Dodaj do ulubionych

Mamy Senat!

14.10.19, 14:50
jedna dobra wiadomość w tym zalewie przykrych wiadomości od wczoraj - opozycja ma przewagę w Senacie smile pisiorom powinno być trudniej robić machlojki przy ustawach...
w sumie to kolejna dobra wiadomość po informacji, że Piotrowicz nie dostał się do Sejmu big_grin
Obserwuj wątek
      • 1elka26 Re: Mamy Senat! 14.10.19, 15:04
        Mamy senat?? i co z tego? Naprawde wierzycie, że to coś może zmienić, zwłaszcza, że totalna opozycja nie potrafi stworzyć nawet dobrego programu wyborczego, a co dopiero tworzyć rozsądne ustawy. Najwyżej będzie bardziej wesoło - co niestety nie jest dobre dla państwa.
        • paskudek1 Re: Mamy Senat! 14.10.19, 15:14
          Kotuniu, Senat NIE TWORZY ustaw. Przydałoby się podszkolić troszkę. Ma owszem inicjatywę ustawodawczą ale nie tworzy ustaw

--
          nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
          • 1elka26 Re: Mamy Senat! 14.10.19, 15:25
            A czytanie z zrozumieniem jest takie trudne? Piszę wyraźnie o opozycji!! Przedstawiciele opozycji zasiadają zarówno w Sejmie jak i Senacie. Poniewaz opozycja nie potrafiła stworzyć nawet w miarę dobrego programu wyborczego, to oczekiwanie, że przedstawiciele opozycji zasiadający w Senacie będa w stanie cokolwiek konstruktywnego zrobić jest podobnie realne jak to, że Schetyna zostanie prezydentem.
            Teraz jest jasne, czy trzeba jeszcze bardziej łopatologicznie?
            • paskudek1 Re: Mamy Senat! 14.10.19, 15:34
              Nie eluniu, nie trzeba. Masz rację, myślałam ze wyjątkowo mówisz na jeden temat, czyli Senatu. Ale pardon, ty mówisz o opozycji byle mówić

--
              nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
            • hipinka Re: Mamy Senat! 14.10.19, 15:56
              o nasza krycica madrosci i inteligencji elka z PiSu big_grin
              jak tam pisowski trollu, ile pioscików nastukałaś od wczoraj ?
              parę złociszy wpadło, co big_grin big_grin ?
            • dzikka Re: Mamy Senat! 15.10.19, 10:17
              Za to PiS potrafi, do każdej ustawy pierdylion poprawek, bo nic nie styka. Miszczowie prawa i sprawiedliwości. Łopatologicznie sobie tłumacz przekazy dnia, może w końcu zrozumiesz co za bzdury wypisujesz.
            • 1elka26 Re: Mamy Senat! 14.10.19, 19:48
              Widzę, że nadal szanowne "obrończynie demokracji" sa na bakier z rozsądkiem? Ale to akurat wcale mnie nie smuci - wrecz popieram takie zachowanie. Czym więcej bezsensownych pomówień i insynuacji tym lepiej dla społeczeństwa. W ten sposób pokazujesz prawdziwą twarz zwolenników "totalnej opozycji".
                • fibi00 Re: Mamy Senat! 15.10.19, 08:59
                  starczy_tego napisał(a):

> Poszło won z mojego wątku. Dlaczego te trolle sa akceptowane wciąż?

I jak zwykle. Jak tylko ktoś ma inne zdanie niż emamuśki to już won.
                    • fibi00 Re: Mamy Senat! 16.10.19, 15:15
                      starczy_tego napisał(a):

> zdanie można mieć, ale z trollami nie gadam, jasne?

Dla was każda która ma inne zdanie niż wasze jest trollem.
                  • profes79 Re: Mamy Senat! 16.10.19, 09:48
                    Elka to jest troll, teraz juz nawet temu nie zaprzecza bo na początku pamiętam jeszcze że się ciężko obrażała. A podobnie jak Tiszantul jest tu tylko w celach propagandowych bo nic innego jak przekaz dnia spod ich klawiatur nie wychodzi - jeszcze nie widziałem, żeby się te trolle wypowiadały w innych kwestiach niż stricte polityczne.

--
                    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                    • 1elka26 Re: Mamy Senat! 16.10.19, 11:57
                      Zdrowie dopisuje? Nieustannie zastanawiam się, co trzeba miec w głowie żeby takie brednie wypisywać? A już pierwsze zdanie to jest istne curiosum, kiedy to ja niby przyznałam się do bycia trollem?
                      Naprawdę, posługując się waszym językiem, może poproś o bardziej sensowny przekaz dnia, gdyż to co wypisujesz zakrawa na cięzki przypadek "pomroczności jasnej".
                      Może zamiast wypisywac banialuki o trollach jesteś w stanie stworzyć coś bardziej merytorycznego?
    • mdro Re: Mamy Senat! 14.10.19, 15:06
      Jakoś nie jestem zbytnią optymistką i podejrzewam, że nie upłynie wiele czasu, aż któryś z senatorów przejdzie do PiS - mniej czy bardziej oficjalnie.

--
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
      • tiszantul Re: Mamy Senat! 14.10.19, 17:51
        Można by ściągnąć Ujazdowskiego z powrotem do PiSu, syna marnotrawnego, w końcu to nasz drogi były wiceprezes. Misiek Kamiński pewnie się nie zgodzi wrócić smile
        • maslova Re: Mamy Senat! 14.10.19, 18:14
          > Można by ściągnąć Ujazdowskiego z powrotem do PiSu, syna marnotrawnego,

To nie ma nic wspólnego z synem marnotrawnym, to się nazywa prostytucja
    • tiszantul Re: Mamy Senat! 14.10.19, 17:41
      Jestem zdegustowany. Cóż, dokupi się senatora w najbliższym sklepie z senatorami, wybór chętnych jest szeroki, ceny niskie... Nie stać nas na 30-dniowe opóźnienia, trzeba lecieć z reformami
      • aerra Re: Mamy Senat! 14.10.19, 17:46
        tiszantul, ja bym uważała z takimi opiniami. Nie wiem czy duży procent wyborców PiS umie rozpoznać sarkazm, więc jak przegniesz, to ci nie zapłacą wink

--
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
        • triss_merigold6 Re: Mamy Senat! 14.10.19, 18:20
          Tisz ma rację, ale nie wyjaśnił dlaczego to takie kluczowe - otóż włączono Senat (w postaci frazy "za zgodą Senatu") w obsadę szeregu stanowisk i urzędów, np. prezesa IPN.
    • araceli Re: Mamy Senat! 14.10.19, 18:32
      Mam nadzieję, że opozycja idąc za ciosem dogada się co do kandydata na prezydenta.

--
      Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
        • araceli Re: Mamy Senat! 14.10.19, 18:55
          betty_bum napisał(a):
          > Kidawa?

Na dzień dzisiejszy wydaje się najbardziej 'wyśrodkowana' i chyba nikomu jeszcze nie podpadła. Gazeta bredzi coś o Kosiniaku-Kamyszu ale on ostatnio zdecydowanie odpływa w konserwę.

--
          Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
          • bistian Re: Mamy Senat! 14.10.19, 19:58
            1elka26 napisał(a):

> Jak na razie to Tusk był klepany i raczej do niczego innego nie nadaje się.

Chyba o kimś innym mówisz? To tak, jak z tym zwycięstwem 1:27? big_grin
            • 1elka26 Re: Mamy Senat! 15.10.19, 08:44
              No tak , pamięć szwankuje? Przeciez Juncker traktował "króla Europy" jak lokaj którego można poklepać i który usłużnie pomoże marynarkę nałożyć.
              Taki to wybitny polityk pozostający na usługach możnych tego świata w zamian za stanowisko.
                • dzikka Re: Mamy Senat! 15.10.19, 10:23
                  Nie wymagaj od elki za dużo. Takie trudne pytanie, nie po lini przekazu. Wina Tuska, klepią Tuska, Tusk na usługach. Poza te ramy nie ma szans aby elka wyszła.
                  • bistian Re: Mamy Senat! 15.10.19, 17:32
                    dzikka napisała:

> Nie wymagaj od elki za dużo. Takie trudne pytanie, nie po lini przekazu. Wina T
                    > uska, klepią Tuska, Tusk na usługach. Poza te ramy nie ma szans aby elka wyszła.

Tusk w niektórych miejscach, czuje się gospodarzem, stąd takie nietypowe zachowania, ale wpisane w polską tradycję. Elka tego nie rozumie, że można za granicą czuć się u siebie i zapraszać ważnych gości. Z drugiej strony, PiS chce więcej polskości, więcej naszych tradycji, a gdy Tusk pomaga założyć płaszcz starszemu koledze i gościowi jednocześnie, to Elka ma pretensję, że Tusk jest za bardzo polski, a za mało europejski. big_grin

Ale Merkel też ma takie odruchy gospodarza, pomagała Kaczyńskiemu, pomagała Szydło, nawet było to nagrane. Dla mnie, wszystkie te gesty, są bardzo pozytywne, krótka pomoc, zamiast dłuższej, trudnej i krępującej sytuacji.
                  • 1elka26 Re: Mamy Senat! 16.10.19, 11:12
                    Ależ piejcie z zachwytu nad Tuskiem. Absolutnie nie mam nie mam o to pretensji, a nawet zachęcam do wyrażania uwielbienia wobec wielkiego męża stanu - jescze chwila a Dyzma przy nim to będzie pikuś.
                    No cóż, człowiek który ma problemy z polskoscią na pewno ma wszelkie kwalifikacje na to, zeby być podnóżkiem dla możnych tego świata.
                    Może tak przy okazji dowiem się co dobrego dla Polski dała ta ceremonialna w zasadzie funkcja "króla Europy"?
                    • bistian Re: Mamy Senat! 16.10.19, 12:53
                      1elka26 napisał(a):

> na pewno ma wszelkie kwalifikac
                      > je na to, zeby być podnóżkiem dla możnych tego świata.

Jeśli się pisze "na pewno", to wypada to udowodnić. Wy macie duży problem z zaakceptowaniem lojalności wobec funkcji. Pewno i stąd się biorą problemy z zaakceptowaniem niezależności sądów? U was lojalność ma być wobec plemienia, potem wobec reszty, jak w Iraku czy Afganistanie.
                      Tusk ma funkcję, stara się zorganizować pracę wszystkim, dać każdemu możliwość wykazania swoich racji, dopiero potem jest interes Polski, o ile nie jest w sprzeczności z interesem ogółu. Ja wiem, że dla Was jest to trudne.
                      Tusk nie jest herosem ani osoba wybitnie utalentowaną, wszystko osiągnął dzięki ciężkiej pracy. To też nie jest Wasz pomysł na życie wink
              • bistian Re: Mamy Senat! 15.10.19, 08:57
                Nie znam kontekstu. Masz prawo sobie wszystko wyobrażać, ja zresztą też, a mam bogatą wyobraźnię. A pamiętasz, jak Merkel pomagała różnym członkom PiS? Czy wtedy też była lokajem, czy raczej się pomaga z grzeczności? A może pisowcy są nierozgarnięci? smile
    • attiya Re: Mamy Senat! 14.10.19, 20:05
      yhy….no i co z tego? że senat maksymalnie do 30 dni przetrzyma jakąś ustawę a potem sejm bezwzględną większością głosów i tak ją przegłosuje? Sejm, czyli PIS, bo to oni mają tę bezwzględną większość

--
      "Bycie ateistą ma mnóstwo zalet, zbyt dużo, żeby nawrócenie się było atrakcyjne." Triss
      • araceli Re: Mamy Senat! 14.10.19, 20:08
        attiya napisała:
        > że senat maksymalnie do 30 dni przetrzyma jakąś ustawę

Przynajmniej nie będzie zmian prawa w trybie overnight.

--
      • misterni Re: Mamy Senat! 15.10.19, 09:28
        Trochę im się krwi na psuje, a to też cenne, nie uważasz?
        Zdecydowanie druga kadencja będzie dla nich trudniejsza.

