czekała na decyzję społeczeństwa, która była jasna od paru lat? Przy takim profilu inwestycyjnym inwestycje to pewna wtopa. Dla takich klientów są lokaty bankowe. Mogą być w walucie, jak nie lubisz PiSu
    • aerra Re: Kryzys 14.10.19, 14:29
     Ty się tiszantul moimi finansami nie interesuj, bo to nie twój poziom.

     --
     super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
     <*>
  • barattolina Re: Kryzys 14.10.19, 14:22
   A o których sektorach mówicie?

   W budownictwie na razie wszystko hula w najlepsze, brakuje ludzi, podpisuje się umowy na kolejne kontrakty.
   W projektowaniu też spowolnienia nie widać.



   • 1elka26 Re: Kryzys 14.10.19, 14:25
    Z pewną nieśmiałością przypomnę, że to już było. Posty utrzymane w podobnie kassandrycznym tonie można było przeczytać 4 lata temu. Może warto zmienić dawno już nieaktualny przekaz.
    • nisar Re: Kryzys 14.10.19, 14:45
     Przypomnij sobie także koniunkturę np. W Niemczech, które są ważnym odbiorcą naszego eksportu, porównaj 4 lata temu i dziś. Hm? Jakieś wnioski?

     --
     Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
   • mdro Re: Kryzys 14.10.19, 16:08
    Sprawdź stopę inwestycji. A UE pieniążków nie dosypie...

    --
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • al_sahra Re: Kryzys 14.10.19, 15:02
   W poprzednim kryzysie Polska dała sobie radę chyba najlepiej z europejskich państw. Jest szansa, że teraz też tak będzie.
   • mdro Re: Kryzys 14.10.19, 16:10
    W poprzednim kryzysie mieliśmy spory zastrzyk z UE. Oraz inny rząd.

    --
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
   • betty_bum Re: Kryzys 14.10.19, 16:32
    Nie ma najmniejszych szans. Na ten kryzys inne państwa od pewnego czasu gromadziły pieniądze, my tylko powiększyliśmy dług.
    Kilka nerwowych ruchów władzy przed wyborami wbiło ostatni gwóźdź do trumny. Znów pokolenia będą płacić za 5 minut dobrobytu. Jako naród nie uczymy się na błędach ani swoich ani innych państw.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka