Dodaj do ulubionych

Pięć lat za edukację seksualną

15.10.19, 15:20
oko.press/z-ostatniej-chwili-pis-popiera-ustawe-o-zakazie-edukacji-seksualnej-chca-nie-3-a-5-lat-wiezienia/
OK. Czekam na całkowity zakaz aborcji oraz zakaz marszów równości.
Obserwuj wątek
  • kosmos_pierzasty Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 15:29
   Mnie to już słów brakuje na te wszystkie rewelacje. A właśnie czytałam w wątku obok jak panie z małych miasteczek jeżdżą do gina do Krakowa, bo na miejscu same oszołomy.
   Jak w XXI wieku w środku Europy kraj może się aż tak cofać w rozwoju? Niewyobrażalne. W najdzikszych snach taka wizja by mi się nie ukazała. A to rzeczywistość sad sad sad
  • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 16:55
   Nóż się w kieszeni otwiera.
   W ogóle niech na 10 lat wsadzają.

   Ale cóż, po co dzieciątko ma wiedzieć, co to zły dotyk. Znowu potem przyjdzie jakiś Sekielski i będzie się księży czepiał.
   Serio, od pewnego czasu mam wrażenie, że Józek i inni mogą mieć rację, pisząc o lobby pedofilskim. Tylko że to lobby nie działa pod płaszczykiem potwora LGBT, ale właśnie na rzecz zmniejszania świadomości seksualnej dzieci.
  • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:05
   "Projekt zamierza rozszerzyć m.in. penalizację o „pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły”."

   Arkadziusz Myrcha (KO): „Lektura nie pozostawia złudzeń, że chodzi o kryminalizację edukacji seksualnej”.

   Naprawdę? Lol.

   • nowel1 Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:14
    dramatika napisał(a):

    > "Projekt zamierza rozszerzyć m.in. penalizację o „pochwalanie podejmowani
    > a przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej w z
    > wiązku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie s
    > zkoły”.
    "

    >
    > Arkadziusz Myrcha (KO): „Lektura nie pozostawia złudzeń, że chodzi o krymin
    > alizację edukacji seksualnej”.

    >
    > Naprawdę? Lol.
    >
    A ty jak interpretujesz to sformułowanie?
     • sko.wrona Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:24
      Nie rżnij głupa.

      Doczytaj. Nie będzie można np. poruszać tematu antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową. W ogóle z dzieciakami nie będzie można rozmawiać o seksie. Bo wszystko to można podciągnąć pod „pochwalanie”.
      • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:44
       sko.wrona napisała:

       > Nie rżnij głupa.
       >
       > Doczytaj. Nie będzie można np. poruszać tematu antykoncepcji, chorób przenoszon
       > ych drogą płciową. W ogóle z dzieciakami nie będzie można rozmawiać o seksie. B
       > o wszystko to można podciągnąć pod „pochwalanie”.

       Tak, i do tego wprowadzą policję obyczajową i będą sprawdzać zawartość domowych apteczek w poszukiwaniu pigułek i gum. Wszystkie macie chroniczny atak antypisoskiej histerii, a antyszczepy to przy was mistrzowie racjonalizmu .
       Nic takiego nie ma w projekcie ustawy - to tania demagogia. To czysty obłęd - nawet ustawa przeciwdziałająca pedofilii jest dla was pretekstem do narzekania na pisoski reżim.
       Albo po prostu przeczytałyście tylko cholerny tytuł tej żałosnej manipulacji, którą łykacie jak pelikany.
       • paskudek1 Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:54
        Kochanie żadna specjalna ustawa nie jest potrzebna. Czemu episkopat czy tam kuria nie wydali dokumentów prokuraturze? Nie uważasz że to by znacznie bardziej przyczyniło się walce z pedofilią? No ale jakby mogli prawda? Trzeba upozoroeac działania przecie pedofilii a tak na prawdę przeciw edukacji

        --
        nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
       • szeptucha.z.malucha Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:57
        Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks Karny (zawartej w druku sejmowym nr 3751) penalizującej działania z zakresu edukacji seksualnej.

        W czasie posiedzenia Sejmu RP w dniach 15-16.10.2019r. odbędzie się pierwsze czytanie ustawy o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks Karny (zawartej w druku sejmowym nr 3751; zwanej dalej Ustawą). W ustawie tej zawarta jest penalizacja „propagowania lub pochwalania podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego” gdy jest ono „publiczne” a także „propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej”, gdy osoba „działa w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej”.

        Choć w samym projekcie ustawy nie pada określenie „edukacja seksualna” to jej głównym celem jest właśnie penalizacja edukacji seksualnej, co też przyznają sami autorzy projektu w pierwszym zdaniu jego uzasadnienia: „Proponowana zmiana zapewni prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. "edukacji" seksualnej.” Stąd należy wnosić że Ustawa na równi traktuje normatywną i pozanormatywną ekspresję seksualną dzieci i młodzieży oraz żąda powstrzymania się od ich udzielania informacji o niej pod sankcją kary. Należy również wnosić, że jej autorzy oczekują jednoznacznie negatywnego oceniania zachowań pozanormatywnych i normatywnych dzieci i młodzieży zapominając o ich zróżnicowanej naturze. Ten sposób myślenia o zjawiskach związanych z seksualnością okresu dzieciństwa i dorastania dowodzi braku wiedzy o jej naturze oraz braku wiedzy o konsekwencjach zakazywania aktywności rozwojowej. W myśl Ustawy na przykład wypowiedzenie przez seksuologa czy nauczyciela twierdzenia, że „masturbacja u dzieci i młodzieży, o ile ma charakter tzw. masturbacji rozwojowej, mieści się w normie”, będzie uznane za „pochwalanie podejmowania przez małoletniego innej czynności seksualnej” i spowoduje odpowiedzialność karną osoby zdanie to wypowiadającej. Dlatego ewentualne wejście w życie Ustawy prowadziłoby miedzy innymi do uniemożliwienia podejmowania działań z zakresu edukacji seksualnej wobec dzieci i młodzieży – czyli tych grup, które mają największe potrzeby edukacyjne w tym zakresie.

        Polskie Towarzystwo Seksuologiczne przypomina, że edukacja seksualna jest ważna dla zdrowego rozwoju jednostki, promocji zdrowia seksualnego, zapobiegania różnym formom przemocy seksualnej, przygotowania do funkcjonowania w relacji małżeńskiej i partnerskiej oraz rodzicielskiej. W związku z tym edukacja seksualna powinna być częścią edukacji publicznej. Przykładem rzetelnego i proponującego adekwatne w naszym kraju rozwiązania programu edukacji seksualnej są Standardy Edukacji Seksualnej w Europie opracowane przez Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA.

        Ustawa, zmierzając do uniemożliwienia prowadzenia działań z zakresu edukacji seksualnej w Polsce, patologizuje te bardzo potrzebne oddziaływania. Autorzy projektu Ustawy dążą do postawienia na równi edukacji seksualnej z propagowaniem pedofilii (nowe przepisy mają wejść w skład art. 200b Kodeksu karnego, który dotyczy propagowania pedofilii). Takie działanie nie znajduje żadnego poparcia w świetle obecnej wiedzy naukowej i międzynarodowych standardów prowadzenia edukacji seksualnej. Co więcej, choć autorzy Ustawy deklarują, że ich celem jest „ochrona dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją”, to skutek ewentualnego zakazu będzie dokładnie przeciwny – wzrośnie zagrożenie przemocą seksualną w Polsce. Stanie się tak, ponieważ edukacja seksualna jest podstawowym działaniem zmniejszającym prawdopodobieństwo stania się zarówno ofiarą, jak i sprawcą przemocy seksualnej.

        W związku z tym, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne jest zdecydowanie przeciwne uchwaleniu Ustawy. Wzywamy posłów wszystkich ugrupowań do odrzucenia projektu Ustawy w pierwszym czytaniu, a wszystkich, psychologów, lekarzy, nauczycieli i innych profesjonalistów, a także rodziców dzieci i innych zainteresowane osoby do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec planowanej penalizacji edukacji seksualnej.

       • aerra Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:40
        Nie wiem co ty łykasz, ale przestań bo ci szkodzi. Ewentualnie - bierz więcej, bo przestaje działać.

        A ośmieszanie sprawy policją obyczajową naprawdę nie pomoże.

        "pochwalanie podejmowani a przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły” to może być chociażby stwierdzenie, że masturbacja jest akceptowalnym (pod pewnymi warunkami, czyli zachowaniem odpowiedniej higieny i w warunkach intymności) zachowaniem rozładowującym popęd płciowy. Pochwała? Oczywiście.

        --
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
        • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:55
         aerra napisał(a):


         > "pochwalanie podejmowani a przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czy
         > nności seksualnej w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lu
         > b opieką na terenie szkoły” to może być chociażby stwierdzenie, że masturbacja
         > jest akceptowalnym (pod pewnymi warunkami, czyli zachowaniem odpowiedniej higie
         > ny i w warunkach intymności) zachowaniem rozładowującym popęd płciowy. Pochwała
         > ? Oczywiście.

         Czy oczywiście, to stwierdzi ewentualnie sąd. Teraz to są rozkminy rozhisteryzowanego lewactwa, które wieszczy już zamykanie w więzieniach nauczycielek od biologii, tak jak kilka dni temu niektórzy celebryci wieszczyli koniec internetów po wygraniu PiSu.
         O Boże, już widzę to wycie - pisoskie sądy, apage satanas!
         A nawet gdyby, to myślę, ze można poświęcić tę Wielką Misję, jaką jest poinformowanie dziecka, że "w wyniku masturbacji nie wyrasta trzecia noga" po to, aby zminimalizować ryzyko nadużyć. Zorganizujecie sobie jakieś tajne masturbacyjne lewackie komplety i pomyślcie ile będzie powodów do dumy, że dzielnie opieracie się krwawemu reżimowi.
         Zdziwiona, ze robię sobie bekę? Tylko na totalną bekę to zasługuje.
         Serio, antyszczepy i baby w chustach z zabitych dechami wsi to przy was mistrzowie racjonalizmu i zdrowego rozsądku.
         • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 19:14
          dramatika napisał(a):
          > Czy oczywiście, to stwierdzi ewentualnie sąd.

          To może wszystkie wypowiedzi wszystkich kierujmy od razu do sądu? Po co się ograniczać big_grin


          > Teraz to są rozkminy rozhisteryzo
          > wanego lewactwa, które wieszczy już zamykanie w więzieniach nauczycielek od bio
          > logii, tak jak kilka dni temu niektórzy celebryci wieszczyli koniec internetów
          > po wygraniu PiSu.

          Autorka pokojowego, radosnego happeningu na temat waginy jest ciągana po sadach a katolskie bojówki domagają się zwolnienia jej z pracy. Idę o zakład, że sąd ją uniewinni ale co przeżyje ataków, opluwania, przemocy psychicznej to już jej.


          --
          Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
          • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 22:57
           araceli napisała:


           > Autorka pokojowego, radosnego happeningu na temat waginy jest ciągana po sadach
           > a katolskie bojówki domagają się zwolnienia jej z pracy. Idę o zakład, że sąd
           > ją uniewinni ale co przeżyje ataków, opluwania, przemocy psychicznej to już je
           > j.

           Klasyka - prowokowanie, a potem wrzask o "przemocy", gdy ktoś się odwinie. "No ja przecież wcale nie prowokowałam! To radosny happening był!". Będzie potem wnukom opowiadać jak dzielnie walczyła z papierową waginą w ręku na froncie z krwawym reżimem, który nie lubi wagin na patyku. A gdzieś tam na świecie kobiety cierpią z powodu skrajnej realnej przemocy i okaleczania. Ba, u nas ciągle jeszcze wiele z nich i ich dzieci spotyka bieda, niesprawiedliwość i wykluczenie, bo alimenty tylko na papierze. No ale ważniejsza Królewska Wagina i prawo dzieci do słuchania o masturbacji.
           K a r y k a t u r a kobiecości i człowieczeństwa połączona z kompletnym oderwaniem od realnego życia.

           • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 07:26
            dramatika napisał(a):
            > Klasyka - prowokowanie,

            Klasyk prawactwa - "prowokowanie"... Bo zupa za słona, spódniczka za krótka...

            Twój eksio też pewnie sądzi, że go "sprowokowałaś" do seksu a teraz złośliwie drzesz japę o jakichś alimentach big_grin

            Rozczulająca jest troska o ofiary "prawdziwej" przemocy podczas gdy głosujesz na Korwinka - nomen omen POCHWALAJĄCEGO bicie i gwałcenie kobiet. Oł łaaaaał! Kobiety-korwinistki to karykatura sama w sobie a ty jesteś tego świetnym przykładem Piepe.

            --
            - What if people try to corroborate all this information?
            - Don't worry. They won't.
     • angazetka Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:25
      Szkoda że posłowie w trakcie debaty już nie. "Projektowana zmiana w pełni realizuje prawo rodziców do wychowania dziecka zgodnie z przekonaniami” - poseł Matusiewicz, PiS.
      Zachwycony ustawą był także Jacek Wilk, poseł z list Kukiz’15, polityk Konfederacji: „Tak intymne sfery nie mogą być roztrząsane w szkołach”.
      UPS.
      • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:34
       Innymi słowy, można będzie wychowywać dziecko zgodnie z przekonaniem, że prezerwatywy to zło na przykład.
       Oby u dzieciaka wychowanego w takiej wierze wykryto HIV na czas. Ciekawe, co wtedy rodzic zrobi ze swoimi przekonaniami.
       • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:51
        sumire napisała:

        > Innymi słowy, można będzie wychowywać dziecko zgodnie z przekonaniem, że prezer
        > watywy to zło na przykład.
        > Oby u dzieciaka wychowanego w takiej wierze wykryto HIV na czas. Ciekawe, co wt
        > edy rodzic zrobi ze swoimi przekonaniami.

        Oczywiście. W ustawie jest też o tym, że Schetyna to reptilianin, w związku z czym każdy przypadek UFO należy raportować policji.
        A jeśli nie ma to nie szkodzi, przecież to oczywiste, że to własnie PiS ma na myśli!
      • nangaparbat3 Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 08:39
       >>>: „Tak intymne sfery nie mogą być roztrząsane w szkołach”.
       UPS.

       Uhahahahahahahahahaha!

       Niche zaczną od listy lektur - "Quo vadis" i "Chłopów" trzeba skreślić na pierwszy ogień. Aaaaa, i "Pana TAdeusza".

       --
       "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
      • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 08:58
       nangaparbat3 napisała:
       > dramatika napisał(a):
       > > nowel1 napisała:
       > > > A ty jak interpretujesz to sformułowanie?
       > > Dosłownie.
       >
       > Aspie?

       Swoją drogą 'znawczyni prawa' Pipe jakoś się zapomniało, że w PL nie stosuje się wykładni językowej a celowościową. Co wprost znaczy, że Pipe może sobie interpretować 'dosłownie' a sąd będzie interpretować 'co autor miał na myśli. A co miał napisał wprost - WALCZYĆ Z EDUKACJĄ SEKSUALNĄ.       --
       Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
       • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 14:26
        araceli napisała:


        > Swoją drogą 'znawczyni prawa' Pipe jakoś się zapomniało, że w PL nie stosuje si
        > ę wykładni językowej a celowościową. Co wprost znaczy, że Pipe może sobie inter
        > pretować 'dosłownie' a sąd będzie interpretować 'co autor miał na myśli. A co m
        > iał napisał wprost - WALCZYĆ Z EDUKACJĄ SEKSUALNĄ.

        Nie bredź. Wykładnia językowa prawa jest wykładnią podstawową i dopiero gdy ta nie wystarcza, stosuje się inne. Wypowiedział się na ten temat SN w składzie całej izby uchwałą III CZP 37/04:
        W doktrynie i w orzecznictwie trafnie akcentuje się prymat wykładni językowej
        nad pozostałymi rodzajami wykładni, tj. systemową i celowościową


        Innymi słowy sąd uspokaja - jeśli ustawodawca wpisał słoń, to miał na myśli słonia, a nie nosorożca. Wy natomiast histeryzujecie, że chodzi o nosorożca.
        Dlatego nieprzypadkowo napisałam, że zdanie "propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej" należy rozumieć dosłownie, a nie tak jak się lewakom wydaje, żeby mieć pretekst do histerycznych wrzasków.
        Zresztą taką histerię dotyczącą okreslonych przepisów obserwuję dosłownie wszędzie, nie tylko wśród lewackich aktywistek.
        • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 14:38
         Twoja żarliwa obrona tej poronionej idei miałaby może jakiś sens, gdyby nie wypowiedzi pomysłodawcy, które wyraźnie zakładają dowolność interpretacji.

         wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/projekt-ustawy-do-trzech-lat-wiezienia-za-edukacje-seksualna-sejm-zdecyduje/8hmkgfy
         • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 15:00
          sumire napisała:

          > Twoja żarliwa obrona tej poronionej idei miałaby może jakiś sens, gdyby nie wyp
          > owiedzi pomysłodawcy, które wyraźnie zakładają dowolność interpretacji.


          Praktycznie każdy przepis prawa może podlegać interpretacji. Wykładnię kształtuje się czasami przez lata orzecznictwa, facet zatem nie powiedział niczego odkrywczego.
          Wy natomiast JUŻ wiecie, że "propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej" to zakaz edukacji seksualnej, edukacji na temat antykoncepcji czy pedofilii, a może i policja obyczajowa i palenie książek. Polityczna histeria - i nią mi chodzi, bo oczywiście nie zauwazyłaś, że niczego nie bronię, tym bardziej "żarliwie". Bronię zdrowego rozsądku i potępiam totalne oderwanie od rzeczywistości, spowodowane ignorancją i histerią.
          Zdanie "propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej" nie zmienia zasadniczo nic jeśli chodzi o realia edukacji na temat seksu w szkołach, a jeśli ktoś uważa, że zmienia, to nawet gdyby miał rację, to i tak jest kompletnym, oderwanym od realiów kretynem, który ostatnie 20 lat przesiedział w ciemnej piwnicy bez dostępu do świata zewnętrznego. Jesli tak bardzo zależy wam na edukacji seksualnej tych dziatek, które nie mogą liczyć na edukowanie przez rodziców, to pierwsze co powinnyście zrobić to działać na rzecz ograniczenia dostępu do pornografii w necie - bo te dzieciaki mają problem odwrotny od tego, nad którym się pochylacie.
          • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 15:14
           Ale może odnieś się do tego, co pan współautor przepisów mówi w tekście?

           "A co w przypadku, gdy po prostu nauczyciel będzie informował, że masturbacja jest elementem seksualności człowieka? - Informować można na wiele sposób, tak jak media informują różnie, często kłamliwie. Każdy przypadek będzie oceniać prokuratura, a później sąd - ucina."

           Czyli z "każdym przypadkiem" nauczyciela będzie można lecieć do prokuratury. Super big_grin O take Polske Ordo Iuris walczyło.
          • olena.s Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 16:24
           Ojoj, już pędzisz z doradzaniem co powinny zrobić ematki i domagasz się od nich walki z pornosami? big_grin
           Kochana, od lat z badań opinii publicznej wynika, (tu CBOS): „Polacy są zwolennikami edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. Co więcej – uważają, że wiedza o seksualności człowieka powinna być przekazywana w szkołach. I chociaż opinie o warszawskiej karcie LGBT+ są w większości krytyczne, przekonanie o potrzebie edukacji seksualnej sprawia, że połowa badanych dopuszcza wprowadzenie do szkół tematyki antydyskryminacyjnej i tożsamościowej” – podsumowuje wyniki badania CBOS. - to badania za stycznia, ale sięgnij sobież dalej, jeszcze do lat dziewięćdziesiątych.
           • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:01
            olena.s napisała:

            > Ojoj, już pędzisz z doradzaniem co powinny zrobić ematki i domagasz się od nich
            > walki z pornosami? big_grin

            Tak, ponieważ TO jest właśnie realny problem, a nie tłumaczenie, że masturbacja nie jest grzechem. Przykładacie miarę wspomnień z własnego dzieciństwa do dzieci, które wychowują się w kompletnie innych warunkach. Inne czasy, inne problemy - a u współczesnych dzieci problemem nie sa frustracje wynikłe z zahamowań seksualnych tylko wręcz przeciwnie - negatywne skutki przebodźcowania seksem, łatwego dostępu do porno, wulgaryzacji seksu i tak dalej. Współczesne dzieci, zwłaszcza te, które waszym zdaniem wymagają edukacji, mogłyby edukować WAS i to ściśle po lewacku, jako że forsowana przez lewaków "edukacja" sprowadza sferę seksu do obsługi tartaku, o czym niejednokrotnie pisałam. Nie, dzieci nie mają problemu z oceną masturbacji jako grzechu. Co najwyżej mają problem z jej przedawkowaniem - polecam lekturę forum na tzw inceli.
            I tak na serio - nie wiem czy to jest kompletne oderwanie od reala, czy zwykła cyniczna gra, wiem jedno - jest to działanie całkowicie idiotyczne i szkodliwe dla wizerunku kobiet, bo robicie to pod sztandarem feminizmu.

            > Kochana, od lat z badań opinii publicznej wynika, (tu CBOS):

            Nie rozumiem o czym do mnie piszesz. Nie jestem przeciwko edukacji seksualnej, nie bronię tego projektu ustawy. Wskazuję jedynie, że on NIE zakazuje edukacji seksualnej.
            • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:07
             dramatika napisał(a):
             > Współczesne dzieci, zwła
             > szcza te, które waszym zdaniem wymagają edukacji, mogłyby edukować WAS i to ści
             > śle po lewacku, jako że forsowana przez lewaków "edukacja" sprowadza sferę seks
             > u do obsługi tartaku, o czym niejednokrotnie pisałam.

             Od napisania milion razy kłamstwo nie stanie się prawdą. To dla prawactwa ciało kobiety jest PRZEDMIOTEM - od seksu po rodzenie. TOWAREM - sprzedawanym w różny sposób - pośrednio (za małżeństwo) albo bezpośrednio (za pracę czy gotówkę).


             --
             - What if people try to corroborate all this information?
             - Don't worry. They won't.
             • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:22
              araceli napisała:


              > Od napisania milion razy kłamstwo nie stanie się prawdą. To dla prawactwa ciało
              > kobiety jest PRZEDMIOTEM - od seksu po rodzenie. TOWAREM - sprzedawanym w różn
              > y sposób - pośrednio (za małżeństwo) albo bezpośrednio (za pracę czy gotówkę).

              Tania egzaltacja nie jest żadnym argumentem w dyskusji. Nie rozmawiamy o przywróceniu pasów cnoty, tylko o tym, czy zakaz pochwalania masturbacji jest zakazem edukacji seksualnej, czy nie jest i czy to jest naprawdę taki wielki deal, żeby robić z tego powodu jakąś sprawę pod szyldem feminizmu. Zresztą whatever, i tak skompromitowałyście ideę feminizmu po całości.
              • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:29
               dramatika napisał(a):
               > Zresztą whatever, i tak skompromitowałyście ideę feminizmu po całości.

               Napisała zwolenniczka bycia bitą i gwałconą własnością męża.


               --
               - What if people try to corroborate all this information?
               - Don't worry. They won't.
              • super_hetero_dyna Re: Pięć lat za edukację seksualną 17.10.19, 22:17
               Nie ma żadnych wątpliwości. Przecież ci lewaccy zwolennicy "edukacji seksualnej" swoimi protestami sami dowodzą najlepiej, że w tej "edukacji" chodzi o nic innego, tylko o to, co jest napisane w ustawie. Gdyby chodziło im o co innego, nie czuliby żadnego zagrożenia. Oni uczynili już Zachód tak zepsutym, że smród wali sto razy większy niż z pękniętego kolektora oczyszczalni Szajka, a teraz chcą to samo zrobić w Polsce.
            • olena.s Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:21
             A czy ktoś cię pytał o to, co twoim zdaniem jest "realnym problemem"? Jakoś mi się nie rzuciło w oczy. Ale możesz sobie napisać do PiS, mają nową kadencję, ani chybi załatwią.

             A edukacja seksualna jest potrzebna nie tylko wśród dzieci zahamowanych seksualnie, ale wśród przebodźcowanych TEŻ. Wśród wierzących, że pornos oddaje rzeczywistość też. Wśród nie rozumiejących granic i znaczenia słowa nie - też.
             O czym Polacy najwyraźniej wiedzą, bo od lat wyrażają opinię, że edukacją seksualną powinna zająć się szkoła.
            • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:24
             Ależ oczywiście, że bezpośrednio nie zakazuje. W praktyce jednak może się okazać, że edukacja seksualna nie będzie miała sensu, jeśli za jedno zdanie, które ktoś uzna za zachęcanie, edukator będzie miał rozmowę w prokuraturze. Sprytne, trzeba przyznać, ale świry z Ordo Iuris mają dobrych prawników.
             • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:35
              sumire napisała:

              > edukator będzie miał rozmowę w prokuraturze.

              No tak, dla lewaka rozmowa, której nie może zakończyć rozpłakaniem się czy wyzwaniem adwersarza od faszysty to powód do załamania nerwowego - już rozumiem skąd ta histeria, hehe.
              • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 18:41
               Dramatika, jestem dziwnie pewna, że jakbyś dostała wezwanie na przesłuchanie, tobyś siusiała po nogach ze strachu. A jakby od wyniku tego przesłuchania miało zależeć, czy pójdziesz do pierdla, tobyś ochrypła od wycia w poduszkę.
               Ale lewaccy seksualizatorzy niech mają, nie?
        • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 14:55
         dramatika napisał(a):
         > Nie bredź. Wykładnia językowa prawa jest wykładnią podstawową i dopiero gdy ta
         > nie wystarcza, stosuje się inne.

         Oł rajt - w takim razie ŻADNA EDUKACJA czy jak bredzicie "edukacja" nie jest pochwałą. ŻADNA. Z DEFINICJI.

         Po co zatem prawaczki ośmieszają się idiotyzmami? Znaczeń słów nie znacie?
         --
         Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
       • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 14:30
        araceli napisała:

        > sąd będzie interpretować 'co autor miał na myśli. A co m
        > iał napisał wprost - WALCZYĆ Z EDUKACJĄ SEKSUALNĄ.

        Pomijając, że sąd w pierwszej kolejności robi wykładnię językową to widzę, że jedziesz już wprost łgarstwamismile Nie, projektodawca nie napisał, że chodzi mu o edukację seksualną, tylko "edukację" seksualną.
         • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 15:09
          triss_merigold6 napisała:


          > Wiadomo o co chodzi

          A to ponoć prawacy węszą wszędzie spiski.
          Każdy ewentualny zgłoszony przypadek będzie rozpatrywany przez sąd i sądząc po tym, jak sądy rozpatrują np. kwestie obrazy uczuć religijnych, to spokojne wasze rozczochrane.
          Myślcie do licha głową, a nie emocjami. Jeśli to będzie w takiej formie, to jest to co najwyżej akt polityczny, a nie prawny - z jednej strony uspokaja koscielnych radykałów, którzy też w większości są idiotami i nie widzą, że ten przepis NIC im nie daje, z drugiej strony podkręca z definicji rozemocjonowanych i roztrzęsionych lewaków. Dziel i rządź przy pomocy kija na sznurku.
          • aerra Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 16:40
           Ty jesteś całkiem głupia, czy tylko tak udajesz?
           To, że to będzie "tylko" akt polityczny, nawet jakby jakimś cudem nie był również prawny (jak twierdzisz) ma ogromne znaczenie - bo pokazuje w którą stronę i jakimi sposobami chce zmierzać władza. Nie ma żadnej histerii i roztrzęsionych lewaków, tylko zwyczajny protest przeciwko głupim i niepotrzebnym przepisom (a już tym bardziej niepotrzebnym, skoro twierdzisz, ze to tylko akt polityczny a sama ustawa NIC nie zmieni) - i to na dodatek pod płaszczykiem czegoś, co jest potrzebne - czyli zapobieganiem pedofilii.

           --
           super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
           <*>
        • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 14:52
         dramatika napisał(a):
         > Nie, projektodawca nie napisał, że chodzi mu o
         > edukację seksualną, tylko "edukację" seksualną.

         Oczywiście czym jest rzekoma "edukacja" się nie dowiemy?         --
         - What if people try to corroborate all this information?
         - Don't worry. They won't.
         • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 15:19
          araceli napisała:


          > Oczywiście czym jest rzekoma "edukacja" się nie dowiemy?

          A jakie to ma znaczenie - intencje ustawodawcy sąd rozpatruje w dalszej kolejności. Napisane jest, że nie można pochwalać i propagować masturbacji (bo tutaj jak rozumiem jest problem lewaków), więc sąd oceni, czy np. informowanie o tym, że od masturbacji nie wyrasta trzecia noga jest jej pochwalaniem/propagowaniem. Sądząc po orzecznictwie w sprawach obyczajowych (np obraza uczuć religijnych) to nawet projektowanie burdeli na lekcjach o seksie (niemiecka edukacja) nie będzie dla niezawisłego sądu powodem do wydania skazującego wyroku.
          No ale jak potrzebujecie się wywrzeszczeć po wyborach, to na zdrowie.
           • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 15:50
            triss_merigold6 napisała:
            > W sumie dlaczego? Masturbacja jako rozładowywanie napięcia seksualnego jest bez
            > pieczniejsza niż wczesne rozpoczynanie współżycia.

            Według Piepe jak się młody człowiek dowie, że może sobie sam sprawić przyjemność to mu się odechce robić czegokolwiek i w inny sposób sobie ową przyjemność sprawiać (np. dokonaniami naukowymi) big_grin big_grin big_grin


            --
            Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
          • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 15:49
           dramatika napisał(a):
           > A jakie to ma znaczenie

           Takie, że kłamliwymi określeniami próbujecie wprowadzić zakaz edukacji seksualnej.

           > więc sąd oceni, czy np. informowanie o tym,
           > że od masturbacji nie wyrasta trzecia noga jest jej pochwalaniem/propagowaniem.

           Podsumowując: Zwolenniczka partii "Wolność" (cudzysłów użyty celowo) domaga się KARANIA za przekazywanie prawdy. Srutututu i wychodzi szydło z worka big_grin

           --
           Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
           • droch Re: Pięć lat za edukację seksualną 17.10.19, 16:46
            > Podsumowując: Zwolenniczka partii "Wolność" (cudzysłów użyty celowo) domaga się
            > KARANIA za przekazywanie prawdy.

            To akurat logiczne: czytając konstytucję ZSRR można było odnieść wrażenie, że to najbardziej demokratyczny kraj na świecie. Orwell cudownie opisał mechanizm.
    • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 17:48
     lauren6 napisała:

     > Ciekawe czy wsadzą do więzienia posła Janusza Korwina Mikke, który twierdzi, że
     > macanki z pedofilem są dla dziecka mniej szkodliwe niż edukacja seksualna. W k
     > ońcu to pochwała innej czynności seksualnej dziecka i pedofila.

     Jestem jak najbardziej za, zarówno jeśli będzie tak mówił swoim dzieciom czy cudzym i ktoś mu to udowodni - to demoralizacja.
      • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:07
       paskudek1 napisała:

       > Przecież on to mówił PUBLICZNIE w mediach kobieto.

       Ta, jak JKM mówi, że wolałby już klepnięcie w tyłek przez pedofila niż lewacką edukację seksualną to wrzask, ale jak na uniwersytetach lewacy apelują o współczucie do pedofilii i "włączenia ich w społeczność" to oklaski i pełna refleksji zaduma.       Btw, nieźle kluczycie zmieniając temat i uciekając od odpowiedzi, dlaczego "pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej" to waszym zdaniem edukacja seksualna, zakaz antykoncepcji i brak ostrzegania o złym dotyku. Wątpię abym się doczekała odpowiedzi tongue_out

       • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:16
        dramatika napisał(a):
        > Btw, nieźle kluczycie zmieniając temat i uciekając od odpowiedzi, dlaczego "poc
        > hwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynnośc
        > i seksualnej" to waszym zdaniem edukacja seksualna, zakaz antykoncepcji i brak
        > ostrzegania o złym dotyku. Wątpię abym się doczekała odpowiedzi tongue_out

        Nie 'naszym zdaniem' tylko zdaniem TWÓRCÓW tych przepisów. Ogarniasz cokolwiek czy kiła uderza?

        --
        Emigrancka troska o ojczyznę:
        araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
        black_halo: Na zlosc tobie spale.
        • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:23
         araceli napisała:


         > Nie 'naszym zdaniem' tylko zdaniem TWÓRCÓW tych przepisów.

         Odróżniasz "edukację" seksualną od edukacji seksualnej, czy wyjaśnić znaczenie cudzysłowu? Proszsz: "edukacja" seksualna to taka "edukacja", podczas której "pochwala się podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej".
         • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:27
          dramatika napisał(a):
          > Odróżniasz "edukację" seksualną od edukacji seksualnej, czy wyjaśnić znaczenie
          > cudzysłowu? Proszsz: "edukacja" seksualna to taka "edukacja", podczas której "p
          > ochwala się podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynn
          > ości seksualnej".

          Pier.lisz jak Korwin Mikke panienko big_grin
          --
          Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
         • sko.wrona Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 20:18
          „Drogie dzieci jeśli zdecydujecie się podjąć obcowanie płciowe i chcecie zapobiec ciąży macie do dyspozycji następujące środki:... A teraz opowiem wam o chorobach, którymi możecie się zarazić jak już zdecyduje się to obcowanie podjąć”

          To jest POCHWALANIE podejmowania przez małoletniego współżycia.
          • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 22:16
           sko.wrona napisała:


           > To jest POCHWALANIE podejmowania przez małoletniego współżycia.

           Ta, będą zamykać nauczycielki biologii tak jak "szczują" teraz na biedne aktywistki, które przecież tylko dzieliły się radością i pokojem przy pomocy wagin na patyku.
           Wszystkie razem stanowicie piątą kolumnę lewicy. Kompletnie nie dostrzegacie, że stanowicie źródło nieustannej szydery dla 90% internetu, bo tego połączenia histerii, pasywnej agresji i infantylizmu nie da się inaczej traktowac. Mordercza walka o Waginy, walka o Karpie, Kon-Sty-Tu-cję, walka o Masturbację - to jest karykatura feminizmu i kompletny upadek godności ludzkiej.
           • aerra Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 22:32
            Policz lepiej procenty, które się śmieją z ciebie... i wyciągnij wnioski - a nie, to za trudne.

            --
            super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
            <*>
           • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 05:58
            Hahahaha.
            Ale czemu dla 90%, dramatika? Bez kozery powiedz 100!

            PS Upadek godności ludzkiej to próby ograniczania edukacji seksualnej pod płaszczykiem zakazu "pochwalania" w środku Europy w XXI wieku. Byłoby to śmieszne, gdyby nie to, że może mieć tragiczne konsekwencje, czego kuce nie rozumieją.
           • sko.wrona Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 06:35
            W której klasie w programie biologi jest antykoncepcja?
            Pytam całkiem serio, bo najstarsze dziecko mam w piątej klasie. Układ rozrodczy człowieka był w czwartej klasie. Moje dziecko chodzi też na wdż-ty.
            Nikt słowem nie zająknął się o seksie, a tym bardziej o antykoncepcji.

            Tobie zacietrzewienie na lewaków i feministki przesłania zdolność logicznego myślenia. Pozwolę jeszcze raz ciebie zapytać z innej strony:

            W jaki sposób (nauczyciel, lekarz) może rozmawiać z nastolatkami o antykoncepcji w taki sposób, że nie będzie to uznane za „pochwalanie”?
            • olena.s Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 07:53
             Źle postawione pytanie. Ja bym to sformułowała tak: W jaki sposób nauczyciel, edukator, lekarz będzie mógł rozmawiać z nastolatkami o antykoncepcji czy seksie tak, żeby nie mogło zostać to uznane przez sąd za "pochwalanie", a jednocześnie żeby nie sprzyjało postawom lękowym, nie budowało tabu, pozostawiało uczniom drogę do szukania pomocy/wiedzy u fachowców?
            • manon.lescaut4 Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 08:27
             sko.wrona napisała:


             > W jaki sposób (nauczyciel, lekarz) może rozmawiać z nastolatkami o antykoncepcj
             > i w taki sposób, że nie będzie to uznane za „pochwalanie”?
             Mniej więcej tak: Drogie dzieci! Jeśli dopadną was grzeszne myśli, w stosunku do kolegów lub koleżanek, ładnej pani z telewizora lub samego siebie, nie lękajcie się, gdyż są sposoby na to, by je zwalczyć i dziś je omówimy. Modlitwa, wizyta w kościele, rozmowa z księdzem na osobności, lektura Kazań księdza Skargi.
             Po skończeniu 18-tu lat myśli owe powoli tracą swój niewłaściwy charakter, ale tylko wtedy, gdy przekuwa się je na poszukiwania męża bądź żony. Wszak nasze zajęcia to wychowanie do życia w RODZINIE.
    • aerra Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:44
     A skąd. Przecież tam masz jak byk: "na terenie szkoły". Mikke mówił to na terenie szkoły? Nie. Znaczy może mówić.

     --
     super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
     <*>
   • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 18:41
    ira_08 napisała:

    > Będzie protest, śledźcie profile feministyczne na Fb.

    Dlaczego do licha feministki chcą protestować przeciwko ustawie antypedofilskiej? Czy to na podobnej zasadzie jak wtedy, gdy broniąc kobiet jednocześnie zapraszały do Polski afrykańskich "uchodźców"?

    Ech, na dzisiaj mam dość.
    • araceli Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 19:10
     dramatika napisał(a):
     > Dlaczego do licha feministki chcą protestować przeciwko ustawie antypedofilskiej?

     Jak ci Korwinek powie, że owca to pies to też uwierzysz?
     --
     Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
   • dramatika Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 19:10
    tanebo6.0 napisał:

    > Kto jest za sekularyzacja kosciolowe?

    Na litość boską tanebo, sekularyzować można państwo czy społeczeństwo, a nie Kościół. Może jak nie rozumiesz znaczenia rzadziej używanych słów, to rozważ jakieś prostsze słownictwo typu "burzenie" czy "palenie". W drugiej kolejności może rozważ wizytę lekarską, bo antyklerykalna obsesja nie jest zdrowym objawem. Może się skończyć właśnie burzeniem czy paleniem, wraz z zawartością.
    • tanebo2.0 Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 22:26
     Katolicy wykazują w swojej bucie jedną cechę - brak pokory. Pokora rodzi się ze strachu. I tego brakuje katolickim fanatykom. Tak, trzeba sekularyzować kościoły. Burzenie byłoby marnotrawstwem. Można zamieniać je choćby w magazyny.

     --
     Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
     • ultimate.strike Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 11:17
      KośKat, w miarę utraty chętnych na swoje polisy będzie coraz bardziej zmieniał profil działalności, nie wykluczone, że budynki kościołów z czasem zacznie wykorzystywać jako magazyny, hurtownie nie tylko dewocjonaliów, ale także alkoholi, żywności, kiltów i wszystkiego co się sprzedaje.

      --
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • saszanasza Re: Pięć lat za edukację seksualną 15.10.19, 19:19
   Ja myślę, że to partia której nie stać na jakieś złożone reformy, bo po prostu się na tym nie znają, nie potrafią tego robić....robią więc to, co robią, co nie wymaga myślenia, organizacji, strategi...pyk i jest! Podwyższenie kar, odstrzał dzików, wycinka puszczy...tak najprościej. Tu nie ma miejsca na reformy....podatki też, albo będą rosły albo malały, place albo wzrosną albo zmaleją, tej partii naprawdę nie stać na nic ponad to

   --
   „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
   • 1elka26 Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 08:56
    Zapewne masz na myśli wybitnych ekspertów z Platformy? Partia która nie potrafi stworzyć sensownego programu wyborczego, a jej przewodniczący nie pamięta nawet własnych tez programowych nie powinna nigdy rządzić.
    Natomiast jeżeli chodzi o edukacje seksualną to oczywiście powinna być, pod warunkiem że odsunie sie lewackich oszołomów od wpływu na jej kształt.
    Mam natomiast nadzieję, że obwoxny cyrk jakim są tzw. parady równości zostanie zakazany. I to jest zadanie już na przyszłą kadencję, gdyż w tej najprawdopodobniej nie uda się tego zrealizować.
    • sumire Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 09:11
     Elciu, w przyszłej kadencji PiS-u już nie będzie, on już trzeszczy w środku. Jak widać po wynikach, straszenie LGBT nie przyniosło aż takich rezultatów, jak się Jaro spodziewał i teraz cały wkurzony.
     A Polacy może i są konserwatywni, ale już parę razy pokazali, że fundamentalizmu nie lubią. Pięć lat za "pochwalanie" to jest absurd i oszołomstwo. Jak to pójdzie w świat, a pójdzie, to wszędzie poza państwami z prawem szariatu będą się z nas śmiać do bólu brzucha.
     • 1elka26 Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 11:04
      O PIS nie musisz tak bardzo martwić się. Raczej skup uwagę na Platformie, gdyż ryzyko, że nie dotrwa do następnych wyborów jest bardzo realne.
      Masz rację, że Polacy fundamentalizmu nie lubią Tylko chyba zapominasz, że jest to zjawisko typowe dla wszystkich ideologii, zarówno tych o zabarwieniu prawicowym jak i lewicowym. Ideologia gender połączona z poprawnością polityczną jest jak najbardziej bliska fundamentalizmu i z tego też powodu nie powinna mieć nic wspólnego z edukacją seksualną.
      A to czy pójdzie to w świat czy nie - jest naprawdę mało ważne. To własnie tylko lewica zawsze drży na myśl, że ich mentalni mocodawcy mogą skrytykować to, jak postępuje władza wybrana zgodnie z wolą narodu. Zadziwiające - kiedyś bali się co powiedzą w Moskwie, a teraz - co powiedza w Brukseli. A tak naprawdę to powinni bać się co powie wyborca w Pcimiu Dolnym.
      Na szczęście tego nie rozumieją i dlatego przegrywają kolejne wybory.
     • ultimate.strike Re: Pięć lat za edukację seksualną 16.10.19, 12:20
      Polacy nie są konserwatywni, vide kwestia męskich ubiorów, łykają feministyczne dogmaty jak młode pelikany. A co do następnej kadencji, może być tak, że będzie ona połączona z referendum o wyjściu Polski z UE jako, że Unia pewnie będzie chciała obciąć nam dotacje za działania PISu. Możliwe są rożne scenariusze wtedy, nawet to, że posłowie PISu będą u nas kandydować z listy partii Jedna Rosja.

      --
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już