--
        Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
        Misterni
    • taniarada PIS PIS pliss 14.10.19, 20:16
      To teraz na początku kadencji:
      1. Reforma sądów
      2. Nową ustawa medialna na wzór niemiecki lub francuski.
      3. Cela+
      4. Wietrzenie MSZ
      5. Prawdziwa reforma Uczelni polskich.
      Bez tego nie będzie trzeciej kadencji.Amen.
      • livia.kalina Taniarada uwaga CUD! 14.10.19, 23:18
        ostatnio pisałeś, że "Jachirę wyrzucili".

Jak rozumiem, z kandydowania do Parlamentu. A tu cud -dostała się do sejmu. Łgarstwa twe nogi to mają krótkie jak Kaczyński.

--
        super_hetero_dyna:
        "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
        • 1elka26 Re: Taniarada uwaga CUD! 15.10.19, 08:52
          Jachira w Sejmie dobitnie świadczy o poziomie intelektualnym "opozycji totalnej". W rozpaczliwym poszukiwaniu głosów wyborców Platforma stoczyła się na same dno.
          W dodatku mamy teraz ciekawy skład Senatu. Z "izby zadumy" zamieni się w "izbę zadymy".Zwłaszcza, że "totalna opozycja" nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji, a w dodatku nie posiada żadnego pozytywnego programu dla Polski poza pragnieniem powrotu do władzy.
          • bistian Re: Taniarada uwaga CUD! 15.10.19, 09:07
            1elka26 napisał(a):

> W dodatku mamy teraz ciekawy skład Senatu. Z "izby zadumy" zamieni się w "izbę
            > zadymy".Zwłaszcza, że "totalna opozycja" nie potrafi prowadzić merytorycznej d
            > yskusji, a w dodatku nie posiada żadnego pozytywnego programu dla Polski

Muszę przyznać rację, nie widzę przemyślanych pomysłów opozycji, ale to może też chodzić o to, żeby nie podsuwać pomysłów rządowi, który to przemysli, przerobi i na końcu spartaczy, jak wszystko.
            Uszczelnienie VAT udało się zrobić PO już na gotowo, dlatego PiS tego nie zepsuł i z tego korzysta. A mógł wyrzucić całą pracę do kosza, szczęśliwie, nie zrobił tego.
            A co do merytorycznej dyskusji, PiS nie ma na to ochoty, woli rządzić jak ruski generał.
            • araceli Re: Taniarada uwaga CUD! 15.10.19, 09:12
              bistian napisał:
              > Uszczelnienie VAT udało się zrobić PO już na gotowo, dlatego PiS tego nie zepsu
              > ł i z tego korzysta. A mógł wyrzucić całą pracę do kosza, szczęśliwie, nie zrob
              > ił tego.

Jeden z mega-gigantycznych błędów PR-owych - pozwolenie na przypisanie tego procesu następcom.

--
            • 1elka26 Re: Taniarada uwaga CUD! 15.10.19, 09:15
              Ale z kim ma dyskutować? Z Nitrasem ? Przecież to, co on wyprawia w Sejmie to nie jest zachowanie godne parlamentarzysty ale gościa spod budki z piwem. Zresztą nie on jeden.
    • aga_mon_ber Re: Mamy Senat! 16.10.19, 11:05
      Ale zdajesz sobie z tego sprawę, że jak opozycja będze przszkadzać partii rządzącej, to zostanie po raz kolejny rozliczona przez wyborców , przy urnach wyborczych za kolejne kilka lat? Więc ja bym się tak nie cieszyła na twoim miejscu.
      • sumire Re: Mamy Senat! 16.10.19, 11:20
        Ahaa, czyli opozycja ma nie przeszkadzać big_grin
        To prawie tak urocze chlapnięcie, jak Kaczorka "niestety nie" na pytanie, czy jest dyktatorem.
        • aga_mon_ber Re: Mamy Senat! 16.10.19, 15:39
          No bo nic innego opozycji nie przyjdzie do do głowy, prócz przeszkadzania wink Czy jest jednak sens tłumaczyć to komuś takiemu, jak ty? Wywodzącemu się z intelektualnych nizin? wink

• livia.kalina Re: Mamy Senat! 16.10.19, 16:27
            Widzę, że wielbiciele PiS postanowili teraz tak frontem do społeczeństwa, tak z szacunkiem i bez obrażania.

--
            super_hetero_dyna:
            "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka